Şimdi Ara

CANON A SERİSİ FOTOĞRAF MAKİNALARI ***inceleme***fiyat***fotoğraflar*** (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
1
Favori
66.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de a570 istiyordum ama a590 ıs almaya karar verdimGittigidiyorda güzel fiyatlara 590 lar var.2.5 inch 125.000 .. pixel lcd gayet iyi.A 500 serisinin en tepesine oturmus durumda ancak Türkiyede daha pıyasaya cıkmamıs sanırım.A590 +canon kılıf+4gb kıngston sd kart+mini tripod+canon kutu içeriği 380 ytl kargo dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurselcuk -- 10 Mart 2008; 17:48:14 >
  • hayirli olsun

gule gule kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: onurselcuk

Ben de a570 istiyordum ama a590 ıs almaya karar verdimGittigidiyorda güzel fiyatlara 590 lar var.2.5 inch 125.000 .. pixel lcd gayet iyi.A 500 serisinin en tepesine oturmus durumda ancak Türkiyede daha pıyasaya cıkmamıs sanırım.A590 +canon kılıf+4gb kıngston sd kart+mini tripod+canon kutu içeriği 380 ytl kargo dahil

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

İlk a590 sahibi olarak, test- görüş, öneri ve fotoğraflarınızı bekleriz...
  • Yeni serilerde ekstradan ne var?
    A590 'da filan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blue night

quote:

Orjinalden alıntı: muratcolak55

tek sorm var
    a550 mi a540 mı

A550 daha üst model olarak çıktığını biliyorum ama bi çok kişiden diuyduk A540 daha iyiymiş. Ben A540 kullanıyorum ama benim kullanmam önemli değil... Eğer illaki Canon alacam diyorsan 540 al derim.

Bende bu konuya değinecektim.

A550-A560 kullanan arkadaşların sanki memnuniyet oranı daha az gibi?
  • "Ne vardı birader???" ; der gibi bakıyo

CANON A SERİSİ FOTOĞRAF MAKİNALARI ***inceleme***fiyat***fotoğraflar***
  • ben de gg'den a590 almayi dusunuyordum ama h.sonu altivi'de kampanya vardi a720is aldim, kargo dahil 325ytl...kart ve canta ile sanırım 380 civari yapar bu da :) 590 ile 720 arasindaki fark nedir? zoom ve macro mesafi disinda aydinlatabilecek biri var mi? Bir de bu A serisi ile kullandiginiz en performansli sarj edilebilir pil opsiyonlarini belirtirseniz sevinirim, sık sık sarj ile ugrasmak istemem acikcasi..tesekkurler

quote:

Ben de a570 istiyordum ama a590 ıs almaya karar verdimGittigidiyorda güzel fiyatlara 590 lar var.2.5 inch 125.000 .. pixel lcd gayet iyi.A 500 serisinin en tepesine oturmus durumda ancak Türkiyede daha pıyasaya cıkmamıs sanırım.A590 +canon kılıf+4gb kıngston sd kart+mini tripod+canon kutu içeriği 380 ytl kargo dahil

• quote:

Orjinalden alıntı: TQ2
    ben de gg'den a590 almayi dusunuyordum ama h.sonu altivi'de kampanya vardi a720is aldim, kargo dahil 325ytl...kart ve canta ile sanırım 380 civari yapar bu da :) 590 ile 720 arasindaki fark nedir? zoom ve macro mesafi disinda aydinlatabilecek biri var mi? Bir de bu A serisi ile kullandiginiz en performansli sarj edilebilir pil opsiyonlarini belirtirseniz sevinirim, sık sık sarj ile ugrasmak istemem acikcasi..tesekkurler

a720'yi o fiyata tavsiye ederim... Aralarındaki fark için tıkla

(en az 4 model arasında karşılaştırma yapılıyor, diğer 2 modeli ihmal edebilirsiniz)

pil konusuna gelince: varta 2700 mAh'lık olanları tavsiye ederim. şarj makinası olarak "ataba" öneriliyor. Ben gp'nin kısa süreli şarj eden modelinden kullanıyorum. Fena değil...

• cevap icin tesekkurler, gp ile ortalama kac poz cekebiliyorsun? normal kullanım dahil, ne bileyim lcd ekrandan cektigin pozlara bakmak menuden ayarlari vs degistirmek gibi..hem poz adedi hem de sure olarak belirtebilirsen fikir olusmasi acisindan sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: semb

quote:

ben de gg'den a590 almayi dusunuyordum ama h.sonu altivi'de kampanya vardi a720is aldim, kargo dahil 325ytl...kart ve canta ile sanırım 380 civari yapar bu da :) 590 ile 720 arasindaki fark nedir? zoom ve macro mesafi disinda aydinlatabilecek biri var mi? Bir de bu A serisi ile kullandiginiz en performansli sarj edilebilir pil opsiyonlarini belirtirseniz sevinirim, sık sık sarj ile ugrasmak istemem acikcasi..tesekkurler

a720'yi o fiyata tavsiye ederim... Aralarındaki fark için tıkla

(en az 4 model arasında karşılaştırma yapılıyor, diğer 2 modeli ihmal edebilirsiniz)

pil konusuna gelince: varta 2700 mAh'lık olanları tavsiye ederim. şarj makinası olarak "ataba" öneriliyor. Ben gp'nin kısa süreli şarj eden modelinden kullanıyorum. Fena değil...

• canon a640

• quote:

cevap icin tesekkurler, gp ile ortalama kac poz cekebiliyorsun? normal kullanım dahil, ne bileyim lcd ekrandan cektigin pozlara bakmak menuden ayarlari vs degistirmek gibi..hem poz adedi hem de sure olarak belirtebilirsen fikir olusmasi acisindan sevinirim.

bende hem gp, hem de varta'nın 2700 mAh'lık olanlarından var. ağırlıklı olarak vartaları kullanıyorum. Flaşlı çekim çok nadir yapıyorum ama, izleme ve menülerle oynama sırasında lcd hep açık kalıyor tabi...

varta'da çekim sayısı tek şarjla 400'ün altına düşmüyor (400- 450)... gp 100- 150 daha az çekiyor.

Süre olarak da şöyle diyim; vartalar en az 3 hafta gidiyor... (benim kullanımımla...) gp'ler çoğunlukla yedek konumunda beklediği için bu süre zarfında gücü azalıyor. 1- 1,5 hafta anca dayanıyor. Tabi yeni şarj edilmişken varta'ya yaklaşacağı kesin...

• sekerı dusenlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktorbursa -- 13 Mart 2008; 10:57:24 >
  • Canon A590 IS - Bulanık fotoğraflara son

Canon, yeni Motion Detection (Hareket Tespit Edebilen) Teknolojisi ile fotoğraflardaki bulanıklık sorununa yenilikçi ve akılcı bir çözüm getiriyor. Motion Detection Teknolojisi High ISO Auto modunda aktif hale getirildiğinde Yüz Tanıma Teknolojisi, mevcut parlaklık değerleri ve çekimi yapılan nesne hareketleri gibi çeşitli bilgileri topluyor. Canon A590 IS dijital fotoğraf makinesi bu bilgileri topladıktan sonra nesne hareketini dengelemek için mevcut ISO 80 ve ISO 800 değerleri arasından en uygun minimum değeri belirliyor. Motion Detection algoritmalarının geni bilgi girdisi ve duyarlılığı Canon’un sisteminin görüntü üzerinde gereksiz yere noise oluşumlarına yer bırakmadan bulanıklık etkisini gidermesine olanak tanıyor.

Canon A590 IS - Optik Görüntü Sabitleyici sistem

Yeni Canon A590 IS kameranın lens kaydırma sistemine dayanan Optik Görüntü Sabitleme sistemi düşük noise değerlerine sahip fotoğraf üretilmesine olanak tanıyor. Sistem kamera sarsıntısının olumsuz etkisini dengelemek için ISO değerini yükseltmek yerine lens kaydırma tekniğini kullanıyor. Kameranın Motion Detection Teknolojisi görüntü sabitleme sistemi ile beraber bulanık fotoğraflara karşı çift etki sağlıyor.

Canon PowerShot A590 IS kamera - Otomatik netleme

Kameranın yeni AF Point Zoom özelliği deklanşöre yarım basılı iken kullanıcının otomatik netleme çerçevesini büyüterek insan yüzlerindeki ifadeleri yakından kontrol edebilmesine olanak tanıyor. Otomatik netleme performansı da geliştirilmiş. Kullanıcılar zayıf ışılandırılmış ortamlarda sorunlu olan çekimleri artık rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Canon PowerShot A590 IS - Kırmızı Göz giderme

Canon ‘un yeni modellerinde Kırmızı Göz Etkisini düzeltme fonksiyonu da geliştirilmiş. Canon PowerShot A590 IS dijital kamerada daha önce izleme modunda düzeltilebilen kırmızı göz etkisi artık fotoğraf çekim anında da giderilebiliyor. Kamera fotoğraflarda oluşan kırmızı göz etkilerini çekim anında otomatik olarak düzeltiyor.

Canon A590 IS - Optik Görüntü Sabitleyici sistem

Yeni Canon A590 IS kameranın lens kaydırma sistemine dayanan Optik Görüntü Sabitleme sistemi düşük noise değerlerine sahip fotoğraf üretilmesine olanak tanıyor. Sistem kamera sarsıntısının olumsuz etkisini dengelemek için ISO değerini yükseltmek yerine lens kaydırma tekniğini kullanıyor. Kameranın Motion Detection Teknolojisi görüntü sabitleme sistemi ile beraber bulanık fotoğraflara karşı çift etki sağlıyor.

ALINTI YAPTIM AMA KISACA BU SEKILDE A590 IS 288 YTLYE ALDIM GİTTİGİDİYORDAN.ELIME ULASIR ULASMAZ RESIMLERI PAYLASACAGIM SIZLERLE

quote:

Orjinalden alıntı: Huhukomsu

Yeni serilerde ekstradan ne var?
    A590 'da filan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurselcuk -- 15 Mart 2008; 11:00:54 >

• BEN A540 kullanıyordum calındı:( a570 e kadar olan yanı 550 ve 560 modelleri elıne su dökemez....570 ıs ıle 540 gelıstırılmıs
    quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

quote:

Orjinalden alıntı: blue night

quote:

Orjinalden alıntı: muratcolak55

tek sorm var
    a550 mi a540 mı

A550 daha üst model olarak çıktığını biliyorum ama bi çok kişiden diuyduk A540 daha iyiymiş. Ben A540 kullanıyorum ama benim kullanmam önemli değil... Eğer illaki Canon alacam diyorsan 540 al derim.

Bende bu konuya değinecektim.

A550-A560 kullanan arkadaşların sanki memnuniyet oranı daha az gibi?

•  CANON A SERİSİ FOTOĞRAF MAKİNALARI ***inceleme***fiyat***fotoğraflar***

makro denemesi
  • quote:

BEN A540 kullanıyordum calındı:( a570 e kadar olan yanı 550 ve 560 modelleri elıne su dökemez....570 ıs ıle 540 gelıstırılmıs

Nedeni ne hocam ?
  • Bu yorumu şu yüzden yaptım.A550 ve a560 ta mutlaka yenilikler var.Yüz tanımlama vb gibi ancak enstantene önceliği ve diyafram kontrolleri manuel olarak yapılamıyor.Yani biraz otamatik makine konumundalar.Ha bu benim için böyle ben manuel ısık ayarlarını severim o yuzden manuel ayar olmayan makınelerı pek sevmem.Tabiki aynı objektif aynı lens hepsi ama bu manuel ayarlar benım ıcın önemli.Alırken de 530 u bu yüzden tercih etmemiştim bir de video cekımındekı fps degerı yuzunden
    quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

quote:

BEN A540 kullanıyordum calındı:( a570 e kadar olan yanı 550 ve 560 modelleri elıne su dökemez....570 ıs ıle 540 gelıstırılmıs

Nedeni ne hocam ?

• quote:

Bu yorumu şu yüzden yaptım.A550 ve a560 ta mutlaka yenilikler var.Yüz tanımlama vb gibi ancak enstantene önceliği ve diyafram kontrolleri manuel olarak yapılamıyor.Yani biraz otamatik makine konumundalar.Ha bu benim için böyle ben manuel ısık ayarlarını severim o yuzden manuel ayar olmayan makınelerı pek sevmem.Tabiki aynı objektif aynı lens hepsi ama bu manuel ayarlar benım ıcın önemli.Alırken de 530 u bu yüzden tercih etmemiştim bir de video cekımındekı fps degerı yuzunden

Anladım hocam.
    A550 ile A560'dan gerçekten iyi tartışılması lazım.
  • arkadaşla sizinle daha önce bir sorunumu paylaşmıştım...fakat çözüm bulamdım...canon a75 imi erkayalara götürdüm tabi içimden ne kadar ücret ödeyeceğimin planlarını yapıyodum...çekiniyodumda aslında ama mecburen götürdüm...foto makinem için kayıt aldılar ve cep telefonuma 1 hafta içinde msj geleceğini ve orada ücretin ne kadr olduğunu söleyeceklerini belirti teknik servisteki arkadşlar eğer onay verirseniz tamir edilcek dediler.6.gün msj geldi ve tamir ücreti "0" YTL yazıyordu inanamadım.yanlış geldiğini düşünmeye başladım msjın.sonra tel açıp sorduğumda msjın doğru geldiğini sölediler...çok sevindim...tabi bu arada garanti süremin çoktan geçtiğini hatırlatmak istiyorum...erkayalar gerçekten pahalı satıyor falan ama benim yaşadıklarım kadarıyla ürünlerin arkasında duruyor.
  • ha unutmadan bu arada yolum sirkeciye düştü ve işin aslını öğrenmeye erkayalara gittim...bunun sadece garantili ürünler için olmadığını canon tarafından yapılan tüm ürünler için geçerli olduğunu eğer hata makineden kaynaklanıyorsa garanti süresinin canon için önemli olmadığını sebebininde canonun itibarına leke gelmemesi için böle bir uygulama yaptığnı sölediler... arkadaşalar yani makineneiz bozulursa benim kadr stres yapmayın.. diye yazıyorum bunlarıı.. erkayalara ve CANONA güveninnnn çok reklam gibi oldu ama gerçek bir olayyy

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.