Şimdi Ara

Çanak anten ve lnb tavsite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar haftaya çanak anten kurulumu yaptıracağım fakat hiç anlamıyorum bu işlerden ve sizlerden yardım almak istiyorum. Çanak anteni ve lnb'yi ben almak istiyorum internet üzerinden sizin önerileriniz ne olur ?

bazı çanak türleri varmış offset vb. gibi bunlar ne oluyor ? hangisi daha iyi ? hangisini almalıyım ?
    lnb türlerinden hangileri iyi ? yağmurda karda sinyal yok ekranını görmemek için hangisini tavsiye edersiniz ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

• Şuan ki antenlerin bir çoğu offset zaten,yeni fırlatılan 4a uydumuzu 60 cm lik çanakla izlemek mümkün ama ben 90cm lik çanak almanızı öneririm sinyal kırılmaları olabiliyor.tavsiye edeceğim bir çanak yok türksat uydusu için normal bir ürün yeterli ama çoklu anten alacağım birden fazla uydu izleyeceğim diyorsanız değişik seçenekler mevcut googleden uydu market sitelerine bakınız...en önemli nokta kullanacağınız uydu receiveri yani uydu alıcısı standart,linux ve android cihazlar mevcut bu cihazlardan internete bağlantı yapılabiliyor korsan şifreli kanallar veya iptv izlenebiliyor eğer böyle bir düşünceniz varsa ben linux tabanlı bir ürün almanızı tavsiye ederim.değilse standart bir ürün alın tabiki de hd özelliği olsun..lnb ye gelince universal ve db özelliği düşük bir ürün yeterli gelecektir.kablo da rg6/u6 özellikli bir kablo uzun yıllar işinizi görür.

• yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım
  • crazydange kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız? Bende benzer şekilde uydu anteni ve alıcısına karar vermek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinquanta -- 5 Şubat 2018; 22:28:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merkezi sistemi kontrol ettirip kablomu taktırdım sorun düzeldi o sebep ile herhangi bir kurulum yaptırtmadım :)
  • hangi uyduları izlemek istediğinizi yazmamışsınız.

1-standart kullanıcı:eğer turksat hotbird digiturk ise 90cm anten yeterli.parabol antenler piyasada azaldı fazla yok büyük çaplarda var.offsete döndü çünkü offset daha az kar tutuyor.lnb sıradan yeterli.

2-eğer turksat hotbird digiturk harici uyduları izlemek istiyorsanız ve uydu işine meraklıysanız tavsiyem motorlu 150cm bir çanak takın turksata da yine 90cm takın.

3-meraklıysanız: 2antene ilave wavefield t90antenler var çoklu lnb li fiyat biraz tuzlu. eğer maddi durum çok iyiyse anten sayısını 3e çıkarabilirsin ve wavefield ta takabilirsin.

4-merak seviyesi tepelerdeyse o zaman 4metre çanak işine giricen hacı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    http://www.konyauydu.com

adlı sitemdeki ilgili bölümden bakabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan her soruyu 0553 213 93 39 numaralı telefonumdan sorabilirsiniz. Ücretsiz telefon desteği vermekteyim. iyi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.