Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi Arızası.. Kazandan ses geliyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
115.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Değerli arkadaşlar Bosh 1610 makinam var sıkmaya geçerken vurmaya başlıyordu amortisördendir dedim gittim aldım değiştirdim ama sorun çözülmedi sonra orjinal sordum servisten aldım onu taktım yine sorun devam ediyor neden olabilir yardimci olursaniz sevinirim bu arada rulmanlar sağlam gibi ses gelmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cerenimo28 C kullanıcısına yanıt
    arkadaşım bendede altus vardı aynı sorunu yapıyordu kazan vuruyordu tamirci çağırdım amortisörleri arızalı dedi değiştirdi gitti yine aynı sorun devam etti tekrar çağırdım makinemi götürdü porogram attım dedi normal çalışıyor dedi inandım ama nafile sorun devam ediyor yine çağırdım yine götürdü makinemi bu sefer 2 defa çalıştırdım sorunsuz çalışıyor dedi ama sorun bende devam etti boşuna tamir ettirdim masraf ettim gittim bosch was247b3tr aldım alman malı ve almanya üretimi galiba makine yürüyorsa yani yerinden oynuyorsa aşırı derecede amortisörlerde sorun var anlamına geliyor yok yerinden oynamayıp sadece kazandan ses geliyorsa kazan vuruyor demektir sanırım bilgin olsun ve bence makinan 6 yıldan yaşlı ise yenisini al derim tabi ben uzman değilim sadece tavsiye ediyorum bu sorunları yaşadığım için karar sizin
  • asyam46 A kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Benim sıfır makinamda da aynı problem vardı. Servise sordum yükün fazla olduğundan dediler ancak 9kg makine eski makinelerin yıkadığı miktarda bile bu vurmyaı yapıyordu. Tam sıkmaya başladığı anda kazan içten gövdeye vurma yapıyordu. Söktüm, amortisörleri ve yayları kontrol ettim sorun bulamadım. Servis arkadaşların makineyi kurarken atladıkları birşeyi farkettim. Makineyi kurduktan sonra elle sallayıp oynama olup olmadığına bakıyorlar sadece, fakat içerideki kazanın dengesini kontrol etmiyorlar. Makinenin üst kapağını söküp kazanı sallayarak arka tarafa vurduğunu tespit ettim. Makinenin altındaki ayarlı ayakların arkadakileri tam kaldırıp öndekileri tam indirdim ki kazan sallanırken arkaya değil hafif ön tarafa doğru basınç yapsın. Sonra ön ayaklarla hafif oynayarak dış gövdenin dengesini sağladım. Şuan doldurabileceğin kadar çamaşır yıkanıyor ve hiçbir sorun yok.
  • makinenin ayakları sert zeminde mi? parke gibi zeminlerde bu sorunu yapabilir. ayak ayarlarını iyi kontrol etmek gerekiyor. benim başıma da aynı sorun gelmişti
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.