Şimdi Ara

Camdaki Kireç Lekeleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
38.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende aynı sorundan muzdaripim. Araç sıfır, yeni. Kaputta bol miktarda harita şeklinde kurumuş su damlası yani kireç izi var. Keza ön camda da var. Cam suyu + parmakla ovalamakla çıkmıyor. Tırnak atmaktan çekiniyorum. Sirke kesin çözüm mü beyler? Bunu yapsam bile bir sonraki yıkamada tekrarlayacak bu sorun. Aracı iyice kurutup silmek ise ayrı bir dert. Bu işin çözümü yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bende aynı sorundan muzdaripim. Araç sıfır, yeni. Kaputta bol miktarda harita şeklinde kurumuş su damlası yani kireç izi var. Keza ön camda da var. Cam suyu + parmakla ovalamakla çıkmıyor. Tırnak atmaktan çekiniyorum. Sirke kesin çözüm mü beyler? Bunu yapsam bile bir sonraki yıkamada tekrarlayacak bu sorun. Aracı iyice kurutup silmek ise ayrı bir dert. Bu işin çözümü yok mu?

Aracınızı yıkamadan sonra uber blue tarzı microfiber bezle kurulayın leke kalmaz. cam için ise sirke su karışımı birebirdir. Kaputta da sorun çıkarmaz ama illa denemem derseniz kaliteli bir oto şampuanı anca işi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Kil,apc,loc,alkol (ipa) marc gibi ürünlerle çıkmıyor.sirke denemedim.limon baya temizledi ama yine var.bir türlü çıkaramadım.

Kil, ipa, sirke ile çıkmadı, kireç görünmüyor ama camı silerken camda iz yapıyor, demek ki görünmeyen bir kireç var, bir de üzerine yanlışlıkla nano boya koruma yaptım :) açık havada süper görüntü var ama silecek çalıştıkça buğu yapıyor
  • Kullandığım ve başarılı olduğum yöntem... Kireçin üstüne tuz ruhu dök(dikkat et boyaya gelmesin)tuz diş fırçasıyla güzelce fırçala ve bezle sil... Sonuç İlk günkü gibi oluyor ve sıfır çizik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camdaki kirec için lekeleri valer kullanabilirsiniz. Internette satisi mevcut. Fiyati uygun ve bereketli üründür. 1/10 sulandirarak baslayin, Duruma gore orani artirabilirsiniz ama gerek kalmiyor. Cıkartıyor.
    bol su ile yapin, boyada kalmasina musade etmeyin boyaya zarar verebilir.
    boya üstündeki lekeler icin en ideal çözüm pasta dır. Tek kat bile geçmeniz lekeleri alir. Hepde temiz lekesiz ve parlak bir y7zeye kavusursunuz.Ama pasta öncesinde mutlaka kil uygulamasi yapıp ipa ile yikayin. Son olarak koruma atmayi unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 14 Aralık 2014; 15:12:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirke
  • quote:

Orijinalden alıntı: eryerdem

quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Kil,apc,loc,alkol (ipa) marc gibi ürünlerle çıkmıyor.sirke denemedim.limon baya temizledi ama yine var.bir türlü çıkaramadım.

Kil, ipa, sirke ile çıkmadı, kireç görünmüyor ama camı silerken camda iz yapıyor, demek ki görünmeyen bir kireç var, bir de üzerine yanlışlıkla nano boya koruma yaptım :) açık havada süper görüntü var ama silecek çalıştıkça buğu yapıyor

Lateks eldiven, ucuz dandik mikrofiber bez, kireç çözücü, bosch silecek takımı

Camda bir elinizle bezi tutmak suretiyle diğer el ile kireç çözücüyü cama döküp plastiğe gelmeyecek şekilde güzelce cama yaydım, bekledim ve bol su ile yıkadım, şu an camda buğulanma yapmıyor, kesin çözüm mü bilmiyorum ama silecek geçinde camda beyaz iz kalmıyor, sileceklerin değişiminin etkisi olduğunu sanmıyorum, daha yağmur yağmadı ama su fışkırtınca tertemiz oluyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.