Şimdi Ara

çanak montajına karar veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar selamlar, kuzenim yeni bir eve taşındı ve terasa çanağının montajını yapıp ayarlıyacağım ancak şuan matkabım yok acaba fotoğrafta işaretlediğim direklere çanağı bağlasam sıkıntı olurmu? rüzgarda falan görüntü bozulur mu? yada öndeki direğe bağlasam öbür çanakların çekmesine engel olurmu? yardımcı olun kaç gündür sallıyodum hallederiz diye artık yapmam lazım

çanak montajına karar veremedim

• Hazır çatıda olan çanaklardan birine çift çıkış LNB takıp kullanabilirsiniz. Sonuçta ne kadar sıkarsan sık civataları elbet soğuk ve sıcak havalarda genleşme büzüşme olacaktır. benim görüşüme göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitekibi

Hazır çatıda olan çanaklardan birine çift çıkış LNB takıp kullanabilirsiniz. Sonuçta ne kadar sıkarsan sık civataları elbet soğuk ve sıcak havalarda genleşme büzüşme olacaktır. benim görüşüme göre.

gördüğünüz gibi türksat için malesef bir tane çanak var zaten elimizdeli lnb 2 li ama sahibi istemedi, yaşlı bir kadının anteni telvizyonumu bozarsınız dedi kapattı kapıyı suratımıza. ne anlatmaya çalıştığımı anlamadı bile bence.
  • O direklere çanağı takarsın ama ayar yapamassın çünki çanak az yukatı bakıcak sende yukarı kaldıramassın diregin üstü engel eder.
    Uyducu olduğum için biliyorum.
    Arkadaşın dedigi en mantıklısı al bir çiftli lnb tak bçrine bir sana birde mevcut kullanıcıya. Tamamdır yanlız dikkat et kabloda kısa devre yapma tek damar telle ince damarlar birbirine degerse sinyal yok der.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

quote:

Orijinalden alıntı: izmitekibi

Hazır çatıda olan çanaklardan birine çift çıkış LNB takıp kullanabilirsiniz. Sonuçta ne kadar sıkarsan sık civataları elbet soğuk ve sıcak havalarda genleşme büzüşme olacaktır. benim görüşüme göre.

gördüğünüz gibi türksat için malesef bir tane çanak var zaten elimizdeli lnb 2 li ama sahibi istemedi, yaşlı bir kadının anteni telvizyonumu bozarsınız dedi kapattı kapıyı suratımıza. ne anlatmaya çalıştığımı anlamadı bile bence.

neden sordunki. Hiç sormayacan direk takacan.

• Resimden bakınca sola bakan yani en arkadaki türksat çanaktır

• Birşey aklıma geldi eger ayarı sen yapabilirsen 60 lık çanak olur o direge

• yarın sabahtan takıp denyeyim o öndeki direğe, sonrada buraya yazarım inşallah direğin üst kısmı sıkıntı çıkarmaz. ayrıca çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

yarın sabahtan takıp denyeyim o öndeki direğe, sonrada buraya yazarım inşallah direğin üst kısmı sıkıntı çıkarmaz. ayrıca çok teşekkürler

60 lık çanak olsun egik ayak olandan sıkıntı olursa egik ayağı 5tlye kelepçe alarak demire sabitlersin

• Yanlız ayarı çanağa bakakarak yapamassın yılların uyducusuyum bende yapamam . Tv yi çatıya çıkarırsan olur. 60 çanak o direge %90 olur tabi ayarı yapabilirsen hrm çanağın küçük olması avantajdır ayarı kolay olur ve savrulmaZ

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.