Şimdi Ara

Camide bugun miting var (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
3.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

quote:

quote:

Mesela İstanbul Fatih yada Yeni cami deseler anlarım. Devasa Avlusu var .. Kullanılabilir. Ama söz konusu cami minicik yav zaten ancak cemaat gelir oraya. Gerisi sığmaz.

Yahu bırakın artık şu taraflı yorumlarınızı hocam. Yanlışa yanlış deyin. Caminin küçüğü büyüğü mü var? Bakkaldan sakız da çalsan, bankadan para da çalsan hırsızlık... Camide siyaset yapılmaz. Ha yapılır sıkıntı yok diyorsanız, o ayrı.

Neden olmasın ki yapacak kesim için gayet uygun bence. Mesela Fatih İlçesini ele alalım.

Yenikapı miting alanı olmasa en büyük alanlardan biri Fatih Camisinin avlusu 2 mahalle kadar alana sahip. Caminin avlusunda miting yapılmasının ne gibi bir sakıncası olabilir ki.

Yok artık daha neler...

İslam'da tefrika şiddetle reddedilir. İslama göre siyasi partiler tefrikadır. Ve tefrika tevhidi bozar.

Camilerde siyaset yapılması, cemaati böler. Birlik beraberlik bozulur. Bu yüzden toplu olarak ibadet yapılan yerlerde (Cami) siyasi propaganda yapmak İSLAM'a göre YASAKtır.

Kuran'da tefrika 17 kez geçer. Ayetlerle sabittir.

Müslümanım diyerek Cami'de siyaset yapılmasını hoş görmeniz çok tuhaf. Kusura bakmayın ama siz koyu bir Akp fanatiğisiniz anlaşıldı. Sizin derdiniz islam falan değil. İslami sebeplerden dolayı Akp'yi desteklemiyorsunuz. Belli ki çıkarınız var.

İslamiyetten bihaber olduğunuzu ve Akp propagandası yaptığınızı, "CHP'ye bir şey dediğimiz yok. Sorun seçmende. Chp seçmenlerinin elinde olsa bütün camileri yıktırırlar." diye iftira atmanızdan anlamak lazımdı.

Daha önce dini sebeplerle oy vermediğimi söylemiştim zaten. Dindar olmadığımı da beni iyi tanıyanlar biliyorlar zaten.

Çıkarım filan da yok. Ne çıkarım olacak babamın partisi sanki.

Cami avlusu bir toplanma alanı olduğu için insanların zaten sık sık toplandığı bir alan olduğu için bana gayet uygun geldi. Kur'an açısından uyun değilse değildir yapacak bir şey yok.

Camide siyaset yapılmaz. Cami ibadet edilen yerdir, ibadet için vardır. Camide siyaset yapılması dine olan bakışı radikal biçimde değiştirir. Radikal tipleri arttırır (hem din düşmanlarını hem de yobaz kesimi) ve onların ekmeğine yağ sürer. Ayrıca alıntı yaptığın arkadaş güzel bir şey söylemiş cemaati böler demiş ki haklı da. İnsanlar bireysel olarak kendi aralarında konuşur ama camide miting yapılmaz.

Ben Fatih civarında yaşıyorum. Buralarda tek taraftan insan olduğu için bana normal geliyor herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Toreno

peki sen neden referandumda ''evet'' demeyeceğimiz için ''ateist, solcu, hain, terörist'' lakaplarını takan insanlarla aynı saftasın? sen böyle iftira atan adamla aynı tarafta olmak ister misin?

Senelerdir söylüyorum ne KK ne Tayyip ne diğerleri siyasetçilerin oy toplamak için meydanlara çıkıp yaptıkları konuşmaları dinlemiyorum bile ben.

Desen ki bana AKP seçmenlerinden de hayırcılar terörist diyenler var. Evet bu beni rahatsız ediyor. İçimizde barındırmamamız gerekli böyle kişileri.

Ama Tayyip ne demiş yok KK ne demiş. İşi yalan söylemek olan adamı oturup ciddi ciddi dinliyor musunuz harbiden ? Ben bu güne kadar bu adamlar ne demiş diye bakmadım bile. Nasıl olsa şartlar değişsin 2 gün sonra başka bir şey diyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 11 Mart 2017; 12:52:53 >
  • Kuzey Ankara'ya yapılan camii yeni miting alanı yapabilirler.Ankara arena spor salonunda spordan çok miting yapılıyor.Üstüne ulus trafiğe kapatılıyor.

Mitingler şehir dışında yapılmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesela İstanbul Fatih yada Yeni cami deseler anlarım. Devasa Avlusu var .. Kullanılabilir. Ama söz konusu cami minicik yav zaten ancak cemaat gelir oraya. Gerisi sığmaz.

Yahu bırakın artık şu taraflı yorumlarınızı hocam. Yanlışa yanlış deyin. Caminin küçüğü büyüğü mü var? Bakkaldan sakız da çalsan, bankadan para da çalsan hırsızlık... Camide siyaset yapılmaz. Ha yapılır sıkıntı yok diyorsanız, o ayrı.

Neden olmasın ki yapacak kesim için gayet uygun bence. Mesela Fatih İlçesini ele alalım.

Yenikapı miting alanı olmasa en büyük alanlardan biri Fatih Camisinin avlusu 2 mahalle kadar alana sahip. Caminin avlusunda miting yapılmasının ne gibi bir sakıncası olabilir ki.

Yok artık daha neler...

İslam'da tefrika şiddetle reddedilir. İslama göre siyasi partiler tefrikadır. Ve tefrika tevhidi bozar.

Camilerde siyaset yapılması, cemaati böler. Birlik beraberlik bozulur. Bu yüzden toplu olarak ibadet yapılan yerlerde (Cami) siyasi propaganda yapmak İSLAM'a göre YASAKtır.

Kuran'da tefrika 17 kez geçer. Ayetlerle sabittir.

Müslümanım diyerek Cami'de siyaset yapılmasını hoş görmeniz çok tuhaf. Kusura bakmayın ama siz koyu bir Akp fanatiğisiniz anlaşıldı. Sizin derdiniz islam falan değil. İslami sebeplerden dolayı Akp'yi desteklemiyorsunuz. Belli ki çıkarınız var.

İslamiyetten bihaber olduğunuzu ve Akp propagandası yaptığınızı, "CHP'ye bir şey dediğimiz yok. Sorun seçmende. Chp seçmenlerinin elinde olsa bütün camileri yıktırırlar." diye iftira atmanızdan anlamak lazımdı.

Daha önce dini sebeplerle oy vermediğimi söylemiştim zaten. Dindar olmadığımı da beni iyi tanıyanlar biliyorlar zaten.

Çıkarım filan da yok. Ne çıkarım olacak babamın partisi sanki.

Cami avlusu bir toplanma alanı olduğu için insanların zaten sık sık toplandığı bir alan olduğu için bana gayet uygun geldi. Kur'an açısından uyun değilse değildir yapacak bir şey yok.

Camide siyaset yapılmaz. Cami ibadet edilen yerdir, ibadet için vardır. Camide siyaset yapılması dine olan bakışı radikal biçimde değiştirir. Radikal tipleri arttırır (hem din düşmanlarını hem de yobaz kesimi) ve onların ekmeğine yağ sürer. Ayrıca alıntı yaptığın arkadaş güzel bir şey söylemiş cemaati böler demiş ki haklı da. İnsanlar bireysel olarak kendi aralarında konuşur ama camide miting yapılmaz.

Ben Fatih civarında yaşıyorum. Buralarda tek taraftan insan olduğu için bana normal geliyor herhalde.

Sana öyle gelmiştir. Sana normal gelmesi yapılması istediğin şeyin normal olduğunu göstermez.
    Edit: Dediğin gibiyse zaten miting yapmak çok gereksiz olur. Çünkü onların destekleyecekleri, oy verecekleri ve desteklemeyecekleri kişiler ve siyasî oluşumlar bellidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 11 Mart 2017; 13:40:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.