Şimdi Ara

camasir makinasi protestat (su seviyesi ayari) ayari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ariston marka camasir makinasinin su seviyesini arttirmak için prosestat ayarinin nasil yapilacagini 10 tane ustaya sordum hicbiri net bisey soyleyemedi. aman kurcalama makinayi patlatirsin dediler. ekte gonderecegim resimde A B C ayarlarının hepsini saga dogru sıkıştirdim ama netice değişmedi. sorum şu resimdeki A B ve C yazdigim ayarlarin hangisi ne işe yarıyor. eminim burda bir bilen çıkar.

• cturkarslan C kullanıcısına yanıt
    Cihazınızı marka model belirtir misiniz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ariston arxg9 ama protestatların markayla bir ilgisi var mi? 3 tane ayar var prosestatda. A B C yazdıgım

• Gecde olsa cvp vereyim, bgn bana lazim oldu bende sans eseri buldum ve yaptim...

Vestel var bende, ayni parcamiz... C kismindan yapiyoruz ayari.. hatta diger bazi urunlerde tek vida var, aslinda konum olarak bakmamiz lazim, tam ortada denk gelen vida bizim aradigimiz ayar vidasi oluyor...

Nasil yapiyoruz , Saat yone cevirdigimizde su artiyor, tersi cevirdigimizde su azaliyor.

Ben bir tam tur saga cevirdim, makina caminin yarisina kadar su aldi, fazla oldu.. cikan suyu ziyan etmedim allahtan kovalara doldurup, vidayi ceyrek tur sola cevirip kapadim, ve camin yarisininda yarisi su aliyor artik ... Tam istedigim ayar oldu...

Guncelleme: Ilk su ve durulama suyu tam istedigim gibi olsada son yumusatici kisminda suyun agzina kadar doldugunu ve makinanin hataya dustugunu gordum... sulari kovalara alip bosa gitmemesini sagladim, ve onlari sonra kullandim...

simdi sorun su...Resimde C kismini malum su seviyesi icin ayarladik...bu tamam...fakat birde 2, onay kismi var oda B kismi... C yi degistirince onunda tansiyonu farklilasiyor... konuyu nasil cozdum dersek, makinayidaki suyu full bosalttim. Multimetrenin kisa devre ayarindayken 2ve 3 pinlerini bagladim(beyaz ve siyah ) ve basladim kovadaki sulari deterjam gozunden dokmeye... Bip sesini multimetrede duyar duymaz ilk su nekadar aliyor anlamis oldum... ona gore ayar yaptim...

sonra sira geldi 2. ayara...multimetreyi busefer sagdan 1 ve 2. pime aldim (kirmizi-siyah) ve basladim su vermeye...Bip sesi otene kadar su doldurdum ve maalesef yariya kadar su almasina ragmen ses yok... suyu yarinin altina indirdim, B ayar vidasini basladim saat yonunun tersine cevirmeye)yani sokmeye, ve bip sesini aldigim noktada durdum.

ve bu sekilde hem 1. su seviye hem 2. ayarlanmis oldu... neden 2 tane ayar var derseniz, ilk yikamadakiyle son yumusatici seviyesi farkli oluyor...birde makina ilk su ve 2, su seviyesini belirlemis oluyor... 2. sinyal gitmezse agzina kadar su doldurup arizaya dusuyor...

bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefairo -- 13 Kasım 2023; 17:50:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mefairo M kullanıcısına yanıt
    Samsungda da aynı mıdır hocam? Sizin makinenin neresinde bu parça? Birde yıkama ve durulama ayarı farklı olması lazım sanırım bilginiz var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt

duzeltme yazisi yazdim...samsung bilmem...sagda bu cihaz.beynin dibinde...

• mefairo M kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam detaylı açıklama için. Multimetresiz ayarlamayı deneyeceğim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.