Şimdi Ara

Canon EF 50mm f/1.8 II Hangi Amaçla Nerelerde Kullanılır... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
54.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar anlamadığım şu, full frame bir makine için ideal lens 50mm ise fullframe olmayan bir makine için karşılığı 50mm olan bir lens almak gerekmez mi? Yani 1.5 çarpanlı bir makine için 35mm lens almak gerekmez mi?
  • Bana göre full frame için 85 mm apc-s sensörler içinde 50 mm en güzel aralık diye düşünüyorum mesela. 70-200 mm full frameler için tam bir portre lensi diyebiliriz. ama apc-s sensörler için bunun karşılığı 50-135mm diyebiliriz. tabi bunlar benim fikrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agules -- 5 Şubat 2011; 23:28:13 >
  • hort!!!

konu dışı belki ama almak istediğim makinada 18 55 kit lens var. ben bunu satıp veya satmadan 18 135 almayı düşünüyordum. yukardaki bir mesajda aralık arttıkça kalite düşer denilmiş
    böyle bir durum sözkonusu ise 135 lens neden bu kadar pahalı. 135 yerine 55 250 ve 50mm mi alsam tavsiye lütfen.
  • @muzombo

18-135 geniş açı ve tele zoom objektifi bir araya getirmek gibi birşey. 18-135 yerine,

18-55 + 55-250 + 50mm çok daha iyi bir seçim olacaktır. 55-250mm ışığı seven bir objektif. Uygun ışıkta jilet gibi fotoğraflar verir size. Düşük ışık koşullarında 50mm yardımınıza koşar. Geniş açı ihtiyacınızıda 18-55 karşılar.
  • @Güven

bipekkan da biryerlerde bahsetmişti sanırım. ben 55 liği satıp 135 almayı düşünüyordumki siz imdadıma yetiştiniz. çok açıklayıcı teşekkürler.
  • Rica ederim hocam. Tak çıkar sizin için problem olmaz umarım.
  • arkadaşlar 50mm lensle nasıl makro çekimler yaparım?
  • bu lensin performansını hangi kıstasla ölçebiliriz, aldım ama arkadaşta daha düşbu lensin performansını hangi kıstasla ölçebiliriz, aldım ama arkadaşta daha düşük model bir makina ile çekimleri daha tatmin edici.ük model bir makina ile çekimleri daha tatmin edici.
  • nerden buldunuz bu konuyu
  • videoda da çok başarılı 50mm...
  • :D:D:D bugün tripodfotodan sipraiş verdim oradan ilk siparişim ilk olarak dh yorumlarına baktım sitenin güzel dediler bende sipraiş veridm :) kargo ücreti 7 tl ve hangi kargo şirketi yazmıyor bu( - ) oldu benim için . neyse lens gelince buraya yeniden gelip izlenimlerii paylaşıcam herkese iyi geceler
  • lens e kavuştum 18-55 ten sonra baa fark etti keskinliği falanda güzel ama geceleri zor odaklıyor gibi geldi bana
  • Bende küçük takı ürünleri resimleri çekiyorum ve 18-55 kullanıyorum. 50 mm lik bu lens çekim kalitemi artırır mı?
  • merhaba arkadaşlar, canon 600d sahibiyim. dslr dünyasında yeniyim, araştırıp öğrenmeye çalışıyorum detayları. bu lensi öneriyor herkes fiyat performans olarak. haftaya kardeşimin düğününde fotoğraf çekmeyi düşünüyorum, 18-55kit lens yerine 50mm 1.8 lens alıp kullanırsam fotoğraf kalitesinde fark görür müyüm?(portrelerde evet fakat genel çekimlerde hissedilir fark olur mu?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

merhaba arkadaşlar, canon 600d sahibiyim. dslr dünyasında yeniyim, araştırıp öğrenmeye çalışıyorum detayları. bu lensi öneriyor herkes fiyat performans olarak. haftaya kardeşimin düğününde fotoğraf çekmeyi düşünüyorum, 18-55kit lens yerine 50mm 1.8 lens alıp kullanırsam fotoğraf kalitesinde fark görür müyüm?(portrelerde evet fakat genel çekimlerde hissedilir fark olur mu?)

kesinlikle fark olur, 50mm ile dar ve kapalı alanlarda sıkıntı yaşarsın. f 3.5 da şaşırtıcı derecede keskin.
  • Bu lensten almayı dününenler için sıcak fırsat: http://www.vatanbilgisayar.com/Foto%C4%9Fraf%20Mak.%20Lensleri/canon-50mm-f18-50mm--f18-lens/productdetails.aspx?I_ID=56154 Ben aldım bir tane bekliyorum. 10 taksit imkanı da var 229 tl ye!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading

Canon EF 50mm f/1.8 II Hangi Amaçla Nerelerde Kullanılır...

bu lens sabit bir lens değilmi? sadece 50 m'yi görüyor. İleri geri zoom özelliği yok... f/1.8 olması çok cazip geldi. Nerelerde hangi alanda kullanılır bu lens?teşekkürler...

Peki bu tabirde bir hata yok mu ? Yazım hatası yada bilgi hatası !..
    50 mm , 50 metreyi gördüğünü göstermez. Kadraja giren(aldığı) alanın genişliği(açısı) değil midir buradaki mm. ? Lensler misal minimum 0.2 metreden sonsuza kadar aralığı görürler. Doğru mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 28 Eylül 2012; 16:27:37 >

• arkadaşlar ben bunu 5d mark 1 makinem için almayı düşünüyorum.

sadece portre çekimlerindemi kullanabilirim. doku detay, obje çekimlerinde kalitesi nasıldır acaba.
  • merhaba arkadaşlar ben bu lensi aldım 2 gün oldu.

portre çektiğimde çektiğim kişi sanki fotoğraftan fırlayacakmış gibi oluyor. bunun sebebi arka planı çok güzel yok etmesinden dolayı. bu huyunu çok sevdim lensin.

fakat şöyle bir sıkıntım oluyor istediğim gibi net fotoğraflar çekemiyorum. diyaframı açsam bile flu oluyor sebebi enstantenin yüksek olması
    enstanteneyi 1/60 1/100 belki daha hızlı bir enstantene + diyafram iyice açık halde çektiğimde ise fotoğrafım karanlık oluyor.

pozlama telafisi ile düzeltmeye çalışıyorum tam istediğim etki olmuyor. ev ortamı ve kapalı bulutlu havada dediklerim oluyor daha güneşli havayı deneyemedim ama sıkıntım bu.

50mm nasıl etkili kullanabiliriz?

ekleme: aslında tam ters bir ilişki var diyaframı açtığımda enstantenenin düşmesi lazım. kafamı karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri sirin -- 21 Şubat 2013; 19:12:36 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.