Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
21
Favori
270.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cncoprt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Herkese slm. benim vestel wms 800 t camasır makinam, yıkamayı bitirdikten sonra (yani komple, yıkama-durulama-sıkma işlemlerini), bitti ışığı yanıp sönüyor.
    Acaba nedeni ne olabilir. Yardımlarınız için şimdiden cok teşekkür ederim.... Saygılarımla. (makina 7 yıllık)

err 4 hatası.

makınede asırı mıktarda suvar demek.suyunuz gıdıp gelıyorsa basıncı dusuyorsa hata verebılır.sık sık aynı hatayı verırse prosestatı degıstırınız.veya servısı arayın.resimdeki

parca.üst kapagı acınca sagda.

Çamaşır Makinası Arızası

İlgin için çok teşekkür ederim.
    Dediğin parçayı değiştirip, sonucu paylaşırım. İyi aksamlar..

Sayın lazpanyol arkadaşım, dediğin parçayı değiştirdim. Ama sonuç aynı, yine bitti ışığı yanıp sönüyor.
    Daha önce makinenin su tahliye pompasını ve kasnak kayışını kendim değiştirdim. acaba su tahliye pompasının uyumsuzluğu söz konusu
    olabilirmi? Birde motor kömürleri bitmek üzeredir diyede olabilirmiş-ışığın yanıp sönmesi? nekadar doğru bilmiyorum ama motor sağlam olduğundan eminim.

hocam genellıkle protestattan oluyor.ama bı servıse baktırın derım.dogru bagladıgınızdan emın mısınız.

• beko süper otomatik çamaşır makinem var

ahanda bu

makinede çamaşır varken çevirme yapmadı. çamaşırı azalttım yine yapmadı.
    ayar dugmesını tek tek ılerlettım yıne yapmadı. sımdı bos denedım calıstı guzel guzel. sorun ne olabılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonesland

beko süper otomatik çamaşır makinem var

ahanda bu

ayar dugmesını tek tek ılerlettım yıne yapmadı. sımdı bos denedım calıstı guzel guzel. sorun ne olabılır?

Motora kalkış veren kondansatörle alakalı olabilir makinenin içi boşken çevirir ancak içi dolu olduğunda makineye aşırı yük gelir ve bu aşırı yükte motor kondansatör yardımıyla kalkış yaparak dönmeye başlar kondansatörünü değiştirin.

• Arçelik 3500 çamaşır makinemiz var biraz eski son zamanlarda kapakta temassılık olduğunu düşünüyorduk. Kapağa vurmadan makina çalışmıyordu. Artık vursak da çalışmıyor yazılarınızı okudum kapak kilidini söktüm Bayilere götürdüm ama parça bulamadım. son çare olarak kısa devre yaptırmak yazmışsınız denemek istiyorum açıçası ama korkuyorum makineye bir zarar gelir diye acaba riski nedir nasıl yapılır orda 3 tane giriş var nasıl yapcaz basit bir işlem midir 0öğretebilirmisiniz :/ kapak kilidi fotografıhttp://postimage.org/image/488275jzd/
  • Arçelik marka 2200 model makinem su boşaltmıyor. Alt tarafını açtım temizledim ama halen su boşaltmıyor sorun nerde olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

ahanda bu

Motora kalkış veren kondansatörle alakalı olabilir makinenin içi boşken çevirir ancak içi dolu olduğunda makineye aşırı yük gelir ve bu aşırı yükte motor kondansatör yardımıyla kalkış yaparak dönmeye başlar kondansatörünü değiştirin.

gökoş üstad sizin miele kullanıcısı olduğunuzu biliyorum. yalnız şikayet varda miele servisleri için bakım yaptırdıktan sonra makinam bozuldu şu kadar masraf çıktı gibi şikayetler gördüm miele sevisleri tamir işi fazla çıkmadığından mı nedir böyle acemimi yoksa bir şanssızlıkmı ayrıca servisin yaptığı bir arızadan mielenin masrafsız tamiri gerekmezmi? bir de bu bakımlar ücretsizmi zorunlumu veya garanti süresi içindemi? şimdi 3700 modeli ni düşünüyorum ama aklileştiremiyorum çünkü evdeki siemens 54060 canavar gibi çalışıyor ve11.yılında! bulaşık makinasını da almak istiyorum o da bosch 12. yılını dolduracak hadi o yazlıktaki eski makinanın yerine ama çamaşır makinasına mantıklı bir sebep bulamıyorum(tüketim değerleri de kollamıyor) kısacası. konuyu uzattım ama açmışken bahsettiğim model çamaşır ve solo 1440 sc bulaşık makinası hakkında ne düşünürsünüz çünkü bazıları mielenin giriş modelleri için sorunlu falan diyorlar. kurban bayramınızı ve cumhuriyet bayramınızı kutlar sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. NOT:başka forumdaşların da fikirlerini beklerim!

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

ahanda bu

gökoş üstad sizin miele kullanıcısı olduğunuzu biliyorum. yalnız şikayet varda miele servisleri için bakım yaptırdıktan sonra makinam bozuldu şu kadar masraf çıktı gibi şikayetler gördüm miele sevisleri tamir işi fazla çıkmadığından mı nedir böyle acemimi yoksa bir şanssızlıkmı ayrıca servisin yaptığı bir arızadan mielenin masrafsız tamiri gerekmezmi? bir de bu bakımlar ücretsizmi zorunlumu veya garanti süresi içindemi? şimdi 3700 modeli ni düşünüyorum ama aklileştiremiyorum çünkü evdeki siemens 54060 canavar gibi çalışıyor ve11.yılında! bulaşık makinasını da almak istiyorum o da bosch 12. yılını dolduracak hadi o yazlıktaki eski makinanın yerine ama çamaşır makinasına mantıklı bir sebep bulamıyorum(tüketim değerleri de kollamıyor) kısacası. konuyu uzattım ama açmışken bahsettiğim model çamaşır ve solo 1440 sc bulaşık makinası hakkında ne düşünürsünüz çünkü bazıları mielenin giriş modelleri için sorunlu falan diyorlar. kurban bayramınızı ve cumhuriyet bayramınızı kutlar sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. NOT:başka forumdaşların da fikirlerini beklerim!

Öncelikle sizinde Kurban ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. İşlerin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır siteye girmiyorum. Miele servisindeki elemanlar pek deneyimli değil çok tanınan bir marka değil ve ürünleri kolay kolayda arıza vermez kaldıki bir arıza oldu imdadınıza hemen yetişiyorlar servis ücretleri diğer servislere göre oldukça yüksek Allah arıza vermesin. Ben 3 senedir hiçbir arıza yaşamadım ve servis çağırmadım Mielenin Buzdolabı-Çamaşır-Kurutma-Bulaşık Makineleri ve birçok ürünü 20 yıl kullanım ömrüne sahiptir kolay kolay arıza vermez kullanım hatalarını saymassak 20-30 yıl servis görmeden çalışır.Arızaların çoğuda kullanım hatalarından dolayı ortaya çıkıyor. Ayrıca Çamaşır-Kurutma veya Bulaşık makinelerine nasıl bir bakım gerekir bilmiyorum ancak bu bakımları herkes kendi evinde yapıyor. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklandıysa tabiki ücret alınıyor diğer durumlarda hiçbir ücret talep edilmez. Miele'de düşük model yüksek model diye bir kıyaslama yok her modelde aynı motor, aynı pompa, aynı beyin yani kısacası her model aynı parçalarla üretiliyor. Baktığınız çamaşır ve bulaşık modelini tavsiye ederim ikiside çok iyi Miele'nin giriş modelleri sorunlu diyenler Miele kullanmışmı acaba sorarım onlara. Neyse çok uzattım uzun lafın kısası Miele'nin düşük modelide yüksek modelide serviside çok iyidir. Güvenle alabilirsiniz ömür boyu kullanabilirsiniz.. İyi Geceler...

• quote:

quote:

quote:

quote:

ahanda bu

Öncelikle sizinde Kurban ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. İşlerin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır siteye girmiyorum. Miele servisindeki elemanlar pek deneyimli değil çok tanınan bir marka değil ve ürünleri kolay kolayda arıza vermez kaldıki bir arıza oldu imdadınıza hemen yetişiyorlar servis ücretleri diğer servislere göre oldukça yüksek Allah arıza vermesin. Ben 3 senedir hiçbir arıza yaşamadım ve servis çağırmadım Mielenin Buzdolabı-Çamaşır-Kurutma-Bulaşık Makineleri ve birçok ürünü 20 yıl kullanım ömrüne sahiptir kolay kolay arıza vermez kullanım hatalarını saymassak 20-30 yıl servis görmeden çalışır.Arızaların çoğuda kullanım hatalarından dolayı ortaya çıkıyor. Ayrıca Çamaşır-Kurutma veya Bulaşık makinelerine nasıl bir bakım gerekir bilmiyorum ancak bu bakımları herkes kendi evinde yapıyor. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklandıysa tabiki ücret alınıyor diğer durumlarda hiçbir ücret talep edilmez. Miele'de düşük model yüksek model diye bir kıyaslama yok her modelde aynı motor, aynı pompa, aynı beyin yani kısacası her model aynı parçalarla üretiliyor. Baktığınız çamaşır ve bulaşık modelini tavsiye ederim ikiside çok iyi Miele'nin giriş modelleri sorunlu diyenler Miele kullanmışmı acaba sorarım onlara. Neyse çok uzattım uzun lafın kısası Miele'nin düşük modelide yüksek modelide serviside çok iyidir. Güvenle alabilirsiniz ömür boyu kullanabilirsiniz.. İyi Geceler...

teşekkürler üstad.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ahanda bu

üstad size bir sorum daha olacak araştırdım ben bulamadım mielenin 6-7-8 kg lık makinalarının kazan hacimleri kaç litre acaba bilginiz varmı? hem böylece forumdaşlara da bu konuda fikir vermiş olursunuz! tekrar teşekkürler.

• Tambur hacimlerinin ne kadar olduğunu bilmiyorum ancak bendeki makinenin 6kglık tamburu diğer 6kglık tamburlara göre oldukça geniş aynı şey 7 ve 8kg lıklar içinde geçerli. Yani diğer markaların 6-7-8 kg lık tamburlarından büyük ancak kaç litre bilmiyorum. Endüstriyler tip makinelerinde kg başına 10kg hacim düşüyor bu mantıkla 6kg=60L 7kg=70L 8kg=75-80L hacime sahip bu verdiğim değerler %100 doğrudur çünkü bildiğimiz 6-7-8kg lık tamburlardan oldukça geniş. Eskilerden bildiğimiz V468-2200 gibi Alman Lisanslı makinelerde 5-5,5kg dı 50-55L tambur hacimleri vardı. Türkiye'de kg başına 10kg hacim düşen sadece Miele var oda Alman zaten diğer makinelerde kg başına 8L hacim düşüyor 6kg=45-50L, 7kg=55-60, 8kg=60-65L hacime sahip. Örneğin Arçelikten aldığınız 8kg lık makineyle Miele'den aldığınız 8kg lık makinenin tamburları arasında büyük fark vardır biri 65L diğeri 80L gerçek 8kglık hacim Miele'de var. Şuan satılan 5-6-7-8kg lık makinelerin hiçbiri 5-6-7-8kg alamıyor 5kg lık makine 3,5-4kg, 6kg lık makine 4,5-5kg, 7kg lık makine 5,5-6kg, 8kg lık makine 6,5-7kg çamaşır alır. Neyse yine çok uzun oldu Herkese İyi Günler..

• Miele'nin tambur hacimleri diğerlerinden geniş ama kg başına 10lt olduğunu sanmıyorum. O kadar da geniş değiller. Tahminimce 6kg 55lt, 7kg de 60lt civarıdır. Sorar öğrenirim.
  • quote:

Tambur hacimlerinin ne kadar olduğunu bilmiyorum ancak bendeki makinenin 6kglık tamburu diğer 6kglık tamburlara göre oldukça geniş aynı şey 7 ve 8kg lıklar içinde geçerli. Yani diğer markaların 6-7-8 kg lık tamburlarından büyük ancak kaç litre bilmiyorum. Endüstriyler tip makinelerinde kg başına 10kg hacim düşüyor bu mantıkla 6kg=60L 7kg=70L 8kg=75-80L hacime sahip bu verdiğim değerler %100 doğrudur çünkü bildiğimiz 6-7-8kg lık tamburlardan oldukça geniş. Eskilerden bildiğimiz V468-2200 gibi Alman Lisanslı makinelerde 5-5,5kg dı 50-55L tambur hacimleri vardı. Türkiye'de kg başına 10kg hacim düşen sadece Miele var oda Alman zaten diğer makinelerde kg başına 8L hacim düşüyor 6kg=45-50L, 7kg=55-60, 8kg=60-65L hacime sahip. Örneğin Arçelikten aldığınız 8kg lık makineyle Miele'den aldığınız 8kg lık makinenin tamburları arasında büyük fark vardır biri 65L diğeri 80L gerçek 8kglık hacim Miele'de var. Şuan satılan 5-6-7-8kg lık makinelerin hiçbiri 5-6-7-8kg alamıyor 5kg lık makine 3,5-4kg, 6kg lık makine 4,5-5kg, 7kg lık makine 5,5-6kg, 8kg lık makine 6,5-7kg çamaşır alır. Neyse yine çok uzun oldu Herkese İyi Günler..

tekrar tekrar teşekkürler üstadım!

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Miele'nin tambur hacimleri diğerlerinden geniş ama kg başına 10lt olduğunu sanmıyorum. O kadar da geniş değiller. Tahminimce 6kg 55lt, 7kg de 60lt civarıdır. Sorar öğrenirim.

sizin de miele konusundaki soru-n-larıma olan fikirlerinizi öğrenmeyi çok isterim. ilginize ayrıca teşekkür ederim üstad!
  • candoğan bey prfilo acm 2100 tr çmşr makinamda herşey nrmal hazır knumu ışığı yanıyor sl taraftaki çalıştır düğmesine basınca çalışıyor ışığına geçiyr hiç hareket etmiyr(su almıyr-sıkma mdunda denedim sıkma konumundada çalışmadı) ve 1-2 dk snra program snu ışığı yanıp sönüyor.

((forumdaki diğer mesajlara baktım kapak kilidinde bahsediliyrdu program snu ışığı yanıp sönerken kapağı açmayı denedim kilitli olduğu için açılmadı bir müddet snra kilit açma sesi gelince kapak açılıyor))

yardımlarınızı bekliyorum
  • Bugün; 14:34:05
    Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=68510813

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Arkadaşlar 10 yıldır kullandıgım Bosh marka çamaşır makinam arıza yaptı,bende internetten bir özel servis çagırdım.Şahin Ticaret,boshservisim.com diye bir siteden

bu arkadaşlar geldi arızanın,amortisörden kaynaklandıgını söylediler + Termostaında degişmesi gerektigini söylediler ,fiayt olarak 280.tl ücret alacaklarını belirttiler bende yapın dedim

BU FİRMADAN UZAK DURUN...ŞAHİN TİCARET.....WWW.BOSHSERVİSİM.COM............FAHİŞ FİYAT......

• merhaba bosh marka çamaşır makinemiz var çamaşırları içine attım çalıştrdm sonra elektrkler gitti geldi bir baktım ışık kısmındaki sayılar tam çıkmıyor makine durmuş sonra baktım tamamiyle ışık yok ve şuan da çalışmıyor ne tür bir problem olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meadow2008

merhaba bosh marka çamaşır makinemiz var çamaşırları içine attım çalıştrdm sonra elektrkler gitti geldi bir baktım ışık kısmındaki sayılar tam çıkmıyor makine durmuş sonra baktım tamamiyle ışık yok ve şuan da çalışmıyor ne tür bir problem olabilir?

makinanızı kapatıp fişten çekiniz birkaç dakika sonra tekrar fişe takınız ve istediğiniz programdan başlatınız. fişi çıkardığınızda makineyi resetlemiş olacaksınız. benim aklıma gelen çözüm bu. geçmiş olsun!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meadow2008

merhaba bosh marka çamaşır makinemiz var çamaşırları içine attım çalıştrdm sonra elektrkler gitti geldi bir baktım ışık kısmındaki sayılar tam çıkmıyor makine durmuş sonra baktım tamamiyle ışık yok ve şuan da çalışmıyor ne tür bir problem olabilir?

makinanızı kapatıp fişten çekiniz birkaç dakika sonra tekrar fişe takınız ve istediğiniz programdan başlatınız. fişi çıkardığınızda makineyi resetlemiş olacaksınız. benim aklıma gelen çözüm bu. geçmiş olsun!

bunları yaparken çamaşır makinası musluğunu kapamayı unutmayın her ihtimale karşı.
  • yaptm ama maalesef olmuyor acaba kısa devre yapmış olabişlr mi
  • hocam benim annemin çamaşır makinesi Indesit ... çamaşırları makineye atıyor yıkıyor kurulamaya geçiyor devamlı kurulamada çalışıyor kendini kapatmıyor bıraksak sabaha kadar çalısır... biz kapatıncada bakıyoruz çamaşırlar kirli sorunu nedir neyi vardır ? kimisi beyni yanmış diyor kimisi kartı yanmış diyor... çaylak üyeyim pek bilgim yok cevaplarsanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.