Şimdi Ara

çanak ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar çanak anteni ayarlamak için el yordamıyla bayağı uğraştım el yordamıyla olmayın ca bir araştırayım dedim.
    bulunduğum bölgeye göre aşağıdaki değerlere ulaştım.

Elevation: 41.8°
    Azimuth (true): 171.3°
    Azimuth (magn.): 165.5°
    LNB Skew : -6.5°

Ama bunlar benim için pek bişey ifade etmiyor. mesela çanağın dikliği için 41 derece demiş ama bu ne demek anlamadım. lnb için -6.5 nedir. hele azimuth degeri neden iki tane ? bunu tarif edebilirmisiniz mümkünse biraz detaylı anlatım istiyorum teşekkürler...
     çanak ayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-candan -- 27 Aralık 2013; 10:44:33 >

• Hangi uyduya çevireceksiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-candan

Merhaba arkadaşlar çanak anteni ayarlamak için el yordamıyla bayağı uğraştım el yordamıyla olmayın ca bir araştırayım dedim.
    bulunduğum bölgeye göre aşağıdaki değerlere ulaştım.

Elevation: 41.8°
    Azimuth (true): 171.3°
    Azimuth (magn.): 165.5°
    LNB Skew : -6.5°

Ama bunlar benim için pek bişey ifade etmiyor. mesela çanağın dikliği için 41 derece demiş ama bu ne demek anlamadım. lnb için -6.5 nedir. hele azimuth degeri neden iki tane ? bunu tarif edebilirmisiniz mümkünse biraz detaylı anlatım istiyorum teşekkürler...
     çanak ayarı

Çanak anteni hangi uydu için ayarlamak istediğinizi belirtmemişsiniz,yukarıda uydu varda var.

• Hangi uydudan sinyal almaya calişıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türksat hocam ben değerleri girince uydunun önemi olmaz diye düşündüm. o yüzden belirtmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-candan

Türksat hocam ben değerleri girince uydunun önemi olmaz diye düşündüm. o yüzden belirtmemiştim.
    çevrenizde bulunan çatılara bakın antenler hangi yöne çevrili diye, ona göre anteni soldan sağa hafif hareketle çevirip aşağı yukarı hafif hareketlerle oynatın sinyal

bulunmazsa yine aynı işlemi uygulayın ama, her seferinde az sağa ve aşağı yukarı yapın, ama bu işlem için biraz da sabır gerekir ( elle ayarlanıyorsa )
  • Öncelikle çanağı tam güneye çevirin çanağın önünde engel olmasın sonra şu frekansı ekleyin 11804 V(dikey) 24444 bu türksatın güçlü frekanslarında bunu yakalamaya çalışın, sinysli bulursanız %80 altına inmesin,sonra bu frekansı 12729 H(ytay) 30000 en yüksek seviyede bulun,çanağı hafif sağa sola yukarı aşağı yapın kolay gelsin.
  • kardeş
    ben uyducuyum yukarıya uydualıcısı ve tv yi çıkartmadan ayarlaman çok çok çok zor
    Ben satfinderile ayarlıyorum
  • uydu bulucu ile ayarlamanız lazım öyle 20-30 tl satılanlardan değil ya da evdeki receiverle de ayarlayabilirsin ama tuneri zayıfsa sinyal tutturmak mesele
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.