Şimdi Ara

Caner taslaman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendisine katılmıyorum çünkü safsataları var biliyorum şüpheli müslümanları rahatlatıyor o sebeple takdir edilmektedir bilim tanrı demiyor istese bile yapamaz lakin kendileri batini yorumlarla istediği anlamı çıkarabilir inançların büyük kısmını o yöntemle haklı çıkarmak basit hassas argüman yanlıştır sonsuzluğun karşısında bütün olasılıklar eşittir inançsızların big bangten nefret etmesi paradigmayla ilgili şimdi geçerliliği kalmamıştır yokluk var olma yetisi taşıyabilir aksi taktirde kendisiyle çelişirdi her şeye rağmen feodaliteyi yenmede güçlü askerlerden çağ dışı fikirleri silmesinde rolü yadsımıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 28 Mayıs 2017; 22:50:3 >

• Cebini düşünen, bunun için dini kullanan biri olarak görüyorum kendilerini.
    Bizim insanımızı çözmüş, ona göre şerbet veriyor. Dikkatle izleyin. Birçok tartışmada haksız olduğu halde ses bastırarak kendini haklı çıkartıyor. Halbuki hiçbir bilimsel ünvanı yok. Bilimadamlarına bilim öğretmeye kalkıyor. Böyle insanları sevmem ben. Ama insanımız sesi çok çıkan adamı seviyor, yapacak bişey yok.
    Ayrıca din hakkındaki yorumları da bana göre çok yanlış. Hadisler hakkında yaptığı yorumlar, evrimi dine uyarlamaya çalışması falan kesinlikle katılmıyorum. Yine burada da hiçbir dini eğitimi olmamasına rağmen, Arapça bilmemesine rağmen, bu konularda da ahkam kesiyor.
    Öyle veya böyle bu işten iyi para kazanıyor, yapacak bişey yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekşi sözlük aydınlarımız itin bi tarafına sokmuş caner hocayı.
    Caner Taslaman'ın çoğu fikrine katılmıyorum.
    Özellikle le din ile ilgili.

Ama tanrı konusunda bazen güzel şeyler söyliyebiliyor.
    Açıkçası tam bir Çakal karşı taraf bir dil sürçmesi yaşayınca bunu büküp kendisini haklı gösteriyor televizyonarda.

Yani Caner Taslaman'a kayılacaksa fikirlerine kayılsın şahsına değil.
    Ekşide"
    Müslüman evrimci sen ne köpeksin
    senin bilim le işin ne
    felsefe felsefedir
    felsefe öldü
    Şarlatan
    Din tüccarı
    "
    gibi şeyler söyleniyor.
    Ad hominemin ötesinde adamın fikirini eleştirenler çok nadir.
    Ben kıl oluyorum bi kitleyede.

Bunu diyen adamlar Dawkins başlığının altına. Dawkinsin Yaptığı tüm salaklıkları görmezden gelerek sırf aynı fikirde olduğu için söylediklerini yandış doğru olduğunu süzmeden savunan garip insan evlatları olunca bende sinirleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B15AE3FD1 -- 28 Mayıs 2017; 19:54:45 >

• Hangi sonsuzluk ?
    Sonu olan evren mi ?
    Başlangıcı olan bir evren mi ?
    Başka bir evrenin içe çöküp oluşması ile oluşan bir evren mi ?
    Yoksa multi verse evrenler mi ?

Evren bizim ve diğer canlılar için sonsuz değil
    Ha içine mi çöker. Yoksa soğur mu bilemem.

Önceki evren çöküp bunu patlattı ise.
    Hassas ayara olasılık demişsin.
    Eğer bir tane evren var ise sürekli başlayıp çöken.
    Bu bir sonlu oyundur.
    Evrenin kendi içine çökmediği durum oluşursa eğer.
    Asla yeni bir patlama olma ihtimali olmaz.

Yada tabiki çoklu evrenlere iman edebilirsiniz.
  • Olasılık üzerinden ilerleyen hassar ayar argümanı bana da çok saçma geldi niyeyse. Aldığım bir kitaba Taslaman'ın 15 sayfalık bir yazısını da eklemişler hassas ayarla ilgili. Önceden de hassas ayarı Taslaman'dan dinlemiş ve okumuştum ama ordaki yazısı cidden o kadar saçmaydı ki zorla sıkıla sıkıla sonunu getirdim. 15 sayfada soğudum kitaptan.
  • Caner Hoca'nın Hassas ayar ile ilgili kitabını okumuştum.Genelde nesnel,halkın anlayacağı basit bir örnekten hareket etmişti(Anahtar-kasa),bu da istenilen cevapları tam karşılamamasına rağmen halkta sorgulatma zemini oluşturduğunu düşünüyorum.Caner Hoca'nın hedefi insanlarda sorgulatma temelini atmak ve gerisini ona araştırmaya yönetmektedir.Kitaplarının pdflerini
    ücretsiz yayınlayan birinden de bunu para karşılığı yapmayacağı da anlaşılabilir(üsteki yorumlara hitaben).

Yokluk hiç bir şeyin potansiyel olarak bile olmaması demektir,enerjiden bahsedemeyiz.Bigbangtan sonra enerji oluşmuştur.Caner hoca yokluk kavramını;bigbangtan önceki olaylardan bahsederken yokluk diyebileceğimizi;ama evrenin oluşumundaki bu süreçte,
    madde ve enerjilerin oluşumunda diğer bir adile BigBang'de yokluğun maddeyi oluşturmadığı aksine bir yaratıcının etkisinin olduğunu söylemektedir.Materyalistlerin bu olaya karşı çıkmasının nedeni,maddenin ezeli olduğunu düşünmeleridir;ama evrenin başlangıcı olduğuna göre madde ezeli olamaz.Entropi yasası ve evrenin oluşumunu açıklayan BigBang'te bunu kanıtlar niteliktedir.
    Evren sonsuz değildir ve evren genişliyordur.Temel kümeyi evren alırsak,olasılığın sıfır yani eşit çıkmayaağını görebiliriz.evrenin oluşumu'' diye bir tabir kullanılıyorsa ve düşünüleceği gibi oluşmuş bir varlığın sonu ve miktarı var demektir.Sonsuz evrenler kuramına ek olarak:Bu süreçte Tanrının etkisinin olmadığını söyleyenlerin genel görüşü önceki konulara da yazdığım:Bu ince ayarda Tanrının etkisinin olmadığını savunanların öne attığı fikir,çok sayıda gerçek evrenin olabileceği,onlardan ise en az birisinin ince ayarlanmışsa bunun süpriz olamayacağıdır.Bir diğer ifade ile ince ayarlanmış bir evreni açıklamak için çok sayıda bu türdeki evrenlerin sebepsizce var olmasıdır.
    Bu görüş ise rasyonel çıkarıma ters düşmektedir.çok sayıda kompleks varlığın neden var olduğunu açıklayabilmek için basit bir varlığın ileri sürülmesini gerektirirken burada ise daha az kompleks olamayan bir varlığın neden var olduğunu açıklamak için bir çok kompleks varlıkların olduğu ileri sürülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 28 Mayıs 2017; 20:58:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eskel

Ekşi sözlük aydınlarımız itin bi tarafına sokmuş caner hocayı.

Açıkçası tam bir Çakal karşı taraf bir dil sürçmesi yaşayınca bunu büküp kendisini haklı gösteriyor televizyonarda.

Ekşide"
    senin bilim le işin ne
    felsefe felsefedir
    felsefe öldü
    Şarlatan
    Din tüccarı
    "
    gibi şeyler söyleniyor.

Bunu diyen adamlar Dawkins başlığının altına. Dawkinsin Yaptığı tüm salaklıkları görmezden gelerek sırf aynı fikirde olduğu için söylediklerini yandış doğru olduğunu süzmeden savunan garip insan evlatları olunca bende sinirleniyorum.

Dawkins ne salaklığı yapmış? Sadece meraktan soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Secxdx

Caner Hoca'nın Hassas ayar ile ilgili kitabını okumuştum.Genelde nesnel,halkın anlayacağı basit bir örnekten hareket etmişti(Anahtar-kasa),bu da istenilen cevapları tam karşılamamasına rağmen halkta sorgulatma zemini oluşturduğunu düşünüyorum.Caner Hoca'nın hedefi insanlarda sorgulatma temelini atmak ve gerisini ona araştırmaya yönetmektedir.Kitaplarının pdflerini
    ücretsiz yayınlayan birinden de bunu para karşılığı yapmayacağı da anlaşılabilir(üsteki yorumlara hitaben).

Yokluk hiç bir şeyin potansiyel olarak bile olmaması demektir,enerjiden bahsedemeyiz.Bigbangtan sonra enerji oluşmuştur.Caner hoca yokluk kavramını;bigbangtan önceki olaylardan bahsederken yokluk diyebileceğimizi;ama evrenin oluşumundaki bu süreçte,
    madde ve enerjilerin oluşumunda diğer bir adile BigBang'de yokluğun maddeyi oluşturmadığı aksine bir yaratıcının etkisinin olduğunu söylemektedir.Materyalistlerin bu olaya karşı çıkmasının nedeni,maddenin ezeli olduğunu düşünmeleridir;ama evrenin başlangıcı olduğuna göre madde ezeli olamaz.Entropi yasası ve evrenin oluşumunu açıklayan BigBang'te bunu kanıtlar niteliktedir.
    Evren sonsuz değildir ve evren genişliyordur.Temel kümeyi evren alırsak,olasılığın sıfır yani eşit çıkmayaağını görebiliriz.evrenin oluşumu'' diye bir tabir kullanılıyorsa ve düşünüleceği gibi oluşmuş bir varlığın sonu ve miktarı var demektir.Sonsuz evrenler kuramına ek olarak:Bu süreçte Tanrının etkisinin olmadığını söyleyenlerin genel görüşü önceki konulara da yazdığım:Bu ince ayarda Tanrının etkisinin olmadığını savunanların öne attığı fikir,çok sayıda gerçek evrenin olabileceği,onlardan ise en az birisinin ince ayarlanmışsa bunun süpriz olamayacağıdır.Bir diğer ifade ile ince ayarlanmış bir evreni açıklamak için çok sayıda bu türdeki evrenlerin sebepsizce var olmasıdır.
    Bu görüş ise rasyonel çıkarıma ters düşmektedir.çok sayıda kompleks varlığın neden var olduğunu açıklayabilmek için basit bir varlığın ileri sürülmesini gerektirirken burada ise daha az kompleks olamayan bir varlığın neden var olduğunu açıklamak için bir çok kompleks varlıkların olduğu ileri sürülür.

Entropi varlık yokluk fikri değildir sadece evrim terminolojik açıklayan kavramdır.Sonsuzdur çünkü zaman ötesi hızla genişlemektedir bizler zaman düzlemiyle yaşarız kısacası ince ayarlanmış evren olasılıklardan gerçekleşmiş bölüme verilen addır kaos düzen etkileşim konusu şahsın estetik algısıdır son olarak bilim nedenle ilgilenmez çünkü asla evrensel olamayacak nihilizme gidecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 29 Mayıs 2017; 3:11:47 >

• razor6247 kullanıcısına yanıt
    Caner Taslaman ve William Craig bu yazıdan sonra Felsefeyi bırakmış arkadaşlar lütfen yayalım.Felsefe camiasında razor6247 gibi hakaret ve aşağılamadan başka bir şey bilmeyen adamları görmek isteriz
  • eşom21 kullanıcısına yanıt
    caner felsefeyi ne zaman tutmuşki bıraksın
    tarikatçı statüko uşaklarının felsefeyle işi olmaz

o gitsin
    tarikatında abdest hocalığı yapsın
    yetmezse
    borsa dolandırıcısı dinci örgütüne
    para transferi sağlamaya devam etsin
    http://bedirhaber.com/haber/adnan-oktar-ve-kizil-imamcilar-16204.html

bizim kimseye hakaret edip
    aşağıladığımız yok
    desteksizde atmayız

bu ikiyüzlü islamcı şarlatanı
    kimin neden doçent yaptığınıda bi araştırın.

felsefeymiş

adamsa gelsin
    burda satsın zırvalarını
    o anca
    senaryosu yazılmış tv programlarına çıkıp zırvalar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razor6247 -- 29 Mayıs 2017; 4:39:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Assyria

quote:

Ekşide"
    senin bilim le işin ne
    felsefe felsefedir
    felsefe öldü
    Şarlatan
    Din tüccarı
    "
    gibi şeyler söyleniyor.

En fark edilen en basiti kökensel hata.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Assyria

quote:

Ekşide"
    senin bilim le işin ne
    felsefe felsefedir
    felsefe öldü
    Şarlatan
    Din tüccarı
    "
    gibi şeyler söyleniyor.

En fark edilen en basiti kökensel hata.

Mesela ne demek istiyorsunuz kökensel hata derken açar mısınız?

• Kuran, bilim, felsefe anlatan insanları düşünmeye itenleri nedese hep bir hor görme ve kınama küçümseme var. Hikaye anlatan, söylediklerinin yarısından fazlası uydurma olanlar nedense hep seviliyor üste çıkartılıyor. Düşünmeye teşvik edenden birileri neden korkar? Cevap açık ve net.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplumun genel görüşüne ters birşeyler söyleyen insanların yaftalanması hiç şaşırtıcı değil. Tarihte hep böyle olmuştur.
  • işidin bilimseli
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

işidin bilimseli

Argümanların neler çünkü fikirlerin yafta oluşturmaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 29 Mayıs 2017; 14:39:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.