Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.928
Cevap
122
Favori
625.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben makineyi Amerikadan aldım, dolayısyla T3i ve Türkçe menü mevcut

Makinemi kit lens ve 55-250mm IS lens ile aldım. Ayrıca replika yedek pil ve 16GB Transcend Class 10 hafiza kartı aldım.

Bunları yerleştirecek ve muhtemel alacağım 50mm f1.8'i sığdırabileceğim çantalara Hayyam'da baktım ve Vanguard Up-Rise 22'de karar kıldım. Hem tasarım hem de kalite olarak üst düzey bir çanta, evladiyelik ve dayanıklı- tavsiye ederim
     Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

http://www.vatanbilgisayar.com/vanguard-up-rise-22-up-rise-22-d.kamera-ve-lens-cantasi-(dslr-icin)/productdetails.aspx?I_ID=40009 Hayyamda en son 100TL. dediler.
    Forumlarda okuduğum kadarıyla yeni kit lensin farkı malzeme kalitesinin geliştirilmesiymiş. Teknik olarak fark yok.

Paylaşımlar az sonra...
    quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

@ insom, hocam çektiğiniz fotograflar gayet güzel. İngiltere'desiniz galiba Sizi de kullanıcı listesine ekledim. ben işimden dolayı henüz dışarı çıkıp çekimlere başlayamadım.makinem 2 haftadır yatıyor.

@twona77, Makinenin üzerinde 600D yazanlarda Türkçe menü var, ancak t3i ve kiss X5 yazanlarda Türkçe menü yoktur.

@Devilsbutcher çantanızı inceledim gayet güzel,benim baktığıma çok benziyor. pazartesi sipariş vereceğim bende, bir de hama ya da kenko marka UV filtre alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 2 Haziran 2011; 16:37:06 >
  • @ AySayIm, hocam sizin çantanız da seçeneklerim arasında bulunuyor tam karar vermedim açıkçası pazartesiye kadar düşüneceğim. Benim de UV filtre alma amacım sizinki ile aynı. UV'nin fotograf kalitesine çook zararı yok diye biliyorum. Kimilerine göre de var deniyor. Alıp deneyip göreceğim artık
    LCD koruyucuyu temmuzda İstanbul'a gidince Hayyam pasajı dedikleri yerleri ziyaret edip ordan almayı düşünüyorum. Döner LCD ekranımız olduğu için çok acil bir ihtiyac değil bizim için.
    Forumlardaki çekim teknikleri ile ilgili yazıları takip ediyorum, ayrıca National Geographic'in 4 CD'den oluşan fotograf okulu seti var onu indirdim vakit buldukça ona bakıyorum içinde fotograf çekme similasyonları olan çok faydalı bir kaynak kesinlikle tavsiye ederim

@cemre_gumus, Makine 18-55 IS II kit lens ile satılıyor.Açıkçası 550D'nin lensini inceleme şansım olmadı ancak okuduğum yorumlarda beklenenin aksine önemli bir değişiklik olmadığı belirtiliyor
  • Makinemi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Önceki makinem SLR-Like Sony H50'den güzel bir geçiş oldu diyebilirim. Hem kit lens hem de 55-250mm beni tatmin etti. Özellikle kit lens hiç de yerden yere vurulduğu gibi değil. Oldukça hızlı ve keskin sonuç verebiliyor. Çekim sayısı arttıkça yorumlarımı eklerim. Şimdilik makinenin tek beğenmediğim yanı pilinin çok az gitmesi. Ortalama flaşlı-flaşsız karma olarak 400 çekim yapabiliyorum ama yedek pil sayesinde bu dezavantaj ortadan kalkıyor- iyiki almışım

İlk denemeler tabiki evde oldu;)

Mısır Çarşısı:

55-250mm ile inişe geçen uçağın fotoğrafı:

Makro denemelerim:

Adalardan enstantaneler;)

Kamera içi düzenleme il oyuncak kamera efekti:

Gece çekimi (18-55mm, f11, 30sn, ISO 800) Sağ üstte Sabiha Gökçen'e iniş yapan uçağa dikkat!

Tarihi yarımada ve Karaköy'deki balıkçılar:

Fotoğraflarda boyutunu küçültme dışında hiçbir oynama yapmadım. Ancak kalitede biraz kayıp yaşandı, orjinaller daha keskin

Herkese bol fotoğraflı günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 2 Haziran 2011; 17:02:32 >
  • @ musti2004s, hocsm t3i'lerin Türkçe menüsü yok diye yorumlarda okumuştum. Olduğunu bilsem muhtemelen bende onu alırdım.
  • Merhaba Arkadaslar 3ay once aldigim (Canon 18-135mm f/3.5-5.6) 2yil resmi turkiye garantili lensini satiyorum lensin hic bir sorunu yoktur sifirdan farksizdir. istanbul ici elden alabilirsiniz istanbul disina ggda get ilan acabilirim.Yaninda parasoley ve kenko circular polorize filtre hediye edecegim. Ilgilenen arkadaslardan pm bekliyorum. Iyi gunler....
  • @musti2004s

Hocam orda fotolardan birinde bir kız cocugu resmi var onu 18-55mm kit lensle cektiniz sanırım.Sey sorum arkayı flu asıl one cıkarmak ıstedıgınız objeyi net yapma 50mm 1.8 de falan oluyorda siz bunu nasıl yaptınız ogrenebılır mıyım?

Birde lcd ekran koruyu 550D ninki ile aynı mı acaba ?

Onun dısında 70-80 tl ye kadar onerebılecegınız bir tripod var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Madem 600D konusu açıldı bende bir soru soruyum bakalım.
    550D ile gelen 18-55mm kit lens ile 600D ile gelen 18-55 farklı oldugu söyleniyor. Daha öncesinde bu ikisini test etmiş arkadaşlarımız varsa bu farkı bize anlatabilirler mi acaba?

Yanlış bilmiyorsam 600D üzerindeki lenste 18-55mm II yazıyor diye görmüştüm. Yanlışım varsa düzeltin.

The 600D gets a 'new' kit lens, the EF-S 18-55mm F3.5-5.6 IS II. According to Canon this is identical in specification to the previous version, and features exactly the same optics and IS system: it simply has a revised external design. The visible changes suggest a paring down of production costs, for example the 'white square' alignment mark for mounting the lens is now simply painted on, rather than moulded.

Burdada yazdığı gibi eski 18-55mm ile 18-55mm II nin arasında gövdesi dısında hiçbir fark yok.Kullanılan malzeme farklıymıs birde beyaz renk tercih edilmiş hiçbir fark yok yani aynı optık ve IS sıstemını kullanıyormus.
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devilsbutcher

@musti2004s

Hocam orda fotolardan birinde bir kız cocugu resmi var onu 18-55mm kit lensle cektiniz sanırım.Sey sorum arkayı flu asıl one cıkarmak ıstedıgınız objeyi net yapma 50mm 1.8 de falan oluyorda siz bunu nasıl yaptınız ogrenebılır mıyım?

Yok öyle birşey arkadaşım . .
    Flickr hesabımdaki portrelerime bakabilirsin . . 18-135mm ile çektim .

Önü net , Arkayı flu yapmak için 4 yol vardır ,

- Diyafram değerini kısabilirsiniz .
    - Zoom aralığını yüksek seçebilirsiniz ( Örneğin 100mm,135mm )
    - Objenize fiziksel olarak yaklaşabilirsiniz .
    -Enstantane hızını yükseltebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ControlYourDream -- 2 Haziran 2011; 19:38:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

@ musti2004s, hocsm t3i'lerin Türkçe menüsü yok diye yorumlarda okumuştum. Olduğunu bilsem muhtemelen bende onu alırdım.

Canon 600D ve T3İ için yabancı dil seçenekleri (KissX5 buna dahil deil) :

• English
    • German
    • French
    • Dutch
    • Danish
    • Portuguese
    • Finnish
    • Italian
    • Norwegian
    • Swedish
    • Spanish
    • Greek
    • Russian
    • Polish
    • Czech
    • Hungarian
    • Romanian
    • Ukrainian
    Turkish
    • Arabic
    • Thai
    • Simplified Chinese
    • Traditional Chinese
    • Korean
    • Japanese

quote:

quote:

@musti2004s

Yok öyle birşey arkadaşım . .
    Flickr hesabımdaki portrelerime bakabilirsin . . 18-135mm ile çektim .

Önü net , Arkayı flu yapmak için 4 yol vardır ,

- Diyafram değerini kısabilirsiniz .
    - Zoom aralığını yüksek seçebilirsiniz ( Örneğin 100mm,135mm )
    - Objenize fiziksel olarak yaklaşabilirsiniz .
    -Enstantane hızını yükseltebilirsiniz.

hmm teşekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti2004s

Bunları yerleştirecek ve muhtemel alacağım 50mm f1.8'i sığdırabileceğim çantalara Hayyam'da baktım ve Vanguard Up-Rise 22'de karar kıldım. Hem tasarım hem de kalite olarak üst düzey bir çanta, evladiyelik ve dayanıklı- tavsiye ederim

http://www.vatanbilgisayar.com/vanguard-up-rise-22-up-rise-22-d.kamera-ve-lens-cantasi-(dslr-icin)/productdetails.aspx?I_ID=40009 Hayyamda en son 100TL. dediler.
    Forumlarda okuduğum kadarıyla yeni kit lensin farkı malzeme kalitesinin geliştirilmesiymiş. Teknik olarak fark yok.

Vatan'da 114Tl.
    İndirimde 100 liranın altındaydı demek kaçırdık.
  • Makinede panoramik çekim yok mu arkadaşlar?
    A540'ta ne güzel çekiyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 2 Haziran 2011; 23:53:12 >
  • Arkadaşlar yedek batarya alan var mı ? LP-E8 modeli bizim makinenin bataryası gg den baktıgımda 39 tl ye satıyolar ebaydan ise amerikadan kargo dahil 12 tl ye gelıor. Hayyamda veya baska bir yerden alan var mı ? Ben grip almadan 2 adet yedek batarya alıcam ve sarj edılmıs sekılde cantamda tasıyacağım. Bittikçe değiştirerek kullanmayı düsünuyorum. Gripe 150-200 tl para vermeye gerek yok diye dusunuyorum. Dusunceleriniz nedir ?
  • Ben biraz evvel ebay`den 2 tane aldim.Ikisinin fiyati postayla beraber 13£ Hong Kongtan,bataryalar 1400 mah.

Batarya Tikla

quote:

Arkadaşlar yedek batarya alan var mı ? LP-E8 modeli bizim makinenin bataryası gg den baktıgımda 39 tl ye satıyolar ebaydan ise amerikadan kargo dahil 12 tl ye gelıor. Hayyamda veya baska bir yerden alan var mı ? Ben grip almadan 2 adet yedek batarya alıcam ve sarj edılmıs sekılde cantamda tasıyacağım. Bittikçe değiştirerek kullanmayı düsünuyorum. Gripe 150-200 tl para vermeye gerek yok diye dusunuyorum. Dusunceleriniz nedir ?
  • Bir günaydın fotoğrafı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 3 Haziran 2011; 11:15:33 >
  • Öncelikle o fotoğrafı 55-250mm ile çektiğimi belirtmek isterim. 18-55mm ile portrelerde bu kadar bokeh elde edemedim ama odak uzaklığı arttıkça 55-250nin bu konudaki başarısı artıyor. Zaten ControlYourDream gerekli teknik açıklamayı yapmış.

Ekran koruyucu film için 30TL fiyat verildi genelde. Ama satıcının biri 550D'nin ekran filminin kalın olduğu için dönen ekran kapıtıldığında sorun olacağını, bu yüzden ucuz ince filmlerden almamı tavsiye etti. Ben de iphone için aldığım ucuz çin malı ekran filmini ekran ebatında küçülterek yapıştırdım, gayet de güzel oldu

İkincisi ben tripod olarak linkteki ürünü Doğubank'ın karşısındaki Altın Han'dan 45TL'ye aldım ve gayet memnunum. Taşıma çantası da mevcut ve kurulumu gayet pratik. Bir de üzerinde ruhlusu olsaymış tam olucakmış
    http://www.fotografium.com/Prodigix-Prodigix-Pdx-98-Tripod_3650.html#0

quote:

@musti2004s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 3 Haziran 2011; 11:02:19 >
  • Salı günü siparişi vermiştim. Sabırsızlıkla elime ulaşmasını bekliyorum.
    @musti2004s
    Çok hoş bir kare.
  • @ berke_han
    Çanta işini aceleye getirmemek gerekiyor. Ben önce case logic c 203 almıştım, hiç memnun olmamıştım, hemen iade etmiştim. Sizde biraz daha düşünün. Peki hangi marka UV filtresi 30,00 TL'ye var 90,00 TL'ye var. Bende zaten LCD ekranı şimdilik kullanmıyorum. Nede olsa acemiyim otomatik alanda çekim yaptığım için LCD ekranım hep kapalı. Vizör kullanmak yetiyor bana böyle olunca pil daha uzun dayanıyor.

Birde National Geographic'in CD'sinin indirilebilecek linkini yazabilirseniz memnun olurum. İş yerinde bir çok site kapalı :( evde de araştırmaya vakit yok. Linkten ulaşmam daha kolay olur.

Arkadaşlar fotoğraf boyutunu küçültmek için hangi programı önerirsiniz?
  • @ AySayIm
    Haklısın hocam ancak bulunduğum yer küçük bir ilçe olduğu için netten alacağım.bir haftadır modellere bakıyorum.Lowepro'nun bir modelini alacağım. Kapanır LCD olunca koruyucuya acil gereksinim yok. UV filtrede en çok Hama yada Kenko markalar tercih ediliyor,hepsiburada,hızlıal sitelerinde bulunuyor. 18-55 lense uyumlu olan 58 mm UV filtre olmalı yanlışım varsa düzeltin. National geographic linklerini pm ile yolluyorum burda paylaşmak forum kurallarına göre yasak.

@Frostyrage, sizi de şimdiden kullanıcı listesine ekliyorum. Hayırlı olsun:)

@ musti2004s bu ürün benim de dikkatimi çekmişti ama dayanıklı mı, rüzgar esse düşer mi,hangi malzemeden yapılmış biraz bilgi verir misiniz?
    ayrıca fotograflarınız başarılı,martıyı iyi yakalamışsınız.

@Devilsbutcher hocam bende yedek batarya alacağım, çanta da bulunsun bir-iki tane. orjinal olanlar çok pahalı galiba
  • @ musti2004s
    Güzel bir günaydın fotoğrafı...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.