Şimdi Ara

Canon EOS 450D tavsiye eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

DSLR konusunda hiçbir bilgim yahut tecrübem yok. Bayağı zamandır bu işe girmek istiyorum.

Bir yakınımın Canon EOS 450D cihazı var. Toplamda en fazla 300-400 adet resim çekilmiş. 2009 yılında alınmış. Ara sıra çıkarıp kontrol etmiş. Kutusunda yatıyor. Makine sıfırdan farksız.
    İkinci el fiyatını da araştırdım. 18-55 IS lensle birlikte 600 TL civarı. Bu cihazında sıfırdan farksız olduğunu ve tanıdıktan alındığını varsayarsak 600-700 TL gibi bir rakama alınabilir gibi geldi.

Bugün gittigidiyor'dan gelen mailde günün fırsatı Canon EOS 1100D + 18-55 DC lens fiyatı 899 TL %10 worldpuan hediyesiyle birlikte 810 TL gibi bir rakama geliyor. Cihaz garantili olarak belirtilmiş.
    Linki:
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-eos-1100d-18-55mm-lens-fotograf-makinesi-84468335

Kağıt üzerinde 1100D'nin 450D'den artıları ISO değeri max. 6400 (450D 1600) ve İşlemcisi DIGIC 4 (450D DIGIC3) ve HD video kaydı.
    450D'nin artısı üst sınıf olması, ekranı 3" (1100D 2.7") ve yanındaki lensinin IS motorunun olması(1100D DC lens).

Bütçem de 1.000 TL ve altı.

Şimdi üstadlara soruyorum. Sizce nasıl bir seçim yapayım?

DSLR makineyi genelde manzara resmi ve portre resimler çekmek için kullanmak istiyorum. Lens tavsiyesini de arada söylerseniz çok sevinirim

Peşin edit: Canon-Nikon savaşını yeni bitirdim. Tekrar kafamı karıştırmazsanız çok memnun olurum

• 450D daha iyi olacaktır. Ayrıca daha uygun fiyata alacağınızdan, şu anda satabileceğiniz 2.el fiyatına alacağınız için çok az zarar ile ileride gövdeyi değiştirme şansınız da olacaktır diye düşünüyorum. Kit lens (18-55 IS) manzara için yeterli olur. Bir de portre için 50mm F1.8 alırsınız sizi uzun süre götürür. Hatta bu lensler ebedi gider sizinle :)
  • Teşekkür ederim hocam.
    450D gövdedeki 1600 ISO ve DIGIC3 işlemcinin bir eksikliği olur mu?

Bir de tavsiye edeceğiniz hangi lensle hem manzara hemde portre resimleri çekebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 7 Mayıs 2013; 23:25:29 >
  • Onun da ona göre megapixeli var. Valla benim makinada iso 12.800 var da neye yarıyor !.. En çok iso 1600'e çıkıyorum o da çooook mecbur kalırsam. Hatta şöyle diyim 1 yıl içinde sadece ve sadece önemli bir yemekte, çok ender bir araya geldiğimiz kişiler olduğundan 1600 ISO ile fotoğraf çektim-çektirdim.
    Kit lens (18-55 IS) manzara için yeterli olur. Bir de portre için 50mm F1.8 alırsınız sizi uzun süre götürür... demiştim ama siz tek lens olarak mı diyorsunuz ?
  • Evet hocam, tek lensle demek istemiştim.
    Dediğiniz gibi ISO ve işlemci farkı pratikte önemli değilse 450D daha mantıklı gibi görünüyor.
  • Ben fikrimi söyledim. Umarım başka arkadaşlar da fikirlerini söyler. Benim dikkate aldığım değerler, çok az kullanılmış demeniz, fiyatı ve is lens olması.
  • Çok teşekkür ederim.
  • Günceldir..
  • Daha iyisi olabilir. Burada önemli olan Bütçe.
  • 1100d nin iso performansı bildiğim kadarıyla oldukça iyi, işlemcisi de daha hızlı.
    1100d 450d den alt sınıf gibi dursa da, video kaydı ve iso performansı yüzünden 1100d yi tercih ederdim.
    Soru 40d mi 1100d mi şeklinde olsaydı 40d derdim, çünkü 40d eski olsa da orta seviye bir makine, ancak 450d ile 1100d giriş seviyesi makineler, aralarında kasa kalitesi haricinde vizör , af point sayısı gibi etkenlerde fazla bir fark yok.
  • 450D'yi teslim aldım arkadaşlar. Fikirleriniz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.