Şimdi Ara

Canon 60D - Canon 650D ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
11.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Dslr alma arifesindeyim. Alıcağım Dslr ilk olucak benim için. Başlıkta gördüğünüz 2 model arasında kaldım. Tabi diğer tavsiyelerede açığım. Sizce bu 2 kameradan hangisi olmalı ve neden ? + olarak başlangıç için önerebileceğiniz lensler nelerdir ? Ve bu lenslerin farkları nedir ? Örneğin 18-105 ile 18-135 farkı gibi.(Tabi forumda bunla ilgili konu varsa linkde atabilirsiniz. Açıklamak isteyen olursa çok daha iyi olur )
    Makineyi kanadadan alıcam. O yüzden tavsiye verirken bu 2 siteyi baz alırsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum
    www.bestbuy.ca
    www.futureshop.ca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Catharacta Skua -- 23 Temmuz 2012; 19:26:10 >

• Bu biraz da ne tür fotoraf çekeceğinize bağlı.

650d'de HDR çekim ve videoda otomatik odaklama var.
    Ama 60d'de de çekim hızı 2 kat daha fazla ve 2 kat uzun batarya ömrü var.

Eğer hızlı çekim yapmak istiyosanız yani demek istediğim giden bi kuşu yakalamak yada hızlı giden bi arabayı takip ile çekmek aklınızdaysa 60d size daha iyi avantaj sağlar.Ama yok normal kullanılcaksa bu makine ve videoda sizin için önemliyse o zaman kesinlikle 650d.

Başlangıç lensinide Tamron 17-50 nedenide; çok iyi odaklama yapabilmesi, alan derinliğini çok iyi yansıtması.Uzak ara çekim yapılacaksa 55-200 tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just GMGOW -- 23 Temmuz 2012; 21:58:25 >
  • makinaları hızlıca kıyaslayabileceğin güzel bir site var hocam, gerçi tecrübelerin yerini tutmaz ama, snapsort.com a gir compare kısmından iki makinayıda yaz body lerin özelliklerini kıyaslıyor, ayrıca Nikon D5100'ü de tavsiye ederim ;)
  • Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Makinayı genelde manzara ve makro çekimleri için kullanmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catharacta Skua

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Makinayı genelde manzara ve makro çekimleri için kullanmayı düşünüyorum.

Makro kullanacaksan lensin aralığı büyük olmalı mesela 18-55 degilde atıyorum 18-135 olmalı. Ama istersen close up, ters baglama gibi seyler yapabilirsin.
    EDİT: bide hocam başlangıç için bunlar biraz yüksek kaçabilir bence 550d 600d bakın diyorum kaliteli bir lensle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragão -- 25 Temmuz 2012; 20:35:52 >
  • Makro için lensin aralığı demek tamamen yanlıştır,.
    Önerim 600D+ sigma 17-70 yeni başladığın için hem möanzara çekersin hemde makro
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDTrey#25

quote:

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Makinayı genelde manzara ve makro çekimleri için kullanmayı düşünüyorum.

Makro kullanacaksan lensin aralığı büyük olmalı mesela 18-55 degilde atıyorum 18-135 olmalı. Ama istersen close up, ters baglama gibi seyler yapabilirsin.
    EDİT: bide hocam başlangıç için bunlar biraz yüksek kaçabilir bence 550d 600d bakın diyorum kaliteli bir lensle

Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası bende sizin gibi düşünüyordum. Aklımdaki makine 550 d veyahut 600d'idi. Fakat Kanada fiyatları Türkiye fiyatlarına göre çok uygun. Bende şahsen bir kere alıcam almışkende iyisi olsun istiyorum. Tam 600 d alıcakken 650 d piyasaya geldi bende bütçemi arttırdım. 60 d ile arasında 50 dollar fiyat farkı var. Tavsiyelere göre birini seçicem. Lens olayında ise genelde paketle satılıyor burda. 600 d 18 55 IS kit ile gelirken 650 d 'ye daha farklı lens paketleri var. Örnek olarak linkte 60 d 18-135 kit ile geliyor. + olarak ben bu lenslerin tam olarak ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum. 18-135 dediğiniz gibi geniş açılı bir lens. Peki ben bu lensi günlük kullanım için kullanabilir miyim ? Manzara çekimleri için uygun mudur ?
    http://www.futureshop.ca/en-CA/product/canon-canon-eos-60d-18-1mp-dslr-camera-with-18-135mm-is-lens-kit-future-shop-exclusive-60d-18-135kit/10154253.aspx?path=faa8a4ac42a1a406d403c5ae74e4a914en02

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KDTrey#25

quote:

Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası bende sizin gibi düşünüyordum. Aklımdaki makine 550 d veyahut 600d'idi. Fakat Kanada fiyatları Türkiye fiyatlarına göre çok uygun. Bende şahsen bir kere alıcam almışkende iyisi olsun istiyorum. Tam 600 d alıcakken 650 d piyasaya geldi bende bütçemi arttırdım. 60 d ile arasında 50 dollar fiyat farkı var. Tavsiyelere göre birini seçicem. Lens olayında ise genelde paketle satılıyor burda. 600 d 18 55 IS kit ile gelirken 650 d 'ye daha farklı lens paketleri var. Örnek olarak linkte 60 d 18-135 kit ile geliyor. + olarak ben bu lenslerin tam olarak ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum. 18-135 dediğiniz gibi geniş açılı bir lens. Peki ben bu lensi günlük kullanım için kullanabilir miyim ? Manzara çekimleri için uygun mudur ?
    http://www.futureshop.ca/en-CA/product/canon-canon-eos-60d-18-1mp-dslr-camera-with-18-135mm-is-lens-kit-future-shop-exclusive-60d-18-135kit/10154253.aspx?path=faa8a4ac42a1a406d403c5ae74e4a914en02

18-135mm ise çok rahat manzarada kullanırsınız. Makroda biraz zorlanabilirsiniz ama uzatma barıyla, close up ya da ters bağlamayla çekim yapabilirsiniz makro şekilde Lens günlük kullanılabilecek bir lens. Sağlam makine yani. Hazır kanadadayken diyeyim size 18-135mm lensin yanına 55-200 bir de lens alın. Macro çekimlerde çok işinize yarar

• Arkadaşlar 650d ilk parti sorunlu çıktı düşünen olursa uzak dursun derim ,ben bir adet getirttim ve iade ettim kabul ettiler..Kauçuk kaplaması beyazlaşıyor ve kullanıcının elinde ciddi alerjik reaksiyonlar yapıyormuş..Canon açıkladı..
  • Uzun zamandir arastiriyorum ve bugun gidip yakindan inceledim. Gundeme Nikon D7000 de girdi. Ve bana paket halinde bir teklif sundular.
    Nikon D7000
    Hoya 67mm uv filter
    Nikon D7000 aksesuar seti(nikon kamera cantasi,ekstra batarya,Lens pen ve Nikon ogrenim cdleri)
    Sandisk extreme 16 gb class 10
    Bunlarin hepsi bana 1615 dolara mal olucak. Sormak istedigim ise yeni baslayan biri icin yukardakilerden su fazla olur dedikleriniz var mi ? Yoksa almisken boyle mi almak gerekir ?
    + olarak makinenin yaninda 18-105 vr kit lens geliyor. Yorumlara gore bu lensi begenen pek yok. Bana onerebileceginiz bir lens var mi ? Genellikle manzara resmi cekmeyi planliyorum. Tabi makroda cekmek isterim ama malum makro lensler biraz pahali. Almisken manzaranin yaninda islevsel bir lens olsun istiyorum hep yanimda tasiyabilecegim.
    Ve son olarak kamera ile birlikte gelen 18-105 lens ile ne cekilebilir ? Genel olarak nasil bir lenstir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Canoncuyum yani ne olursa olsun Canon diyorum.

Amacım profesyonel video (klip-kısa film vs) gibi branşlarda kendimi yetiştirmek.

60D'yi bizzat gördüm biraz kurcaladım filan. Sahibi 550D'yi önerdi yeni başlayacağım için her şeyi aynı sadece çift lcd ekranı ve döner lcd özellikleri haricinde.

Canon ve LCD ekranın döner olması avantaj benim için.

Dediğim gibi ben video çekmek istiyorum asıl gayem bu.

Tabi lensler sayesinde falan fotoğrafta çekerim ki çok gezerim ve basit bir makinede bile yakaladığım pozlar ile çok iyi kabiliyetim olduğunu söyleyenler var.

Evet! 60D'yi gördüm. Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir. Kusur aramaktan ziyade büyük meblada para vereceğim için araştırıyorum.

Şimdiden teşekkürler.
  • Hocam okudugum yorumlarda Dslr makinelerde video cekmeyi pek onermiyorlar. +olarak 60d Nikon D7000'in gerisinde.
    http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_60D-vs-Nikon_D7000
    Verdigim linkte 60D ile D7000 karsilastirmasi mevcut.
    Benim icin ibre tamamen Nikon'a kaydi. Basta bende sizin gibi canoncuydum. 650d ile 60D arasinda gidip geliyordum.Simdi ise D7000 dusunuyorum.

• Yüzbaşım yorumlardan ziyade elinde 60D olup film çeken yönetmenler tanıyorum. Behzat Ç bu dizilere bir örnek(60D ile çekiliyor).

Verdiğiniz linke göz attım. Nikonun Canon'a nazaran fotoğraflarda üstün olduğu genel olarak bilinmekte. Lakin piyasada video almada Canon ile Nikon'da kesin karar Canon tarafı. Verdiğiniz linkte de gerek ekran çözünürlüğü olsun (Canon 9-12 odak noktasına karşın ekranın her köşesine oturtulmuş, Nikon'da tek odak noktası var, ekranın ortasında), gerek pili olsun, çok küçük farklarla olsa da aynı lensleri kullanmak kaidesiyle megapixel farkı ayrıyetten LCD ekranın Canon'da döner olması bana CANON kelimesini cazip kılıyor.

Ağırlıklı olarak video performansı için alacağım bu da ayrı bir tırnak işareti olsun. Selamlar.
  • Nikon D7000 aldim. Resimler gelicek

• Bence çok iyi bir seçim olmuş, hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın..
  • quote:

Nikon D7000 aldim. Resimler gelicek

Hayırlı olsun.TürkNikon'a bekleriz ;

http://www.turknikon.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: mYqunes

Yüzbaşım yorumlardan ziyade elinde 60D olup film çeken yönetmenler tanıyorum. Behzat Ç bu dizilere bir örnek(60D ile çekiliyor).

Verdiğiniz linke göz attım. Nikonun Canon'a nazaran fotoğraflarda üstün olduğu genel olarak bilinmekte. Lakin piyasada video almada Canon ile Nikon'da kesin karar Canon tarafı. Verdiğiniz linkte de gerek ekran çözünürlüğü olsun (Canon 9-12 odak noktasına karşın ekranın her köşesine oturtulmuş, Nikon'da tek odak noktası var, ekranın ortasında), gerek pili olsun, çok küçük farklarla olsa da aynı lensleri kullanmak kaidesiyle megapixel farkı ayrıyetten LCD ekranın Canon'da döner olması bana CANON kelimesini cazip kılıyor.

Ağırlıklı olarak video performansı için alacağım bu da ayrı bir tırnak işareti olsun. Selamlar.

bizzat 2 gün sette bulundum kardeşim 2 adet eos 5d mark II kullanıyorlar. ama 60d ye rastlamadım

• üst sınıf herzmaan daha iyidir 60d alın
  • quote:

Yüzbaşım yorumlardan ziyade elinde 60D olup film çeken yönetmenler tanıyorum. Behzat Ç bu dizilere bir örnek(60D ile çekiliyor).

nikonda sadece 1 tane mi odak noktasi var? emin misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

nikonda sadece 1 tane mi odak noktasi var? emin misiniz?

Eminim birader. Karşılaştırmalardan bakabilrsiniz. Bakınız Canon 60D Nikon 90D karşılaştırması. LİNK: http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-60D-vs-Nikon-D90 60D Nikon 90D karşılaştırması.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.