Şimdi Ara

canon 70d ile nikon d7100 arafında kaldım yardım ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.bu aralar çılgınlar gibi makina araştırıyorum.en sonunda iki makina arasında kaldım NİKON d7100 ve CANON 70d .onlarca sitede inceleme ve makaleler okudum,yorumları didik didik ettim bir türlü karar veremedim.

Sizce hangisinin almalıyım?

siz de nikon d7100 arasında gitgel yaptınız mı?

eğer bu makinayı almam gerekiyorsa hangi lensi seçmeliyim?

tek body olarak alıp farklı markaların lensini mi seçmeliyim?

sahibinden.com da az kullanılmış temiz 70d ler var,onlardan almam doğru olur mu?

video için en iyi hangi lenstir makul fiyatlı olmak şartıyla?

bildiğiniz kampanyalı olarak satan satıcılar varmı acaba?

en sevdiğiniz lensler hangileri ve fiyatları neler?

LÜTFEN BOŞ GEÇMEYELİM,ŞU KARDEŞE YARDIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amaç video ise seçim 70 D olmalı yanına Tamron veya Sigma 17-50 ve maddi engel yok ise 50mm f1.8 alınabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Amaç video ise seçim 70 D olmalı yanına Tamron veya Sigma 17-50 ve maddi engel yok ise 50mm f1.8 alınabilir.

çok teşekkürler canon 70d de karar kıldım.makina üzerinde 18-135 stm lens ile beraber geliyor.

sizce sadece body alıp üzerine tamronun veya sigmanın fiyat performans lenslerinden mi almalıyım? eğer öyle yaparsam 18-135 stm yi ararmıyım ki?

ya da 18-135 stm video çekimlerinde ve düğünlerde idareten çekimlerde yeterli olur mu? lensler hakkında pek bilgim yok,hep gövde üzerine yoğunlaştım çünkü..

18-55 stm kitiyle beraber de satılıyor.makro fotoğrafa merakım var aslında.bu lensi aparatla ters takıp birşeyler yapabiliyormuşuz.acaba 18-135 stm le de buna benzer birşey yapabilirmiyiz ?

şimdilik toplam 3500 tl bütçe ayırabiliyorum.

cevaplarınız için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ismet8018 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben D7100 kullandım bu araştırmayı daha önce yaptığım için yazdım. Canon da en son kullandığım makina 60D idi. Bu Stm lensler daha sonra çıkmış video için iyi diyorlar. Bu konuda ikilem yaşayacaksınız şu an acele ederseniz makinayı 50 mm ile alın lens sonraya kalsın.

• quote:

Hocam ben D7100 kullandım bu araştırmayı daha önce yaptığım için yazdım. Canon da en son kullandığım makina 60D idi. Bu Stm lensler daha sonra çıkmış video için iyi diyorlar. Bu konuda ikilem yaşayacaksınız şu an acele ederseniz makinayı 50 mm ile alın lens sonraya kalsın.

500mm f1.8 ile güzel alan derinliği,iyi portre,güçlü flulama gibi işlemleri yapabilirmiyim sizce?
  • ismet8018 kullanıcısına yanıt
    Bu lens bahsettikleriniz için üretilmiş zaten her çantada olması lazım

• quote:

Bu lens bahsettikleriniz için üretilmiş zaten her çantada olması lazım

evet bu lens benim için olmazsa olmaz oldu artık.amatör fotoğrafçılıkta insana en fazla heyecanlandıran ,haz veren lens bence.sonuçlar mükemmel.bunun yanın şiddetle tavsiye ettiğiniz lens hangisi sizce?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.