Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.899
Cevap
453
Favori
2.677.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaşım tarif ettigin ses kirliliği sanrim sadece sende mevcut azönce bacanağa sordum sadece çamasirlarin düğme sesi ve standart kurutma sesi geliyor dedi.içten gelen bi titreme falan yok yani.farklı bir servise gönder biranönce.
  • @nayaleo

444 6 333 Bosch çağrı merkezini arayın ve fabrika merkez servisten bir teknisyen size gönderilmesini isteyin. Buradaki kişiler daha bilgili ve tecrübeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 23 Şubat 2012; 15:52:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

sn.nayelo pes etme derim.servis çağır dicektim ama çağırdım diye yazmıştın daha önce sanrim.bosh-siemens beyazeşya bölümünde calışan makine mühendisi arkadasim var.istanbuldaysan yönlendirmeye çalışırım.

Pes ettim ama mutsuzum walla.yeni bebeğimiz var.birsürü ekstra harcama içinde 1800 tl 8 taksitle kendimizi zorlayıp binbir hayalle aldık ama ses olayı keyfimizi çok kaçırdı :( servis çağırdım evet ama pişkin pişkin gülüp "aaa bu ses normal" dediler.izmirdeyim malesef.yinede çok saol arkadaşım ilgin için.olmadı ben artık izmirden WTW86561 modeli kullanan birini bulup gidip makinesinin sesini dinlemeyi rica edicem :) kaldıki aynı ses diğerlerinde varsa gerçekten yazık yani.şuan makina açık ve beynimde uğulduyor.neyse hadi bana gelmiş geçmiş olsun.eğer sesi benim gibi problem yapacak olan arkadaşlar varsada onlarada bu ders olsun diyorum :)

Bende de 86562 modeli var ve benimkisi de sesli calisiyor,
    Bahsettiginiz ses, buzdolaplarinin cikardigi tiz sese benziyor sanirim,
    Makinenin sag alt kismindan geliyor, hatta yandaki sac kasaya sikica bastirdiginizda tonu degisiyor :)
    Servis bana da normal dedi, alistik artik

• quote:

arkdaşım tarif ettigin ses kirliliği sanrim sadece sende mevcut azönce bacanağa sordum sadece çamasirlarin düğme sesi ve standart kurutma sesi geliyor dedi.içten gelen bi titreme falan yok yani.farklı bir servise gönder biranönce.

Çok teşekkürler sn virtue tespitin için.aynı model olup sesten rahatsız olmamaları benim için bir ışık oldu sanki :) şimdi video yaptım onu yüklüyorum.bir dinleyip bakarmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@nayaleo

444 6 333 Bosch çağrı merkezini arayın ve fabrika merkez servisten bir teknisyen size gönderilmesini isteyin. Buradaki kişiler daha bilgili ve tecrübeli.

Haklı olabilirsin arkadaşım.zira gelen servis pekte ilgili değildi.biraz dinledi ve pişkin pişkin "normal" dedi geçti gitti.peki ben bosch çağrı merkezini ikinci sefer aynı sorun için ararsam bir tepki alırmıyım acaba.ama bu benim hakkım olmalı.ben birçok yerde a sınıfları b sınıflarına göre çok daha sessiz gibi bilgiler okuyorum.benim makine b sınıflarına göre canavar sesi çıkarıyorr.çok teşekkürler yardım ve önerin için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkoc

quote:

quote:

sn.nayelo pes etme derim.servis çağır dicektim ama çağırdım diye yazmıştın daha önce sanrim.bosh-siemens beyazeşya bölümünde calışan makine mühendisi arkadasim var.istanbuldaysan yönlendirmeye çalışırım.

Pes ettim ama mutsuzum walla.yeni bebeğimiz var.birsürü ekstra harcama içinde 1800 tl 8 taksitle kendimizi zorlayıp binbir hayalle aldık ama ses olayı keyfimizi çok kaçırdı :( servis çağırdım evet ama pişkin pişkin gülüp "aaa bu ses normal" dediler.izmirdeyim malesef.yinede çok saol arkadaşım ilgin için.olmadı ben artık izmirden WTW86561 modeli kullanan birini bulup gidip makinesinin sesini dinlemeyi rica edicem :) kaldıki aynı ses diğerlerinde varsa gerçekten yazık yani.şuan makina açık ve beynimde uğulduyor.neyse hadi bana gelmiş geçmiş olsun.eğer sesi benim gibi problem yapacak olan arkadaşlar varsada onlarada bu ders olsun diyorum :)

Bende de 86562 modeli var ve benimkisi de sesli calisiyor,
    Bahsettiginiz ses, buzdolaplarinin cikardigi tiz sese benziyor sanirim,
    Makinenin sag alt kismindan geliyor, hatta yandaki sac kasaya sikica bastirdiginizda tonu degisiyor :)
    Servis bana da normal dedi, alistik artik

61-62 aynı modeller aslında evet.sese alışmak mümkün görünmüyor bizde :( az sonra ekleyeceğim videoyu izleyip bir tespitte kıyaslamada bulunabilirmisiniz acaba.teşekkürler...

• http://www.izlesene.com/video/wtw86561tr-ses-bilgisi/5888285 bu video kaydı arkadaşlar.makina çalışıyor ve birinci dakikadan itibaren ses başlıyor.1 video daha çektim.orda çalışırken kapatıyorum cihazı.ses kesilince birden, şiddeti daha iyi anlaşılıyor.onuda yüklemeye çalışıyorum.lütfen fikirlerinizi paylaşırmısınız.teşekkürler...
  • quote:

http://www.izlesene.com/video/wtw86561tr-ses-bilgisi/5888285 bu video kaydı arkadaşlar.makina çalışıyor ve birinci dakikadan itibaren ses başlıyor.1 video daha çektim.orda çalışırken kapatıyorum cihazı.ses kesilince birden, şiddeti daha iyi anlaşılıyor.onuda yüklemeye çalışıyorum.lütfen fikirlerinizi paylaşırmısınız.teşekkürler...

Videoyu izledim gercekten cok rahatsız edici bir ses.Aynısı bende de var ve hiç bir şikayetim yok, gayet sessiz ve memnunum.Sadece donen çamaşırların kazana çarpma sesini duyuyorum ancak ondan sonra makinanin sesi az biraz duyuluyor.siz de tam tersi makinanin sesi camasirlarin sesini bastiriyor.Bence şikayet var a başvurun sonuçta az buz paralar vermedik,bir zahmet sattıkları ürünün arkasında dursunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gardenia59 -- 24 Şubat 2012; 15:39:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gardenia59

quote:

http://www.izlesene.com/video/wtw86561tr-ses-bilgisi/5888285 bu video kaydı arkadaşlar.makina çalışıyor ve birinci dakikadan itibaren ses başlıyor.1 video daha çektim.orda çalışırken kapatıyorum cihazı.ses kesilince birden, şiddeti daha iyi anlaşılıyor.onuda yüklemeye çalışıyorum.lütfen fikirlerinizi paylaşırmısınız.teşekkürler...

Videoyu izledim gercekten cok rahatsız edici bir ses.Aynısı bende de var ve hiç bir şikayetim yok, gayet sessiz ve memnunum.Sadece donen çamaşırların kazana çarpma sesini duyuyorum ancak ondan sonra makinanin sesi az biraz duyuluyor.siz de tam tersi makinanin sesi camasirlarin sesini bastiriyor.Bence şikayet var a başvurun sonuçta az buz paralar vermedik,bir zahmet sattıkları ürünün arkasında dursunlar...

Demi yaa gerçekten tahammül edilecek gibi değil.ayrıca inanın videodaki ses az bile çıkmış.ikinci bir video daha var yüklenen.orda kapatıp açıyorum cihazı.daha iyi anlaşılıyor.sn Gardenia tekrar sormak isterim müsadenizle.makinayı ilk çalıştırmaya başladıktan 1 dk sonra sonra artan bir ses kesinlikle olmuyor sizde öylemi? iyiki böyle tartışma ve araştırma platformlarına sahibiz diyorum.yoksa resmen gelen bosch servisi beni ikna edip bu makinayla ömür geçirmemi sağlayacaklardı.iyice emin olursam hemen arıycam servisi.çok teşekkürler...

• http://www.izlesene.com/video/mvi-2202-mov/5889951

Bakın buda ikinci video.arada kapatıp açıyorum ses daha iyi anlaşılsın diye.ilgili arkadaşlar lütfen inceleyin.teşekkürler....
  • Videoları izledim ve öyle aman-aman bir ses yok normal kurutma makinesi sesi bu sese çamaşırın kazana vurma sesi ve komresör çalışma seside eklenince biraz fazla olabiliyor ancak Komresörlü/Isı pompalı kurutma makinelerinde Komresör ve ısı pompası seside duyulduğundan fazla sesli gibi geliyor.Makine Klima motoru gibi ses çıkarıyor.
  • Bendeki 86562 ayni bu sesle calisiyor, gökos'un belirttigi gibi klima kompresoru sesine benziyor. Ben de basta kafaya takmistim, artik umursamiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Demi yaa gerçekten tahammül edilecek gibi değil.ayrıca inanın videodaki ses az bile çıkmış.ikinci bir video daha var yüklenen.orda kapatıp açıyorum cihazı.daha iyi anlaşılıyor.sn Gardenia tekrar sormak isterim müsadenizle.makinayı ilk çalıştırmaya başladıktan 1 dk sonra sonra artan bir ses kesinlikle olmuyor sizde öylemi? iyiki böyle tartışma ve araştırma platformlarına sahibiz diyorum.yoksa resmen gelen bosch servisi beni ikna edip bu makinayla ömür geçirmemi sağlayacaklardı.iyice emin olursam hemen arıycam servisi.çok teşekkürler...

İkinci videoda benimkiye bir fark göremedim,ama birinci videodaki o birinci dakikada çıkan o titreşimli ses benim makinada yok,bizzat denedim bugün.

• Arkadaşlar merhaba,

Bende annem için bir kurutma makinesi almayı düşünüyordum, ama nerden nasıl hangisi alsam diye düşünürken imdadıma siz yetiştiniz

Şimdi ben sizden, A sınıfı enerjili uzun yıllar kullanabileceğimiz kurutma makinasi tavsiyesi istiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Arkadaşlar merhaba,

Bende annem için bir kurutma makinesi almayı düşünüyordum, ama nerden nasıl hangisi alsam diye düşünürken imdadıma siz yetiştiniz

Şimdi ben sizden, A sınıfı enerjili uzun yıllar kullanabileceğimiz kurutma makinasi tavsiyesi istiyorum ?

Bosch WTS86562 veya muadili Siemens WT46W561TR
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Şimdi fiyatlarına baktımda, fiyatları baya iyiymiş :)
    Yukarda bi arkadaş hem yıkama hem kurutma yapan bi makina için 1600 TL gibi bi rakam çıkardı sadece kurutmanın ldugu bi makina neden 1800-1900 gibi fiyatlar da ?

• Dün, Electrolux EDH 97980 H Isı pompalı kurutma makinesi aldım. Denemeyi yaptım, kurutma performansından memnun kaldım ancak gürültü düzeyi çok yüksek. Bu sebepten makineyi iade edeceğim. Akşam değil, gündüz çalıştırmak apartmanda sorun olur bence. Sessiz çalışan kurutma makinesi ne önerebilirsiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Şimdi fiyatlarına baktımda, fiyatları baya iyiymiş :)
    Yukarda bi arkadaş hem yıkama hem kurutma yapan bi makina için 1600 TL gibi bi rakam çıkardı sadece kurutmanın ldugu bi makina neden 1800-1900 gibi fiyatlar da ?

Ben evimde Bosch 86561 kullanıyorum.Ben de ilk basta acaba hem yıkayan hem kurutan bir makina mı alsam diye düşünmüştüm.Fakat sonradan araştırınca bu tarz makinaların yıkadığı çamaşırın yarısı kadar çamaşırı kuruttugunu ve çamaşırların tiftiklerini temizlemedigini öğrendim ki bizim evde bol tüylu bir İran kedisi ile yaşadığımızdan dolayı bu özellik bizim için altın degerinde bu nedenle ayrıca kurutma makinası aldım.Ustelik A++ olduğu için elektrik faturama neredeyse yansımadı diyebilirim.Bir de fiyatlar düştükce enerji verimliliği de azalıyor ona da dikkat edin derim ben.Ayrica netten ya da bayi ile iyi bir pazarlikla o dediğiniz fiyatları baya bir aşağı da çekebilirsiniz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gardenia59 -- 26 Şubat 2012; 13:10:56 >

• merhaba arkadaşlar daha doğrusu kullanan arkadaşlar biz evde öyle yok gömlekler ayrı yok havlular ayrı falan gibi olmuyor biz sadece açık renkliler koyu renkliler ve beyazlar şeklinde kullanıyoruz ç. makinasını acaba kurutma makinası alınca hepsini ayrı ayrı mı kurutacağız yoksa makinadan çıkarıp direk kurutmaya atsak olur mu çekme falan yaparmı giysiler diye düşünüyorum var mı acaba yorum yapabilecek biri?????????
  • quote:

Cihazdaki rahatsız edici olan ses kompresör sesi, bence de sesi çok fazla. Kompresörde bir hata var. Bu sesin normal olmadığını, ısı pompalı başka cihazların sesi hakkında bilginizin olduğunu belirtip cihazın değişimini isteyin.

Tıpkı 20 senelik buzdolapları gibi ses çıkarıyor, normal değil kesinlikle. Ya kompresörün içinde bir hata var, ya da nakliyedeki bir hata sonucu yerine tam oturmamış olduğundan titreşime neden oluyor. Cihazın dengesi yerinde mi?

Bir de şikayetlerinizi servis yerine, 444 66 33 Bosch çağrı merkezine yapın. Böylece şikayetinizi kurumsal ilkelere uygun olarak takip etmek durumunda kalırlar. Gerekirse size fabrika merkez servisi göndersinler. Size gelen servis işinin ehli değilmiş demek ki. Bana gelen servislerin hepsi fabrika merkez servisiydi ve oldukça bilgiliydiler. Dilerim sorununuzu çözersiniz.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.