Şimdi Ara

Canon A 610 ile gece çekimleri nasıl yapılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> Dijital ve Analog Fotoğraf Makineleri >> Canon A 610 ile gece çekimleri nasıl yapılıyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4120 Mesaj
    arkadaşlar geceleyin manzara çekimleri ve normal çekimler portre çekimleri hangi modda yapacağım... ince ayarları nasıl olacak... enstantane önceliğimi yok sa normal gece çekim modundamı olacak...

ne zaman uğraşsam etsem hep bulanık yada cisimler kaymış bir şekilde çıkıoyor gece çekimlerinde...

özellikle gece manzarası ve normal(boydan çekim 3-4 m ilerisindeki kişiyi çekim) çekimlerde çok başarızım..

yardım edrseniz çok mmnun kalacağım...

saygılar...

|
    |
    |
    |

yok mu yardım edecek kimse yaww bu arada
    |
    |
    |
    |
    A aperture priority modunda çek. makineyi hiç titreme bunun içinde ya bir yere koyacaksın yada tripot alacaksın.

genelde gece çekimlerinde 10 ila 30 saniye arasında bir enstantene kullanılır,onun için makine hiç titrememeli.
    flaşı açma sakın manzara çekerken.
    |
    |
    37 Mesaj
    Gece süreli çekim yapacaksan makineyi enstantane öncelikli moda getir. (Tv modu) O modda iken süreyi ayarlayabiklirsin. Örneğin 3sn 5sn 15 sn gibi. Ancak makineyi mutlaka sabitlemen lazım. Makineyi sabitlemezsen dediğin gibi bulanık fotoğraflardan kurtulamazsın. Bu modda ayarları değiştirerek devamlı denemeler yap. Doğru çekimi mutlaka yapacaksın. Bu arada istersen ISO oranını da artırabilirsin. Biraz gren yapar ama bi de öyle dene istersen.
    |
    |
    Arkadaşım bendede aynı makinadan var auto modda gayet güzel çekimler yapabilirsin bu çekimler seni memnun edecektir çünkü ben arkadasların kına gecelerini çektim ve gayet olumlu sonuçlar elde ettim
    |
    |
Reklamlar
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.