Şimdi Ara

Canavar geldi: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ilk izlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
2.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    EVGA'nın yüksek performans segmentinde gerek soğutucu tasarımı gerekse de yüksek bileşen kalitesiyle dikkat çeken canavar modeli GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ofisimize ulaştı. Kutudan çıkarıyor ve ilk izlenimlerimizi paylaşıyoruz. 

• Şu kartın kutusundan çıkışındaki , jilatin açışındaki haz sıfır arabaya ilk binişteki hazdan daha fazla. Beni daha çok etkiliyor bu yüzden kopulmuyor bu oyuncaklardan. Hele bir de çocukluğunda çok oyuncağı vs. olmayan biriyseniz sıfır bileşenleri kutudan çıkarma hissi pahabiçilemez

İncelemeyi bekliyoruz, kart çok şekil görünüyor ama ben evga dan artık bembeyaz bir kart bekliyorum.
    Şu kadar fiyata satılan bir kartın kutusunda HB SLI köprüsü olsa ne güzel olurdu.

Kartın pcbsini merak ediyorum. Ayriyetten soğutma ne derece yol kat etmişler bakalım. Full yükte harcadığı güç ve sıcaklıkları merak konusu. Yapılabilen en stabil ve yüksek hızda OC denemeleri ve OC sırasında yine full yükte harcadığı güç ve sıcaklar. SLI yapıp ayriyetten OC yapıldığında sonuçlar ne olur acaba?

Bir de Galax 'ın 16 fazlı Galax Gtx 1080 Ti HoF var ise elinizde onun da incelemesi çok güzel olur. Merak edilen bir diğer kart ta o. Kartın üzerinde ayriyetten led ekran var. Bu led ekranda ekran kartının harcadığı güç, gpu frekansları, kullanılan bellek miktarı ve sıcaklık değerleri güncel olarak gözükmekte. Eğer incelemesini yaparsanız da bu kartı Evga FTW3 modeli ile bir de kıyas yaparsanız iyi olur.

Edit : FTW3 'ü inceleme videosunda elinizde var ise 4K/2K Gsync 144/165Hz gibi monitörler ile test ederseniz sevinirim. 1080p alıp kıyas ta yapılabilir. SLI testinde kullanılan işlemcide önemli rol oynayacak. Varsa i7 5960X ile güzel bir test olabilir :)
  • Şöyle kıvrılalım, akşama izleriz.
  • Şu kartın kutusundan çıkışındaki , jilatin açışındaki haz sıfır arabaya ilk binişteki hazdan daha fazla. Beni daha çok etkiliyor bu yüzden kopulmuyor bu oyuncaklardan. Hele bir de çocukluğunda çok oyuncağı vs. olmayan biriyseniz sıfır bileşenleri kutudan çıkarma hissi pahabiçilemez

İncelemeyi bekliyoruz, kart çok şekil görünüyor ama ben evga dan artık bembeyaz bir kart bekliyorum.
  • Şu kadar fiyata satılan bir kartın kutusunda HB SLI köprüsü olsa ne güzel olurdu.

Kartın pcbsini merak ediyorum. Ayriyetten soğutma ne derece yol kat etmişler bakalım. Full yükte harcadığı güç ve sıcaklıkları merak konusu. Yapılabilen en stabil ve yüksek hızda OC denemeleri ve OC sırasında yine full yükte harcadığı güç ve sıcaklar. SLI yapıp ayriyetten OC yapıldığında sonuçlar ne olur acaba?

Bir de Galax 'ın 16 fazlı Galax Gtx 1080 Ti HoF var ise elinizde onun da incelemesi çok güzel olur. Merak edilen bir diğer kart ta o. Kartın üzerinde ayriyetten led ekran var. Bu led ekranda ekran kartının harcadığı güç, gpu frekansları, kullanılan bellek miktarı ve sıcaklık değerleri güncel olarak gözükmekte. Eğer incelemesini yaparsanız da bu kartı Evga FTW3 modeli ile bir de kıyas yaparsanız iyi olur.

Edit : FTW3 'ü inceleme videosunda elinizde var ise 4K/2K Gsync 144/165Hz gibi monitörler ile test ederseniz sevinirim. 1080p alıp kıyas ta yapılabilir. SLI testinde kullanılan işlemcide önemli rol oynayacak. Varsa i7 5960X ile güzel bir test olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 11 Mayıs 2017; 14:04:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Galax'la kapışır extreme overclockda. Fakat Galax'da pimapenden yapmışlar 8 pinleri

Canavar geldi: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ilk izlenimlerCanavar geldi: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ilk izlenimler

Canavar geldi: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 ilk izlenimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 11 Mayıs 2017; 14:2:20 >

• bana aldırtcaklar illa "ti" ;)

• Nvidia 980ti alanlara yaptığını 1080ti alanlara da volta ile yapacaksa ki yapacak gibi görünüyor, ne anlamı var bu kartları çıkarmanın?

• Hayırlısı olsun sürekli 4K derdiniz yok ise bu kart sizi uzun süre tatmin edecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Nvidia 980ti alanlara yaptığını 1080ti alanlara da volta ile yapacaksa ki yapacak gibi görünüyor, ne anlamı var bu kartları çıkarmanın?

1080 serisi için Mars'a gidecek kadar para harcadık dediler,Ben 980 Ti ile paraları tokatladılar dedim.
    Volta öncesi son sağımları bu kartlar ile yapacaklar,senaryo birbirine benziyor.
    Bu işten biraz avantajlı olanlar,fiyatlar düşsün 1070 mi? 1080 mi? alayım derken,eski 1080 fiyatına Ti alanlar oldu.
    Küçük kardeşi 980 Ti idare eder durumda ama 1080 Ti en azından daha uzun süre iyi perfonmans verir.
  • Ne kadar 5000 tl mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut ve Erdi'nin gözleri parlıyor.

• Mesut Bey neden her seferinde evegea diye okuyorsunuz şu markayı. direkt evga deyin geçin daha kolay :D

not: orijinalinde iviciey diye okunduğunu ben de biliyorum.

• AMD ve INTEL platformları kıyaslaması yapılabilir. Günümüz en kaslı modelleriyle beraber 2 sene öncesinin high-end işlemcileriyle ( işlemcisini yenilemek istemeyen ama ekran kartı alabilecekler için ) kartın performans değerlendirmesi yapılabilir. Buna günümüzdeki nispeten orta fiyat segmentinde yer alan cihazları eklerseniz (özellikle Ryzen 5 1600x ile Intel tarafındaki fiyat muadili) ortaya neredeyse her kullanıcıya hitap edebilecek olan faydalı bir bilgi çıkarmış olursunuz.

• Hocam Volta ile bembeyaz bi Evga gelirse piyasa yıkılır
  • quote:

Nvidia 980ti alanlara yaptığını 1080ti alanlara da volta ile yapacaksa ki yapacak gibi görünüyor, ne anlamı var bu kartları çıkarmanın?

780Ti ile başlayan bir hamle. Bütçesini ucu ucuna toplayanların tercih edeceği bir kart olmamalı zaten Ti modelleri. Öyle olupta tercih edenler varsa halen, sonuçlarını da bilerek tercih etsinler. Zaten bütçesi fazla olan kullanıcılar için en iyisi ne ise seçim o'dur her zaman.

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Ben bu mantığı anlamıyorum, milletin Ti modelleri değeri düşmesin diye teknoloji gelişmeyecek mi yada kartlar ucuzlamayacak mı?

Bu işin doğası budur yeni seri aynı perforamnsı daha ucuza verir, buda tüketiciye yani sana yarar.

Adamın o an 1080ti perforamnsına ihtiyacı vardır alır. 2070, 1080ti ile aynı performansda olacak diye diye üretici firma niye 1080ti'yı çıkarmasın, onunda amacı para kazanmak.

Şu an 2070 alabiliyor musun, alamıyorsan 1080ti almak zorundasın bu kadar basit.

xx80Ti modellerini bunu bilerek alacaksınız yada almayackasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 11 Mayıs 2017; 17:53:12 >
  • quote:

1080ti çıkmasaydı 1080 fiyatı bu kadar düşmezdi.. pascal serisinde en fazla fiyatı düşen ürün 1080 oldu.. 1080ti kartı zaten 1080 kart fiyatına alıyorsunuz.. 699 dolar 1080 kartın çıkış fiyatıydı.. 11gb vram olan bir kart en az 3-4 yıl kullanılabilecek bir kart.. sonuçta elektronik parçadır.. tüm elektronik parçalarda aynı durum vardır.. ilk lcd tvler 10000-15000 gibi uçuk rakamlara satılmadı mı? teknoloji keyfini sürmek için vardır.. imkan varsa satın alıp keyfini sürersiniz.. imkan yoksa ve gerekliyse çok daha mütevazı kartlara bakılır..
  • AMD'nin Vega'sı çıktığında da pek güzel olacak.

Reklamı da şöyle olacaktır;

"EVGA yeni hız canavarını gururla sunar: EVGA Vega!"

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

AMD'nin Vega'sı çıktığında da pek güzel olacak.

Evga amd kart üretmiyor yalnız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 11 Mayıs 2017; 18:31:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

AMD'nin Vega'sı çıktığında da pek güzel olacak.

Evga amd kart üretmiyor yalnız.

Evga'nın ayıbı bir Evga kullanıcısı olarak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.