Şimdi Ara

Canon 5D Mark IV'mü, Sony A7 III'mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Canon 5D Mark IV + Canon EF 24-105L IS USM II ile Sony A7 III + Sony EF 24-105 G arasında kararsız kaldım. Daha önceden Canon ve Sony'nin muhtelif makine ve lenslerini kullandım. Canon setinin toplam ağırlığı yaklaşık 1.70 Kg. Sony setinin toplam ağırlığı 1.32 Kg. Arada 380 gr. Canon lehine bir ağırlık farkı var. Bakıldığında az gibi bir fark görülüyor ama uzun yürüyüşlerde ciddi bir ağırlık farkı..

Birde yabancı sitelerde her iki makinenin karşılaştırmalı testlerini inceledim; hemen hepsinde yapılan testlerde Sony A7 III hep önde görünüyor. Sony A7 III Şubat/2018 de piyasaya çıkmış bir gövde, Canon 2016 yılında piyasaya çıkmıştı. Konuya ilişkin sizlerin tavsiyesi ne olur?

Beni Sony'e çeken a) ağırlığının daha az olması. b) daha güncel olması, c) netleme alanlarının daha fazla olması. Sony den iten ise bilgi paylaşım platformunun çok zayıf olması, yani popülaritesinin en azından Ülkemiz de az olması.

Paylaşımda bulunursanız sevinirim, herkese selamlar.

• Selam...
    Markanın popülerliğinden kazancınınız-avantajınız ne oluyor ? Eğer popüler bir marka kullanırsanız sizin fotoları takip ve beğeni daha mı çok oluyor diye ? Yoksa 2.elde vs. daha yaygın ve uygun ekipman al-sat için mi ? Bence yakında 2 seneyi geçmez popülerlik durumu dengelenebilir. Hatta "bence" ile de kalmasın, buna dair kanıt olabilecek bir veriyi de paylaşayım...

Canon 5D Mark IV'mü, Sony A7 III'mü ?

Benim için sağlama şu şekilde "Bir ürüne ödediğim paranın karşılığında o ürün bana üretilme amacı ve benim satın alma amacıma en iyi şekilde hizmet ediyor mu ?" . Dolayısı ile konu fotoğraf ise, bakılan+görülen+iş olarak ortaya konulan şey "fotoğraf" ise, bana "fotoğraf çekebilmek için ödediğim ücret"i en iyi şekilde geri verebilecek olan parayı hak eder.

Bir karşılaştırma :
    https://www.apotelyt.com/compare-camera/sony-a7-iii-vs-canon-5d-mark-iv

• Sony A7 III diyorsunuz ?
  • Evet ama alternatif yorumlar da gelse güzel olur. Bi bilgi birikimi yapılsa. Değil mi ?
    Bir de soru sormuştum ama onlar havada mı kaldı ? :)
  • ikisi de profesyonel fotoğrafçılara yönelik üretilmiş makineler için hemen hemen herkesin amatör olduğu bir ortamda tavsiye aramak mantıklı gelmiyor bana. lensleriyle birlikte 15-20 bin arası fiyatı olan setup alacak kadar pro ekipmana ihtiyaç duyan bir kişinin buradaki amatörlerin tavsiyelerine ihtiyaç duymayıp, adamakıllı karşılaştırma sitelerinin verdiği somut değerlendirmeleri dikkate alması daha iyi olur diye düşünüyorum. bunlar amiral gemisi makineler, artıları eksileri hakkında hemen her fotoğraf sitesinde bir inceleme/karşılaştırma mutlaka vardır. hatta ken rockwell bile karşılaştırmış olabilir ama onun 5d mark 4 mü, a7 mark 3 mü sorusuna cevabı nikon d40 olur muhtemelen :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Selam...
    Markanın popülerliğinden kazancınınız-avantajınız ne oluyor ? Eğer popüler bir marka kullanırsanız sizin fotoları takip ve beğeni daha mı çok oluyor diye ? Yoksa 2.elde vs. daha yaygın ve uygun ekipman al-sat için mi ? Bence yakında 2 seneyi geçmez popülerlik durumu dengelenebilir. Hatta "bence" ile de kalmasın, buna dair kanıt olabilecek bir veriyi de paylaşayım...

Benim için sağlama şu şekilde "Bir ürüne ödediğim paranın karşılığında o ürün bana üretilme amacı ve benim satın alma amacıma en iyi şekilde hizmet ediyor mu ?" . Dolayısı ile konu fotoğraf ise, bakılan+görülen+iş olarak ortaya konulan şey "fotoğraf" ise, bana "fotoğraf çekebilmek için ödediğim ücret"i en iyi şekilde geri verebilecek olan parayı hak eder.

Bir karşılaştırma :
    https://www.apotelyt.com/compare-camera/sony-a7-iii-vs-canon-5d-mark-iv
    Öncelikle teşekkür ederim. Sorduğunuz sorular havada kalmadı, ama o sorulara cevap verme gereği görmedim.. zira benim marka popülerliği, popüler markaya sahip cihaz ile çekilen fotoğrafların daha güzel(!) olacağı, daha çok beğeni alacağı gibi bir kaygım, düşüncem yok. Lütfen alınmayın ama; benim ottaya attığım konu çok net, hal böyleyken “fırsat bu fırsat” diye sözüm ona 3-5 yaşında çocuğu terbiye eder tavrı ile yazı döşemek hoş değil.. sizin yorumunuzun içerik olarak aynısını diğer yorumcu arkadaş da yazmış:) oysa ben daha evvel Canon 5D Mark IV kullandığımı yazımda yazdım. Canon bildiğim bir makina, Sony’i de araştırmaktan aciz de değilim. Benim sorum ağırlıklı olarak her iki makinanın ağırlıkları ve aynasız teknolojinin kullananlar varsa nasıl olduğu yönündeydi. Neyse yine de çok teşekkür ederim.

• Rica etmem !..
    Sony kullandığınızı da yazdınız. Değil mi ? Araştırmalarınızda Sony'nin teknik olarak önde göründüğünü de yazdınız, değil mi ? Ben de bunlara olumlu yada olumsuz bir yorum getirmedim ise bu ya o konuda fikrim yok, ya sizinle aynı fikirdeyim anlamları taşıyabilir. Çünki aksi yönde düşüncem olsa bunu paylaşma gereği duyardım.

"Sony den iten ise bilgi paylaşım platformunun çok zayıf olması, yani popülaritesinin en azından Ülkemiz de az olması." bunu da siz mi yazdınız ?
    Verdiğim yanıt bu cümlenize bir açıklama içeriyor mu ?

Ayrıca diğer yorumcu arkadaş benden 1 gün sonra yazmış ! Arkadaş hayrola !? Ben benden 1 gün sonra yazacak kişi ne yazacak onu bileceğim de ona göre mi yazacaktım !?
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    hocam battikca daha da batiyorsunuz.

popularite derken topluluk kastedilmis cumleyi anlamamissiniz alakasiz yorum yazmissiniz ustune ''yanlis anlamisim ozur dilerim'' demeniz gereken yerde tüy dikmişsiniz.

konuya gelecek olursak a7 3 un ustun oldugu bir gercek fakat sonuc olarak bu aletleri kullanacak sizsiniz.

kaynak bulma - ikinci el - yedek parca servis gibi seyleri cok kafaniza takmaniza gerek yok .

aynasiz-dslr konusunda sony artik ustune koya koya cok guzel bir seviyeye getirdi bu teknolojiyi. teknik anlamda netlemede vs herhangi bir sikinti kalmadi. elektronik vizorude ff serilerinde kocaman oldu.

yani a7 mi 5d mark 2mi deseniz belki tereddut edilebilirdi.

fakat canon yeterince yenilikci olamadi bu sure zarfinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

popularite derken topluluk kastedilmis cumleyi anlamamissiniz alakasiz yorum yazmissiniz ustune ''yanlis anlamisim ozur dilerim'' demeniz gereken yerde tüy dikmişsiniz.

konuya gelecek olursak a7 3 un ustun oldugu bir gercek fakat sonuc olarak bu aletleri kullanacak sizsiniz.

kaynak bulma - ikinci el - yedek parca servis gibi seyleri cok kafaniza takmaniza gerek yok .

aynasiz-dslr konusunda sony artik ustune koya koya cok guzel bir seviyeye getirdi bu teknolojiyi. teknik anlamda netlemede vs herhangi bir sikinti kalmadi. elektronik vizorude ff serilerinde kocaman oldu.

Onu doğru anladım. Ben de bir şey demedim, Neden siz de böyle yapıyorsunuz? (Cidden sormuyorum belli cevabı artık kaç başlıktaki tavrnızdan). Ben orada zaten yanlış mı anladım diye arkadaşıma "Böyle mi ?" diye soru sormuşum. Elbette ki yanlış anlamış olabilirim siz oradan ne çıkartıyorsunuz ve niye onu çıkartıyorsunuz ?

Soru sormanın sebebi nedir bi onu düşünün lütfen.
    1. "Şu konuda yanlış, eksik veya hiç bilgim yok bilgi istiyorum" bilgi verir misiniz anlamında,
    2. "Ben böyle anladım" demenin soruya soru ile cevap verme şekli vardır !
    3. "Ben yanlış mı anladım, açıklayın" manası da vardır.

3'ünden 1'ini sen benim adıma niye tercih edip de bana bunu diyorsun ? Sorum da üstelik gayet açık. Topluluk kasıt edildiğinin farkında olarak paylaştığım grafik de aynasızların popülaritesinin 2017 verilerine göre ve geçmişten 2017'ye doğru arttığını göstermiyor mu ? Her neresinden nasıl anlaşılır ise anlaşılsın tarafımdan kasten yanlış anlaşılsa dahi benim kasti yanlış anlamamdan dolayı bana özel veya tarafımdan üretilmiş bir veri değil ki paylaştığım ! Hayrola Ashes ? Hayrola size !..

Artık bu kadar mı saldırmak için gözünüzü yumdunuz ? Hani "Açtım ağzımı-yumdum gözümü..." o hale gelmişsiniz siz de. Bravo ibretlik vaka.

Onu da geçtim savunduğun ve karşına alıp laf ettiğin kişilere bak bir şimdi.
    Adam benden 1 gün sonra mesaj yazmış birisi için bana diyor ki "Öteki arkadaş da demiş dediğine benzer şeyleri zaten" hiç anormallik yok. Çünki tıpkı istediğin gibi şahsıma saldırıyor değil mi ? Haa o zaman yaptığı şey saçma ve yanlış da olsa dur ben ondan yana olayım. Oğuu güzel hareket.

Sony a7'lerdeki ve a6000'de de olduğu belgelenen yıldız yeme probleminden bahsedebiliyor musunuz ? Sevgilerimle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 5 Mayıs 2018; 15:15:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Rica etmem !..
    Sony kullandığınızı da yazdınız. Değil mi ? Araştırmalarınızda Sony'nin teknik olarak önde göründüğünü de yazdınız, değil mi ? Ben de bunlara olumlu yada olumsuz bir yorum getirmedim ise bu ya o konuda fikrim yok, ya sizinle aynı fikirdeyim anlamları taşıyabilir. Çünki aksi yönde düşüncem olsa bunu paylaşma gereği duyardım.

"Sony den iten ise bilgi paylaşım platformunun çok zayıf olması, yani popülaritesinin en azından Ülkemiz de az olması." bunu da siz mi yazdınız ?
    Verdiğim yanıt bu cümlenize bir açıklama içeriyor mu ?

Ayrıca diğer yorumcu arkadaş benden 1 gün sonra yazmış ! Arkadaş hayrola !? Ben benden 1 gün sonra yazacak kişi ne yazacak onu bileceğim de ona göre mi yazacaktım !?
    Neden bu şekilde agresif davranışlar içine girdiğinizi anlamam mümkün değil. Burada kimse kimseye bir “tavır” içinde olmasına da gerek olmadığı, en azından olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sizin ilk yorumunuzda yazdıklarınız ortada, benim sorumda çok net o da ortada. Yabancı link paylaşımınız çok güzel bir davranış, tekrar teşekkür ederim. Ama ondan sonraki yazdıklarınız gerçekten tam bir “azarlama” mantığı yazılar. “Ülkemizde popülaritesinin az olması” derken yazdığım yazıyı bir bütün olarak gördüğünüzde sınrasında ikinci el satımında değerinin altında olabileceğinden kaygılanan bir cümle olduğunu anlamak bu kadar güç olmaması gerekiyordu.. verdiğiniz yanıt benim cümleme bir açıklamanın tam da 180 derece zıttı bir açıklama oldu. Kelimenin tam anlamıyla “azarlama vb” sözlerde zaten benim o cümleme sözde açıklamınız üzerine inşaa edilmiş.

Sizden bir gün sonra yorum yapan arkadaş örneğini de üzülerek sölüyorum ki yanlış anlamışsınız... ben size o arkadaş da sizinle aynı içerik de yorum yapmış diye yazdım. Size o arkadaşın niye böyle yorum yaptığının hesabını sormadım ki !

Sözün özü şu; inanın böyle bir konuyu açtığım için gerçekten pişman oldum.

Herkese esenlikler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

Konuyu anlamanız ve mantıklı görüş paylaşımınız için içten teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.