Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bulunsa iyi olur ancak fiziksel temizliğin yerini tutmaz. Sizin düzenli olarak yoğuşturucuyu(condenser) temizlemeniz/temizletmeniz şart.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pharmacist1907 P kullanıcısına yanıt
    Makinanız bozulmadığı sürece değmez. Isı pompasını çok büyütmeyin. Genelde ısı pompası enerji verimliliği sebebiyle tercih edilir ancak konvansiyonel ısıtma yapan makineler daha çabuk kurutur.

• esasman E kullanıcısına yanıt

merhaba urunu birkac haftadir kullaniyorum , acikcasi ucuz diye aldim , sesi cok yuksek ve bazan kupkuru bazan nemli cikariyor dolap kurulugu dedigim halde 😒

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akadirarik A kullanıcısına yanıt

henüz cok yeni araştırmaya başlamış birisi olarak;

• ısı pompalı öneriliyor
    • a++ olması enerji tüketimi acısından avantaj

ben yerli bir marka almayı düşünüyorum. +3 yıl garanti 350 tl civarında arcelik ve grundig icin diye okudum. Grundig GDH 82 A++ 8 kg daha düne kadar trendyolda 3600 tl idi. henüz araştırmamı bitirmeden kampanyası bitti.

karar erdiğinizde yazarsanız bende faydalanırım :)

Bütcenize uygun herhangi bir kurutma makinesi iş görür ancak evin nem sorununun neden kaynaklandığını çözmeniz daha faydalı olur.

Pahalı kurutma makineleri(ısı pompalı) genel olarak daha az enerji tüketirler. Çamaşırları güneştede kurutabilirsiniz, kaloriferlede kurutanilirsiniz, klimaylada kurutabilirsiniz, kurutma makinesiyle de.

Buzdolabından çıkardığınız şişe nasıl terliyor ise yalıtımsız evin duvarları da nemli havada benzer şekilde terler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 18 Ekim 2021; 0:28:5 >
  • Regal 9102 kurutma makinesini 2500 TL buldum. Carrefour dada HOOVER diye bir markayi da 3300 TL ye buldum, Diğer makineler 5000 civarı. Sizce bunlardan hangisini alsak ne kadar sıkıntı olur bu kadar fiyat farkı tereddüt ettiriyor insanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akadirarik -- 19 Ekim 2021; 18:27:59 >
  • garfiens kullanıcısına yanıt

Merhaba. Cihazı banyoya kurdurdum. Banyoda olduğundan dolayı rutubet nemden dolayı oluşacak paslanmalar garanti kapsamına girmez denildi. Kılavuzda vs hiçbir yerde yazmıyor. Sizede böyle söylenildi mi? Birde enteresan bir plastik kokusu var. Başınıza geldi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 18 Ekim 2021; 22:49:52 >
  • Değerli dostlar,

Bir Çamaşır Makinem var. Buna çare arıyorum. Makinem Beko 2418 BX üzerinden on yıl geçtiği için ekonomik ömrünü doldurmuş olarak kabul ediliyor ve firması yedek parçasını deposunda bulundurmuyor.

Makinemin hikayesi şöyle,

Makinede dönerken çıkardığı ses den dolayı servise söyledim servis geldi. Rulman bozuk dedi ve aldı gitti. Sonra tlf. ettiler bu sorunun çözülmesi için komple tambur değişimi gerekir fakat makine 10 yılı doldurduğu için tambur stok da yok ama biz sise iyilik edelim yalnız rulman değiştirelim sizin için dahada ekonomik olur dediler. Mantıklı. Kabul. Makine geldi gene ses var gene geri gittin tekrar geldi ses yok güzel sıkıyor. Fakat

Makine ana yıkama tamamlanıp suyu boşaltacağı zaman iki saniye kadar temiz su alıyor akabinde suyu boşaltmağa başlıyor.. Enteresan dedim ve boş ver pek sorun değil diye es geçtim. Makine normalde yıkama yaparken ısıt maya geçtiğinde tamburunda dönüş ritmi değişiyorki çamaşırlar fazla sıcağa maruz kalmasın. Kullanım kitabında da çamaşırları soğuk modunda yıkasanız da tambur ısıtma modunda ki gibi dönüş moduna girecektir ve bu durumda ısıtma yapmayacaktır der. Ben ne göreyim? makine soğuk modunda yaklaşık 40 derece kadar suyu ısıtıyor.

Bunun çaresini bulamadım. Kendi kendime tamam rotary switch ısıtma moduna giriyor motor tambur hızını değitiriyor ve bu esnada triyak a enerji gidiyor, triyakda da bir sızınti var ki rezistansa enerji gönderiyor diye tahmin yürüttüm Devre kartının Triac a baktım sağlam dahada emin olmak için yenisi ile seğiştirdim. Netice gene aynı. Kullanılmış bir kart aldım onu taktım gene aynı (Hiç çare bulamaz isem rezistansa bir pako ilave edip akımı keserim diyede düşündüm.)

Ben bu cihazın bu sorununa nasıl çare bulabilirim? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba.

Siemens markalı kurutma düşünen arkadaşlar için aşağıdaki modeli inceleyebilirler.
    Fiyat ve ürün özelliği konusunda destek için arayabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

• yimust kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, hangi marka modeli aldınız acaba?
  • araştırmalarımı sonlandırmıs bulunuyorum. bu ürünü aldım az önce

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Burayagittigidiyor
    Grundig GDH 92 Kurutma Makinesi Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/beyaz-esya/kurutma-makinesi/grundig-gdh-92_spp_731771?id=669603489

3850 tl ye geldi. 11.11 indirimlerinde veya blackfriday de ne kadar düşer bilemedim. biraz pahalı gibi geldi ama artık alıp sonlandırmak istedim.

*9kg ve kazan hacmi geniş olması hoşuma gitti.

*Tambur çelik değil. kaplama. ama 7 yıl garanti uzatmayı düşünüyorum. cok sıkıntı etmedim.

*Isı pompalı yani düşük enerji tüketimi var

*Gidip incelediğimde plastik kısımları cok kaliteli gorunmedi gozume. ama benzer bir urune daha fazla para vermek istemedim.

*Baya bir kullanıcı yorumu okudum. genede insanlar memnun. sanırım alt filtreyi temizlemek dısında cok bir sıkıntısı yok gibi duruyor.

arayışta olanlara yardımcı olabilmişimdir umarım. herkese kolaylıklar dilerim.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt

Electrolux

• Arkadaşlar merhaba.

Siemens makinalar konusunda bilgi ve fiyatta yardımcı olabilirim.

Direkt arayacak veya whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676
  • 3000-4000 tl arası kurutma makinasi tavsiye edebilir misiniz? Markası önemli değil. Beklentim de yüksek değil. Kronik arızası olmasın, çamaşırları ıslak bırakmasın ve küçültmesin yeterli. Teşekkür ederim.

• 2 hafta önce Grundig gdh 82 aldım. Çok memnun kaldım, çamaşırları programına göre atıyorum, gayet kuru çıkıyor. Elbiselerden çıkan hav çok fazla, elektrik süpürgesi temizliğinde toplanan tüyler bu kıyafetlerden çıkıyormuş meğer.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 3500 tl ya da daha altına alınabilir kurutma makinesi ne önerirsiniz?

Hiç ilgim ve bilgim olmayan bir konu, samsung çamaşır makinesinin üstüne koyacaz. Ayrı marka olursa sorun olmaz değil mi?

• pcpcpcpc P kullanıcısına yanıt
    Bende uygun fiyata kurutma bakıyorum ama çok kararsızım. Piyasa genelde çok yüksek ama ucuza da var. Onları alsam yanlış mi karar olur bilemiyorum.

Uyguna bulduğum cihazlar
    Regal 9 kg
    Hoover
    Candy

Arçelik 7kg

• 1 haftadır ilgili başlıklara bakıyorum. Bu akşam Arçelik 3891 Kts modelini aldım yarın teslimat ve kurulum için gelecek. Bakalım umarım memnun kalırız.

• Arkadaşlar merhaba.

Siemens düşünenler için fiyat tablosu aşağıdaki gibidir.
    Ürünlerle ilgili sormak istediğiniz her türlü soru için arayabilir veya whatsapp'tan yazabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

https://store.donanimhaber.com/f0/45/d7/f045d7306ea37752a73f09d6a8a76a78.jpg
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.