Şimdi Ara

Çamurluk ve kaputu değişen araba alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
74.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu tür işlerde fotoğraf çok önemli kazanın büyüklüğü ancak böyle anlaşılabilir , bakın 2 aylık arabamıza bu hafta geri geri gelen bir kamyonet park halindeyken vurdu ve aracın sacında göçme ezilme vardı , ama inanın bugüne kadar elimize geçen tüm araçlara babamla aileden biriymiş gibi özene bezene kullandık ve baktık hep başkalarının hatalarının sonucunda araçlarımız zarar gördü ...

Mesela sol 2 kapı da boya olucak büyük ihtimalle serviste haftaya , şimdi bu araç kazalı diye alınmaz mı , sizce :) Hileci , düzenbaz satıcılar yüzünden insanlar haklı olarak çok teferruat ve detaya iniyor ama kaza fotoğraflarında büyütülecek bir şey yoksa gerçekten mühim değil o değişen parçalar ...

Çamurluk ve kaputu değişen araba alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

benım araç bu far çamurluk değişti.tamponda boya var...okadar ufak bi çarpmaydı ki ben bile şaşırdım neden değişti diye .

/>

Güzel ve yerinde bir örnek.

Sonuçta sıfır kilometre alsak da bizden ya da başkasından dolayı kusur buna sebep olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Yapmayın yahu, niye alınmasın. Allah bilir kapısı değişmiş arabaya da hurda gözüyle bakıyorsunuzdur.Gerçi 10 yıllık arabada boya var mı bir yerinde diye soranların olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Gidip aracı ekspertiz yaptırırsınız, makul bir vukuati varsa ve fiyatı da buna göre indirilmişse tabi ki alınır.

empati yap passatini 2. el aliyorsun piyaadan 2000tl daha ucuza buldun ama kapi camurluk kaput degismis simdi ucuz diye onumu alirsin yoksa borca harca girer 2000 tl bulup temizini mi alirsin

2000 TL'lik fark kapı değişmesi için az olsa da çamurluk için gayet normal. Çamurluk yahu bu arkadaşlar, sen dikkat etsen adam park ederken gelip dokunduruyor ve çat diye gidiyor. Bunları yaşayanlar vardır eminim. Ayrıca tampon zaten gayet kolay değiştirilebilir ve kolay bir işçilik ile son derece güzelce yerine oturtulabilir bir parça. Mesela kapıda aradan hava sızar vs. bu tip şeyler olabilir; ama tamponda böyle bir şey yok kesinlikle.

• Örnekler için sağolun

Kazayı ilk sahibi yaptığı için fotoğraf yok 2006 model dizel bulduk renkten ötürü babam onu daha çok beğendi bu lacivert yenisi füme muhtemelen onu alabiriz ama kaza olayı da eskisi kadar korkutmuyor ekspertizden ciddi bir şey çıkmazsa alabiliriz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

quote:

Yapmayın yahu, niye alınmasın. Allah bilir kapısı değişmiş arabaya da hurda gözüyle bakıyorsunuzdur.Gerçi 10 yıllık arabada boya var mı bir yerinde diye soranların olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Gidip aracı ekspertiz yaptırırsınız, makul bir vukuati varsa ve fiyatı da buna göre indirilmişse tabi ki alınır.

empati yap passatini 2. el aliyorsun piyaadan 2000tl daha ucuza buldun ama kapi camurluk kaput degismis simdi ucuz diye onumu alirsin yoksa borca harca girer 2000 tl bulup temizini mi alirsin

2000 TL'lik fark kapı değişmesi için az olsa da çamurluk için gayet normal. Çamurluk yahu bu arkadaşlar, sen dikkat etsen adam park ederken gelip dokunduruyor ve çat diye gidiyor. Bunları yaşayanlar vardır eminim. Ayrıca tampon zaten gayet kolay değiştirilebilir ve kolay bir işçilik ile son derece güzelce yerine oturtulabilir bir parça. Mesela kapıda aradan hava sızar vs. bu tip şeyler olabilir; ama tamponda böyle bir şey yok kesinlikle.

passatin piyasasindan bahsediyoruz, camurluk degisenleri normalleri ile ayni fiyattan satmaya calisiyor. kapi degiseni icin 2000tl passat icin ideal bu arada tampon zaten sorun degil hic olmadi biraz suslu birsey alirsin keyfe keder(!) degistirdim dersin ama kapi bu iyi ayarlanmadimi(ki cok zor) ses de yapar havada alir suda alir.camurluk ise cok buyuk bir sorun degil aslinda ama ustasi iyi olacak yoksa o da baska bir senfoni orkestrasi kurar arabada.

• bizim araba gibide olabilir.

• yukarıda resmini verdiğim polo nun masrafı 1350 lira dır arkadaşlar
  • Bundan 6-7 ay önce bir başımıza bir kaza geldi..Dur kalk trafikte hız 10-15 km/h civarında , hem benim hemde kamyon şöförünün hatasından dolayı kaza yaptık..

Sol arka çamurluk değişti , arka tampon ve kapı boyandı..Tamam belli bir miktar değer kaybı olacaktır ama ben alıcıya bu fotoğraflarıda göstericem..

Bu tarz kazalı araçlar kazanın fotoğrafları gerçekten önemli..

• şimdi passat ve kendi aracım için şunu söylicem bu araçlar değer kaybetmez hocam değerinde satılır.ama biz boyo değişen fetişi olan bir memleket olduğumuz için adam aracında boya ve değişen yoksa en az 1500 lira üstüne koyuyor biz değerinde satarız da bayası darbesi olmayan değerinin üstünde satar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanusta -- 22 Ocak 2012; 1:14:55 >
  • Tekeri duvara vurdum. Çamurlukta 5 cm lik çizgi şeklinde boya çatlağı var. Servis ben söylemesem çamurluğu komple boyayacaktı. Fotoraf çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 22 Ocak 2012; 1:33:26 >
  • arkadaş kaput arabada mecbur kalınmadan değişecek bir yer değildir..sen ufak tefek şeylerden kaputu değiştirirmisin

satarken de kaputu değişmiş araba zor satılır.hiç bulaşma derim

illa alacam diyosan.kaputun hasarlı resimlerini iste.yok falan diyorsa kesinlikle vazgeç derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 22 Ocak 2012; 2:38:51 >
  • Piyasada arabami kalmadi, biraz fazla ver git sifir boyalisini al, kafan rahat olsun. İzmir de yoksa baska sehirden denk getirmeye bak. Boylece hem kafan rahat olur hem de satarken zorlanmazsin. Malum ulkemizde 2. El otomobil piyasasinda acimasiz kurallar var
  • sol arka kapısı ve tamponu değişmiş araba alınır mı arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

Tekeri duvara vurdum. Çamurlukta 5 cm lik çizgi şeklinde boya çatlağı var. Servis ben söylemesem çamurluğu komple boyayacaktı. Fotoraf çok önemli.

Tekeri nasıl vurdunuz hocam sonrasında ne işlem yapıldı teker içeri girmiş galiba?
  • Çamurluk değişecek kadar şiddetli kazalı bir araç almazdım şahsen. Hele ki kaputu değişecek kadar önemli bi kazaysa derinlemesine düşünüp alırdım alacaksam da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

Tekeri duvara vurdum. Çamurlukta 5 cm lik çizgi şeklinde boya çatlağı var. Servis ben söylemesem çamurluğu komple boyayacaktı. Fotoraf çok önemli.

Tekeri nasıl vurdunuz hocam sonrasında ne işlem yapıldı teker içeri girmiş galiba?

karda kayınca kaldırımda yuksek olmayınca tekeri vurduk. o 5 cm lik boya çatlağı yuzunden servisi 50 kere ikaz etmeme rağmen komple boyamış. Teker içeri girmedi tam tersine dışardaydı teker. kayarken sola kırıp hafif gaz verdim yapmasam kaldırım çok yuksek olmadıgından aracı tutmaz aşağı uçardım zaten.
    ten
    Arac kaskolu ise zaten kendi servisine de gittiyseniz riske girmemek için her parçayı değiştirmeye çalışıyorlar. Sanayiye gitsem 300-400 arası bir masrafı vardı aracın. Serviste sonuç : 4500 tl çıktı :DD Teker, porya, tablayı ve aksı değiştirdiler. Zaten orda ustalar bile itiraf ediyor bir şeyi yok ama ilerde size sorun çıkarmasın biz değiştirelim diyorlar. Sanayide tablayı değiştirip bir lokal boya ile işlem tamam olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 15 Eylül 2012; 17:34:47 >

• Ben hepsini geçtimde 1.6 benzinli d segmenti bir araba almanızın kullanım amacı ne olacak acaba?

Ciddi anlamda soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öklid

Çamurluk değişecek kadar şiddetli kazalı bir araç almazdım şahsen. Hele ki kaputu değişecek kadar önemli bi kazaysa derinlemesine düşünüp alırdım alacaksam da.

Memleketimizdeki yol çalışmalarını bizzat denk getirmemden dolayı aracımın motor kaputunda mıcırlardan kaynaklanan derin çizikler ve boya kalkmaları oluştu. Öyleki macun atılmadan düzgün görünmesi zor. Üstüne daha önceki sahibindeyken motor kaputunu kapatmak için kapağı kapatıp üstten elle bastırmaları sonucu ön taraf avuç içi gibi dalgalı olmuş.

Aracına iyi bakmaya çalışan biri olarak bu görüntülerden dolayı ilk fırsatta kaputu değiştireceğim. Demem o ki kaput değişmesi için illa büyük kaza olması gerekmiyor. Zaten şimdiki arabaların kaportaları kağıt gibi. Yaslansanız kaput değişebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Çamurluk değişecek kadar şiddetli kazalı bir araç almazdım şahsen. Hele ki kaputu değişecek kadar önemli bi kazaysa derinlemesine düşünüp alırdım alacaksam da.

Memleketimizdeki yol çalışmalarını bizzat denk getirmemden dolayı aracımın motor kaputunda mıcırlardan kaynaklanan derin çizikler ve boya kalkmaları oluştu. Öyleki macun atılmadan düzgün görünmesi zor. Üstüne daha önceki sahibindeyken motor kaputunu kapatmak için kapağı kapatıp üstten elle bastırmaları sonucu ön taraf avuç içi gibi dalgalı olmuş.

Aracına iyi bakmaya çalışan biri olarak bu görüntülerden dolayı ilk fırsatta kaputu değiştireceğim. Demem o ki kaput değişmesi için illa büyük kaza olması gerekmiyor. Zaten şimdiki arabaların kaportaları kağıt gibi. Yaslansanız kaput değişebilir.

Yok hocam öyle extreme olayları kastetmedim kazayla değişen kaput ve çamurlukları hedef aldım ben. Sizin için sıkıntı yok yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Yok hocam öyle extreme olayları kastetmedim kazayla değişen kaput ve çamurlukları hedef aldım ben. Sizin için sıkıntı yok yani

arkadaş da üst tarafı çıkıntılı beton çit duvara vurdu. far, sol çamurluk ve kaput değişmek zorunda kaldı. far dışında araçta sadece kozmetik kusur oluştu, farı değiştirmekle kalsa bile muayeneden geçerdi yani.

masraf tutarı, kaza fotoğrafı vs kısmen birşeyler anlatır, ama herhangi bir otomobil ustası, şaseyi incelerse ancak durum netleşir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.