Şimdi Ara

Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
25
Favori
135.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Crop yapıp belli bi iyileştirme alabilir miyiz acaba aklıma takıldı? Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Crop yapıp belli bi iyileştirme alabilir miyiz acaba aklıma takıldı? Saygılar.

yaparsınız. Yardımcı programlar ve güzel bir ışıkla süper fotolar çıkabilir. Alttaki linkte @shærks-power nikli arkadaşın fotolarını inceleyiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_58072200/mpage_1/key_18-55/tm.htm
  • mesajları okudum, merak ettim makineyi, denk gelsede denesem.
  • bunları otomatiğe alıp kullanları var ya herkeste var heveslenmiştim bi ara
  • otomatiğe alıp kullananlar sadece hava olsun diye o makineleri alıyolar sonra o büyük beyaz lenslerle çekim yapcaklarını sanıyorlar o lenslerin fiyatını görünce de makineyi satıp kompakt alıyolar (otomatiğe alıp kullananlara lafım yok da bari çekerken biraz özen göster )
  • Arkadaşlar donanimhaberde de reklamı çıkıyor. Canon 1100D + 50 mm F1.8 lens hediye 1300TL. Ne diyorsunuz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eneswego

Arkadaşlar donanimhaberde de reklamı çıkıyor. Canon 1100D + 50 mm F1.8 lens hediye 1300TL. Ne diyorsunuz??

o reklamda çıkan setin aynısını (çanta hariç) vatandan 1600'e aldım bu açıdan bakarsan çok uygun ama verdiği lens IS'li değil bunu dikkate alın mutlaka.IStitreşim engelleme özelliğidir detaylı bilgi için buradaki videoya göz atabilirsinizhttp://www.bascek.com/12949/lenste-titresim-engelleme-ozelliginin-onemi/

• quote:

Arkadaşlar donanimhaberde de reklamı çıkıyor. Canon 1100D + 50 mm F1.8 lens hediye 1300TL. Ne diyorsunuz??

Bence güzel fiyat. Titreşim engelleme özelliği olan ile olmayan arasında yaklaşık 100TL fark var yani 100TL daha koyalım 1400 eder. Ben 18-55 IS ve 1100D yi 1300 e almıştım. Daha sonra 50 mm 1.8 i ise 240 a almıştım ve hepsi indirim zamanıydı.

Bulabilirseniz @gky05 nin de dediği gibi IS li bulmaya çalışın.Başta idare etsenizde, işi öğrendikçe illaki IS siz lensi bir gün satacaksınız. Ve acele etmeyin, indirimler hiç bitmiyor zaten.Her ay bi kaç yer indirim yapıyor. En basitinden, vatan bilgisayar her ayın son haftası genel indirime gidiyordu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhotoTech -- 26 Ağustos 2012; 14:05:29 >

• aslında 50mm f1.8 olduğu için gece çekimlerinde yada az ışıklı ortamlarda bu kullanılabilir.mesela ben gece dışarı çıkcaksam mutlaka 50mm yi takarım diyaframı açık olduğu için gece çekimleri çok rahat oluyo. IS nin yerini tutarmı orası tartışılır ama açık diyaframın enstantane değerine büyük katkısı oluyor

ama yinede IS li bakın siz 50 mm yi 1100D gibi çarpanlı bir makinede kullanırken geniş açı sorunu oluyo dar alanlarda fotoğraf çekmek çok zorlaşıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: gky05

aslında 50mm f1.8 olduğu için gece çekimlerinde yada az ışıklı ortamlarda bu kullanılabilir.mesela ben gece dışarı çıkcaksam mutlaka 50mm yi takarım diyaframı açık olduğu için gece çekimleri çok rahat oluyo. IS nin yerini tutarmı orası tartışılır ama açık diyaframın enstantane değerine büyük katkısı oluyor

ama yinede IS li bakın siz 50 mm yi 1100D gibi çarpanlı bir makinede kullanırken geniş açı sorunu oluyo dar alanlarda fotoğraf çekmek çok zorlaşıyo

süper özet

• Teşekkürler arkadaşlar! Ben biraz düşüneyim malum araştırma görevlisi maaşıyla anca bu kadar oluyo
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar! Ben biraz düşüneyim malum araştırma görevlisi maaşıyla anca bu kadar oluyo

almaya mecbur değilsiniz..
  • Bugün konser çekimi yapayım dedim, acemilikten midir nedir epey zorlandım :) Sahnedeki arkadaşlar hareketli olduğu için enstantaneyi yükseltmek istediğim sonucu vermedi, diyafram da malum kit lens ile bir yere kadar... Sanırım 50mm 1.8 ile işler daha kolay olurdu, yanılıyor muyum ? IS'li bir Kitlens veya 50mm 1.8'e geçeceğim en kısa zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Bugün konser çekimi yapayım dedim, acemilikten midir nedir epey zorlandım :) Sahnedeki arkadaşlar hareketli olduğu için enstantaneyi yükseltmek istediğim sonucu vermedi, diyafram da malum kit lens ile bir yere kadar... Sanırım 50mm 1.8 ile işler daha kolay olurdu, yanılıyor muyum ? IS'li bir Kitlens veya 50mm 1.8'e geçeceğim en kısa zamanda.

aslında yetmiyosa ISO ya abanabilirsin hiç fotoğraf çekememektense yüksek ISOlu olsun daha iyi

ISli lensde alsan 50mm de alsan her türlü işine yarar. Ama eğer insan fotoğrafı çekmek yada portre fotoğrafı çekmeyi seviyorsan 50mm f1.8 al derim. çünkü elinde zaten 18-55 var bunu gündüz kullanıp 50mm yi de gece kullanabilirsin. tabi tamamen farklı bir lens ama portre çekimi ve gece konusunda çok başarılıdır.IS li alırsan da gece çekiminde çok başarılı sonuçlar alırsın.

50mm kullanmanın tek dezavantajı dar alanlarda çekim yapmaktır küçük bi odada çekim yapmak için odanın diğer ucuna gitmen gerekebilir ama + larıda iyidir mesela f1.8 diyaframla arka planı uçurabilirsin yada karanlık ortamlarda daha yüksek enstantene ile çekim yapabilirsin.

özet olarak: portre çekimi yapmayacaksan IS li kit lens işini görür. ama portrede çekiyosan 50mm ile hem portre çekersin hem de gece çekimi yaparsın.

• az önce çektim belki fikir verir diye enstanteneyi sabit tutup ısoda ve diyaframda oynamalar yaptım sarı lamba ile aydınlatılan bir odada tripod kullanmadan çekim yaptım beyaz ayarı ile oynama yapmadım.açık diyafram sayesinde ISO da 2 durak fayda sağladı (aslında 3 durak yarar sağlar yani ISO 800 de de çekilebilir bu kare) arka planın bulanıklığı konusunda da umarım fikir verir.aklınıza takılan yada istediğiniz birşey olursa karşılaştırmalı fotoğraflar çekip ekleyebilirim hem başka arkadaşlar da faydalanmış olur.

18-55mm IS yok
    1/30sn
    f/3.5
    ISO-6400
     Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü

50mm
    1/30sn
    f/1.8
    ISO-1600
     Canon EOS 1100D Kullananlar Kulübü

edit: çoğu yerde ışık patlamaları olmuş monitör yüzünden şimdi farkettim hani bu fotoğraflar iyi olmamış fikir vermedi derseniz uygun şekilde çekip tekrar ekleyebilirim hiç sorun değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokayaktan -- 27 Ağustos 2012; 0:17:26 >

• Gayet güzel olmuş hem gürültüdeki azalma hemde alan derinliği bariz biçimde belli.
    Işık patlamaları başka soruların konusu Bence değiştirmeye gerek yok.
  • gky05 fotoğraflar epey fikir verdi, teşekkür ederim bilgiler için. Portre çekmek zaten hoşuma gidiyor, gece çekimlerinde de bir nebze beni rahatlatacağını düşündüğümden 50mm 1.8 alacağım en kısa zamanda.

Aslında AF motorsuz 50MM F1.4'ler görüyorum sahibinden.com'da 150-200TL civarlarına. Bu lens hakkında bilgisi olan var mı ? Gerçi devamlı manuel focus da can sıkıcı olabilir :/
  • canonda AF motorsuz lens yok acaba ben mi yanlış biliyorum . lensin linkini atabilirmisiniz
  • Baktığım lens şu idi, bilemiyorum belkide 1100D ile uyumlu bile değildir...
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-canon-50mm-f1-4-87482432/detay/

Bugün dayanamayıp bir arkadaştan 50mm F1.8 satın aldım, açının bu kadar dar olacağını düşünmemiştim alışmak zaman alacak Kit lens ile karşılaştırdığımda plastik kalitesi epey düşük gözüktü gözüme :/ Bir de lens içinde çok ufak birkaç toz gözüme çarptı ama fotoğrafı etkilemiyor. Acaba bunu temizleme yolu var mı ? Yok lens değiştirirken illaki olacak bir mesele ise hiç kafama takmayayım...

• iyi yapmışsınız linkteki lens bana pek sağlam gözükmedi galiba 50mm nin ilk serilerinden bu. lens gövde kalitesi bakımından çok da kötü değil odaklama sırasında biraz ses çıkartır ama keskin ve güzel kareler çekebilir. bildiğim kadarıyla uygun fiyatlı en iyi lens 50mm f1.8 benimkinde de toz var işin gerçeği heryerini temizledim ama bi türlü gitmedi içinemi girdi neresine girdi bende anlayamıyorum 2 gündür onla uğraşıyorum fotoğrafa bi zararını görmedimde görünüş olarak sinirimi bozuyor orda

o dar açı yüzünden bina fotoğrafı çekecem diye iskeleden denize düşüyordum makineyle aman dikkat edin güzel lensdir hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.