Şimdi Ara

Canon 60D ve Nikon d7000'den hangisini önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İkinci el Canon 60D ya da Nikon d7000 almak istiyorum. Araştırdığımda birçok açıdan Nikon daha iyi gibi görünmesine rağmen Canon'un yapısını daha çok sevdiğim için çok kararsız kaldım.
    Makineyi ağırlıklı olarak fotoğraf çekimi için alacağım ama ara sıra video da çekerim yani her ikisi de önemli ve Nikon'da videoda sürekli netleme özelliği var? Sizce bu ne kadar önemlidir? Çekmek istediğim videolar ya ürün tanıtım tarzı olur ya da fotoğraf çekimlerinin back stage'i tarzında.Yani model ileri geri de gidecek dolayısıyla netlik kayacak bunu manuel yapmak zor mudur ve Nikon d7000 sürekli netleme özelliği gerçekten iyi çalışıyor mu?
    Bir de Nikon d7000 body'sinin yağlanma odaklanma gibi bazı sorunları olduğu söyleniyor.Bu nedenle 2-3 yıl kullandıktan sonra satmam da zor olabilir belki.Yani kısaca çok kararsızım görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Bir ara Canon 7D'yi de düşündüm ancak onun ekranı 60d gibi hareketli değil.İkinci eli 1500tl'yi geçmeyecek şekilde Nikon veya Canon olması koşuluyla başka model tavsiyeniz varsa onlara da bakabilirim.

• Ilk serisinde yaglanma vardi d7000 de ancak sonrakilerde bi sorun cikmadi arkadasim 30 bin sutterda sorunsuz kullaniyor bi sensor temizlemesi olayi zaten cozuyor, 60d kullanirken d7000 ini cok daha begeniyordum, sebebi ele oturan iyi bir body bence , daha iyi iso performansi ,

Videoda zaten tartismaya gerek yok canon cok daha iydiir videoda surekli af ikisindede yok, magiclantern ile canonda yapiliyormu arastrmak lazm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alacaginiz lenslere bakarak karar verin bence. Cunku ikiside basarili makineler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanlevent kullanıcısına yanıt
    Yağlanma zaten çok önemli değil de back focus sorunu da varmış ona daha çok takıldım.Bir de bu sorunlar nedeniyle satarken de 60d'ye göre daha zor satılır gibi sanki.Bu arada d7000'de sürekli af var zaten o yüzden çok kararsız kaldım.Sürekli af olayının iyi çalıştığını bilsem çok düşünmeden d7000 alırım. Bir yandan da eski modelleri almaktansa en azından biraz daha yeni 650d 700d mi alsam diyorum ama onların da body o kadar küçük ki hiç çekim zevki vermez:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cloudly25 -- 2 Şubat 2017; 1:31:35 >
  • forumu kullanıcısına yanıt
    Lens konusunda Nikon ile ilgili pek bilgim yok aslında çünkü hep Canon kullandım. Canon alırsam da makineyle birlikte 50mm alıcam bir süre sonra da 24-105 alırım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloudly25

Yağlanma zaten çok önemli değil de back focus sorunu da varmış ona daha çok takıldım.Bir de bu sorunlar nedeniyle satarken de 60d'ye göre daha zor satılır gibi sanki.Bu arada d7000'de sürekli af var zaten o yüzden çok kararsız kaldım.Sürekli af olayının iyi çalıştığını bilsem çok düşünmeden d7000 alırım. Bir yandan da eski modelleri almaktansa en azından biraz daha yeni 650d 700d mi alsam diyorum ama onların da body o kadar küçük ki hiç çekim zevki vermez:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanlevent -- 2 Şubat 2017; 22:25:4 >
  • Back focus, front focus her makinede and olabilir. Unun için af ince ayarı var. Ben ayarladı şimdi çok güzel netliyor ben ikisini de kullandım. D7000 benim cihazım. 60dnin ekranı hareketli, tek avantajı bu. Tavsiyem d7000. Benimki 70 bin shutterda, hala canavar gibi.

• ben 60d aldim yeni 1500 tl ye. gerçekten güzel makina. ekrani çevirebilmek eventaj.videolarda otomatik odaklama yok..zaten fotoğraf için aldim lakin 60p videolar bi harika..nikon nedense kaba geliyor bana
  • çok eski aletler.

• enderun67 kullanıcısına yanıt
    Hocam kibar makine istesek aynasız alırız zaten hayırlı olsun. İkisi de güzel makineler

• enderun67 kullanıcısına yanıt
    Nerden aldın hocam?

• erkan_163 kullanıcısına yanıt
    sakaryadan. sahibi amerikadan almiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan_163

Nerden aldın hocam?

sakaryadan. sahibi amerikadan almiş
  • İyi Fiyata almışsın hocam 60D. teknoloji mağazalarında giriş seviyesi lens ile satılıyor 2000 TL üzeri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.