Şimdi Ara

Camille koridor aşaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Camille ile 6 maç yaptım hepsi toptaydı. Sadece Graves gelmişti onu 6-0 gibi bir skorla ezdim ama diğer maçlarda genelde eşittim karşımdakiyle. Olaf, Quinn ve Teemobeni çok zorladı Gangplank ve Ryze daha rahattı. Early game geçtikten sonra takıma çok katkım oluyor örneğin koridor aşasında 1-3 bitirdiysem oyunu 8-3 12-5 gibi skorlarla bitiriyorum. Koridor aşamasında ne yapmam lazım anlamadım. Zaten koridordan ölmeden çıksam maçı rahat taşıyacam. Anlayan arkadaşlar taktik verebilir mi?

Özet: Camille ile koridorda zorlanıyorum taktik verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Roam atıp taşımasını bildiğin sürece koridor safhası önemli değil dostum,kaldı ki kendinde bahsediyorsun oyunun başlarından sonra takıma katkım çok oluyor diye zaten bu hero ilk seviyelerde biraz zayıf tiamat/pırıltı tamamladıktan sonra kendini buluyor

Ayrıca sen safe oynadıkça hiç bi şampiyon seni kesemez 6 levelde hepsinden üstünsün ama dediğim gibi Camille o kadar güçlü olmasına rağmen oyunun başlarında fazla güçsüz zaten menzilli olmadığından Quinn/Teemo gibi şampiyonların zorlaması gayet normal oyun ilerledikçe sana karşı koca bir 0 hepsi

Olaf ise başlı başına kolsuzların başvurduğu bi saçmalık koridorda darlar ama oyun uzadıkça etkisi düşer,harita üzerinde ki baskın sayesinde hiç bir koridor herosu sana kafa tutamaz bence ihtiyacın olan biraz daha şampiyona hakim olmak çünkü o kadar roam falan dedim ama koridorda tüm şampiyonlara karşı rahat gidiyor

• Pırıltı bitirdikten sonra az minyonlu bir anda tüm hasarını vurmaya çalış karşıdakine. Genelde üstün çıkarsın veya kesersin. Lane başlarındaysa w ile dürtüp, pasif geldikçe de minik sürprizler yapmaya çalışabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Scholes -- 16 Mart 2017; 13:10:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Scholes

Pırıltı bitirdikten sonra az minyonlu bir anda tüm hasarını vurmaya çalış karşıdakine. Genelde üstün çıkarsın veya kesersin. Lane başlarındaysa w ile dürtüp, pasif geldikçe de minik sürprizler yapmaya çalışabilirsin.

Camille koridor aşaması

• Pasif geldiğinde veya gelmeden 1-2 saniye önce takasa başla.
    2. Q yu vurana kadar takasa devam et sonra çık. Böyle böyle yok oluyor zaten karşındaki.
    Karşında ranged varsa pasif oyna koridoru itme, minion alıcam diye zorlama. 6 olana kadar bekle, 6 olduğunda kill vermediysen adam itemsiz ise ulti ile alabilirsin adamı (Teemo, Quinn), eğer geri düştüysen o ormancıyı zorla getirtip ultiyi kullanman ve killi alman lazım. Sonrası pırıltı ve tiamat. İşin daha da kolaylaşıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucuk -- 16 Mart 2017; 14:54:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Roam atıp taşımasını bildiğin sürece koridor safhası önemli değil dostum,kaldı ki kendinde bahsediyorsun oyunun başlarından sonra takıma katkım çok oluyor diye zaten bu hero ilk seviyelerde biraz zayıf tiamat/pırıltı tamamladıktan sonra kendini buluyor

Ayrıca sen safe oynadıkça hiç bi şampiyon seni kesemez 6 levelde hepsinden üstünsün ama dediğim gibi Camille o kadar güçlü olmasına rağmen oyunun başlarında fazla güçsüz zaten menzilli olmadığından Quinn/Teemo gibi şampiyonların zorlaması gayet normal oyun ilerledikçe sana karşı koca bir 0 hepsi

Olaf ise başlı başına kolsuzların başvurduğu bi saçmalık koridorda darlar ama oyun uzadıkça etkisi düşer,harita üzerinde ki baskın sayesinde hiç bir koridor herosu sana kafa tutamaz bence ihtiyacın olan biraz daha şampiyona hakim olmak çünkü o kadar roam falan dedim ama koridorda tüm şampiyonlara karşı rahat gidiyor

Pasif kalkanın neye göre belirlendiğini de anlat arkadaşa

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Roam atıp taşımasını bildiğin sürece koridor safhası önemli değil dostum,kaldı ki kendinde bahsediyorsun oyunun başlarından sonra takıma katkım çok oluyor diye zaten bu hero ilk seviyelerde biraz zayıf tiamat/pırıltı tamamladıktan sonra kendini buluyor

Pasif kalkanın neye göre belirlendiğini de anlat arkadaşa

Hay pasifi batsın forumu ikiye böldü

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Kalkan rakip şampiyonun oyun boyunca şampiyonlara attığı hasar türünün camille'nin zırh ve büyü direncinden sonraki değerine göre hangisi fazlaysa ondan geliyor.
    Örneğin diyelim karşıda kogmaw var.20K Fiziksel 10K büyü hasarı atmış.Camillenin 300 zırhı 50 büyü direnci var.

Camille koridor aşaması

Bu formülü kullanarak. 100/400 x 20k = 5k fiziksel
    100/150 x 10k = 6,66k büyü hasarı olacağından kogmawa karşı büyü kalkanı açılacaktır.

Camille kalkanıyla ilgili başka soru varsa da cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EverChanging -- 16 Mart 2017; 18:29:27 >

• Oley be fizik/kimya işliyoruz bak sen şu kalkanın derdine

Efekşın öptüm by

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 16 Mart 2017; 18:39:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EverChanging

Kalkan rakip şampiyonun oyun boyunca şampiyonlara attığı hasar türünün camille'nin zırh ve büyü direncinden sonraki değerine göre hangisi fazlaysa ondan geliyor.
    Örneğin diyelim karşıda kogmaw var.20K Fiziksel 10K büyü hasarı atmış.Camillenin 300 zırhı 50 büyü direnci var.

Camille koridor aşaması

Bu formülü kullanarak. 100/400 x 20k = 5k fiziksel
    100/150 x 10k = 6,66k büyü hasarı olacağından kogmawa karşı büyü kalkanı açılacaktır.

Camille kalkanıyla ilgili başka soru varsa da cevaplayabilirim.

Pişt bak iyi anladın mı

• Koridorda evet biraz zorlanıyor camille.Ufak tradeler yapmalısın(rakibin fiora vb ise sakın ttinity çıkmadan yerde girme) ve tradeleri kendi kulene yakın yapmaya çalış,bunun yanında zaten iyi bi minyon dalgan olması lazım bunun için de olabildiğince dondur.Adama biraz yaklaş ki e tutturman kolay olsun,e tutturduktan hemen sonra q patlatıp adam kaçarsa w ile yavaslatip q kacmazsa q w aa.Genellikle sheen ve tiamat olmadan trade girmemeye çalış,ve şunu unutma bu iki iteme girene kadar trade girmemeye çalış.Zaten triforce ve tiamatin olunca kutsal bi objeye dönüşüyorsun.Bunun yanında her heronun ctsi oldugu gibi steel shadow ablamizi da kuleyle bir eden hatta seni kule altında bile kesebilen bi arkadaş var:Renekton.Eğer karşına renekton gelirse kulenin ranginden ciktigin anda ölme tehlikesi ile karşı karsiyasin,sakınca kule altında farm yap.Split push olayını anlatmiycam çünkü o ayrı ve uzun bi olay.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.