Şimdi Ara

Cambridge SoundWorks PcWorks 4.1 YARDIM LÜTFEN!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün elime Cambridge Sound Works un 4.1 haparlörü geçti..
    İlk defa 4.1 speaker kullanıyorum ve kumandalısını ayrıca..Sorunum bunun bağlantı kabloları..
    Aşağıda resimlerini verdim..Sub'un arkasında Rear ve Front jak girişi var yine kumandaya bağlı aşağıda resmini verdiğim şekilde 4 adet jack çıkışı var..
    Bu 4 adet çıkışın 2 sinde resimde görüldüğü gibi SUB 2 sinde de LİNE yazmaktadır..
    Burda SUB yazılanları Sub'a LİNE yazanları da Pc'ye bağladım..Herhalde doğru olan da bu..

Şimdi bu yaptıklarım doğru ise öğrenmek istediğim noktaya gelelim..

Pc'ye bağladığım LİNE çıkışları yeşilli olan ucunda aldığım yerde de takılı olduğu şekilde 1 jack ı 2 ye bölen bi eleman var.. Bu elemanın orda bulunması doğrumudur..Bunsuz pc ye bağlayamıyorum zaten de benim bildiğim
    bu eleman 1 aletten 2 kişinin 2 kulaklıkla müzik dinlemesine yarıyor bu yüzden soruyorum..
    Bu eleman ses e nasıl etki etmektedir?.. Sistemden 4.1 sesi speaker a verebilmekte midir?..aklıma takıldı..
    Eğer bu eleman doğru bir eleman değilse speaker ımı pc den ses kaybına neden olmayacak, bağlantı yapacak elemanı nedir?
    Bu sistemi ilk aldığımda sol tarafın rear girişi uydulara ses vermiyordu ve kumanda ile sorun yaşıyordum diğerleri çalışıyordu..adam LİNE i sub'a bağlamıştı..
    Ben de yukarda yaptığım şekilde bağlantıyı yeniledim..ve ses geldi yalnız yine kumanda da ses ayarı yapıyorken bu sorunlu girişten ses kayıpları yaşıyorum ancak ince ayar yapınca ses alabiliyorum ama gidip geliyor yinede..
    Uzun oldu analatmak istediğim sistemin sol rear sadece bir girişinde sorun var gözüküyor ama sub da sorun yok suba bağladığım rear ve front uclarının yerlerini değiştirdiğim de çalışmayan giriş te çalışmaya başlıyor bu sefer sol un front u çalışmıyor yani tam ters tarafı..Bşata kumanda bozuk dedim ama bu ekilde çalışınca bağlantılarda bir sorun olacağı aklıma geldi ve sizden öğrenmek istedim..

Şimdi bilgi sahibi arkadaşlar bu sorunun neyden kaynaklandığını ve çözümünün ne olacağını anlatabilirlermi, çok teşekkür ediyorumm.
    2. resim mühendis2004 e aitmiş teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pugulli61 -- 19 Temmuz 2009; 15:31:03 >

• Bağlantılar konusunda kimse birşey bilmiyor mu arkadaşlar?

Ses kartı alsam ara eleman kullanmadan bu rear ve front kabloları bağlayabilir miyim?
  • 5.1 ses kartı işini görücek aparata fln gerek kalmıcak frontu front çıkışına rearı rear çıkışına bağlıcan
  • tamam kart almaya gerek yokmuş bower teşekkür ederim ilgin için..
    insan kendi başının çaresine bakabiliyomuş öğrendim bu forumdan diğer birçok şey öğrendiğim gibi!!!
    kimse resimlere bakıp diyemedi yeşil yani forntu seskartının teşil kısmına siyah yani rearı da ses kartındaki siyah kısma sok diye... bu zamana kadar hep yeşili sokmuştum pc ye 4kanallı speakerım olmadıgı için..
    bilmemek ayıp değildi..
    iyiki bu forum var iyiki sizler varsınız...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.