Şimdi Ara

Camdaki Kireç Lekeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
38.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam konunun ustunden baya gecmis ama sonradan okuyan arkadaslara faydasi olur belki ben ilk okudugumda konuy bu kadar illet biseymiymis bu dedim benim arabamda 3 haftadir site icinde cim sulamadan dolayi su yiyordu ,sonra indim sirkeyle cikardim on cam komple kapliydi sirke cok isey yarada bi onceki gun kopuk ve tazyikli su tutmustum ama gecmemisti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirke
  • pastayla çıkıyor ama uğraşmak istiyor
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar;

Çözüm eşlerde beyler :)

Sorun : Kireçli su cama damlıyor su güneşte buharlaşıyor geriye sadece kireç kalıyor ve cama yapışıyor.
    Benzer sorun : Çaydanlıkta su kaynıyor kireç dibinde kalıyor ve yapışıyor bulaşık sabunu arap sabunu veya bulaşık teli çözüm oluyormu? Hayır.

Çözüm: Kesinlikle limon tuzu.

Eşimiz veya annemiz neyapıyor? çaydanlıkta limon tuzu kaynatıyor bütün kireçler çıkıyor. Sonra güzelce durulayıp çalkalıyor ve çayı afiyetle içiyoruz. Yani zararı varmı hayır yok ben zararını görmedim.

Ben denedim arkadaşlar çok güzelde sonuç aldım herkese tavsiye ederim.

1 litre suyu kaynatın bir kaba boşaltın üstüne camdaki kirecin durumuna göre 6-9 yemek kaşığı (benim görüşmü rahtsız ettiği için ben bol döktüm) limon tuzu dökün ve iyice karaştırın eriyene kadar. Sonra burası önemli sıcak halde bezi içine atın sıcak (hatta kaynar halde eldiven kullanarak yapabilirsiniz yani elinizin yanmaması için önlem alın işte) halde camı silin sonra üstüne su dökün yada normal su ile silin ve kurulayın.

HErkese kolay gelsin umarım işinize yarar çünkü çok can sıkıcı bir durum.
    Ve son olarak fişkiyeler dikkat :))))

• enreka_tr kullanıcısına yanıt
    bendede aynı sorun vardı tüm arkadaşlara ikibuçuk liraya hallettim anında söktü attı şimdi en yakın markete gidiyorsunuz bir kireç çöz alıyorsunuz çaydanlıkların krecini çözenden ve kalın bir beze döküyoruz boyaya değdirmeden ve siliyoruz kolay gelsin anında çözüm :) @enreka_tr
  • Konuyla alakalı olarak, yıkama sonrası arabanızın üzerinde kalan suyu güneş kurutmadan mutlaka güzelce silin bu şekilde birçok kireçve su lekesini baştan önlemiş olursunuz eğer siz kurulamadan güneş kurutursa 2 bez çalışın biri hafif nemli olsun onunla yüzeyi hafif silerek ıslatır lekeyi çözer diğer kuru ile siler ve henüz taze olan izlerden kurtulursunuz.

Bezleriniz mikrofiber olsun sonuçlar çok daha güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 17 Eylül 2013; 13:18:36 >
  • tamam arkadaşlar anlaşıldı konunun tarihine baksanıza :)
    camı degiştirdik bu arada

• Kurutma özellikli otomatik yıkama makinası sonrası, ön camda sileceğin ulaşamadığı yerlerdeki kireç lekeleri kalmadı.
  • enreka_tr kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Benim arabaya da aynısı olmuştu. Oto yıkamacısı arkadaşıma gittim bildiğimiz üzüm sirkesi ve süngerle yıkadılar, temizlendi. Genelde bahçeleri gübre katılmış su ile suladıklarından oluyor bu lekeler yoksa hiçbir kireçli su ile hemen olmaz..

Umarım hemen atlayıp yahuu mesaja kaç yıl sonra cevap vermişsin diyen olmaz. Malum burada tecrübeler paylaşılıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekia -- 15 Kasım 2013; 21:34:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

tamam arkadaşlar anlaşıldı konunun tarihine baksanıza :)

camı niye değiştirdiniz, bu olaydan dolayı mı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

tamam arkadaşlar anlaşıldı konunun tarihine baksanıza :)

camı niye değiştirdiniz, bu olaydan dolayı mı...

evet peder beyin pirpirikliginden dolayı :)

• bari kaskodan değiştirtseydiniz
  • kasko yok

• Mesaj güncel kalmalı çünkü her zaman gerekli bir konu.
    Dün sirke ile epey uğraştım ama çıkmadı kireç lekeleri, birde sirke ve gazete kağıdı ile deneyeceğim bakalım ne olacak.

• Aynen kil ile çıkıyor. Bizim de üniversite otoparkında olmuştu benim araca. Ön cam komple kireç izi önüne göremiyorsun resmen. İki gün uğraşmıştım cam temizleyici, kil ve cila ile. Çok az birşey kalmıştı o da 2 gün yağan düzenli yağmur sonucu nihayet kendiliğinden gitmişti.
  • Sirkeyle nasıl çıkarıyosunuz anlayamadım gitti. Ben denedim hiç bişey olmuyor. Ama kullandığım sirkenin miyadı geçmişti ondanmı yada çeşidindede değişiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadıoğlu321 -- 2 Haziran 2014; 12:31:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuz ruhu ile çıkartabilirsiniz falat fitillere ve plastiklere dikkat

• Cam cilası da denenebilir.

• Kil,apc,loc,alkol (ipa) marc gibi ürünlerle çıkmıyor.sirke denemedim.limon baya temizledi ama yine var.bir türlü çıkaramadım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.