Şimdi Ara

Canon 80D&70D mi sony a6300 mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fotoğraf konusunda aralarında bir fark varmıdır ? Video konusunda sony in daha iyi olduğunu biliyorum ancak canon 80d ile çekilmiş fotoğrafı sony ile çekebilirmiyim (kalite olarak)

Ayrıca bu makineleri istanbulda en ucuz nerede bulabilirim , piyasası nedir ?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyDiyeceksiniz -- 23 Haziran 2017; 23:16:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilimsel veriler Sony a6300'ün sensörünün daha iyi olduğunu söylüyor.

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-80D-versus-Sony-A6300___1076_1072

Bu veriye göre 80D'den daha iyi imaj kalitesi verebiliyor a6300'ün sensörü. Tabi bir tek "sensör" herşey demek değil.

Bir başka incelemeye göre de genel olarak Sony a6300'ün Canon 80D'den iyi olduğunu görüyoruz,
    https://www.dpreview.com/reviews/sony-a6300/11

Canon 80D&70D mi sony a6300 mü ?

Kaynak :https://www.dpreview.com/reviews/sony-a6300/11

• Canon sonunda aps-c ve full frame sensörlere çeki düzen verdi. Dinamik aralıkta 80D ve 5D Mark 4 gayet iyiler.
  • ikisinde ben pahalı buluyorum o yuzden a6000 de düşünülmeli bence
  • Lens yelpazeni geniş tutacaksan Canon, 1-2 lensle idare ederim dersen diğer markalar.
  • a6300 de dokunmatik yoktu sanırım. 80d de var. ve çok iyi tepkisi olduğunu söylüyorlar. bas çek yaprken gecikme çok azmış.

aynalı makinelerin batarya ömrü bari şekilde üstün oluyor. bu bakımdan yine 80d yi tercih ederim.

gövde toza neme karşı dayanıklı ama 6300 de böyle mi bilmiyorum.

aynanın çıkardığı ses yeter

video önceliği değilde 80d derim. vide senin için önemliyse ve bir iki lens alırım başkada almam diyorsan a6300 daha alınası olur.
  • Bugün hayyam çarsına gidip fiyat aldım.En iyi fiyatı 3900 tl dediler 16-50 mm lens ile. Şimdiki sorum bu fiyata alabileceğim en iyi fotoğraf makinesi bumudur ? İlk önceliğim fotoğraf ama arada video çekerim diye düşünüyorum.Lensleri cidden pahalı sony in.16 50 mm ile ne kadar idare edebilirim bilmiyorum.
  • BeyDiyeceksiniz B kullanıcısına yanıt
    A6000 neden düşünmüyorsunuz? Mikrofon girişi olmaması dışında video için çok güzel bir makine. Onu da Sony'nin harici mikrofonunu alarak çözebilirsiniz. Fotoğraf kalitesi bakımından hiç sorun yaşatmaz zaten. 16-50mm lens hiç de fena değil. Yanına da 35mm 1.8 ile güzel bir sisteminiz olur.

Önceliğiniz fotoğraf olduğuna göre Sigma 30mm 1.4 alabilirsiniz. F1.4'ten itibaren müthiş bir keskinliği var. 6000-7000TL fiyat aralığındaki full frame lensler dışında alabileceğiniz en iyi lens bu.
  • Bende A6000 + aradaki fiyat farkına alınacak lensler ile daha iyi sonuç elde edilebilir diye düşünüyorum fazla anlamasam'da bu konulardan.
  • 70d eski artik bulunmuyor.80d de güzel bence a6300 de küçük ama asagi kalir bi yani yok valla zor karar,video ve boyuttan dolayi 6300 onde gibi bence , 80d yi de begeniyorum.elinize alip karari kendiniz verin.olympusun aynasizlarinada bakin iso performansi ve kit kensleri bunlardan iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.