Şimdi Ara

Canon EOS 5D Mark III- IŞIK SIZINTISI SORUNU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
6.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozturert
    Dun aksam bir arkadasin arkadasinin MarkIII'unu yarim saat karistirdim. Cocuk "ben bile o kadar oynamadim" gibilerinden birseyler soyledi (Ispanyolca'm dandik ama hareketlerden belliydi ). Bayagi begendim aleti, MarkII'ye gore daha seri ve atak bir makine olmus. Cok gaza geldim, iki makineyi elden cikarip MarkIII alacagim galiba. NEX-5N ilk yolcu, DH'da ilan bile verdim.

Ispanyol'larin o triplerine hastayim zati. Cok eglenceli adamlar.

Gelecek ay hanim Amerika'ya gidiyor. EPL1 149 dolara düsmüs; bir tane alayim dedim. Yan cebimde durur.
    Ama 5dm3'mü d800'mü 5dm2'mi halen karar veremedim. 3500 dolar fiyat irritasyonu devam ediyor.
    Mayis 15 gibi Canon'un yaz indirimlerine girmesini bekliyorum. Gene "double rebate" yaparlar ise 5dm2, 85mm f1.2 ve 135mm f2 alip cikarim. Hanim tarafindan kafam kirilir.

Alinca haber verirsin; forumda yarim saat bir karistiririz. Sonra bize "Daha ben o kadar oynamadim" diye bakis gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

doroşenko siz hangi marka makine kullanıyorsunuz?

kesinlikle nikon değil.
  • Sayın @doroşenko,

Elinize sağlık güzel bilgiler.Ben günlük hayatta çenemi düşürmeme rağmen sanal ortamda ayrıntı yazma konusunda tembel bir insanım . Dediğiniz gibi yanlış anlamışım.Sadece yazılımsal müdahale gibi kastettiğinizi sandım.
  • bu akşam hayyamdaydım satıcı şunu diyor hocam millet alıyor servisi arkasında makineler değişmeyecek firmware çıkcakmış dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

bu akşam hayyamdaydım satıcı şunu diyor hocam millet alıyor servisi arkasında makineler değişmeyecek firmware çıkcakmış dedi.

10'larca blog, forum yazdi, kimseye zarari olmayan bir sey bu bahsi gecen konu.

Cikacak firmware de cikti zaten.

Ek olarak, daha halen 200 f2 ve 800mm f5.6 lenslerde IS ile alakali sorun cozulmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knightfall
    10'larca blog, forum yazdi, kimseye zarari olmayan bir sey bu bahsi gecen konu.

Cikacak firmware de cikti zaten.

Ek olarak, daha halen 200 f2 ve 800mm f5.6 lenslerde IS ile alakali sorun cozulmedi.

Önemli olan problemlerden cok tüm forumlar bu LCD isik olayina takilmis durumundalar. Rakibi d800'deki megapiksel artisi da bir cok kisinin gözünü büyülemis gibi duruyor. Cünkü d800'de cikan problemleri de pek önemsemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

http://www.eoshd.com/content/7992/canon-5d-mark-iii-hacked-magic-lantern-on-the-way

5D Mark 3 hacklenmiş arkadaşlar

Nikon D800 ün standart sunduklarını kayıpsız video ,hdmı çıkışı gibi hackle ancak sunuyor ilginç.
  • Focus peaking cok iyi olmus ama henuz gelistirme asamasinda galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Focus peaking cok iyi olmus ama henuz gelistirme asamasinda galiba

focus peaking i nasil yapiyor? canli onizleme modunda lcd den mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

Focus peaking cok iyi olmus ama henuz gelistirme asamasinda galiba

focus peaking i nasil yapiyor? canli onizleme modunda lcd den mi?

Bilmiyorum da sitede yaziyor. Tahminen canli on izleme modunda vardir.
  • Bu arada problem cözülmüs deniyor. Lensrentals.com'da yeni gelen bir 5dm3'in icini acmislar ve asagidaki resimi cektik diyorlar.
    Acikcasi ben bunun dogru olabilecegini düsünüyorum. Elektronik isinde cok kullanilan ve güvenilir bir yöntem.

CanonRumors'un forumunda bir iki sivri zeka o bant bozmaz mi elektronik devreleri diye sormuslar. Milletin cevaplarini falan okumasi cok güldürdü.

quote:

fromwww.lensrentals.com

Canon EOS 5D Mark III- IŞIK SIZINTISI SORUNU

EDIT: Cözümün gercekten böyle olup olmadigi resmi kanallardan onaylanmis degil. O yüzden gercek olmama ihtimalini göz önünde bulunduralim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 3 Mayıs 2012; 21:32:19 >

• Bu canon un resmi çözümümü yoksa o vatandaşların kendi icadı mı anlamadım ama resmi çözüm bu ise yazıklar olsun canon a.Tam Türk işi uydur kaydır yapıştır bantla '''bi şey olmaaaaaazzz aaabiiicim''''' tipi bizim sanayilerdeki oto tamircilerinin çözümleri gibi olmuş.

Bir keresin de çalıştığım şirketlerden birinin geçici olarak kiraladığı porsche cayenne cip in frenlerinn az tutması üzerine girdiğimiz bir oto tamircisinde halettirdikten 100-150 km sonra girdiğimiz bir ilçedeki yerli bir firmanın servisinde gösterdiğimizde adam bildiğin bahçe hortumunu fren hortumu yerine takmış ve oda erimiş az daha geciksek ölüyormuşuz. Tam o hesap canon un kide.

Başka firmalar makineleri geri çağırır parçayı değiştirir falan ama ilk mesajlarımda yazdığım gibi bu öyle basit bir yanlışlık hata değil bizzat makinenin önemli iki parçasının birbirini hizalamaması ,örtüşmemesi gibi ciddi bir problem.Ama küresel devasa firma canon ne yapmış anlaşılan bir bant çekmiş olmuş bitmiş.

Hani bir müteaahhitin yaptığı binanın pencere camlarını takmayıp naylon germesi gibi.Bravo yakışır canon a ve 3500$lık makinesine.o parayı bu muhabbetten sonra veren insana gerçekten acırım.

• Haberdeforum kullanıcısı denmiş. forumda da baktımda resmi olduğuna dair hiç bir şey yok, okumadınız sanırım yazmadan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFA9E7E65 -- 3 Mayıs 2012; 20:48:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AFA9E7E65

Haberdeforum kullanıcısı denmiş. forumda da baktımda resmi olduğuna dair hiç bir şey yok, okumadınız sanırım yazmadan önce.
    Lensrentals.com tarafindan yayinlanmis bir yazi ve yazarinin adi Roger Cicala.
    Oldukca büyük bir envantere sahip bir sirket.

Haberin linki:
    http://www.lensrentals.com/blog/2012/05/the-fix-is-in

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 3 Mayıs 2012; 21:45:45 >
  • O yazının altındaki yorumlarda, bir çok kişi düzeltmeye göndermeyeceğini, çünkü çok kritik olmadığını söylüyor.Bende aynı fikirdeyim.Bu problem dünyada 1000 kişiyi etkilemişmidir acaba?Sanmam...

Bant olayına gelirsek..Eğer iş görüyorsa olay bitmiştir.Orada selobant yerine daha kaliteli bir şey kullanılmıştır zaten.İlla güzel olması işin "elktromanyetik cobaltium tort" gibi bir malzeme kullandık demesine gerek yok

Ha zaten üretim bandında gerekli düzenlemeler çoktan yapılmıştır.Ama satılanlar için konuşursak; ufak ve çoğu kişiyi etkilemeyecek bir sızıntı için tüm aksamı yeniden monte edilmesi gereksiz.
    Eğer oradaki ışık sızıntısı yüzünden MIII almayacak ve nimetlerinden faydalanmayacak biri varsa ya çok kritik bir iş yapıyodur(sızıntıdan etkilenecek) yada alsa nolur almasa nolur

Fazla miktarda param olsa pek önemseyeceğim bir problem değil.Az miktarda param var yine önemsemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felixculpa -- 4 Mayıs 2012; 0:24:51 >

• Ilk mesajdan beri yazilan seyleri evirip cevirip tekrar yazmanin anlami nedir? Sorun hicbir fotografa yansimiyor, yansimasi icin 10 takla atmaniz gerekir...

Sorunu Canon bantla cozucek, buyutulecek ne var bunda onu da anlamadim... Bant olsa yada olmasa kimi etkileyecek sonuc?
  • D800'de de yeni bir sorun çıkmış.Olan hep kullanıcıya oluyor.

http://fstoppers.com/news-nikon-d800-has-confirmed-focusview-finder-issues

• quote:

D800'de de yeni bir sorun çıkmış.Olan hep kullanıcıya oluyor.

Al işte eğer yaygın bir problemse, MIII 'ün yanında daha ciddi bir olay bu...Ama önemli değil sonuçta nikon halleder..Sunuçta bu markalar neden marka? hallettikleri için

• quote:

Orijinalden alıntı: secretsoul1978

quote:

D800'de de yeni bir sorun çıkmış.Olan hep kullanıcıya oluyor.

Al işte eğer yaygın bir problemse, MIII 'ün yanında daha ciddi bir olay bu...Ama önemli değil sonuçta nikon halleder..Sunuçta bu markalar neden marka? hallettikleri için

Nikon hata yapmaz! Lütfen ama...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.