Şimdi Ara

Camide bugun miting var (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
3.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Camide bugun miting var

Camide bugun miting var

Camide bugun miting var

Camide bugun miting var

• Akp ve akpliler tıpkı bir tümör gibiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

quote:

quote:

Mesela İstanbul Fatih yada Yeni cami deseler anlarım. Devasa Avlusu var .. Kullanılabilir. Ama söz konusu cami minicik yav zaten ancak cemaat gelir oraya. Gerisi sığmaz.

Yahu bırakın artık şu taraflı yorumlarınızı hocam. Yanlışa yanlış deyin. Caminin küçüğü büyüğü mü var? Bakkaldan sakız da çalsan, bankadan para da çalsan hırsızlık... Camide siyaset yapılmaz. Ha yapılır sıkıntı yok diyorsanız, o ayrı.

Neden olmasın ki yapacak kesim için gayet uygun bence. Mesela Fatih İlçesini ele alalım.

Yenikapı miting alanı olmasa en büyük alanlardan biri Fatih Camisinin avlusu 2 mahalle kadar alana sahip. Caminin avlusunda miting yapılmasının ne gibi bir sakıncası olabilir ki.

Yok artık daha neler...

İslam'da tefrika şiddetle reddedilir. İslama göre siyasi partiler tefrikadır. Ve tefrika tevhidi bozar.

Camilerde siyaset yapılması, cemaati böler. Birlik beraberlik bozulur. Bu yüzden toplu olarak ibadet yapılan yerlerde (Cami) siyasi propaganda yapmak İSLAM'a göre YASAKtır.

Kuran'da tefrika 17 kez geçer. Ayetlerle sabittir.

Müslümanım diyerek Cami'de siyaset yapılmasını hoş görmeniz çok tuhaf. Kusura bakmayın ama siz koyu bir Akp fanatiğisiniz anlaşıldı. Sizin derdiniz islam falan değil. İslami sebeplerden dolayı Akp'yi desteklemiyorsunuz. Belli ki çıkarınız var.

İslamiyetten bihaber olduğunuzu ve Akp propagandası yaptığınızı, "CHP'ye bir şey dediğimiz yok. Sorun seçmende. Chp seçmenlerinin elinde olsa bütün camileri yıktırırlar." diye iftira atmanızdan anlamak lazımdı.

Daha önce dini sebeplerle oy vermediğimi söylemiştim zaten. Dindar olmadığımı da beni iyi tanıyanlar biliyorlar zaten.

Çıkarım filan da yok. Ne çıkarım olacak babamın partisi sanki.

Cami avlusu bir toplanma alanı olduğu için insanların zaten sık sık toplandığı bir alan olduğu için bana gayet uygun geldi. Kur'an açısından uyun değilse değildir yapacak bir şey yok.

Dindar mıdınız eskiden? Çünkü dini sebeplerden dolayı oy vermem demişsiniz.Artık dindar değil misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Challengermert

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesela İstanbul Fatih yada Yeni cami deseler anlarım. Devasa Avlusu var .. Kullanılabilir. Ama söz konusu cami minicik yav zaten ancak cemaat gelir oraya. Gerisi sığmaz.

Yahu bırakın artık şu taraflı yorumlarınızı hocam. Yanlışa yanlış deyin. Caminin küçüğü büyüğü mü var? Bakkaldan sakız da çalsan, bankadan para da çalsan hırsızlık... Camide siyaset yapılmaz. Ha yapılır sıkıntı yok diyorsanız, o ayrı.

Neden olmasın ki yapacak kesim için gayet uygun bence. Mesela Fatih İlçesini ele alalım.

Yenikapı miting alanı olmasa en büyük alanlardan biri Fatih Camisinin avlusu 2 mahalle kadar alana sahip. Caminin avlusunda miting yapılmasının ne gibi bir sakıncası olabilir ki.

Yok artık daha neler...

İslam'da tefrika şiddetle reddedilir. İslama göre siyasi partiler tefrikadır. Ve tefrika tevhidi bozar.

Camilerde siyaset yapılması, cemaati böler. Birlik beraberlik bozulur. Bu yüzden toplu olarak ibadet yapılan yerlerde (Cami) siyasi propaganda yapmak İSLAM'a göre YASAKtır.

Kuran'da tefrika 17 kez geçer. Ayetlerle sabittir.

Müslümanım diyerek Cami'de siyaset yapılmasını hoş görmeniz çok tuhaf. Kusura bakmayın ama siz koyu bir Akp fanatiğisiniz anlaşıldı. Sizin derdiniz islam falan değil. İslami sebeplerden dolayı Akp'yi desteklemiyorsunuz. Belli ki çıkarınız var.

İslamiyetten bihaber olduğunuzu ve Akp propagandası yaptığınızı, "CHP'ye bir şey dediğimiz yok. Sorun seçmende. Chp seçmenlerinin elinde olsa bütün camileri yıktırırlar." diye iftira atmanızdan anlamak lazımdı.

Daha önce dini sebeplerle oy vermediğimi söylemiştim zaten. Dindar olmadığımı da beni iyi tanıyanlar biliyorlar zaten.

Çıkarım filan da yok. Ne çıkarım olacak babamın partisi sanki.

Cami avlusu bir toplanma alanı olduğu için insanların zaten sık sık toplandığı bir alan olduğu için bana gayet uygun geldi. Kur'an açısından uyun değilse değildir yapacak bir şey yok.

Dindar mıdınız eskiden? Çünkü dini sebeplerden dolayı oy vermem demişsiniz.Artık dindar değil misiniz?

Ben hiç bir zaman dindar biri olmadım. Ama her zaman muhafazakar kesimin yanında oldum. Çünkü onlara saldıran karşı tarafın sözde öcü olan dindar kesimden daha beter olduğunu düşünüyorum.

Bu benim inancımla şahsımla alakalı bir şey değil. Bu adalet duygusu ile alakalı.

Al bak senin mesajın üstünde bir tane var mesela. Bu adam sözde elit aydın eğitimli ve AKP seçmeninden üstün olduğunu düşünüyor. Doğru kararın kendi fikri olduğunu düşünüyor . Sen olsan öyle tiksinç bir adamla aynı tarafta olmak ister misin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 10 Mart 2017; 14:36:51 >

• Süleyman soylu çok güzel konuşur Allah, vatan, toprak, şehit dilinden düşürmez.
    25 yaşında oğlu var askere gönderecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahruti -- 10 Mart 2017; 17:39:29 >
  • Millet koyun olursa , cami miting alanı olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Afiste miting yerinin cami olarak gösterilmesi uygun olmamış. Yanlış ve dusuncesizce hazırlanan bir afiş olmus.

Yanlız cami içinde bir miting hiç görmedim. Cami içinde olacağına inanmıyorum. Az sabredin bugün haberlerde belli olur. Ama iftira atanlar pişman olurmu? Bence olmaz.

Davutoğlu 2015 Haziran ya da Kasım seçimlerinde camide elinde Kur'an'la oy toplamıştı. Sen neden bahsediyorsun!
  • Osmanlı Tarihinde ve Cumhuriyet Tarihinde Camiler Siyasi propaganda merkezi olmuş mudur merak konusu.Son 15 senedir olmaz dediğimiz her şey oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Afiste miting yerinin cami olarak gösterilmesi uygun olmamış. Yanlış ve dusuncesizce hazırlanan bir afiş olmus.

Yanlız cami içinde bir miting hiç görmedim. Cami içinde olacağına inanmıyorum. Az sabredin bugün haberlerde belli olur. Ama iftira atanlar pişman olurmu? Bence olmaz.

Davutoğlu 2015 Haziran ya da Kasım seçimlerinde camide elinde Kur'an'la oy toplamıştı. Sen neden bahsediyorsun!

Elinde Kuranla oy istemesi, bu toplumun çoğunluğu tarafından kabul edilmez bir durum degil.

Bunu onaylamayanlarda haklı olarak zaten oy vermiyor.

Cami içinde miting yapması tabi uygun olmaz. Cami içinde miting yaptığına dair video varmı?

• quote:

quote:

quote:

Elinde Kuranla oy istemesi, bu toplumun çoğunluğu tarafından kabul edilmez bir durum degil.

Bunu onaylamayanlarda haklı olarak zaten oy vermiyor.

Cami içinde miting yapması tabi uygun olmaz. Cami içinde miting yaptığına dair video varmı?

Bu etik bir şey değil. Bunu yapan adam camileri de miting alanına pekala çevirebilir. Bunun sınır yok ki. Hatta bunu daha ileriye de taşıyabilir. Hayır diyen ateisttir, dinsizdir, şeytandır da diyebilir. Bunun ucu bucağı bir sonu yok. Hatta iddia ediyorum ters etki yaratmayacaklarını bilmeseler insanları din üzerinden çok güzel yaftalarlar. Ki yapmadıkları şey değil.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Yazdığın soruma cevap olmadı.

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    Oy istemek normal, miting yapmak anormal?

İkisinde de amaç aynı değil mi? Miting biraz daha şaşalı o kadar. Farklı değiller.

Ben Mhpli de olabilirim, Chpli de olabilirim. Sonuçta Elhamdülillah Müslümanım. Camide elinde Kuran-ı Kerim sallayarak oy isteyen birini görsem, tepki göstersem, müslüman cemaat siyasi açıdan ikiye ayrılsa birbirine girse bedelini kim ödeyecek? İslamiyetin birlik beraberliği ile örtüşüyor mu ibadethanede siyaset yapmak? Kaldı ki İslam'a göre cemaatin birliğini bozucu her hareket şiddetle YASAKLANMIŞTIR.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Cami içerisinde siyaset yapılmasını hoş görmedim. Gormemde

• quote:

Soruyu şimdi fark ettim. Bilmem bakmak lazım. Ama soruyu bana niye yönelttiğini anlamadım. Ben mesajımı "kendilerinden beklerim" demek için attım ki öyle anlaşılıyor sanıyorum. Elinde Kur'an'la oy topladı kısmı doğru. Hemen arama motorundan bakalım.

Ararken şöyle bir habere denk geldim. İstediğim haber değil ama senin işini görür.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/davutoglu-camide-siyaset-yapti-770679/ Hatta bu işini fazlasıyla görür.

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    Sizin hoş görmemeniz önemli değil. Sonuçta kendiniz de dediniz; Camide Kuran'la oy istemeyi kabul edecek kesim var diye. Belli ki bu kesim İslam'ın yasaklarını tam olarak bilmiyor. Siyasi kesim de bundan faydalanıyor. Milletin dini duygularını sömürüyor. Cemaat kendini oy vermeye zorunlu hissediyor, günaha gireceğini sanıyor. Dolayısıyla ortaya bir din tüccarlığı çıkmış oluyor. Ama biz bunu dile getirince dinsiz oluyoruz.

Sonuç olarak camilerde oy istenmez. Açık ve net bir şey bu. İsteyenler de dini sömüren insanlardır. Bu da gayet açık ve net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laiklik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 10 Mart 2017; 18:16:45 >
  • quote:

quote:

Soruyu şimdi fark ettim. Bilmem bakmak lazım. Ama soruyu bana niye yönelttiğini anlamadım. Ben mesajımı "kendilerinden beklerim" demek için attım ki öyle anlaşılıyor sanıyorum. Elinde Kur'an'la oy topladı kısmı doğru. Hemen arama motorundan bakalım.

Ararken şöyle bir habere denk geldim. İstediğim haber değil ama senin işini görür.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/davutoglu-camide-siyaset-yapti-770679/ Hatta bu işini fazlasıyla görür.

Kardeşim, camide kışla da ve okulda siyaset yapılmasını doğru bulmuyorum.

Bu konuda benden daha hassas olanlarada hak veriyorum.

Paylastigin haberde başbakanın Amerikadaki bir camide konuşmasından bahsedilmis. Konuşma içeriği hakkında bilgi yok. Eğer siyasi içerikli bir konusmaysa yanlış. Fakat maksat gurbetcilerle iki kelime etmekse durum farklı

Vandaki haberdeyse cami avlusundan halka seslendi diyor. Orada bekleyen halka normal bir konuşma yaptıysa, belki durumu biraz kurtarır. Fakat siyasi içerikli olarak konustuysa yanlış yapmış.

Tabi Van haberi doğruysa.

Camiler tüm Muslumanlarin. Onun içinde cami içinde yada avlusunda siyaset yapılmamalı.

• quote:

quote:

quote:

Paylastigin haberde başbakanın Amerikadaki bir camide konuşmasından bahsedilmis. Konuşma içeriği hakkında bilgi yok. Eğer siyasi içerikli bir konusmaysa yanlış. Fakat maksat gurbetcilerle iki kelime etmekse durum farklı

Vandaki haberdeyse cami avlusundan halka seslendi diyor. Orada bekleyen halka normal bir konuşma yaptıysa, belki durumu biraz kurtarır. Fakat siyasi içerikli olarak konustuysa yanlış yapmış.

Camiler tüm Muslumanlarin. Onun içinde cami içinde yada avlusunda siyaset yapılmamalı.

Ben de aynı fikirdeyim. Bu arada Davutoğlu'nun cami girişinde veya çıkışındaki elinde Kur'an'la oy istediği videoyu bulamadım. Gerçi Davutoğlu'yla ilgili pek bir şey de çıkmıyor. O videoyu da Facebook'ta görmüştüm. Adam bildiğin oy istiyordu. Büyük ihtimal Kasım seçimleriydi. Elinde Kur'anla yazınca RTE çıkıyor hep.

http://odatv.com/elinde-kuran-var-ama-ezan-okunurken-bakin-ne-yapti-0405151200.html

Şimdi niye hep sözcü odatv linkleri veriyorsun dersen yandaş medya organları bu tarz haberleri vermiyor, verseler onlardan link atacağım zaten verseler yandaş olmayacaklar.

Neyse dinin siyasette kullanıldığını görmek için illa o habere gerek yok.

https://tr.sputniknews.com/politika/201702061027088208-umraniye-imam-cami-referandum/

http://odatv.com/imam-evet-propagandasi-yapti-cami-karisti-0602171200.html

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/camide-evet-propagandasi-1662771/

http://www.birgun.net/haber-detay/imam-evet-propagandasi-yapti-cami-karisti-145865.html

Din hep bu parti ve siyasiler tarafından kullanılmıştır, kullanılmaya devam edecektir.

Siyaset kirlidir. Din ise siyasete alet dildikçe kirlenir. İyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de aynı fikirdeyim. Bu arada Davutoğlu'nun cami girişinde veya çıkışındaki elinde Kur'an'la oy istediği videoyu bulamadım. Gerçi Davutoğlu'yla ilgili pek bir şey de çıkmıyor. O videoyu da Facebook'ta görmüştüm. Adam bildiğin oy istiyordu. Büyük ihtimal Kasım seçimleriydi. Elinde Kur'anla yazınca RTE çıkıyor hep.

http://odatv.com/elinde-kuran-var-ama-ezan-okunurken-bakin-ne-yapti-0405151200.html

Şimdi niye hep sözcü odatv linkleri veriyorsun dersen yandaş medya organları bu tarz haberleri vermiyor, verseler onlardan link atacağım zaten verseler yandaş olmayacaklar.

Neyse dinin siyasette kullanıldığını görmek için illa o habere gerek yok.

https://tr.sputniknews.com/politika/201702061027088208-umraniye-imam-cami-referandum/

http://odatv.com/imam-evet-propagandasi-yapti-cami-karisti-0602171200.html

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/camide-evet-propagandasi-1662771/

http://www.birgun.net/haber-detay/imam-evet-propagandasi-yapti-cami-karisti-145865.html

Din hep bu parti ve siyasiler tarafından kullanılmıştır, kullanılmaya devam edecektir.

Siyaset kirlidir. Din ise siyasete alet dildikçe kirlenir. İyi forumlar.

Sözcü den, oda tv den yada başka bir yerden alıntı yapmak normal.

Herkes aynı düşünmek zorunda değil.

Bana ters gelen forumda yapılan hakaretler ve asagilamalar.

Erdoğan la ilgili video dan zaten herkesin haberi var. O bir miting konusmasiydi. Tv den de canli yayinlanmisti. Elindeki kuran da, diyanet in kürtçe olarak hazırladığı kuran mealiydi. Bazıları cumhurbaşkanı nı elinde kuranla görmek istemeyebilir. Fakat dine önem verip sahip çıkıyor diye vatandaşların çoğu açısından bir sorun teşkil etmiyor.

Camilere gelince, binlerce din görevlisinin içinden bilerek veya bilmeyerek siyaset yapanlar olabilir. Böyle durumlarda gerekli yerlere şikayet edilirse umarım önlem alırlar. Camide asla siyaset yapılmamalı.

• Nilüfer'de kimse din tacirlerine prim vermez beyler rahat olun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.