Şimdi Ara

Canım Yanıyor.Nefes Alamıyorum.Ölüyorum...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Annem babam ayrı çocukluktan beri ailem olmadı adam akıllı.Oradan oraya savrulduk.Annem kafayı tırlattı.Babam kafayı tırlattı.İntahar etmeye kalktı.Borçlar yüzünden eve haciz geliyordu.Bu hengamede adam akıllı üniversite de okuyamadım.Adam gibi ne maddi ne manevi ne bilgi olarak birikimim yok.

Hayatım boyunca sevdiğim kadınla evleneyim sağlıklı çocuklarım olsun iyi bir baba olayım istedim.Ne annem ne babam bana anne babalık yapmadı.

Hep şükür dedim.Halime şükür ettim.Ama en son bir kızı tanıdım.Başka birini seviyor erkek arkadaşı var.Maddi durumu beden kat be kat iyi.

Hayatımda gördüğüm en güzel kız.Melek gibi.Saatlerce fotoğrafına bakıyorum.Huzur buluyorum.Ama altta yorumları görüyorum.Yine böğrüme saplanıyor iğneler.

O kızla evlenemeyeceğim.Ailem hiç bir zaman düzelmeyecek.İyi bir işim olmadığı için maddi durumumda iyileşmiyecek.İyi bir aile kuramayacağım.İyi bir baba olamayacağım.Bir baltaya sap olamayacağım.Hiç bir zaman "mutlu" olamayacağım.Sevilmeyeceğim.Sevemeyeceğim.

Hala halime şükür diyorum.Namaza başladım artık.Eskiden her Allah'ın günü hayatım yoluna girsin, beni sevsin, mutlu olayım diye dua ederdim.Artık ölmek için dua ediyorum.Elimde 103 tane prozac var.İçimde 2 ses var.Birisi diyor ki dayan olum.23 senedir bunu diyor.Hiç bir şey olmuyor.Ötekisi de diyor ki iç ilaçların hepsini.Evde bulduğun bütün ilaçları iç.Öteki taraf buradan ne kadar kötü olabilir ?

2 sene önce bana bir kız için Allah'a isyan edeceksin , sonra Allah'a dua edeceksin deseler "yav he he" der geçerdim.Fakat bugün bakıyorum kendime.Gözümün önünde kendi eriyişimi görüyorum.Yavaş yavaş ölüyorum.Nefes alamıyorum.İçimden hiç bir şey yapasım gelmiyor.Hayattan gram beklentim kalmadı.Babam iş bul diyor.Çalışasım gelmiyor.Beklentim yok artık.Bir daha sevemeyeceğim.Biliyorum bunu.23 senede hayatımda 1 kere aşık olabildim ben.

Keşke olmasaydım keşke tanımasaydım diyemiyorum ama.Demeyi çok istiyorum.İçimden söküp atmayı.Biyerden de bir daha onu göremeyecek olmam...beni öldürüyor.

Düşünüyorum çıldırıyorum.O adamla evlenecek belkide.Çocukları olacak.Mutluluk fotoğraflarını paylaşacaklar.Ben 30 yaşıma geleceğim.Onlar mutlu bir aile kuracak,ben yine mutsuz olacağım.Babam ve Annemden nefret edeceğim.

Onların çocuğu büyüyecek.Mezuniyetine gidecekler.Benim hep içimde yara kalacak.40 yaşıma geleceğim.Yine mutsuz olacağım.

Onların torunu olacak yine mutlu olacaklar.Ben 60 yaşımda yine mutsuz olacağım.Geçmiyecek işte.Geçmiyor 2 senedir.Geçmeyecekte.Ben böyle ölüp gideceğim.

Dua edin de erken öleyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: halfmalhalfamazing

Annem babam ayrı çocukluktan beri ailem olmadı adam akıllı.Oradan oraya savrulduk.Annem kafayı tırlattı.Babam kafayı tırlattı.İntahar etmeye kalktı.Borçlar yüzünden eve haciz geliyordu.Bu hengamede adam akıllı üniversite de okuyamadım.Adam gibi ne maddi ne manevi ne bilgi olarak birikimim yok.

Hayatım boyunca sevdiğim kadınla evleneyim sağlıklı çocuklarım olsun iyi bir baba olayım istedim.Ne annem ne babam bana anne babalık yapmadı.

Hep şükür dedim.Halime şükür ettim.Ama en son bir kızı tanıdım.Başka birini seviyor erkek arkadaşı var.Maddi durumu beden kat be kat iyi.

Hayatımda gördüğüm en güzel kız.Melek gibi.Saatlerce fotoğrafına bakıyorum.Huzur buluyorum.Ama altta yorumları görüyorum.Yine böğrüme saplanıyor iğneler.

O kızla evlenemeyeceğim.Ailem hiç bir zaman düzelmeyecek.İyi bir işim olmadığı için maddi durumumda iyileşmiyecek.İyi bir aile kuramayacağım.İyi bir baba olamayacağım.Bir baltaya sap olamayacağım.Hiç bir zaman "mutlu" olamayacağım.Sevilmeyeceğim.Sevemeyeceğim.

Hala halime şükür diyorum.Namaza başladım artık.Eskiden her Allah'ın günü hayatım yoluna girsin, beni sevsin, mutlu olayım diye dua ederdim.Artık ölmek için dua ediyorum.Elimde 103 tane prozac var.İçimde 2 ses var.Birisi diyor ki dayan olum.23 senedir bunu diyor.Hiç bir şey olmuyor.Ötekisi de diyor ki iç ilaçların hepsini.Evde bulduğun bütün ilaçları iç.Öteki taraf buradan ne kadar kötü olabilir ?

2 sene önce bana bir kız için Allah'a isyan edeceksin , sonra Allah'a dua edeceksin deseler "yav he he" der geçerdim.Fakat bugün bakıyorum kendime.Gözümün önünde kendi eriyişimi görüyorum.Yavaş yavaş ölüyorum.Nefes alamıyorum.İçimden hiç bir şey yapasım gelmiyor.Hayattan gram beklentim kalmadı.Babam iş bul diyor.Çalışasım gelmiyor.Beklentim yok artık.Bir daha sevemeyeceğim.Biliyorum bunu.23 senede hayatımda 1 kere aşık olabildim ben.

Keşke olmasaydım keşke tanımasaydım diyemiyorum ama.Demeyi çok istiyorum.İçimden söküp atmayı.Biyerden de bir daha onu göremeyecek olmam...beni öldürüyor.

Düşünüyorum çıldırıyorum.O adamla evlenecek belkide.Çocukları olacak.Mutluluk fotoğraflarını paylaşacaklar.Ben 30 yaşıma geleceğim.Onlar mutlu bir aile kuracak,ben yine mutsuz olacağım.Babam ve Annemden nefret edeceğim.

Onların çocuğu büyüyecek.Mezuniyetine gidecekler.Benim hep içimde yara kalacak.40 yaşıma geleceğim.Yine mutsuz olacağım.

Onların torunu olacak yine mutlu olacaklar.Ben 60 yaşımda yine mutsuz olacağım.Geçmiyecek işte.Geçmiyor 2 senedir.Geçmeyecekte.Ben böyle ölüp gideceğim.

Hemen pes etme.İllaki birileri daha çıkacak işler yoluna girecek.Hiç işlerim düzelmeyecek mesleğim olmayacak diyorsun çalışmazsan çabalamazsan olmaz.Bir emek sarfet ilk.Mesleğin gelirin düzelince hayatın lüksleşecek.Çık dışarı sosyalleş biraz.Bir baltaya sap olamayacağım falan da demişsin yani her şey senin elinde ister emek sarfedersin çabalarsın bir yerlere gelmek için ister böyle ölümü iple çekersin

• O kıza aşık değilsin, tutunacak bir dal arıyorsun sadece.

Durumun çok zor dostum, Allah yardım etsin.

Ama bir söz vardı, tam hatırlamıyorum ama galiba şu
    şekildeydi: "Kimse zorluklara katlanmadan cennete giremez."

Unutma bu sözü, yaz bir kenara.

Umudunu, yani geriye kalan tek şeyi de bir kıza bağlama.

Git bir yer bul, çalış. Okuyorsan derslerine asıl, başarılı olmaya bak.

Sen bunu başarırsan, o kadar rahat edeceksin ki.

Tek şart kendine güvenmen.

Yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pm at kardesim gel ozelden dertleselim..

• "O kıza aşık değilsin, tutunacak bir dal arıyorsun sadece. "
    arkadaş çok doğru bir laf etmiş
  • quote:

Annem babam ayrı çocukluktan beri ailem olmadı adam akıllı.Oradan oraya savrulduk.Annem kafayı tırlattı.Babam kafayı tırlattı.İntahar etmeye kalktı.Borçlar yüzünden eve haciz geliyordu.Bu hengamede adam akıllı üniversite de okuyamadım.Adam gibi ne maddi ne manevi ne bilgi olarak birikimim yok.

Özelden konuşabilir miyiz hocam problem olmazsa?

• hiç bir kıza sonuna kadar gönül vermeye değmez. bir bakmışsın unutmuş gitmişssin inan bana.

tedbili mekanda hayır vardır. sana mekan değişikliği lazım. anne babanın yanında fazla takılma artık. hatta mümkünse bırak onları başka bir şehirde iş bulup orada çalış. yeni insanlar, yeni kişiler tanı. Allahın işi belli olmaz, bir bakmışsın sana hayat göz kıprmış

prozac ı da yavaş yavaş azalt bence. çok zararlı bir ilaç.

herkesin hayatında benzer şeyler oldu-olmuştur. benim hayatımdakileri anlatsam aklın şaşar, ama şimdi sadece gülüyorum geçiyorum bu da geçer, yeterki atlatmaya bak.

hiçbir kızı da o kadar sevmeye , bağlanmaya değmez. insanoğlu değil mi hepsi nankör, bencil, egoist. hiçbir insanı gözünde yüceltme. kendin yazmışsın , benden daha zengin bir adamla geziyor diye. hadi diyelim onu bıraktı, sana mı koşacak, böyle insanlarla yuva kurulmaz, evlenilmez. biraz mantıklı düşün. evlilik %99 mantık işi, mantığına yatmayan sadece gönül işiyle evlilik olmaz. karşındaki biraz insan olacak, egoist olmayacak

namazını da bırakma. sığınacak kapıyı bulmuşsun aslında. o kapıdan sımsıkı tut. o kapı bırakmaz seni. her zaman bir sınav vardır. kimi uzun kimi kısa. önemli olan sınavı verebilmek. senin de az kalmış aslında. süre daha dolmamış, hemenden sınavını boşverme. Allah herşeye yeter, sen ondan ümid kesme

• ayni durumda olmadigim icin pek bir sey diyemem. ama soyle dusun; senin allah inancin var,bazi zorluklar yasamissin,yasiyorsun. belki bu zorluklardan gecmeyip rahat yasasaydin allah'a isyan edecektin? yoldan cikacaktin? inan herkes sikayetci hayatindan. senin hayatin daha zor olabilir, ama dunyada senden coook kotu durumda coook fazla insan var. haline sukredip bu durumundan kurtulmak icin ugrasmalisin. unutma her zaman bir secenek, acik bir kapi vardir.

• Etrafındaki hiç bir şeyi umursama.Belki aileni bile.

Kendin için çabala.Hiç bir şey senden önemli değil.Sabret.Emeğinin hakkını mutlaka alırsın.Sabret.
  • Geçecek hepsi,deler geçer,seni bir başkası yapar geçer,öldürür de geçer...ama bil ki mutlaka geçer...ne kadar geçmez dedigin şey varsa bir gün bakarsın ki geçmiş..ama geçtikten sonra ne sen o eski sen olursun ne de yaşadıklarını unutabilirsin..sadece 'daha az' hatırlarsın...insan hata yapa yapa dogruları bulur,ben öyle bir hayat yaşadım ki cehennem gibiydi..ölmek isteyipte ölememek duygusunu çok iyi bilirim..deniz kenaarına gidip kendimi atmak istedigim çok zaman oldu...aglamadan uyumadıgım gün,gece olmadı nerdeyse...hıçkıra hıçkıra dua ettigim anları unutmuyorum..namaz kılarken ağladıgım,rabbime sıgındıgım o zamanlar gözümün önünden gitmiyor...annemin koluna sarılıp,o görmesin diye gizli gizli agladım anları kimse unutturamaz bana...yollarda yürürken ayaklarımın titredigini,aglaya aglaya sokaklarda dolaştıgım geceleri..uzun uzun yazılar,şiirler yazdıgım o lanet gecelerde kaç defa öldügümü..her gece kendi mezarımı kazıp içine girip uyudugumu kimse ama kimse unutturamaz bana..geçti mi diyeceksin..geçti,ama ben öldüm de geçti..deldi de geçti..yok oldum,parçalandım..her bir parçamı bir tarafa gömdüm..uzaklaştım her şeyden,herkesten..ben geçmez sanıyordum ama geçti..şimdi sana diyecegim şu;önce bazı şeyleri kabullen..kızdan mı ayrıldın,tamam önce kabul et bunu...sonra git ağla,bağır çağır ama bunları içini boşaltmak için yap..hayat felsefesi yaparsan benim gibi b.ku yersin..sonra toplanmakta zorlanırsın beim gibi..kimse için üzülme,kendin için üzül..

• bi insanın başka bi insana aşık olması diye bişey yoktur. aşk tamamen hormonlarla alakalıdır ve temeli cinselliğe dayanır. sahip olduktan sonra aşk diye bahsettiğin şey kalmaz.

aşk sadece yaratıcıya duyulan karşılıksız bir sevgidir, sadece Allah aşkı vardır gerisi tamamen yukarda bahsettiğim şeylerdir
  • Sana tavsiyem biran önce planını yap yolunu çiz.Bir iş bul sevceğin bir alan düşün bu alanda ufaktan da olsa gir bir işe öğrenmeye başla.İşi severek yaptıkça gelişirsin işte geliştikçe çevren olur.Aşk acıtır ama öldürmez.Unutursun bir sürü insan var herkes birilerini seviyor herkes mi sevdiği ile evleniyor.Zamanla başkalarını sevmeyi öğreniyorlar.Sen çok karamsar bakıyorsun olaya maçın daha 23. dk sın da pes etmişin bırakmışın mücadeleyi.Şu video izlemeni tavsiye ederim.
    http://www.youtube.com/watch?v=sry-YwTm5_A
  • Şunu bilki kızın hayatı öyle dediğin gibi mutlu gitmeyecek. Herkes aynı hayatta herkes birşeyler yaşamak acı çekmek zorunda önemli olan bunun bilincinde olup hayata olumlu bakman olucak. Sorunlar bitmez mutlulugu uzaklarda arama.

• Herkesin yorumunu okudum.Teşekkürler herkese.

Fakat kızı sevmiyorsun diyenler olmuş.Şöyle diyeyim.23 senedir hayatımda ilk kez böyle oldum ben.Zengin güzel kültürlü nice kızlar çıktı karşıma.Fakat ilk kez böyle oldum.
  • quote:

Herkesin yorumunu okudum.Teşekkürler herkese.

Fakat kızı sevmiyorsun diyenler olmuş.Şöyle diyeyim.23 senedir hayatımda ilk kez böyle oldum ben.Zengin güzel kültürlü nice kızlar çıktı karşıma.Fakat ilk kez böyle oldum.

O zaman niye hala duruyorsun? Mutluluğunu elde etmek için hiçbir şey yapmayacaksin, sonra da çok kötüyüm diye yakinacaksin.

Durumun zor olabilir, ama karşina çikan engeller daima senin aşabileceğin bir seviyededir.

Evet dertlerinden bahsetmek güzel. İnsanlar seni dinliyor, ilgi gösteriyor, yardimci oluyor. Ama önemli olan konuşmak değil uygulamaktir.

O kizi seviyorsan onunla birlikte mutlu olmak için uğraş. Ha diyorsan ki, elimden gelen bir şey yok, bn vazgeçtim, o zaman kimseyle derdini de paylaşma lütfen.

Eğer sen de uğraşirsan insanlar sana yardimci olur, ama sen en ufak çabayi bile göstermezsen insanlar sadece sana acimakla yetinirler ve hayatini bu şekilde bomboş geçirirsin.

Dediğim gibi, ya söylediklerimizi dinle, ya da bize danişma.

• quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir
    .

Hayatında hiç aşık oldun mu ? yada baban intahar etmeye kalktı mı ? annenin babanın tırlatma aşamasına geldiğine şahit oldun mu ?

İyi diyorsunuz herkes diyor.Savaş pes etme.Çaba göster.Bunu bende biliyorum.Fakat nasıl caba göstereceğim ? neye çaba göstereceğim ?

Benim derdim parayla ilgili değil.Caba göstererek çalışarak kazanacağım bir şey değil yani.

Benim derdim kalbini kırdığım kızın kalbini tekrar kazanmakta değil.

Sevdiğim kızın erkek arkadaşı var.Kızında adamında maddi durumu benden kat be kat iyi.Kız çok güzel.Adamda yakışıklı.

İşin daha beteri ne biliyor musun ? kız benim varlığımdan haberdar bile değil.

Ne yapayım şimdi ? ne için çabalayacağım ? kıçımı yırtsam da ben kızı kazanamayacağım.

E diyeceksiniz ki unut.

Unutmak kolay olsa zaten ben buraya yazmazdım bunları.Gece ağlamazdım.Midem ekşimezdi.

Hadi şimdi bilmediğim bir şey söyle bana.

Unut, başka şehire git, başka bir işle meşgul ol.Çabala...Hep duyduğum kelimeler bunlar.

Gece kafamı yatağa koyduğumda bu kelimeler hiç bir boka yaramıyor ama.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir
    .

Hayatında hiç aşık oldun mu ? yada baban intahar etmeye kalktı mı ? annenin babanın tırlatma aşamasına geldiğine şahit oldun mu ?

İyi diyorsunuz herkes diyor.Savaş pes etme.Çaba göster.Bunu bende biliyorum.Fakat nasıl caba göstereceğim ? neye çaba göstereceğim ?

Benim derdim parayla ilgili değil.Caba göstererek çalışarak kazanacağım bir şey değil yani.

Benim derdim kalbini kırdığım kızın kalbini tekrar kazanmakta değil.

Sevdiğim kızın erkek arkadaşı var.Kızında adamında maddi durumu benden kat be kat iyi.Kız çok güzel.Adamda yakışıklı.

İşin daha beteri ne biliyor musun ? kız benim varlığımdan haberdar bile değil.

Ne yapayım şimdi ? ne için çabalayacağım ? kıçımı yırtsam da ben kızı kazanamayacağım.

E diyeceksiniz ki unut.

Unutmak kolay olsa zaten ben buraya yazmazdım bunları.Gece ağlamazdım.Midem ekşimezdi.

Hadi şimdi bilmediğim bir şey söyle bana.

Unut, başka şehire git, başka bir işle meşgul ol.Çabala...Hep duyduğum kelimeler bunlar.

Gece kafamı yatağa koyduğumda bu kelimeler hiç bir boka yaramıyor ama.

Özelden konuşabilir miyiz? Herkese anlatamayacağim şeyler var, ama sana yardimci olabilir yaşadiklarim.

• "Daha ne kadar dibe vurabilirim" diye ellerini deriiin bir kuyudan gökyüzüne doğru kaldırıp Allah'a yakardığın sırada ilahi bir olay olur ve sana gökten kazma kürek iner. Senin durumun maalesef bu.

Bence bir an önce kendi hayatına son vermelisin. Kendin de söylediğin gibi; hayatında hiç bir zaman hiç bir şey olumlu yönde gitmeyecek. Herkes dört mevsimi doya doya yaşarken sen hep gri bulutların kapladığı bir gökyüzünün altında, güneşe hasret kalacaksın.

Tabii benim yorumlamam bu. Tercih senin..

Mesajımı aşağıdaki video oynarken oku. Sonra tekrar düşün.

• Hocam onlar 60 yaşına gelecekler torun yapacaklarda senin elin armut mu toplayacak ?
    Hocam hayat devam ediyo yapma gözünü seviyim sana kızmi yok
    şimdi hemen kendine gel ve yaşamaya devam et

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozo Luluk

"Daha ne kadar dibe vurabilirim" diye ellerini deriiin bir kuyudan gökyüzüne doğru kaldırıp Allah'a yakardığın sırada ilahi bir olay olur ve sana gökten kazma kürek iner. Senin durumun maalesef bu.

Bence bir an önce kendi hayatına son vermelisin. Kendin de söylediğin gibi; hayatında hiç bir zaman hiç bir şey olumlu yönde gitmeyecek. Herkes dört mevsimi doya doya yaşarken sen hep gri bulutların kapladığı bir gökyüzünün altında, güneşe hasret kalacaksın.

Tabii benim yorumlamam bu. Tercih senin..

Mesajımı aşağıdaki video oynarken oku. Sonra tekrar düşün.

Ters psikoloji yaptığınıza inanıyorum hocam.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.