Şimdi Ara

camlardaki buharlanma nasıl giderilir? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
38.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iç sirkülasyon konumunda araç camları buğulanır bu yüzden dış sirkülasyon seçilmeli.

• quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Benimki dışa yapıştırma. Bende 30 YTL'ye almıştım. Markası Sunplex. 10-11 aydır kullanıyorum. Bu güne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Çok faydası var tavsiye ederim. Ben bilerek perflex almadım çünkü kalıplarını beğenmedim. Sunplex'in kalıpları çok daha güzel...

Yapıştırma olayına gelince; bu ürünün üzerinde 3M marka çift taraflı bant var. Üzerine takılmış durumda. Yapıştırmadan önce yüzeyi iyice temizle, sonra rüzgarlığın üzerindeki bantı fön makinasyıla ısıt. Isınırken bantta bir değişme göreceksin. Isıttıktan sonra hemen tak. Kola kolay çıkmaz. Sana 2 resim yollıyayım fikir edinmen için...

camlardaki buharlanma nasıl giderilir?

camlardaki buharlanma nasıl giderilir?

quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Yan camlara takılan rüzgarlıktan bende var. Kullanımı çok rahat. Kesinlikle tavsiye ederim....

cam rüzgarlığın içe geçmelimi yaptırdın yoksa dısardan doyanın üstüne mi yapıştırdın cift taraflı bant ile. eğer camın olduğu yere taktırdıysan cam otomatiğinde zorlanma var mı ? (bende taktırmayı düşünüyorumda bursada çifti 35ytl dedi prefix diye bir marka sanırım)

benimkide aynı marka sağ sol birer kez çıktılar bende çift taraflı bantla bide ope. yaptım gene çıkma alameti gösterdi bu seferde derby yapıştırıcı kullandım sonuç
    cam buğulanmasına karşı sprey almıştım acaip bir kimyasal içeriyor solunmaması vs zaten insanı tıkıyor iyi bir şey değil aldığım gibi bir köşeye attım en iyisi sıvı savunu az sulandırarak cama püskürtmek ve öle yayarak durulamadan silmek uzun zaman idare ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 20 Ekim 2007; 20:55:06 >

• derby kullanmak boyaya herhangi bir zarar verir mi?
  • zaten boyanın siyah kısmına geliyor . Kanımca sorun olmaz
  • Camları biraz aç geçer hemen
  • yeni corollada da buğu çözme çok başarılı değil gibi geldi bana, ön cam neyse havalandırma ile mümkün ama arka cam rezistansı çok iyi değil sadece tellerin birkaç mm yanına kadar çözüyor, şerit şerit bir görüntü oluşuyor.
    Focus bu konuda çok iyiydi, ön cam havalandırmayı 3.kademe sıcakta çözmesi sadece 1-2dk idi sonrası tamamen buhar çözülüyordu ön ve önyan camlar buhar hiç olmuyordu. Üstelik camları açmadan !
    önümüz kış zaten arabayı ısıtmaya çalışacağız bir de buğu çözmek için cam mı açacağız? buğu önleyici kimyasallar ne derece etkili kullanan var mı? bir de bunları kuru cama yapmak lazım herhalde
  • Değerli arkadaşlar herkese merhaba.. 2005 model ford focus marka aracım var .Ne yaptıysam ön camın içten yağlanmasına çare bulamadım.Arabanın göğüs kısımına şu zamana kadar hiçbir şekilde parlatıcı veya koruyucu birşey sürülmedi.Sadece üst göğüs kısımında kaydırmaz bir örtü var onun da yağlanmayla alakası yok gece araba kullanmak işkence haline geldi.Karşıdan gelen aracın ışıkları yansıyınca yolu görmek çok zor hale geliyor.Camdaki yağlanmayı nasıl giderebilirim.Konu hakkında bilgili olan arkadaşlarım yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
  • Yan camlarda rüzgarlık var. Genelde işe yarıyor. Klimayı açıp cama doğru ayarlıyorum ve tamamdır. Devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliyoni

araç 99 corolla terra 1.6 otomatik şanzıman
    biliyorum belki çoğunuza saçma ve basit gelebilir ancak bu sorunun bir türlü üstesinden gelemedim.yardım ederseniz sevinirim.
    arka cam için söylemiyorum....

CAMLARDA OLUŞAN BUHARLANMA NASIL GİDERİLİR?

bana göre çözüm klima çalışırken içeride çevrilen havayı dışarıdan almayı deneyin klimada tek yol.ama tek kötü yyanı dışarının pis havasını alabilirsiniz

• kışın -16 derecede bir yolculuk yaptım yol 1200 km 500km -11 -16 derece. yolculuk boyunca bir top kağıt havluyla camlardan kova kova su aldım yancamlar içerden buz tuttu klima soğuk sıcak siprey elma limon hiç birşey fayda etmedi. tek çare iyi giyinip öncamı sökmek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • COROLLA SOL da Kılimanın sol başında FRONT yazan tuşa basacaksınız...Ön cama çok miktarda sıcak hava üflüyor.Buhar , nem gitmesi 1 dak sürmüyor...Cam açılıyor...Önce motoru ısıtacaksınız..15 dakika motor çalışacak. Soğuk motorla yapmayın...Kışın asla camdan buz kazımıyorum..Gece silecekleri havaya kaldırıp bırakıyorum..Sabah motoru ısıtıp FRONT tuşuna basıyorum..Cama vuran sıcak hava bütün buzları eritip akıtıyor.Normal yolda giderken dışarıdan temiz hava girişi açık olacak..Soğuk hava kaloriferde ,ısınıp içeri girecek...Arabanın içindeki havayı devamlı dolaştırmayın.Ciğerlerinizdeki hava arabada 5 kişi var ise nem yapıyor ve sağlıklı değil..Dışarıdan soğuk hava girişi açık olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Kasım 2012; 11:08:13 >

• Tüy bırakmayan herhangi bir bezi evinizdeki sabunla ile su yardımıyla iyice sabunlayın. Ardından ıslanan bezi hafif nemli kalacak şekilde sıkın. Bu bezi kış aylarında aracınızdan eksik etmeyin. Araca bindiğinizde buğulanan camlara bezi sürerseniz uzun süre camlarda buğu olmayacaktır. Bu sayede hem cebinizi korumuş olursunuz hem de güvenli sürüş imkanına kavuşmuş olursunuz. ispatı mı aşağıda verdim. camın bir tarafını sildim bir tarafını silmedim aradaki fark ortada

http://img520.imageshack.us/img520/5503/dsc00078lv3.jpg
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.