Şimdi Ara

CAMİYE AKP AFİŞİ ASILDI: 'MİNARELER SÜNGÜ, MÜMİNLER ASKER..' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
188 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C93BC3667

Bu mesaj silindi.
    bence hiç tanımadığın birinin kalbinde ne var çok tahmin etmeye çalışma
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Yani sana göre birisinin yapması diğerini normalleştiriyor. Din, Allah 2.planda AKP yerine?
    doğru düzgün müslüman olan hangi sözlerin islamiyette hoş karşılanmadığını din dışına çıkıldığını, hangi sözlerinde islamiyete ters olmadığını bilir.

benim sözlerimi hangi bakış açısından yorumluyorsan o şekilde anlam çıkarıyorsun. bu kadar söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Seçimlerden once her partiden vekiller yöneticiler alevi kurumlarını ziyaret ediyor zaten.O kurumlardan birinde defalarca akp,mhp,chp vekili görmüşümdür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Seçimlerden once her partiden vekiller yöneticiler alevi kurumlarını ziyaret ediyor zaten.O kurumlardan birinde defalarca akp,mhp,chp vekili görmüşümdür

Alıntıları Göster
    bende berlinde yahudi müzesini, istanbulda ayasofyayı, vatikandaki kiliseyi ziyaret ettim. ziyaret nedir bilirim.

ziyaret etmek ayrı olay miting yapmak ayrı olay. bu bana ziyaretten çok miting gibi geliyor çünkü biri bir yeri ziyeret yapacak diye tv den halk davet edilmez. yani halk tv nin daveti miting içindi. yani chp almanyadaki alevi kültür merkezinde miting yaptı.

ha bunu chp yapabilirmi bence yapabilir sakınca yok gitsin akpde alevi kütlür merkezinde miting yapsın yapabiliyorsa. ha camiye Allahın sözleri dışında birşey asmak bence doğru değil. Cami islami amaçlarla kullanılmalı kendimce. oraya asılan tayyibin hapis yatmasına sebep olan okuduğu şiir sözleri. yapılanı doğru bulmuyorum. ama dinin kullanılmasını sadece akp yapıyor diye söylenirken sanki chp hiçbirşey yapmıyormuş gibi tavır takınmakta inandırıcı değil.

CHP referandum şarkısı=
    https://www.youtube.com/watch?v=a4I7ufM04IM
    Düşmez şaşmaz bir ALLAH, hayır olur İNŞALLAH.

yani chp değil sanki refah partisi sloganı gibi. burada chp Allah İnşallah diyor ama bir önceki haziran-kasım seçimlerinde haydi bismillah sözü var diye akp seçim müziğini şikayet ederek kaldırtmıştı. yani chp ye gelince ne alevi evi kalıyor ne Allah hepsini kullan ama akpye gelince bak işte islamı kullanıyor demek hiç faydalı değil.

• haylaz__ kullanıcısına yanıt
    vakit yoksa kırmızı renkli yerleri ve başlıkları oku en azından ne diyim )) zaten açıklamalar detay merak edenler için.

ama Allahın ilk emri OKU yani onuda söyleyim )
  • Konu AKP ve onun din sömürüsü. Verilen cevaplar CHP dinsiz , Kilicdar Ermeni. Bu insanlara ne laf anlaticaksin ki, israf yemin ederim.

• Durmak yok dini kullanmaya devam. Sonra dinci din tüccarı diyince kızıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bu gün cuma.

cuma namazı öğle namazından öncemi kılınır sonra mı?

eğer bunu biliyorsan gel caminin kullanım amaçlarıyla ilgili konuşalım ama yok bilmiyorsan artık kimin bilgisiz tarafını kullandığını sen söyle:
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    Sanane ki adamın nerde namaz kıldığı sorguluyorsun, sanamı ibadet ediyor öldükten sonra şöyle olur diye yorum yapıyorsun. Herkesin inancı maneviyatı kendine. İsteyen istediği gibi ibadetini yapar sen Allah'a eş koşuyorsun kendini dinden çıkarsın benden söylemesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu gün cuma.

cuma namazı öğle namazından öncemi kılınır sonra mı?

eğer bunu biliyorsan gel caminin kullanım amaçlarıyla ilgili konuşalım ama yok bilmiyorsan artık kimin bilgisiz tarafını kullandığını sen söyle:

Alıntıları Göster
    Sen bana namazın nasıl kılınacağını Emevi inancına göre değil de İslamiyet'e göre göster, ondan sonra konuşalım. Bakalım Emevi misin, müslüman mı...

• quote:

vakit yoksa kırmızı renkli yerleri ve başlıkları oku en azından ne diyim )) zaten açıklamalar detay merak edenler için.

ama Allahın ilk emri OKU yani onuda söyleyim )
    Sen beni karıştırdın galiba

• Ya ya. Namaz kıldın da camiye gitmediğin kaldı.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Cemevi bile ibadethane olarak kabul edilmiyor. Kültür merkezi ziyaretine laf ediyorsun.

• Fotoğrafın AK Parti’nin seçim pankartının asılı olduğu bir cami minaresini gösterdiği iddiası doğru. Fotoğraf, 8 Haziran 2018’de Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Bitlis’te gerçekleştirilen miting sırasında çekilmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tepkiler güzel. Dine siyaset karışmamalı. Aynı tepkileri

Binali camide siyasi konuşma yaparken...

CAMİYE AKP AFİŞİ ASILDI: "MİNARELER SÜNGÜ, MÜMİNLER ASKER.."

Bilal kilise açılışı yaparken...

CAMİYE AKP AFİŞİ ASILDI: "MİNARELER SÜNGÜ, MÜMİNLER ASKER.."

De duymak isterdim. Bu dikkatinizi çekmiş demek ki. Diğerleri normal. Demek ki önemli olan neyin yanlış olduğu değil kimin yanlış yaptığı... ne kadar da elit ve düşünceli toplumsunuz siz

• quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

Ya ya. Namaz kıldın da camiye gitmediğin kaldı.
    Senin gibi dinsiz değilim, Ankara'nın en dindar mahallelerinden birin de büyüdüm, hocanın arkasın da kılardım namazı hatta daha küçük yaşlarda. Bunun anlamını bilmezsin sen

• Namaz çıkışında rüşvet pazarlığına oturan belediye çalışanlarını gördükten sonra bunlar çok şaşırtmıyor. İnsanlar devleti de müslümanlığı da Akp'den ibaret sanıyor.
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    tam tersine ben camiye kişisel şiir asılmasını doğru bulmuyorum dini şiir hocalar uygun görürse olabilir, ama kültür evinde propagandaya karşı değilim. -ki kendimce cem evini alevilerin dini ibadethanesi olarak görürüm resmi olması beni ilgilendirmez. aynı mescidleri resmi olmasa dahi tüm müslümanların ibadethanesi olarak gördüğüm gibi.

caminin amacı islamı yaymak. cemevi/kültürevi dünyalık sosyal amaçlarlada kullanılabilir. itirazım neden hep akp eleştiriliyorda chp bdp hiç eleştirilmiyor?

BDP bundan önceki seçim demirtaş denen şahıs bizzat giderek çalışmasını ilk MARDİN SÜRYANİ KİLİSESİNDEN başlattı. kimse gık demedi?? yani seçim duasını aldı çalışmalara duayla başladı.
    BDP bundan önceki seçimde demirtaş denen şahıs bizzat giderek ABD ERMENİLERİ VAKFINI ziyaret etti. kimse gık demedi?
    hem din-ci hem ırk-cı bir hareket ama kimse gık demiyor? hep akp hep akp... bunu samimi ve inandırıcı bulmuyorum.

• Bizde diyoruz Camiiler neden bu kadar temiz, ferah, huzurlu...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.