Şimdi Ara

Canlı Huawei P40 ve P40 Pro lansmanı | Türkçe Simultane çeviri ile

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Donanım Haber klasiği olarak uluslararası lansmanları Türkçe olarak izleme fırsatı sunuyoruz. Lisanslı Simultane Çevirmen Burak Şolt'un çevirisi ile Huawei P40 ve P40 Pro lansmanı saat 15.30'da sizlerle.

• Hangi dili konuşuyorsunuz bilmiyorum ama Simultane, eş zamanlı değil anında anlamına gelen Türkçe bir sıfattır.

TDK hariç kaynaklar türetip, zevkinize göre bu Türkçe bu Türkçe değil diyemezsiniz. Diller kimi zaman kendi içinden yeni kelimeler türeterek, kimi zaman başka dillerden kelime alarak gelişir, gelişmek isteseniz de istemeseniz de bunu engelleyemezsiniz.
  • Bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ortamda lansman yapmak...
    Tebrik ediyorum Huawei.
  • Beklemedeyiz... #EvdeKal dığımız bu süre içerisinde hayatımızda heyecan yaratacak bir etkinlik olacak.

• Eş zamanlı çeviri yazmanız daha iyi olur. Simultane kelimesinin dilimizde bir yeri yok

• Öndeki 2 kamera nedir ya bu kadar çirkin bir tasarım yapılmaz.
    Çentikli tasarım artık istemiyorum iphone yeni tasarımı çok daha güzel.

• Simultane translate mi use yapacaksınız?

• fiyatı kaçırdım,fiyatı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Eş zamanlı çeviri yazmanız daha iyi olur. Simultane kelimesinin dilimizde bir yeri yok
    Hangi dili konuşuyorsunuz bilmiyorum ama Simultane, eş zamanlı değil anında anlamına gelen Türkçe bir sıfattır.

TDK hariç kaynaklar türetip, zevkinize göre bu Türkçe bu Türkçe değil diyemezsiniz. Diller kimi zaman kendi içinden yeni kelimeler türeterek, kimi zaman başka dillerden kelime alarak gelişir, gelişmek isteseniz de istemeseniz de bunu engelleyemezsiniz.

• Huawei P40 serisi telefonlar için: "ana konu" "kullananlar kulübü" gibi konu açacak veya mevcut konuların başlığını değiştirecek arkadaşlara önerilelim var.

"P40"

"P40 PRO"

"P40 PRO Plus"

"P40 Lite"

diye ayrı ayrı konular açmanızı rica ediyorum. ama öncelikle, bu cihazları almış veya alacak arkadaşların yada cihazlara ve konuya vakıf kişilerin konu açması daha doğru olur diye düşünüyorum. şayet konuları açan olmanış ise tek tek ben açacağım. yada açılmış konular var ise, tek konuya indirmenizi ve anakonu diye tek bir cihazı yazmanızı rica ediyorum.

ama en önemlisi ise: P30 serisi gibi karman çorman ve kanser konular açmayın!!!
    yav arkadaş p smart'ların bile ayrı ayrı konusu var! P40 lara, P40 serisi bir telefon alacak arkadaşlara, bu cihazları merak edenlere bu zulmü yapmayın!

forumdaşlık öldü mü?

geçen p 30 pro için bir araştırma yapayım dedim, kronik sorunu varmıdır yokmudur, kullanan arkadaşlar neler yazmış diye bakayım dedim, bakamadan çıktım.

velhasıl, şuan P smart kullanıyorum (cihaz 3 kere servise gitti. sıfır diye (!) gönderdikleri cihazın eski cihazıma nazaran bariz bir şekilde pili daha az gidiyor. bunun için ayrı bir konu açacağım.) ama Huawei'den asla, giriş ve orta seviyesi bir cihaz alınmaz diye düşünüyorum. ram optimizasyonu trajik, ekran sararması vakaları olağan.

Huawei üst segment için alınır. şahsen P30 pro veya p40 serisi bir cihazı alabileceğimi sanmam. hatta alabilecek bile olsam Android'e gıcıklığımdan almam. ama asla, asla dememek lazım! haybeden bir para gelir ise neden almayayım. zaten çok pis gözüm kaldı, hem P30 pro'da hemde p40lar'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13B66B2D0 -- 27 Mart 2020; 13:56:55 >

• Yine becerememişler tasarımı. Yazılımı konuşmuyorum bile. Kullandığı teknoloji ayrı bir skandal. Geç bu işleri huawei. Saçma sapan tasarımla karşımıza çıkma. Hala iPhone ile kıyaslamaya çalışıyor salaklar.

• fiyatlar:

zoom özelliği Samsung'un 100 X'den daha iyi duruyor.
    ayrıca golden snap özelliği ile kadrajda olmasını istemediğiniz insanları tek bir hareketle silinebiliyormuş. 🤔 eğer bu özellik videoda gösterildiği kadar kolay ise yurtdışında büyük sükse yaratır.

• Güzel bir paylaşım olmuş.Emeği geçenlere teşekkür ederim.Telefon,telefon olmaktan çıktı artık.Aslında fotoğraf makinesi alıyoruz da içine telefon ve diğer özellikler eklenmiş gibi.

• Merhaba arkadaslar huawei resmi forum sitesinde yeni çıkan huawei Watch GT 2e ile #BağlıKal adlı yarışma Huawei Sağlık uygulamasında geçmişe yönelik en fazla adım attığınız günü yorumlara yazıyoruz 50 TL, 80 TL veya 100 TL değerindeki kuponlardan birisini hediye ediyorlar. yeni modele geçmek için güzel bir fırsat link bırakıyorum bir deniyelimYarışma katılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 6 Nisan 2020; 16:11:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-13B66B2D0

Huawei P40 serisi telefonlar için: "ana konu" "kullananlar kulübü" gibi konu açacak veya mevcut konuların başlığını değiştirecek arkadaşlara önerilelim var.

"P40"

"P40 PRO"

"P40 PRO Plus"

"P40 Lite"

diye ayrı ayrı konular açmanızı rica ediyorum. ama öncelikle, bu cihazları almış veya alacak arkadaşların yada cihazlara ve konuya vakıf kişilerin konu açması daha doğru olur diye düşünüyorum. şayet konuları açan olmanış ise tek tek ben açacağım. yada açılmış konular var ise, tek konuya indirmenizi ve anakonu diye tek bir cihazı yazmanızı rica ediyorum.

ama en önemlisi ise: P30 serisi gibi karman çorman ve kanser konular açmayın!!!
    yav arkadaş p smart'ların bile ayrı ayrı konusu var! P40 lara, P40 serisi bir telefon alacak arkadaşlara, bu cihazları merak edenlere bu zulmü yapmayın!

forumdaşlık öldü mü?

geçen p 30 pro için bir araştırma yapayım dedim, kronik sorunu varmıdır yokmudur, kullanan arkadaşlar neler yazmış diye bakayım dedim, bakamadan çıktım.

velhasıl, şuan P smart kullanıyorum (cihaz 3 kere servise gitti. sıfır diye (!) gönderdikleri cihazın eski cihazıma nazaran bariz bir şekilde pili daha az gidiyor. bunun için ayrı bir konu açacağım.) ama Huawei'den asla, giriş ve orta seviyesi bir cihaz alınmaz diye düşünüyorum. ram optimizasyonu trajik, ekran sararması vakaları olağan.

Huawei üst segment için alınır. şahsen P30 pro veya p40 serisi bir cihazı alabileceğimi sanmam. hatta alabilecek bile olsam Android'e gıcıklığımdan almam. ama asla, asla dememek lazım! haybeden bir para gelir ise neden almayayım. zaten çok pis gözüm kaldı, hem P30 pro'da hemde p40lar'da.
    Hocam Huawei'den asla, giriş ve orta seviyesi bir cihaz alınmaz diye yazmissin acikcasi diger markalar icinde deniyor bu. O yüzden 4 gündür 2200 liraya kadar adam gibi bi telefon bulucam diye maymun oldum bilgisayarin basinda. Tam buluyorum tak kronik hatalari yüzünden isyan edenler sayfayi doldurmus. Her markada var bu. Lafim sana degil, kapitalizme. Napalim yani adam gibi telegin kullanicaz diye 4000-5000 lira telefona mi bayayim. Ben yurtdisindayim suan. Bu firmalar Türkiye gibi ülkelerde tüketiciyi daha da bi silkeliyo ya da ülke yetkilileri müsaade ediyor buna. Avrupa'da bunu yapamiyorlar böyle rahat rahat ama.
    Inan hala bi telefon secebilmis degilim.

Ayrica baslik acmanin nasil olmasi gerektigini dogru sekilde belirttigin icin de tesekkür ederim. Biraz önce P30 modelinin 'toplu' sayfasinda bunu dile getirdim. 3 ayri model icin tek bir baslik kullanilmasina müsaadenler kim gercekten merak ediyorum. Lite hakkinda birsey bulabilmem icin tam 300 sayfa okumami istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi florenzi -- 6 Nisan 2020; 20:24:25 >

• bekliyoruz.. çıksın artık
  • florenzi F kullanıcısına yanıt
    merhabalar. içten yorumunuz için teşekkür ederim. dediğiniz gibi kapitalizm var. ama ayrıca yüzde 50 devlet haracı, + fahiş bayi ve aracı payları var.

Huawei'den, Samsung'dan giriş ve orta seviye bir cihaz (fiyat performans açısından) asla alınmaz diye düşünüyorum. ama Huawei'den iki kat daha fazla alınmaz. çünkü Huawei'de çok fazla kronik sorun var. zaten bunu "şikayet var" adlı siteden bariz bir şekilde görebiliyoruz. ama buna rağmen ve Samsung'a nazaran, Huawei'de olumlu geri dönüş oranı baya bi yüksek.

ben zamanında, Huawei p smart cihazını ilk araştırmaya başladığım zaman, kronik sorunlar ve fp açısından almamaya karar vermiştim, ama taksitle alabileceğim başka cihaz olmadığı için el mecbur almış bulundum. naçizane tavsiyem: siz bu hatayı yapmayın, kafanıza yatmayan telefonu asla almayın.

Xiaomi filan desek, hala fp cihazları var ama tüm Xiaomi cihazlarında reklam sorunu var! ben YouTube'da bile heryerden bir şey fırlamasın, sırf reklamlarla muhattap olmayayım diye YouTube go kullanıyorum.

velhasıl,
    Snapdragon 845li, süper amoled ekranlı
    meizu 16th'ye bi bakın, araştırın bence. zira 2100 TL'ye en iyi seçenek gibi duruyor.

• Android dünyasında adam gibi bir marka bulmak hayli zor. Eskiden güvenli liman olarak değerlendirilen çoğu üretici, artık yok olma aşamasındalar. Elimizde, ya yerli denilen ama ne çinli ne de yerli olan markalar ile Samsung kaldı android tarafında.

Oppo'ya iyi deniliyor. Xiaomideki gibi arayüz reklamları yokmuş. Realmeden de millet çok memnun.

Huaweide ben p9 lite 2017 kullanmıştım, açıkçası çok memnundum. Arayüz çok akıcıydı. Telefon hem inceydi hem de hafifti. Pili de gayet iyi gidiyordu. Şu ambargo olmasyadı, huawei bambaşka yerde olurdu. Mate 30 ile sektöre kamera konusunda resmen ders veriyor. P 40 ile de bunu pekiştirdi.

Mobil cihaz dünyasında Apple ve SAmsungu tekelleştirmek, hepimizin zararına. Ortada rekabet olmazsa, bu üreticiler istedikleri gibi at koştururlar. BU yüzden iyiki çinli üreticiler var diyorum. Zira onlar olmasaydı çok ucuza içi gırtlağa kadar dolu cihazları ancak rüyamızda görürdük. DEmek ki yapılabilirmiş. Ama Apple ve Samsungun bu işine gelmemiş. Apple bile iphone 9 veya se 2 adı altında ucuz cihaz çıkartacak. BUndan 5 yıl önce 5c çıktığında, istediği fiyat ile sunduğu özellikler şaka gibiydi. Alın size ucuz cihaz dedi Apple. Ama Çinliler hem ucuz yapıyor, hem de içini dolduruyor. Ha markadan markaya kalite değişse de bu gidişat, Apple gibi sadece bin olar seviyesinde cihaz çıkaran bir markayı bile 400 dolar civarında cihaz çıkartma noktasına getirdi. Önce Xr ile ufak tefek farklılıklarla ama işlemci,ram ve hdd kalitesinde taviz vermeden, sadece kamera konusunda bir miktar değişiklikle f/p sınıfına göz kırptı ve o yıl XR en çok satılan cihazlardan oldu. Aynı şekil İphone 11 de satış rakamları açısından Aple'ın yüzünü güldürmekte.

Dünyada tüketiciler artık eskisi gibi değil. eskiden daha çok para verirsen, daha möutlu olrudun. Şİmdi 1000 dolarlık cihaz ile 200 dolarlık cihaz arasında, performans açısından uçurum şeklinde adlandıracağımız bir büyük fark yok. evet, 200 dolarlık cihazla çektiğiniz fotoğraf, 1000 dolarlıok cihazla çektiğinize kıyasla beyaz dengesi,keskinlik,zoom açısından farklılık gösterecektir ama günlük kullanımda aşırı bir fark olmayacaktır.

sonuç olarakl Apple ve samsung gibi kar ve para için çalışan şirketlere para kaptırmayı önlüyor bu çinliler. BU anlamda da iyiki varlar diyorum.

• Oppo'nun işi zor. fiyatları aşırı absürt. Oppo kendisini Huawei gibi keskin özelliklerle belli etmeli ama Huawei'in ve Samsung'un fiyatlarından hep aşağıda olmalı. çünkü tanınırlığı ve kalite algısı malum. eğer yüksek fiyatlarla yol almaya devam ederlerse sonları HTC gibi olur. ama Oppo'nun alt markaları: Realme ve OnePlus dikkatle takip edilmeli hatta f.p. cihazlar olduğu sürece desteklenmeli.

Xiaomi, artık büyük bir marka gibi davranmalı, reklam mevzusuna kaldırmalı. ama en önemlisi; piyasaya ucuz telefon algısıyla girdiği için, fiyat olarak 1 2 tık, 3 büyüklerin altında yer almalı.

bu piyasada Meizu, Asus, Lenovo-Motorola, Nokia, TCL, Sony, sevmesem de LG, ZTE dünya ve Türkiye piyasasında tekrar etkin bir biçimde yer almalı.

Huawei aklını başına almalı. alt ve üst segmentlerde zibilyon tane telefon çıkarmamalı! en önemlisi android bir cihaz (Google'la yada Google'sız) olduğu için 'haddini bilmeli' sadece Samsung'a rakip olmalı ve Samsung ile benzer fiyatlar açıklamalı. uçuk fiyatlara telefon satmamalı.

bu Android piyasasındaki markaların hala anlamadığı ve anlamak istemediği şey ise : "Apple'da her telefonun amiral gemisi olması." beğenelim, beğenmeyelerim, katılalım, kaltılmayalım ama Apple'ın algısı böyle. ama en önemlisi ise ekosistemi ve zibilyon tane çöp telefon çıkarmıyor olmaları..

şahsen ben böyle düşünüyorum..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.