Şimdi Ara

Çamaşır makinesi rulman ya da kazan düşmesi hakkında!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bosh maxx6 çamaşır makinesinin kazanı düştü özel servis kazanın komple değişeceğini sıfır takarlarsa 1200 ikinci el takarlarsa 500-600 arası olduğunu söyledi. Ürün eski olduğundan masrafı sıfırından pahalı oluyor yaptırmaya değmiyor

Servis rulman değişimi yapmadıklarını söylediler Gerçekten öğrendiğim kadarıyla zahmetli ve teknik bir iş ama makineyi gözden çıkardığım için kendim denemek istiyorum..Bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlara şunu sormak istiyorum

Bu makineye uyumlu olan rulman ve keçe setini nasıl anlayacağız Rulmanların kendi karışık kodları var ve modele uygun rulmanı bulmak için önce makineyi söküp rulmanları kendimiz mi ölçmemiz gerekiyor ölçerken de çapı mı ölçüyoruz?

İkincisi çıkacak kazanın ayrılabilir mi yoksa presli mi olduğunu makineyi açmadan önceden bilme imkanımız var mı?

Umarım anlayan birileri vardır

• Kazan yeni tiplerde genelde pressli oluyor. Bunu kesip dayson un slikonuyla yapistiranlar var. Ama ben size soyleyeyim kolay bir islem degil. Yerel tamircilerde bunu yapanlar var eger ankaradaysaniz yardimci olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 9 Ocak 2019; 17:23:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Kazan yeni tiplerde genelde pressli oluyor. Bunu kesip dayson un slikonuyla yapistiranlar var. Ama ben size soyleyeyim kolay bir islem degil. Yerel tamircilerde bunu yapanlar var eger ankaradaysaniz yardimci olabilirim
    Bosh wae16210tr diye bir model yeni sayılır mı bilmem ama eğer pressliyse zaten bu işe hiç girmem hocam..ne kadar zor bir iş olduğu tahmin ediyorum. Maalesef istanbuldayım
  • 10 15 senelik makine diye tahmin ediyorum,
    uğraşmaya değmeyeceğini düşünüyorum hocam; yaparsın sonraki dönemde sağından solundan patlak çatlak arıza verir gene, diğer bileşenler de birbirine yakın ömürlüdür.
  • Evet hocam 10 yıldan fazla oldu. Gerçi eskiden bu makineler daha uzun ömürlü olurdu ama artık ne olduysa beyaz eşyalar 10-15 yılda miadını dolduruyor dediğiniz gibi kazanı yaptırsam yarın amortisöründen elektronik kartına kadar arıza verecek astarı yüzünden pahalı gelecek..Yeni bir makine bakıyorum artık
  • antitez21 kullanıcısına yanıt
    LetGo dan, servis olmayan kullanıcıların sattığı yeni güncel ikinciel ve servisi yaygın ucuz bir model seçip anlaşıp alabilirsin hocam. çok sayıda makien satan servis ve sportçuların sattığı makineler ie taşıma ve kurulum işini yapar garanti verirler ise avantaj. yoksa tabi taşıma işini senin çözmen gerekir.
    letgo da çok çok ilan oluyor.
  • Hocam letgo üzerinden 5 ay önce bir spotçudan siemens buzdolabı aldım 2 hafta önce kompresör yandı 850 tl ye özel bir servise değiştirdim. Bana elektrik kesintisinden kaynaklandığı söylendi nihayetinde günahını almıyayım belki şanstı ama apartmanda elektrik kesintisinden bir benim buzdolabı yanıyorsa haliyle şüphelenirim. İkinci elde genelde yıpranmış, tamir görmüş ya da çıkma parçalarla toplanmış ürünlere rasgelme ihtimali yüksek .Ev kullanıcısında belki zor ama spotçu ve ikinci elcilerde oldukça yaygın..Beyaz eşya olayında şu sıralar bahtsızım o nedenle sıfır almaya karar verdim

Nasibse aşağıdaki ürünü alacağım

https://urun.n11.com/camasir-makinesi/profilo-9-kg-1000-devir-a-cmg100dtr-camasir-makinasi-P66148875

• iyi hocam,
    hadi hayırlı olsun diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

iyi hocam,
    hadi hayırlı olsun diyelim.
    Çok teşekkür ederim sağolun hocam
  • slm ayni model galiba yikamada sorun yok 1 aydir sıkmaya gectimi cok ses cikiyor makina gezmiyor rulman sorunu sizin gibi ilkten sokeyimmi yada servisemi yaptirayim kararsizim
    Çamaşır makinesi rulman ya da kazan düşmesi hakkında!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.