Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: la-bombonera

Arkadaşlar kurutma makinasında dikkatimi cekekn bir durum var.
    Her kururtmadan sonra filtre tamamen doluyor ve neden bu kadar doluyor ve bu filtreye birirken nedir toz mu yoksa çamaşırlarmı parçalanıyor.
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

dostum normal durum bendede oluyor.özellikle pamuklu yün elyaflarda.battanıyelerde vb.yenı çamaşırda dahada cok oluyor.makıne bosch maxx 7

• quote:

Orijinalden alıntı: la-bombonera

Arkadaşlar kurutma makinasında dikkatimi cekekn bir durum var.
    Her kururtmadan sonra filtre tamamen doluyor ve neden bu kadar doluyor ve bu filtreye birirken nedir toz mu yoksa çamaşırlarmı parçalanıyor.

Çamaşırlar giyildikten sonra dış ortam koşullarına maruz kalıyor toz-iplik küçük havlar çamaşıra yapışıyor bu durum çamaşır makinesinde de oluyor özelliklede siyah çamaşırların üstünde küçük küçük tüyler oluyor bu tüyler kurutma makinesinde çamaşır kurumaya başlarken çevirme ve üfleme yardımıyla çamaşırın üstünden kalkıp filtrede toplanıyor.Bunun toz yada parçalanmayla alakası yok.Çamaşırlar hep hav bırakır filtreyi temizledikten sonra çamaşırları hiç ellemeden Havalandırma programını çalıştırın 15 dk sonra program bittiğinde filtrenin tekrar dolduğunu görürsünüz.

• filtrenin bu şekilde dolmasi hayra alamet ozaman bu arada 3885 i istanbul avrupa yakasında stokta bildiginiz mağaza var mı ?
  • Meraba arkadaşlar.Bende uzun araştırmalar sonucu kurutma makinası almaya karar vermiştim.geçen ay bosch bayine gidip WTE86303TR modelini istedik.ellerinde yoktu ve mağaza sahibi hanım binbir ısrarla bizi WTS8651STR modeline yönlendirdi.aradaki fiyat farkı 350 tl idi."bakın bunun kısa programı var 15 dk lık, yok sepette bütün yünlülerinizi kurutursunuz vs. "neticede başarılı oldu ve bizi ikna etti.makine geldi servis elamanı kullanma talimatlarını verirken ben hayal kırıklığına uğradım.15dk programında sadece 1-2 parça çamaşır kurutulabilir, sepete sadece bir kazak atılabilir,8 kilo çamaşır kuurtma sadece 2 programda mevcut diğerleri 3 kg kurutur bilgilerini verince ben acayip hayalkırıklığı yaşadım.
    Dahası sonradan bu başlığı bulupta okuduğumda neden A sınıfı almadım diyede epey üzüldüm.neyseki şanslıydım, aldığım dönemde "ürünün konforundan memnun kalmazsanız 1 ay içerisinde iade fırsatı" kampanyası vardı.ilk başlarda çok ümidim yoktu ama yinede hemen müşteri hizmetlerini arayıp bilgi aldım.ayrıca kendilerine şöylede dedim"bakın biz makinenizin konforundan o kadar memnun kaldıkki, bırakın değiştirmeyi, sadece kışın değil her mevsim kullanabilmek için A sınıfı almaya karar verdik" dedim.bayiye yönlendirdi bizi.bayi biraz sorun çıkardı kendi çapından ama merkez tarafından uyarı alınca iadeyi kartımıza yaptılar.biraz uğraştırdılar ama yinede işimiz halloldu. bizde hemen hayalini kurduğumuzzz WTW86561TR modeline yöneldik ve aldık.Buraya kadar bosch un müşteri memnuniyeti politikasıyla bir alkışı hakketti benim tarafımdan
    Neyseki 3 gün önce makinem geldi.öncelikle birkaç karşılaştırma yapayım.
    WTS8651STR de aşırı ısı oluyordu makina etrafında ama 61 de olmuyor.
    birçoğunuzun bildiği gibi alttaki ikinci filtresini 61 kendisi temizliyor.
    ısı pompası teknolojisi sayesinde 61 den çıkan çamaşırlar aşırı sıcak olmuyor.
    buraya kadar herşey güzellllll.ama arkadaşlar benim 61 de farkettiğim ve bence sorun olan bir ayrıntı var.makinayı çalıştırıyorum bir süre sonra bir titreme sesi yada motor sesi gibi vızıltılı bir ses başlıyor.ve bu sanırım yoğunlaştırma işlemi başladığında oluyor.suyla ilgili bişeymi anlamadım.daha önce 5-10 kereliğinede olsa 51S tr modelini kullandığım için buayırımı yapabiliyorum.dier makinede bu ses kesinliklle yoktu.aklıma ilk gelen acaba 61 deki kendi kendini temzileyen alttaki filtreden dolayımı bu ses var oldu.ama buda "gülü seven dikenine kaltlansın efendim" demekmi oluyor yani işte bu benim tadımı çok kaçırdı
    hemen müşteri hüzmetlerini arayıp sormak istedim ancak diğer makinenin iadesinde o kadar çok araşıp o kadar çok çağrı ve şikayette bulunmuşumki mimlenmiş olmaktan korktuğumdan önce sizlere sorup emin olmak istedim.eğer bu rahatsız edici ses sadece benim makinemden geliyorsa tabiki derhal arayacağım servisi
    lütfen WTW86561TR modelini ve diğer A sınıfı makine modellerini kulanan arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz.dilerseniz sesin ne olduğunu anlamamız için videosunu çekip ekleyebilirimde.Şimdiden teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

filtrenin bu şekilde dolmasi hayra alamet ozaman bu arada 3885 i istanbul avrupa yakasında stokta bildiginiz mağaza var mı ?

ceplerde peçete, kağıt vs kaldıysa yıkamada dağılıp koyu renkli elbiselerin üzerinde berbat -çıkmaz beyaz beyaz kalıntılar bırakıyor. kurutma makinesi bu kalıntıları tamamen temizliyor. bir diğer kur. mak. avantajı da bu.

stok-bayi vs uğraşma. ben polatlı bayisinden almak istedim 10 gün felan bekleteceklerdi. firmanın online satış uygulamasını kullandım, ertesi gün servis cihazı getirip kurdu. kargoyla adresine yakın bir servise malı gönderiyorlar, onlar da telefonla sana ulaşıp "ne zaman gelelim" diye teyit alıp, hem malı getiriyor ve hem de kurulum yapıyorlar.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

filtrenin bu şekilde dolmasi hayra alamet ozaman bu arada 3885 i istanbul avrupa yakasında stokta bildiginiz mağaza var mı ?

ceplerde peçete, kağıt vs kaldıysa yıkamada dağılıp koyu renkli elbiselerin üzerinde berbat -çıkmaz beyaz beyaz kalıntılar bırakıyor. kurutma makinesi bu kalıntıları tamamen temizliyor. bir diğer kur. mak. avantajı da bu.

stok-bayi vs uğraşma. ben polatlı bayisinden almak istedim 10 gün felan bekleteceklerdi. firmanın online satış uygulamasını kullandım, ertesi gün servis cihazı getirip kurdu. kargoyla adresine yakın bir servise malı gönderiyorlar, onlar da telefonla sana ulaşıp "ne zaman gelelim" diye teyit alıp, hem malı getiriyor ve hem de kurulum yapıyorlar.

saygılarımla.

arcelik.com mu
    arcelikal.com mu ?

• 561 ile biten model a sınıfından %50 daha az enerji harcar. bu az harcama işini ıstma - yoğunlaştırma döngüsünde kullandığı ısı pompası teknolojisi sağlıyor. ısı pompası denen şey esasında küçük çaplı bir buzdolabı-klima sistemidir. bahsettiğiniz ses de bu buzdolabı-klima sisteminin kompresöründen gelir. bürün ısı pompalı cihazlarda bu ses ve beraberinde bir miktar titreşim mutlaka olur, bendeki arçelikte de var. aynı ortamda çalışmadıkça ses karşılaştırması yapmak zor.

saygılarımla.
  • siparişi verdim.teşekkürler elmacı.ürün geldikten nekadar süre icinde +7 yıl farantiyi aktif ettirebiliyoruz ?
  • quote:

siparişi verdim.teşekkürler elmacı.ürün geldikten nekadar süre icinde +7 yıl farantiyi aktif ettirebiliyoruz ?

montaj tarihinden itibaren 1 ay içinde.
    http://www.arcelik.com.tr/garanti-uygulamalari.html
  • eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

Meraba arkadaşlar.Bende uzun araştırmalar sonucu kurutma makinası almaya karar vermiştim.geçen ay bosch bayine gidip WTE86303TR modelini istedik.ellerinde yoktu ve mağaza sahibi hanım binbir ısrarla bizi WTS8651STR modeline yönlendirdi.aradaki fiyat farkı 350 tl idi."bakın bunun kısa programı var 15 dk lık, yok sepette bütün yünlülerinizi kurutursunuz vs. "neticede başarılı oldu ve bizi ikna etti.makine geldi servis elamanı kullanma talimatlarını verirken ben hayal kırıklığına uğradım.15dk programında sadece 1-2 parça çamaşır kurutulabilir, sepete sadece bir kazak atılabilir,8 kilo çamaşır kuurtma sadece 2 programda mevcut diğerleri 3 kg kurutur bilgilerini verince ben acayip hayalkırıklığı yaşadım.
    Dahası sonradan bu başlığı bulupta okuduğumda neden A sınıfı almadım diyede epey üzüldüm.neyseki şanslıydım, aldığım dönemde "ürünün konforundan memnun kalmazsanız 1 ay içerisinde iade fırsatı" kampanyası vardı.ilk başlarda çok ümidim yoktu ama yinede hemen müşteri hizmetlerini arayıp bilgi aldım.ayrıca kendilerine şöylede dedim"bakın biz makinenizin konforundan o kadar memnun kaldıkki, bırakın değiştirmeyi, sadece kışın değil her mevsim kullanabilmek için A sınıfı almaya karar verdik" dedim.bayiye yönlendirdi bizi.bayi biraz sorun çıkardı kendi çapından ama merkez tarafından uyarı alınca iadeyi kartımıza yaptılar.biraz uğraştırdılar ama yinede işimiz halloldu. bizde hemen hayalini kurduğumuzzz WTW86561TR modeline yöneldik ve aldık.Buraya kadar bosch un müşteri memnuniyeti politikasıyla bir alkışı hakketti benim tarafımdan
    Neyseki 3 gün önce makinem geldi.öncelikle birkaç karşılaştırma yapayım.
    WTS8651STR de aşırı ısı oluyordu makina etrafında ama 61 de olmuyor.
    birçoğunuzun bildiği gibi alttaki ikinci filtresini 61 kendisi temizliyor.
    ısı pompası teknolojisi sayesinde 61 den çıkan çamaşırlar aşırı sıcak olmuyor.
    buraya kadar herşey güzellllll.ama arkadaşlar benim 61 de farkettiğim ve bence sorun olan bir ayrıntı var.makinayı çalıştırıyorum bir süre sonra bir titreme sesi yada motor sesi gibi vızıltılı bir ses başlıyor.ve bu sanırım yoğunlaştırma işlemi başladığında oluyor.suyla ilgili bişeymi anlamadım.daha önce 5-10 kereliğinede olsa 51S tr modelini kullandığım için buayırımı yapabiliyorum.dier makinede bu ses kesinliklle yoktu.aklıma ilk gelen acaba 61 deki kendi kendini temzileyen alttaki filtreden dolayımı bu ses var oldu.ama buda "gülü seven dikenine kaltlansın efendim" demekmi oluyor yani işte bu benim tadımı çok kaçırdı
    hemen müşteri hüzmetlerini arayıp sormak istedim ancak diğer makinenin iadesinde o kadar çok araşıp o kadar çok çağrı ve şikayette bulunmuşumki mimlenmiş olmaktan korktuğumdan önce sizlere sorup emin olmak istedim.eğer bu rahatsız edici ses sadece benim makinemden geliyorsa tabiki derhal arayacağım servisi
    lütfen WTW86561TR modelini ve diğer A sınıfı makine modellerini kulanan arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz.dilerseniz sesin ne olduğunu anlamamız için videosunu çekip ekleyebilirimde.Şimdiden teşekkürler....

cok ses olayı benim yeni aldığım arcelik 3885 dede var sanırım A sınıfı makinalarda bu cok sesli calışma normal.

• Arkadaşlar ege üni. tekstil bölümü hocalarımızdan birtanesi ile sohbet ederken kuruta makinaları için yumuşatıcı kırışık önleyici top olduğunu söylemişti.
    Nette dolanırken karşıa cıkıverdi ben hemen alıyorum sizlerede tavsiye edebilirim.

http://www.limango.com.tr/shop/detail/index.php?show=1045481
  • makineyi balkona kuracagim icin ses olayına takmam saniyorum.
  • yaa arkadaşlar ben size bişey soracağım arkadaşlarıma kurutma makinası alacağım dediğim zaman bana kesinlikle alma giysilere radyasyon bulaştırıyor diyorlar sizce ne kadar doğru veya doğruluk payı var mı kafam çook karışıyor
  • quote:

makineyi balkona kuracagim icin ses olayına takmam saniyorum.

Balkon kapalıysa kurun ancak açıksa Balkona kurmayın karlı havalarda veya 2 dereceden düşük sıcaklıkta makineniz çalışmaz çalışşa bile büyük arızalar meydana gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizer79

yaa arkadaşlar ben size bişey soracağım arkadaşlarıma kurutma makinası alacağım dediğim zaman bana kesinlikle alma giysilere radyasyon bulaştırıyor diyorlar sizce ne kadar doğru veya doğruluk payı var mı kafam çook karışıyor

Kesinlikle Yalan bilgi kurutma makinesiyle radyasyonun ne alakası var Kurutma makinesi dışarıdan aldığı havayı ısıtıcı yardımıyla ısıtarak çamaşırlara veriyor ve kurutuyor böyle şeylere inanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizer79

yaa arkadaşlar ben size bişey soracağım arkadaşlarıma kurutma makinası alacağım dediğim zaman bana kesinlikle alma giysilere radyasyon bulaştırıyor diyorlar sizce ne kadar doğru veya doğruluk payı var mı kafam çook karışıyor

dostum :) sehır efsanelerı bunlar.yok ole bısey.sadece gıysıyı 1 sene gıyeceksen gıyıyon 7 8 ay.azıcık omuru kısalıyor o kadar.sımdıkı ısı pompalılar daha az yıpratıyor da enerjı az harcıyor.tavsıyem bosch veya sıemenstır.bende bosch var memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Balkon kapalıysa kurun ancak açıksa Balkona kurmayın karlı havalarda veya 2 dereceden düşük sıcaklıkta makineniz çalışmaz çalışşa bile büyük arızalar meydana gelir.

balkon kapalı ancak 2 derece olurmu orasini bilemiyorum.bi termometrede oraya koyalim enyisi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

balkon kapalı ancak 2 derece olurmu orasini bilemiyorum.bi termometrede oraya koyalim enyisi.

Kapalıysa bir sorun olmaz ancak makine çalışırken 1 pencere açın.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.