Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.928
Cevap
122
Favori
625.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

video çekimi için cihazın kendi mikrofonu malumunuz epey kalitesiz kalıyor yaka mikrofonu almak istiyorum bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yazabilir mi?

yeteri kadar bilgisi olan kablolu ve kablosuz için bilgi verirse sevinirim.
  • Merhabalar. Boya marka yaka mikrofonumla 3-4 aydir gayet guzel ses kayitlari yapiyodum kamerada. Bugun kayit yapip dinledigimde sesimin cok az geldigini ve hisirtili oldugunu gordum. Mikrofonda sorun var heralde dedim ve mikrofonu telefonda denedim, sorun yok. 600d nin dahili mikrofonuna bakayim dedim. Eskisi gibi, sorun yok. Ne olabilir sizce sorun? Mikrofon yuvasi ile mi? Yoksa harici mikrofon ayarlari yapilan bi kismi var mi makinenin?? Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim..
  • Merhabalar. Boya marka yaka mikrofonumla 3-4 aydir gayet guzel ses kayitlari yapiyodum kamerada. Bugun kayit yapip dinledigimde sesimin cok az geldigini ve hisirtili oldugunu gordum. Mikrofonda sorun var heralde dedim ve mikrofonu telefonda denedim, sorun yok. 600d nin dahili mikrofonuna bakayim dedim. Eskisi gibi, sorun yok. Ne olabilir sizce sorun? Mikrofon yuvasi ile mi? Yoksa harici mikrofon ayarlari yapilan bi kismi var mi makinenin?? Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim..
  • Arkadaşlar az önce bimeks outlet bölümünden 725 TL'ye aldım.Sizce doğrumu yaptım?

• *** by Arranger, on Flickr

• furlaka kullanıcısına yanıt
    vardır bi kusuru yoksa bu akdar düşürmezler.teşhir ürünü olab,ilir.bu arada ben de 600d edindim arkadaşımdan.doğru dürüst kulanmıyorum dedi ve anlaşıpğ aldım.
  • Misyonunu tamamlamış üretimi yapılmayan bir cihaz artık . Satmayı düşünüyorum ama ölü fiyatlara gidiyor shutter az olmasına rağmen . Türkiye'de çoğu şey böyle 0 ürünü alırken fahiş biçimde kazıklanıyorsunuz . Satmaya kalkınca da her şey bitik.

600d ile fotograf çekimi bir noktadan sonra zerre kadar keyif vermiyor . Başlangıç için uygundu ancak işi kavrayınca apışıp kalıyorsunuz yarı yolda bırakıyor .

Alacak olsam ikinci elden kendime bu cihazı almazdım. İnsanlar da haklı .
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    ölücülük bizde geleneksel bi hastalık.bi kaç sene öcne i5 2400 8 gb ram ve anakartıma 150 tl lütfetmişlerdi bu forumda.işi herkes bilerek doğmuyor.illaki bi makine alıp öğrenmesi gerekiyor.
  • Yeni katıldım aranıza. Öğrenme aşamasındayım makinayı. :)
  • slr işle video kaydetmem düşleirm vardı ancak 2 dakikalık video 700 mb olunca bunu depolayacak bi kart almak baya pahalı geldi.eski el kamerasına devam.sadece önemli anları bunla çekerim.video dosyasında 48 mbit video 1509 kbps ses özellikleri var.
  • 600D'nin işi bitmemiştir aslında. Yapacağı çok iş halen vardır.
    Artık her sene yeni modelini çıkarttığından üreticiler aldığımız makina(gövde) 2'inci senesinde tarihi eser oluveriyor. Haliyle de 2.el fiyatı baya düşüyor. Çünki sıfırının fiyatı dahi üstüne yeni model gelince iniyor. Ayrıca bir de bunun diğer markaların ürettiği rakiplerini de ekleyince pazarlama rekabetini düşünün bir. Tüketici açısından da artık o kadar çok seçenek oluyor ki... 2011'de çıkmış olan Canon 600D artık 5 yaşını doldurmuş bir model olarak epeyce eski bir model gibi görünebilir bu açıdan. Öte yandan devamında çıkan 650D'den sonra 700D'ye bile bakacak olsak imaj kalitesi ve sensör başarımı olarak 600D'nin üzerine kattığı hiçbirşey yok. Yani 700D ile yapıp 600D ile yapamayacağınız bir şey hemen hemen yoktur.

Örneğin bir yarışmada 600D + 18-55 kit lens kullanan çok daha pahalı, iyi, profesyonel vs. kullananlardan daha iyi bir konumda yer bulmuş.

Kaynak :https://gurushots.com/challenge/alluring-patterns/rank/top-photographer

Altında Nikon 750D kullananlar görülebilir. 13'üncü sırada birisinin daha ekipmanı 600D+18-55
    Dikkatinizi çekeerim, yarışmaya katılımcı sayısı 3.109 kişi ! 3.000'de ilk 10'a girdiği fotoğrafları çektiği ekipman eski 5 yıllık Canon 600D ve milletin "çöp lens" dediği 18-55 !

• Arkadaşlar tepeüstü flaş tavsiye edermisiniz. ttl özelliği olacak.
  • Canon 600d ve sigma 50-150 lens ile lens iyi olsun yeteeli:)

• kurtog kullanıcısına yanıt
    resimler çok güzel.üzerinde photohsopla düzenleme yaptınız mı yoksa ham görüntüler mi bunlar?
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Uzerlerinde oynama var sadece renk olraka keskinlik vs yok renklerde var sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ayarlarını hatırlıyor musun?
    Sigma 50-150 os lens f.2.8
    İso 100 f/2.8 enstantanede ise 1/200 sanirim

sanırım çektiğim reismlerin pütürlü olması sebebi iso yüüzndenmiş.bu deidkleirnden sonra karar kıldım.bide bendeki lensler f2,8 değiller
    Olabilir buyuk ihtimal crop makinalrda iso 600 uzwri cikmaya baalayinca fotolar bozulmaga basliyor ama yeni makinalarda bu oran daha iyi diye biliuorum bnde satip 600d yi 70d aldim bununla yola devam ama satiliga cikardm bununuda:)

oyuncak işte :) bende samsung video kamera almıştım.bu beni götürü diyodum.slr daha manyak çekiyo haliyle.gece çekimleri de baya baya iyi.profesyonellier gibi çekim kalitesidne video/foto çekmek istiyorum ama hem para hem zaman hem bilgi eksikliğim.özellikle para eksikliğim var.artık ilerde
  • 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.