Şimdi Ara

Çamaşır makinesi alacaklara...Profilo CM 1000 CTR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
63.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bir de şu calgon meselesini soracağım. Biz hiç kullanmıyoruz. Hesaplamalarımıza göre kullansak ayda 15 tl calgona vereceğiz. 1 önceki makinemizin kazanı bozulmuştu bende tamir ettirmedim bir tanıdığa verdim o yaptırmış kullanıyor. Zaten makinenin 7 yıl garantisi var. Yeni aldığım makine 7 sene sonra bozulsa ne masraf çıkacakki. 7 senede ben 1260 tl calgona para veririm değer mi sizce?
  • 72650 çok güzel bir modeldir. Özellikle motoru çok sessiz, yıkamada 46, sıkmada 69dB. Ancak AEG'ler yük toparlamada çok başarılı değil, bu yüzden tıkırdama sesi yapabiliyor. Ancak çok da kafaya takılacak bir durum değil. Paneli de kullanışlı, öneririm. Profilo'da iyidir ama AEG'nin bu modeli daha üst sınıfa ait. Bu yüzden AEG derim.

Calgon bence en gereksiz para tuzaklarından biri. Ben bugüne dek birkaç tane 10 senelik makinenin rezistansını gördüm, hiçbiri kireçli değildi. Ki olsa bile porçözle halledilebiliyor. Porçöz'ün makineye bir zararı yok. Kazanın dibine 1-2 su bardağı kadar dipten uca doğru boylamasına döküp cızlamanın kesilmesini 1 dak. kadar bekliyor, sonra boşaltma programını çalıştırıyorsunuz. Ardından da 1 durulama programı ile kazanı duruluyorsunuz, bu kadar. Ki bu dediğim işlem sadece 10-15 sene fazla kireçli sularla çalıştırılmış makineler için geçerli, yoksa gerek yok.

• Candoğan62

Sizden cevap gelmeyince bu sabah profilo 1000 ctr yi 800 tl verip aldım.Önceki yazılarda önermiştiniz.Umarım iyi çıkar.Saat fatkıyla kaybettim!!!!!!!!!!!!.Cevabınıza teşekkür ederim.Sıra
    buzdolabında .Marka tamam.Samsung.Modeli ne olsun?
  • Usta ağzına sağlık. Senelerdir insanları korkutuyorlar yok makineniz bozulur yok çok elektrik yakar. Bozulsa ne olacak calgona verilecek parayı bir kenara ayırın, makineniz bozulduğunda tamir ettirir veya yenisini alırsınız. Ben emindim bundan ama işi bilen birindende duymam iyi oldu. Teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

72650 çok güzel bir modeldir. Özellikle motoru çok sessiz, yıkamada 46, sıkmada 69dB. Ancak AEG'ler yük toparlamada çok başarılı değil, bu yüzden tıkırdama sesi yapabiliyor. Ancak çok da kafaya takılacak bir durum değil. Paneli de kullanışlı, öneririm. Profilo'da iyidir ama AEG'nin bu modeli daha üst sınıfa ait. Bu yüzden AEG derim.

Calgon bence en gereksiz para tuzaklarından biri. Ben bugüne dek birkaç tane 10 senelik makinenin rezistansını gördüm, hiçbiri kireçli değildi. Ki olsa bile porçözle halledilebiliyor. Porçöz'ün makineye bir zararı yok. Kazanın dibine 1-2 su bardağı kadar dipten uca doğru boylamasına döküp cızlamanın kesilmesini 1 dak. kadar bekliyor, sonra boşaltma programını çalıştırıyorsunuz. Ardından da 1 durulama programı ile kazanı duruluyorsunuz, bu kadar. Ki bu dediğim işlem sadece 10-15 sene fazla kireçli sularla çalıştırılmış makineler için geçerli, yoksa gerek yok.

• uzun takiplerim sonucu CM 1000 CTR almaya karar verdim.herkez bu modeli öneriyor.ama benim iki sorum olacak
    1-neden 1000 devirli model de 1200 devirli olan değil..
    2-neden çift su girişli değilde tek su girişli, bunları cevaplandırırsanız çok kafamdaki soru işaretleri tamamen kalkmış olacak.

birde SE 55 E 553 E SIMENS bulaşık makinası almaya karar verdim.bu makina nasıldır?alınabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_bek

1000 ctr siparişini geçtim. Yanına bide ekosu kireç önleyici aparatta istedim. Gelsin bakalım ona göre değerlendirmelerimizi yaparız. Bu arada kireç önleyici için servise uğradım. Çok püf nokta vermemekle birlikte bir ara taşlı olan bir kireç önleyici getirdiklerini (tıpkı su filtresi gibi), 15-20 yıkamada bu taşların değişmesi gerektiğini ve artık takmadıklarını söyledi. Benim düşündüğüm ürünü sorunca onlar bir işe yaramaz diyip kestirip attı. Calgon konusunda ise 3 kaşık kullanırsan işe yarar ama gerek yok, sadece rezistans kireç tutar o da 60 lira dedi. 5-6 senede değiştirirsin bitti gitti dedi. Kısacası Calgon ve benzeri ürün kullanmıcam; fakat içim rahat olsun diye bu aparatlardan takıcam

Calgon gibi ürünlere boşu boşuna para vermeye gerek yok ev hanımları tv deki calgon reklamlarının etkisinde kalıp sanki mecburiymiş gibi kullanıyorlardı..

Ben geçen yıldan beri ekosu denen aparatı kullanıyorum 75 tl ye almıştım su saati girişine taktım gözle görülür çaydanlıkda az kireç oluştu fakat ben o
    ürünün 75 tl etmeyeceğini düşünüyorum çünkü;
    incelediğimde sadece mıknatıs o da 300 gr geliyor.
    Almadan önce baya araştırmıştım ama içinde ne olduğuyla ilğili bilgiye nette rastlamadım.
    O yüzden almak zorunda kaldım yinede zararda değilim fakat almak isteyenlerin aklında bulunsun o kadar para vermek yerine aynı işi hurdacıdan çok daha ucuza bulduğunuz mıknatıslada kesinlikle yaparsınız..

• Farklı bir konu amaktansa konunun eski olmasına rağmen buraya yazmayı uygun gördüm. Yeni bir çamaşır makinesi alma arefesindeyim ve kafamdaki modeller şunlar:

Profilo CM1001 CTR 930 TL civarı

Siemens WM10S361TR 1200TL civarı

900-1300 TL arasında alabileceğim en iyi çamaşır makinesi nedir? Özellikle temizleme, garanti, yedek parça gibi konularda sıkıntı çekmek istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • bu modelin yeni versiyonu olan cm1001ctr kullanan arkadaşlar yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? saygılar
  • Profilo CM1001 CTR aldım kullanmadım daha yeni evde boş duruyor şimdilik ama candoğan hocanın söylediklerinde ne kadar haklı olduğunu şu an daha iyi anladım . candoğan hocam ne demişse birebir aynı Profilo CM1001 CTR de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakfreeline

bu modelin yeni versiyonu olan cm1001ctr kullanan arkadaşlar yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? saygılar

Evet bizde bu modelden almayı düşünüyoruz. Bu model hakkında fazla yorum yok. Özellikle candoğan bey sizin bu model hakkında yorumlarınızı almak isteriz. 1000ctr modelinin gelişmiş versiyonu gibi gözüküyor.
  • Merhabar Arkadaşlar

Yorumlardan ve kullanan arkadaşlardan Profilo'nun iyi olduğunu kanaat getirdim
    Lakin;
    Neden devir sayısı 800 devir 1000 veya 1200 Değil?
    Vede bu modelin gri rengi varmı? Bana gri renk lazımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

Merhabar Arkadaşlar

Yorumlardan ve kullanan arkadaşlardan Profilo'nun iyi olduğunu kanaat getirdim
    Lakin;
    Neden devir sayısı 800 devir 1000 veya 1200 Değil?
    Vede bu modelin gri rengi varmı? Bana gri renk lazımda

Sözkonusu model 1000 devirli, şimdi CM1001CTR olarak yenisi çıktı.

Gri renkli istiyorsanız çift su girişli ve 1200 devirli olarak CM1221CGTR modeli var, 950-1100TL civarına bulunabiliyor.
  • İlgi ve alakan için teşekkürler Can Doğan

Herkese elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsun tebrik ediyorum seni.

Meslek nedir hocam valla çok merak ettim beyaz eşyada o kadar ayrıntıyı nasıl biliyorsun şaşıyorum
  • Profilo CM1001 CTR modelini büyük mağazalarda hangilerinde bulabilirim?Neten birkaç yerden buldum fakat hiç alışveriş yapmadığım siteler.görüp bi incelemek istiyorum..Birde şu kireç önleyici nedir beraber alabiliyoruz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

İlgi ve alakan için teşekkürler Can Doğan

Herkese elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsun tebrik ediyorum seni.

Meslek nedir hocam valla çok merak ettim beyaz eşyada o kadar ayrıntıyı nasıl biliyorsun şaşıyorum

Ne demek, merak işte yılların birikimi diyebilirim.

quote:

Profilo CM1001 CTR modelini büyük mağazalarda hangilerinde bulabilirim?Neten birkaç yerden buldum fakat hiç alışveriş yapmadığım siteler.görüp bi incelemek istiyorum..Birde şu kireç önleyici nedir beraber alabiliyoruz mu?

Teknosa XXL, Darty, Mediamarkt ve Carrefour'da yerinde inceleyebilirsiniz.

İstanbul'da servis kireç önleyici manyetik aparatı satıyor montaj esnasında. Diğer illerde durumu bilmiyorum. Ben tercih etmedim, İstanbul'un suları için gerekli değil, özellikle Anadolu yakası için hiç gerek yok.

• Beyler bırakın profilo filan, çamaşır makinesin de en iyi f/p samsunlarda.. ben tekcarsi.com dan 8700RPA aldım, aletde herşey var gerçi henüz kullanmaya başlamadım ama özellikleri fiyatına göre çok iyi, şiddetle tavsiye ederim.. para sorunu yoksa LG leride tavsiye ederim directdrive var 10 yıl motor garantililer..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

Beyler bırakın profilo filan, çamaşır makinesin de en iyi f/p samsunlarda.. ben tekcarsi.com dan 8700RPA aldım, aletde herşey var gerçi henüz kullanmaya başlamadım ama özellikleri fiyatına göre çok iyi, şiddetle tavsiye ederim.. para sorunu yoksa LG leride tavsiye ederim directdrive var 10 yıl motor garantililer..

Kullanmaya bile başlamadığınız ürünü tavsiye etmeniz pek yararlı bir paylaşım değil kanaatindeyim...

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 7 Nisan 2010; 12:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

Beyler bırakın profilo filan, çamaşır makinesin de en iyi f/p samsunlarda.. ben tekcarsi.com dan 8700RPA aldım, aletde herşey var gerçi henüz kullanmaya başlamadım ama özellikleri fiyatına göre çok iyi, şiddetle tavsiye ederim.. para sorunu yoksa LG leride tavsiye ederim directdrive var 10 yıl motor garantililer..

WF8700RPA 1000TL'lik bir model, CM1001CTR ise 750TL'lik. Profilo teknik açıdan geri kalmasa dahi kıyas mantıklı değil. WF8700RPA'nın bütçesi ile Profilo CM1000STR alınabilir ki, CM1000STR orijinal Alman malı, sessiz yıkayan yüksek kaliteli bir model. Kalitesi ve teknik donanımı Samsung 8700 serisinden çok daha üstün.
  • evde SIWAMAT XL 116 model 7 yıllık siemens marka bir çamaşır makinemiz var. özellikle triko ve hassas elbiseleri yıkarken çamaşırlarda ısırık gibi küçük kopma yırtıkları oluşuyor (çok sinir bozucu bir şey, hele yeni elbiselerde oluşunca kan beynime sıçrıyor, makinayı balkondan atasım geliyor. yetkisiz bir servis bunun elbiselerin tambur lastiği ile tambur arasında sıkışmasından oldugunu soylemisti )ve kurutması cok gürültülü. bu iki sebepten dolayı yeni çamaşır makinesi alıp eskisini depoya kaldımayı düşünüyorum.
    1. bu sorun giderilebilir bir sorun mu?, bunun yerine baska bir makina alayım mı?
    2. yeni bir makine alacaksam; 1000 ile 2000 yl arasında alabilecegim, yuksek yıkama kapasiteli, sessiz, dayanıklı, ithal, detaylı program secenekleri bulunan en iyi makine hangisi??

yaklasik bir haftadir bu konudaki gecmis mesajlarini inceliyorum; ozellikle "candogan62" ve "t_una" nın ayrıntılı ve yararlı mesajları konusunda tebrik ediyorum. okuduklarımlarından aklımda kalan modeller: Profilo CM1000STR, Bosch was20762 ve Siemens WM10S460TR, Bosch WAS20460TR seklinde, henuz bunları kıyaslayacak kapasitede degilim. bunlar dısında dusunmem gereken bir model varmı?.

• quote:

Orijinalden alıntı: drecho

evde SIWAMAT XL 116 model 7 yıllık siemens marka bir çamaşır makinemiz var. özellikle triko ve hassas elbiseleri yıkarken çamaşırlarda ısırık gibi küçük kopma yırtıkları oluşuyor (çok sinir bozucu bir şey, hele yeni elbiselerde oluşunca kan beynime sıçrıyor, makinayı balkondan atasım geliyor. yetkisiz bir servis bunun elbiselerin tambur lastiği ile tambur arasında sıkışmasından oldugunu soylemisti )ve kurutması cok gürültülü. bu iki sebepten dolayı yeni çamaşır makinesi alıp eskisini depoya kaldımayı düşünüyorum.
    1. bu sorun giderilebilir bir sorun mu?, bunun yerine baska bir makina alayım mı?
    2. yeni bir makine alacaksam; 1000 ile 2000 yl arasında alabilecegim, yuksek yıkama kapasiteli, sessiz, dayanıklı, ithal, detaylı program secenekleri bulunan en iyi makine hangisi??

yaklasik bir haftadir bu konudaki gecmis mesajlarini inceliyorum; ozellikle "candogan62" ve "t_una" nın ayrıntılı ve yararlı mesajları konusunda tebrik ediyorum. okuduklarımlarından aklımda kalan modeller: Profilo CM1000STR, Bosch was20762 ve Siemens WM10S460TR, Bosch WAS20460TR seklinde, henuz bunları kıyaslayacak kapasitede degilim. bunlar dısında dusunmem gereken bir model varmı?.

arkadaşın mesajı cevaplanmaış üste alayım dedim.Bende sessiz bir model düşünüyorum..CM1001 CTR ile CM1000STR arasında sıkmada özellikle ses bakımından çok fark var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.