Şimdi Ara

ÇANAK ANTEN ALTERNATİF FİKİRLER?????? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
7.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

üstadım çok teşekkürler.ben şimdi teste başlayacağım ve sonuçları paylaşacağım.

saygılar.................................

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

üstadım sonuç şu an için olumsuz,hiçbirşey çıkmıyor.dvb-t2 konnektöre anteni bağladım,hem otomatik hemde üyenin verdiği frekansı el ile arattım sonuç olumsuz.iki tane detay var.birincisi bu test yayını süreklimi yoksa fmde olduğu gibi ggece yarısı başlayıp 6 saat sürelimi.ikincisi donanımlarım yetersiz olabilirmi.

antenim

https://www.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/televizyon-anteni-tv-ustu-eski-tip-anten-v-tipi-metal-govde-anten-uzayan-anten_pdp_587709605

kullandığım tv

Awox AWX6124ST 24 İnç Dahili Uydu Alıcılı LED Televizyon (eski version) link yeni versiona ait.

https://www.awox.com.tr/Awox-24-61-Ekran-Dahili-Uydu-Alicili-Full-HD-Led

saygılar..........................................

• quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

üstadım sonuç şu an için olumsuz,hiçbirşey çıkmıyor.dvb-t2 konnektöre anteni bağladım,hem otomatik hemde üyenin verdiği frekansı el ile arattım sonuç olumsuz.iki tane detay var.birincisi bu test yayını süreklimi yoksa fmde olduğu gibi ggece yarısı başlayıp 6 saat sürelimi.ikincisi donanımlarım yetersiz olabilirmi.

antenim

https://www.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/televizyon-anteni-tv-ustu-eski-tip-anten-v-tipi-metal-govde-anten-uzayan-anten_pdp_587709605

kullandığım tv

Awox AWX6124ST 24 İnç Dahili Uydu Alıcılı LED Televizyon (eski version) link yeni versiona ait.

Test yayını sürekli olmaz. Ara ara otomatik arama yapınız.

Tv'nizin özelliklerini 2 saat sonra eve dönünce pc'den tetkik edeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

üstadım,ilginiz için teşekkürler.

saygılar.............................

• quote:

antenim

kullandığım tv

Verdiğiniz link'te, tv'nin dvb-t2 tuner'inin bulunduğu deklare edilmiş.

Test yayının aktif olduğu zamana denk getirebilirseniz, izlersiniz.

• üstadım çok teşekkürler.gerçi anteni incelememişsin ama demekki donanımım yeterli.

saygılar...........................................

• quote:

üstadım çok teşekkürler.gerçi anteni incelememişsin ama demekki donanımım yeterli.

saygılar...........................................

Anteni bilerek incelemedim. Çünkü dvb-t2 yayınlarda sinyaller çok güçlü. TV'nin anten girişine 15 - 20 cm'lik basit bir kablo takınca hemen çekiyor. ( Tabi lokasyon olarak çukurda kalmadığınızı varsayımına göre... )

Yurtdışında yaşadığım evde dvb-t2 yayınlarını 20 cm'lik küçük bir kablo ile rahatlıkla izliyorum. Yayının çıkış noktasına da yaklaşık 30 KM mesafede iken !!!

Yani sizin de oturduğunuz yer Çamlıca'ya kuş uçumu 30 KM mesafede ise, basit bir kablo ile rahatlıkla yayın alırsınız. 30 KM'lik daire içindesiniz ve oturduğunuz semt çukurda kalan bir semt ise, bu defa da dvb-t2 yayınları, yüksek binalardan sinyal yansıması ile yine alırsınız.

Beylikdüzü sırtı arkasındaki Büyükçekmece tarafındaysanız, orası hem çukur, hem de 30 KM'lik dairenin dışında kaldığı için yayın almak sıkıntılı olabilir.

Bunların dışında yayının çıkış noktasından itibaren, yerleşim yerlerinin düz olduğu bölgelerde( yani kule ile yerleşim yeri arasında tepelik bulunmaması şartıyla ) ise, yaklaşık 50 - 70 KM'ye kadar yayınlar rahatlıkla alınabilmektedir.

Tepelik olan yerleşim yerlerinde ise, yaklaşık 100 KM'ye kadar yayınlar rahatlıkla ulaşabilmektedir.

üstadım,donanımsal olarak hiç sorun yok.sende bende zeki arkadaşı forumdan azda olsa tanıma fırsatı bulduk,yani trollük yapacak bir arkadaşa benzemiyor.bu forumda ise başka arkadaşlarda kontröl etti,hatta arkadaşın biri çamlıcada ikame ediyormuş hiçbir şekilde yayının olmadığını söylediler.bu durumda test yayını saatli oluyor.ben kendimce test yayını en garanti gece 01.00-06.00 arası olur diyorum.çünkü fm test yayınları da 01.00-06.00 bu saatlerde olmuştu.ah keşke test yayın saatlerini öğrenebilseydik.neyse hayırlısı.

saygılar............................................

• quote:

üstadım,donanımsal olarak hiç sorun yok.sende bende zeki arkadaşı forumdan azda olsa tanıma fırsatı bulduk,yani trollük yapacak bir arkadaşa benzemiyor.bu forumda ise başka arkadaşlarda kontröl etti,hatta arkadaşın biri çamlıcada ikame ediyormuş hiçbir şekilde yayının olmadığını söylediler.bu durumda test yayını saatli oluyor.ben kendimce test yayını en garanti gece 01.00-06.00 arası olur diyorum.çünkü fm test yayınları da 01.00-06.00 bu saatlerde olmuştu.ah keşke test yayın saatlerini öğrenebilseydik.neyse hayırlısı.

Aynen... Test yayınları için genellikle gece saatleri tercih edilir. Gündüz iş hayatını( bankacılık vs gibi uydu bağlantılı çalışan sistemler etkilenmesin diye ) etkilememesi için...

Yalnız, ilk test yayınları kamuya açık değildir. Kurum içi çalışmaya hitap ettiği için, bu test yayınlarında daha ziyade cihaz kalibrasyonları yapılır.

Yani kamuya ilan edilen test statülü yayınlar henüz başlamadı. Zaten kamuya ilan edilirse, duyuru rtük tarafından yapılır.

üstadım,haklı olabilirsiniz,ancak bu zeki arkadaşın bilgisine göre sanki kamuya açık test yapılmış.neyse ben bu gece şansımı denemeyi düşünüyorum.

• Kamuya açık test yapılsa, ilan edilirdi ve frekans bilgisi paylaşılırdı.

O üye frekansı yakaladı ya da yayın yapılacağının bilgisini içerideki teknisyenlerden aldı. Sanırım bilgiyi içerden aldı. Çünkü frekansı kendisi yakalamış olsaydı, görsel paylaşımı yapardı diye değerlendirmekteyim.

Herneyse... Bunlar önemsiz detaylar. Önemli olan, yapılan ilk test yayınların çevrede kurulu ticari kuruluşların sistemlerine olumsuz bir etkisinin olup - olmadığının tespit edilmesi işlemidir. İşte yapılan ilk test bunun içindir. Yani biz bu test'e "resmi tespit testi" diyoruz.

Resmi tespit testine, devletin her kademesinde rastlayabiliriz. Örneğin sağlık bakanlığı, çin aşısına başlamadan önce, etkinlik oranını, olumsuz etkilerini, allerjen durumu vs gibi çok yönlü testler yaptı.

İşte dvb-t2 yayınlarının, çamlıca kulesinden canlandırılmadan önce, çeşitli etkileri çok yönlü test edilmektedir. Yapılan bu test çalışmaları test yayını olmayıp, bizatihi testtir. İlk testlerin kapsamında tv yayını yapılması, "test yayını" yapıldığı anlamı taşımaz yani...

• dün gece itibari ile saat 01.30 ile 04.00 arasında dvb-t2 testi yaptım.sonuç olumsuz,yani verdiğim bu bilgi balon gibi gözüküyor.rtükten resmi açıklama gelirse ona bakacağım.

saygılar................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Merhaba diğer forumda Zeki Beye soru sordum an itibariyle hala bir cevap alamadım konu ile ilgili.

• maxi909 M kullanıcısına yanıt

hocam,zeki bey troll yapacak bir adama benzemiyor.umarım cevap yazar.serkan bey bilgiyi ileriye dönük içeriden almış olabilir dedi.resmi açıklama önemli,rtük ü kontrol ettim fm de olduğu gibi bir açıklama yok.zeki bey bilgi paylaşmaz ise bekleyip göreceğiz.ama bu bile bence önemli çünkü dvb-t2 konusunda çalışmaların ciddiye alındığını gösterir.zeki bey paylaşım yaparsa lütfen burada bizide bilgilendirin,ilginiz için teşekkürler.

saygılar.............................................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Muhattabımız TRT vericiler dairesi başkanlığı ve Kule A.Ş. aslında RTÜK sadece düzenleyici kurum

• Yukarıdaki mesajımda izah etmiştim !

Yapılan test; "dijital karasal yayın testi" değildir.

Yapılan test; dijital karasal yayın ekipmanlarının kalibrasyonu ile alakalı bir testtir.

Dolayısıyla, Kule A.Ş. test yapıldığını kamuoyuna ilan etmek zorunda değildir.

İstanbul'da dijital karasal yayın ekipmanlarının kalibrasyonu ile alakalı test, Kule A.Ş tarafından ilgili kuruluşlarca paylaşılmıştır. Bankalar, gsm operatörleri vs...

Dijital karasal yayın testleri başlamadan önce; kamuoyunu bilgilendirmek yalnızca rtük'ün yetkisi ve yükümlüğündedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 26 Aralık 2020; 15:6:19 >

Üstadım iyi geceler,üyenin verdiği sayısal yayın test yayını beyanı kendisi tarafından doğrulandı,2 saat kadar sürmüş.bunu nasıl yorumlamamız gerekir.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=146742&start=2930

saygılar.................................

• Madem öyle bu test aktarımı için üyenin görsel sunması gerekmez miydi ?

Yani böyle bir testten üyenin kendisi dışında başka bir kaynak ya da kanıt yok.

Bana ulaştırılan bilgi, dvb-t2 sinyallerinin kurumsal işletmelerin kurulu sistemlerine etkisi olyp-olmadığına dair yapılan çalışmalar idi. Bu çalışmalar ise, şimdilik ölçümleme ve kalibrasyon olarak ilerlemektedir.

Aynı üye bir daha test yayın yapıldı iddiası ile ortaya çıkacaksa, iddiasına kanıt eklemelidir. Değilse, dvb-t2 test yayın yapıldı mı yapılmadı mı diye forumlarda gereksiz mavazaya neden olmaktadır. Sizler, bizler, herkes gereksiz yere meşgul edilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Ocak 2021; 23:57:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Yukarıdaki mesajımda izah etmiştim !

Yapılan test; "dijital karasal yayın testi" değildir.

Yapılan test; dijital karasal yayın ekipmanlarının kalibrasyonu ile alakalı bir testtir.

Dolayısıyla, Kule A.Ş. test yapıldığını kamuoyuna ilan etmek zorunda değildir.

İstanbul'da dijital karasal yayın ekipmanlarının kalibrasyonu ile alakalı test, Kule A.Ş tarafından ilgili kuruluşlarca paylaşılmıştır. Bankalar, gsm operatörleri vs...

Dijital karasal yayın testleri başlamadan önce; kamuoyunu bilgilendirmek yalnızca rtük'ün yetkisi ve yükümlüğündedir.

Serkan ustam benim merak ettiğim bir konu var bir tv sinyali ya da frekansı neden bankacılık, gsm vb.. kuruluşları etkiliyor ? "Lütfen beni yanlış anlamayın amacım trollük yapmak ya da dalga geçmek değil gerçekten bu konuyu merak ediyorum" Saygı ve sevgilerimle esen kalın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardıç Tunç

Serkan ustam benim merak ettiğim bir konu var bir tv sinyali ya da frekansı neden bankacılık, gsm vb.. kuruluşları etkiliyor ? "Lütfen beni yanlış anlamayın amacım trollük yapmak ya da dalga geçmek değil gerçekten bu konuyu merak ediyorum" Saygı ve sevgilerimle esen kalın :)

Alıntıları Göster

Dvb-t2 sinyalleri etkilemez/etkilemiyor ! Zaten etkileme şüphesi olsaydı dvb-t2 sistemi ihdas edilmezdi.

Ancak satın alınan cihaz ve sistemlerin saha testi gerçek koşullarda yapılır. Yani dvb-t2'nin kendisinin kurulu sistemlere olumsuz bir etkisi olmazken, satın alınan cihazların olumsuz etkileri olabilir. Olumsuz etkisinin olup - olmadığı ise, ancak saha testleri anlaşılabilir. İşte yapılan testler kurulacak sistemlerin ön inceleme ve kalibrasyon testleridir.

Yukarıdaki mesajlarımın birinde korona aşı testlerini örnek vermiştim. Aşıyı satan firma, benim aşımın olumsuz etkisi yoktur ya da minimum seviyedir diye satıyor. Biz de aldığımız aşıları ülkemizde faz-1, faz-2 ve faz-3 testlerinden geçirerek, kullanmaya karar verdik.

Tekrar dvb-t2'ye dönecek olursak; ürünü satan firma, benim cihazlarımın çevreye etkisi yoktur ya da minimumdur, diye ürününü sattı. Sistemler yerine geldi, kuruldu ve test ediliyor. Yani olumsuz etkisinin olmadığı yerinde görülüp karar verildikten sonra kesin kabulü yapılır. Raporları ortaya çıkar. Yayınlanan raporlar, ürünü üreten firma tarafından başka ülkeler için referans oluşturur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.