Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYESİ (AEG 'mi, Bosch 'mu?) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
10
Favori
78.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yapıştırma kazan olup olmaması çok önemli mi rulman arızası olma ihtimali yüzde kaç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arasira kullanıcısına yanıt
    Rulman arızası için belirli bir oran verecek bilgili değilim bu konularda. Fakat nadiren karşılaşılan bir sorun olduğunu biliyorum, o yüzden olmazsa olmaz değil. Fakat arkadaşın durumunda olduğu gibi; aynı özelliklerdeki iki makineyi kıyaslarken yapıştırma olmayan varken diğeri alınmaz yani:)
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Was serisine birşey demem de way serisi çok pahalı. Peki Kazan değişimi ne kadar tutar?

• was serisi biraz daha eski galiba ama way serisi pahalı cidden. peki bir de kazan malzemesi plastik olması normal bir şey mi ?
    http://forum.donanimhaber.com/m_103155731/f_//tm.htm#103231194
    Geçende arkadaş 400 lira demişti arçelik için.
    Yapacak birşey yok way serisine o kadar para vermek yerine riske girmeye değer. Was serisi iyi hoş da o da artık tarih oldu.

Makine eski seri olunca ne oluyor? Elma portakal mı bu çürüsün bayatlasın? ille de en son seri alacağım diye tutturmak çok Anlamsız. Satan marka her durumda 10 yıl parça bulundurmak zorunda. Kaldı ki bsh 20-30 yıllık makinelere bile parça tedarik eden bir şirket. Bence bulunduğu sürece was serisi almak daha mantıklı.

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Yeni modellerin ön panel dijital kısımları daha güzel.

Sırf ön panel farkına 500 lirayı Aşkın farkı verebiliyorsanız sorun yok 👍👍

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Waw olanı için söylüyorum. Ayrıca ön tarafın bütün olması da iyi.

BOSCH WAS24322TR ile BOSCH WAS24765TR arasında 500 lira fark var sizce değer mi ? ve siz 24322 den memnun musunuz nasıl makina?
  • esasiolan kullanıcısına yanıt
    quote:

Verdiğiniz iki modelde Almanya üretimidir. Kazanları vidalıdır rulman arızasına müdahale edilebilir. Onun dışında 765in 322 den artıları;

-bağımsız ısı ve fonksiyon seçebilme imkanı
    -aquasensör ile durulama sayısına karar verebilmesi
    -16 farklı leke için var olan programı baştan düzenleyebilmesi
    -Seçtiğiniz programın durulamalarına ek olarak 3 tane daha durulama ekleyebilmeniz.
    -yük tartma özelliği sayesinde Seçtiğiniz programa uygun dolum yapabilmeniz.

Ben yaklaşık 2 haftadır 765in siemens versiyonunu kullanıyorum. 322 ile arasındaki farklar programsal farklar. Teknik yapıları birbirinin ayısı. Benim için Programların esnek olması ve saydığım diğer Özellikler önemliydi bunun için aradaki farkı hiç düşünmeden gözden çıkardım. Sizde tercihinizi bu Farkları dikkate alarak yapabilirsiniz.

Hocam kenan bey farklarını söylemiş ve bu farklara göre kararı siz verin. Almadan önce 322'nin programlarına baktık ve yeterli geleceğini düşündük, şu anda da memnunuz. Beklentimiz fazla olmadığındandır belki de. Siz bu tür ayrıntılara ihtiyaç duyuyorsanız pekala farkı vermeye değebilir. Belki de boşa kafa yoruyorsunuz zira 24322'yi büyük olasılıkla bulamazsınız. 24765 bile zar zor bulunuyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 22 Mart 2015; 0:53:12 >
    Evet haklısınız boşuna kafa patlatmışım stok var görünen sitelerde sepete ekleyince mevcut olmadığını söylüyor hiç hoş bir durum değil ama malaesef işte . artık ayırt etmeden ikisine de bakıcam hangisini bulursam. Yardımlarınız için teşekkürler
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Merhaba 1500 2000 tl arası kurutmalı çamaşır makinası tavsiye ettiğiniz modeller nedir, beko kurutmalı wd 894 serisi bi arkadasımın tavsiyesi olarak aklımda olan bir bu var pekde bilgi sahibi değilim sizin yazdıklarınızı takip etme dışında :)

• @tim_erdim

Merhaba Erdi Bey;

Yeriniz müsaitse ve bütçeyi biraz artırabilirseniz çamaşır ve kurutma makinesini ayrı almanızı tavsiye ederim. Kurutmalı çamaşır makineleri uzun sürede yıkama+kurutma yaparlar, tambur boyutu kurutma makineleri kadar olmadığı için çamaşır kırıştırma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz Isı pompalı olmadıklarından dolayı bir miktar daha yüksek ısıyla kurutma yaparlar bu yüzden çamaşırı yıpratma olasılığı ortaya çıkar.

Çamaşır ve kurutmayı ayrı ayrı alıp evinize koyacağınız yeriniz varsa ayrı ayrı almanızı öneririm.

Başka sorularınız olursa buyrun sorun fırsat buldukça seve seve cevaplarım :)
  • çamaşır makinesi ve beraberinde kurutma makinesi olarak tavsiyeleriniz hangi marka ve model olurdu?
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Evet yer sıkıntımız var ne yazıkki bugun arçelik 9146yk baktım fiyat olarak 2000 tl pazarlığım, aeg L87695 wd aklımın bi köşesinde değerli yorumlarınızı bekliyorum

• Arkadaslar sormustum ama soyle soyliyim kafam baya bi karisti yorumlar cok fazla herkes yardimci olmak adina dusuncelerini ve deneyimlerini yazmis. Ben ilk defa beyaz esya alicam bulasik makinesi camasir makinesi ve buzdolabi. Kurutmali camasir makinesi almayi dusunuyordum vazgectim okuduklarimdan dolayi. Suan icin marka olarak kitlenmis durumdayim bana tavsiyede bulunursaniz sevinirim. Bosch ve siemens dusunuyrm arcelik de olabilir. Sanirim boschlard alman uretimi olanlar sknti cikarmiyor. Direk model bumarasiyla belirtirseniz cok yardimci olmus olursunuz simdiden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tim_erdim

Evet yer sıkıntımız var ne yazıkki bugun arçelik 9146yk baktım fiyat olarak 2000 tl pazarlığım, aeg L87695 wd aklımın bi köşesinde değerli yorumlarınızı bekliyorum

Kesinlikle AEG derim, Arçelik ile kendinizi riske atmayın, bu alanda hiç tecrübesi yok.

• Peki aeg kurutmasu su ile mi yada a sınıfımı ne sınıfımı bilgi sahibiyseniz rica edebilirmiyim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.