Şimdi Ara

Canon eos 200d - Stok lens farkları - Tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle konu hakkında çok bilgili değilim arkadaşlar.

Çoğunlukla video çekmek için canon eos 200d almayı düşünüyoruz.
    Ürün çekimi, yakın video çekimleri, vlog gibi işlerde kullanılacak.

Eos 200d ile beraber stok olarak gelen lensler farklı olabiliyormuş hangi versiyonu almak lazım? (DCIII, IS STM kafam karıştı)

Sizce video için eos 200d yeterli olur mu? zorlayıp 800d ye çıkmaya değer mi ?

Alternatif öneriniz varsa ona da açığım ? (konu hakkında bilgisiz olduğumdan belki yeni teknoloji çok daha alınası bişeyler vardır)

4k olsa tabi daha iyi olur ama fiyatlar uçmuş gibi.

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 27 Aralık 2018; 2:35:3 >

• video cekiceksen kesinlikle is stm alıcaksın lensi...
    stm lensler video cekerken motor sesini engeller....

200d ve 800d arasında video her ikisinde de dual pixel cmos af var. otomatik odaklama .... bi 200d is gorur
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

video cekiceksen kesinlikle is stm alıcaksın lensi...
    stm lensler video cekerken motor sesini engeller....

200d ve 800d arasında video her ikisinde de dual pixel cmos af var. otomatik odaklama .... bi 200d is gorur
    Cevap için teşekkürler. Ben de dün araştırdığım kadarı ile IS STM sizin de dediğiniz gibi özellikle video için birebirmiş.

IS - Image Stabilization - Özellikle Benim gibi amatörler için titreşim engelleme özelliği görüyormuş

STM - Stepping Motor gibi birşey - Bu mekanizma autofocus sırasında diğerleri kadar bıztbızt ses yapmıyormuş. Bu sayede özellikle video çekimleri içine focus sesi girmeden çekim yapabiliyormuşsunuz.

Yeni nesil lenslerde IS STM şeklinde ikisi bir arada geliyormuş.

Peki sizce seçimim iyi mi yoksa herhangi bir alternatif öneriniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukti

Cevap için teşekkürler. Ben de dün araştırdığım kadarı ile IS STM sizin de dediğiniz gibi özellikle video için birebirmiş.

IS - Image Stabilization - Özellikle Benim gibi amatörler için titreşim engelleme özelliği görüyormuş

STM - Stepping Motor gibi birşey - Bu mekanizma autofocus sırasında diğerleri kadar bıztbızt ses yapmıyormuş. Bu sayede özellikle video çekimleri içine focus sesi girmeden çekim yapabiliyormuşsunuz.

Yeni nesil lenslerde IS STM şeklinde ikisi bir arada geliyormuş.

Peki sizce seçimim iyi mi yoksa herhangi bir alternatif öneriniz var mı ?

Alıntıları Göster
    video icin sony a6500 u de oneriolar ... Bende canoncuyum.Ne videoları cekeceksiniz nasıl kosullarda gecemi gunduzmu hareketlimi hareketsizmş

• gündüz çekim (ışıklı ortamda) daha çok , yakın çekim ürün tanıtım videosu vs. gibi
    arada vlog gibi şeylerde çekilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 27 Aralık 2018; 18:7:34 >
  • şu makine hakkında bilgisiniz var mı bide fiyat olarak çok farkı yok
    Olympus OM-D E-M10 Mark III 14-42mm IR Fotoğraf Makinesi - Gümüş (aynasız bir cihaz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukti

şu makine hakkında bilgisiniz var mı bide fiyat olarak çok farkı yok
    Olympus OM-D E-M10 Mark III 14-42mm IR Fotoğraf Makinesi - Gümüş (aynasız bir cihaz)
    OM-D E-M10 Mark III'in Mark II modelinden ciddi tek avantajı 4K videosu olmasıdır. Eğer OM-D E-M10 Mark III ile Mark II arasında sizin için ciddi fiyat farkı var ise 4K video çok önemli gereksinimiz değil ise M10 Mark II'sini almanızı öneririm.

Bu ürünler çok iyi. Malzeme kalitesi olarak metal gövde (M10 Mark III modelinde kısmi plastik kullanıldı o da ufak bir negatif farkı M10 Mark II'ye oranla).

Bu sistemin en yararlı yeteneklerinden birisi gövdede dahili 5 eksenli titreşim engelleme sistemi olmasıdır. Bu sayede düşük enstantanelerde net fotoraflar çekmenize imkan verir. Mesela (gece yada kapalı mekanlarda müze falan) ışık az diye yüksek ISO'lara çıkıp kumlu foto çekmek yerine 5 eksenli IS'in başarısı ile daha düşük ISO'larda daha temiz fotoğraflar çekersiniz.

Ben son 3 yıldır bunlardan kullanıyorum. Hayatımda ISO 1600'de ve daha yüksekte fotoğraf çektiğim 1000'de olmuştur.

Şuradan da bu makina (bu sistem makinalar) ile çekilmiş fotoğraflarımıza bakabilirsiniz,https://www.flickr.com/groups/2170499@N25/

Ben tavsiye ederim ürünü. Hatta aynasız, ufak lensleri, hafif olması ve çok çok özellikler barındıran teknoloji harikası bir sistem olması da cabası.

Canon 200D'den AF noktası olarak da çok aşırı ileridedir. https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=oly_em10ii&products=canon_eos200d

Aynasızların zaten bu AF noktası sayısı olarak tüm d-slr'lardan çok ileridedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Aralık 2018; 4:13:0 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.