Şimdi Ara

Çamaşır makinasında yıkanmaz denilen çamaşırlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
1
Favori
106.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hem 1000 devirli makinayı neden 800 devirde çalıştırıyorsunuz?
  • Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

Çamaşır makinasında yıkanmaz denilen çamaşırlar

• bende paltomu makinada yikamayi dusunuyorum ama henuz kararsizim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır makinesi takımı bozuyor, fazla kasmayın kuru temizlemeye verin.
  • İlaç firmasında, çalışan biri olarak sektörde 10 yılı aşkın bir süredir devamlı olarak klasik giyim tarzında takım elbise giyiyorum.Birçok markanın, farklı renklerde takım elbise ve kumaş pantolonlarını kesinlikle çamaşır makinesi veya kurutucu makinesine atmadık.Yılda iki kez bir yaza girerken ,bir de kışa girerken kuru temizlemeye verip o şekilde kaldırtırım.Eğer ki ,yün karşım veya yün takım elbise ve pantolonları makineye attığınız da hemen ,kumaşın yünlü özelliğinden tülerme ince ince ipliklerin çözülümü veya ütü tutmama sıkıntısı oluyor bırakın kuru temizlemeye verin.
  • Sanırım bazı markaların makinada yıkanabilen takımları varmış. Ben çok isterim böyle birşeyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • % 100 polyester kumaşlı bir paltom var. 2 yıldır kuru temizlemede temizletiyordum ancak surekli kullanımda çabuk kirlendigi için kuru temizleme üşendirmekle beraber tuzlu oldu artık. Etiketinde sadece kuru temizleme yapılır yazıyor ama makinede soğuk suda sıkma yapmadan yıkamak istiyorum. Suyu kendiliğinden çekilince de kurutuca hafif ayarda kurutup giyinmeye devam etmeyi düşünüyorum. Kumasta herhangi bir deforme olup olmaması konusunda kararsızım ?

• konu hortlamış. aslında çok yararlı bir konu olmasına rağmen kuru kalabalığa gitmişti. makinaya atığ gerçekten sonuç almış birileri açıklama yapsa keşke

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben geçen Derimod marka deri montumu çamaşır makinesinin buharla tazeleme programın attım. Hiçbir şey olmadı, kokusunu gayet iyi aldı. Buharlı makinesi olanlara öneririm, zarar görür diye çekinmeyin.
  • Çamaşır makinasında Gore-Tex ayakkabı yıkayan var mı? biraz araştırma yaptım sadece sıvı deterjanla yıkanabilir yazdığını okudum ama yıkayan var mı yok mu deneyimini yazana şimdiye kadar rastlamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Ayakkabım deri değil kumaş.
  • Süvari'den aldığım takımın pantolonunu 30 derece yünlü programda siyah deterjanı ile yıkadım. Hiçbir şey olmadı, çekme deformasyon falan yok. Yıkadığım kumaş pamuk katkılıydı yünlü kumaşlar çekme yapabilir.
  • dostlar Ariston un kurutmalı makinesinde banyodaki yer paspaslarini kurutmali olarak yıkamis bulundum. . haliyle paspaslarin altındaki parçalar lime lime olup içinde dağıldı ve içinde bir sürü parçacık kaldı. . bir kere boş durulama yaptım ama içi hala temiz değil. . sizce ne yapmalıyım?

• network'den aldığım takım elbisenin pantolonunu makineye atmıştım meğer pantolon çekme yapmış ütüden öyle gelince şaşırmıştım yıkamdan oldu demişlerdi.
    Networke götürdük ama yapacak bişey yok dediler yani garanti falan yok kullanıcı hatası durumuna düştük
    takım gitti
  • quentin kullanıcısına yanıt
    Yünlü karışım içeriyorsa çekmiştir. En iyisi kuru temizleme yaptırmak. Ben takım elbisemin pantolonunu yıkadım ama ceketi kuru temizlemeye vereceğim.
  • Hort
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-SeLim

% 100 polyester kumaşlı bir paltom var. 2 yıldır kuru temizlemede temizletiyordum ancak surekli kullanımda çabuk kirlendigi için kuru temizleme üşendirmekle beraber tuzlu oldu artık. Etiketinde sadece kuru temizleme yapılır yazıyor ama makinede soğuk suda sıkma yapmadan yıkamak istiyorum. Suyu kendiliğinden çekilince de kurutuca hafif ayarda kurutup giyinmeye devam etmeyi düşünüyorum. Kumasta herhangi bir deforme olup olmaması konusunda kararsızım ?

hocam benim de kiğili marka polyster bir pardesüm var. içi kapitone. son 2 sefer makineye attım. siyahlar için özel sıvı deterjanla, sentetikler programında yıkadım. düşük devirde sıktırdım ve kırışık önlemeyi açtım. sonuç; tertemiz ve deforme olmamış bir pardesü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: quentin

network'den aldığım takım elbisenin pantolonunu makineye atmıştım meğer pantolon çekme yapmış ütüden öyle gelince şaşırmıştım yıkamdan oldu demişlerdi.
    Networke götürdük ama yapacak bişey yok dediler yani garanti falan yok kullanıcı hatası durumuna düştük
    takım gitti

burda elbette kullanıcı hatası var. takım elbisenin içindeki etikette temizleme talimatı mutlaka vardır. orda, sadece kuru temizleme yapılır ibaresi ya da buna uygun yıkama sembolleri bulunur. oraya bakmış olsaydınız bu durumla karşılaşmazdınız.
    network gibi bir markadan takım elbise alıp da, 10-15 tl kuru temizleme parası vermemek için makinede yıkamanın mantığını hala anlayabilmiş değilim.

yün içeren kumaşların makinede yıkanması halinde, çekme, sarkma, tüylenme gibi sorunlarla karşılaşılması kuvvetle muhtemeldir. bu nedenle riske hiç bir zaman girmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

% 100 polyester kumaşlı bir paltom var. 2 yıldır kuru temizlemede temizletiyordum ancak surekli kullanımda çabuk kirlendigi için kuru temizleme üşendirmekle beraber tuzlu oldu artık. Etiketinde sadece kuru temizleme yapılır yazıyor ama makinede soğuk suda sıkma yapmadan yıkamak istiyorum. Suyu kendiliğinden çekilince de kurutuca hafif ayarda kurutup giyinmeye devam etmeyi düşünüyorum. Kumasta herhangi bir deforme olup olmaması konusunda kararsızım ?

hocam benim de kiğili marka polyster bir pardesüm var. içi kapitone. son 2 sefer makineye attım. siyahlar için özel sıvı deterjanla, sentetikler programında yıkadım. düşük devirde sıktırdım ve kırışık önlemeyi açtım. sonuç; tertemiz ve deforme olmamış bir pardesü :)

Çok iyi :)
    O zamanlar bende yıkattım hiç birşey olmamıştı. Narin programlarda sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Geçtiğimiz haftalarda çorluda avantaj outlet diye bir avmden loft marka kışlık bir montu 40 lira gibi dehset ucuz bir fiyata almıştım. Içlerinden en defosuz olanını seçtim. Eşim yıkarken boya vermeyen renklilerle yikamış ancak uzun sure makineden çıkarmayinca çamaşırın birinden renk geçmiş bolgesel olarak. Ciddi canım sıkıldı duruma çünkü kolay begenen biri degilimdir ve o montu cok isteyerek aldım. bu olayı kuru temizleme yada leke çıkarıcı maddeler çozer mi sizce ? (Renk soldurmadan)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Çok iyi :)
    O zamanlar bende yıkattım hiç birşey olmamıştı. Narin programlarda sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Geçtiğimiz haftalarda çorluda avantaj outlet diye bir avmden loft marka kışlık bir montu 40 lira gibi dehset ucuz bir fiyata almıştım. Içlerinden en defosuz olanını seçtim. Eşim yıkarken boya vermeyen renklilerle yikamış ancak uzun sure makineden çıkarmayinca çamaşırın birinden renk geçmiş bolgesel olarak. Ciddi canım sıkıldı duruma çünkü kolay begenen biri degilimdir ve o montu cok isteyerek aldım. bu olayı kuru temizleme yada leke çıkarıcı maddeler çozer mi sizce ? (Renk soldurmadan)

boya vermesi olduğu için pek sanmıyorum düzeleceğini ama deneyin yani. kaybedecek bişeyiniz yok nasıl olsa :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.