Şimdi Ara

Canakkale / Gökceada / Kücükkuyu Tatil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ben yurtdisinda kaliyorum ve sakin bir ortama, deniz'in oldugu bir ortama ihtiyacim var. Ramazan Bayrami sonrasi baslikta belirttigim yerleri düsünüyorum, fakat pek bilgim olmadigi icin hangisine gidecegime karar veremedim.

Esim ile birlikte 4-5 gün bir tatil yapmak istiyorum. Canakkale, Fethiye, Cesme diye gidip geliyordum. Sanirim Canakkale yakinlarina karar verdik.
    Kücükkuyu veya Gökceada olabilir. Dedigim gibi kafa dinlemek icin bir yer bakiyorum ve gerektiginde ilik deniz suyu ayagimi sokacak bir yer ariyorum :)
    Önceligim Hotel'de kalmak ve en azindan kahvaltisi olmasi.

Mutlaka bilgili ve tecrübeli arkadaslar vardir aranizda. Ne tavsiye edersiniz? Neresi daha mantikli? Ayrica Canakkale Sehitligini de ziyaret etmek istiyorum.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 20 Mart 2017; 20:14:20 >

• Canakkale cevresini düsünüyorsaniz Bozcaada iyi bir secim olabilir.
    Ada cevresindeki güzel koy ve plajlarin tadini cikarabilirsiniz.
    Yalniz bu cevrenin sulari güneye göre serin olabilir.
    Assos taraflari da sessiz sakin olur.
    Otel secimini Bookin ya da Tripadvisordan bakarak yapabilirsiniz.
  • Esquire_1903 kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin tesekkürler. Peki denizi daha sicak olan ama sakin bir yer olarak baska neresini tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakulta8585

Cevabiniz icin tesekkürler. Peki denizi daha sicak olan ama sakin bir yer olarak baska neresini tavsiye edersiniz?

Merhabalar
    iyi biliyorum ki Bozcaada'nın deniz suyu sıcaklığı birçok yere göre çok düşük yani aşırı soğuk bir denizi var diyebilirim..Asos da yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi sakin ama güzel yerdir.Deniz kestaneleri meşhurdur...
    Çanakkale desek.. rüzgarı yaz kış her daimdir..
    Deniz sıcaklığı sizin için gerçekten önemli ise Fethiye bölgesini direk tercih edin derim.Fethiye ovacık,belcekız tarafları hem ölüdenize yakındır.gidilen döneme göre yoğunluk olabiliyor. sakinlik derseniz kelebekler vadisinin tepe noktası diyebiliriz Faralya var tambir köy havası.. eğer ki benim için çok lüks olmasın sakin tatil derseniz.. pansiyonlar da mevcut..burası kelekbekler vadisi ile bitişik diyebilirim..
    iyi forumlar dilerim.

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Bir de Cirali'yi buldum dün internetten. Fena durmuyor. Ne dersiniz? Suyu biraz daha iliktir zannedersem.

• quote:

Bir de Cirali'yi buldum dün internetten. Fena durmuyor. Ne dersiniz? Suyu biraz daha iliktir zannedersem.

Merhabalar orayıda biliyorum konaklama yapmıştım hocam kadirin ağaç evleri var olimpos.. sıra sıra naranciye bahçeleri vs güzel bir yer.. ama dediğim taraflara bir bakın.bu arada Çıralı'nın denizi girersiniz 5 6 m sonra derinleşir hocam o konudada sıkıntı yok..3 4 km lık bir sahil şeridi düşünün..burasıda güzel.. yani ikiside iyi tercih sizindir..
  • O bölgede Adrasani da tercih edebilirsiniz.sessiz sakin bir yerdir.
  • Acikcasi tam emin degilim, Cirali mi, yoksa Canakkale tarafi mi diye. Canakkale ucak bileti neredeyse iki kati Cirali'ya bakarak. Ama Canakkale Sehitligi de gezmek istiyordum. Kücükkuyu'dan yaklasik 150km diyor. Kafam karisti biraz. Diyorum, acaba Cirali'ya gidip, Sehitlige baska zaman mi gitsem diye. Kafa cok karisti 😳

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 22 Mart 2017; 22:14:35 >
  • Araçla gelmeyecekseniz ulaşım sıkıntı olur.Bence havaalanına yakın yerleri tercih etmelisiniz.

Hocam bizim en fazla yapacagimiz, plajin yaninda ayagimizi sokmak denize. Deniz Kestanesi kiyilarda oluyor mu?

• quote:

Hocam bizim en fazla yapacagimiz, plajin yaninda ayagimizi sokmak denize. Deniz Kestanesi kiyilarda oluyor mu?

yapmayın efendim o kadar yollar aşılcak dağlar tepeler... siz girmeyeceksiniz...
    genelde kayalık olan bölgeler de kestaneler olabiliyor... hocam plajda sadece kenarda ayağımı sokucam düşüncesini bir daha düşünün güzel yerlere gitmek istiyorsunuz değerlendirin..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Oraya gidince dayanamam belki, o baska birsey :)

• Küçükkuyuya gitmeyin. Lanet bir yer. Bir market deseniz zor bulursunuz :D Denizi güzel ama plaj kültürü zayıf.
  • Peki nereye gidelim? Assos'mu?

• quote:

Peki nereye gidelim? Assos'mu?

Hocam Assos hiç gitmedim. Düşünürseniz Marmaris Datça güzeldir. Geçen yıl 2 yerde çok vakit geçirdim. Marmaris çok hareketli efsane bir yerdir. Datça daha sakin daha kafa dinlemelik bir yer. İkisininde denizi çok güzel ve Bodrum'a feribotla geçme şansınızda var. İlla Çanakkale tarafları demiyorsanız değerlendirin derim. Küçükkuyu'da 1 ay villa kiraladık hayatımın en kötü tatiliydi. En yakın medeniyet Altınoluk minibüsle oraya gidip gelmesek sıkıntıdan ölürdüm herhalde :D
  • Hocam, Canakkale'de sehitligi gezmek istiyorum ve 4 gün felan kalacagim. O yüzden bir sorun olmaz insaallah.

• quote:

Hocam, Canakkale'de sehitligi gezmek istiyorum ve 4 gün felan kalacagim. O yüzden bir sorun olmaz insaallah.

Yalnız hocam şehitlik ile Küçükkuyu birbirine çok ters. Şehitliğe İstanbul daha yakın valla :D:D Haritadan bakın öyle gidin valla şehitliğe ulaşamazsınız :D
  • Tur felan ayarlayip öyle gidecegim. Altinoluk, Kücükkuyu'dan Otoübüs felan kalkiyormus diye okudum. Arastiriyorum henüz.

• Soguk suya girmeye alisiksaniz yada sadece syagimi sokarim fiyorsaniz kuzey ege secilebilir. Ama hem sicak deniz hem sehitlik ikisi bir arada zor kuzey ege denizine girmedim ama izmire gore kiyasliyorum su sicakligi 19 20 derece filandir guneyyde ise 23 dereceler aradaki farki siz karar verin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.