Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
14.911
Cevap
452
Favori
2.680.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almışken kaliteli bir şey almak istiyorum aslında. Ondan Altus, Vestel gibi markalara bakmadım. Vestel’e de para kazandırmak istemiyorum. Yerli telefon yerli bilmem ne diyorlar motoru parçası Çin malı çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Almışken kaliteli bir şey almak istiyorum aslında. Ondan Altus, Vestel gibi markalara bakmadım. Vestel’e de para kazandırmak istemiyorum. Yerli telefon yerli bilmem ne diyorlar motoru parçası Çin malı çıkıyor.

AEG ve Electrolux aynı markalar.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi bir süre sonra bozulursa elinizde kalıyor parça fiyatlarından ötürü.

O yüzden yerli ürün almak mantıklı olabilir bir bakıma. Ek garanti ücretleri de ucuz oluyor. 7 yıl garanti yapıp, sonra da bozulduğu durumda ucuza tamir imkanınız yine olabilir.

Vestel falan da iyi iş görüyor bakmayın. Artık içinde çin menşeili parça olmayan ürün kalmadı.

Yine de tabii ki diğer markalara da bakabilirsiniz ama ekstra özellik seçerken dikkat edin. Addwash hikaye bir özellik gibi. Mesela Arçelik kurutma geçenlerde oyuncak yıkadığı bir reklam çıkarttı full hikaye. Bendeki makinede ayakkabı yıkama özelliği var, koy oyuncağı ayakkabı rafına, bas düğmeye aynı şey.

Ama mesela LG çamaşır makinesindeki direct drive motor gibi özellikler sarsıntı kontorlü açısından çok faydalı. Böyle özelliklere biraz para verebilirsiniz. 10 yıl garantili inverter motor nispeten yenilikçi bir teknoloji.

Kurutmada da ben Hoover tercih ettim. Ek garanti ücretleri yüksek bu meretin de. Ona da dikkat edin. Mesela 3.000 e makine alıp 250 ye ek garanti yapmak ile 2.800 e makine alıp 450 ye ek garanti yapmak arasında fark yok.

Bir de ben çelik kazan düşündüm ama şu an düşünüyorum da galvaniz de olabilirmiş gayet. Hele ki su ile direk işi olmadığını düşünürsek. Ki zaten galvaniz de paslanmaz bir malzeme. Hoover yerine alt markası Candy alabilirdim. Bu arada 9Kg Candy kurutma ile 10Kg Hoover arasında kazan kapasitesi açısından fark olmadığını da belirteyim. Aynı boyutta kazan, farklı kilolar. Hikayeler burada da devam ediyor yani.

Isı pompalı olmak kaydıyla, 2.000 TL civarına alabileceğiniz bir kurutma bile hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Yazın yine bir nebze de, kışın balkon falan da kurtarmıyor. Üstelik nemi küfü de cabası. Boşuna sağlığınızla oynamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebul-Liva

AEG ve Electrolux aynı markalar.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi bir süre sonra bozulursa elinizde kalıyor parça fiyatlarından ötürü.

O yüzden yerli ürün almak mantıklı olabilir bir bakıma. Ek garanti ücretleri de ucuz oluyor. 7 yıl garanti yapıp, sonra da bozulduğu durumda ucuza tamir imkanınız yine olabilir.

Vestel falan da iyi iş görüyor bakmayın. Artık içinde çin menşeili parça olmayan ürün kalmadı.

Yine de tabii ki diğer markalara da bakabilirsiniz ama ekstra özellik seçerken dikkat edin. Addwash hikaye bir özellik gibi. Mesela Arçelik kurutma geçenlerde oyuncak yıkadığı bir reklam çıkarttı full hikaye. Bendeki makinede ayakkabı yıkama özelliği var, koy oyuncağı ayakkabı rafına, bas düğmeye aynı şey.

Ama mesela LG çamaşır makinesindeki direct drive motor gibi özellikler sarsıntı kontorlü açısından çok faydalı. Böyle özelliklere biraz para verebilirsiniz. 10 yıl garantili inverter motor nispeten yenilikçi bir teknoloji.

Kurutmada da ben Hoover tercih ettim. Ek garanti ücretleri yüksek bu meretin de. Ona da dikkat edin. Mesela 3.000 e makine alıp 250 ye ek garanti yapmak ile 2.800 e makine alıp 450 ye ek garanti yapmak arasında fark yok.

Bir de ben çelik kazan düşündüm ama şu an düşünüyorum da galvaniz de olabilirmiş gayet. Hele ki su ile direk işi olmadığını düşünürsek. Ki zaten galvaniz de paslanmaz bir malzeme. Hoover yerine alt markası Candy alabilirdim. Bu arada 9Kg Candy kurutma ile 10Kg Hoover arasında kazan kapasitesi açısından fark olmadığını da belirteyim. Aynı boyutta kazan, farklı kilolar. Hikayeler burada da devam ediyor yani.

Isı pompalı olmak kaydıyla, 2.000 TL civarına alabileceğiniz bir kurutma bile hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Yazın yine bir nebze de, kışın balkon falan da kurtarmıyor. Üstelik nemi küfü de cabası. Boşuna sağlığınızla oynamayın.

Alıntıları Göster

Hoover çok satın alan olmuş Hepsiburada’da. Neticesinde ne alsam bu kullandığım makineye göre daha tasarrufludur değil mi ? Elektrik ve su faturasına faydası olacaktır. Beko çamaşır makinesi var bizde 15 senelik hala çalışıyor sapasağlam. Fakat 5 kilo yetmiyor. 2 kere çamaşır yıkıyoruz akşamları.

• Marka olunca bozulmuyor değil, iş biraz şansa kalmış, benim daha önce 15 yıl kullandığım bosch (5 kğ olduğu için değiştirildi bir kez kapak kilidi arızası dışında bişey yapmadı) ve 11 yıl kullandığım ariston (8. senesinde kazan rulmanı bozuldu, hanıma yenisi alalım diye yalvarmama rağmen bu makinayı çok sevdiği için kazan değişti maliyet 450 TL, o zaman 900 TL ye 9 kiloluk makina alınıyordu) rezistans arızası vermezken Electrolux 4. senesinde rezistans yaktı, Uzatılmış garanti olunca para vermeden hallettim. Ayrıca Samsung servisleri hala eskisi gibiyse yanına bile yaklaşmamak lazım, bundan 8 yıl önce gardrop tipi buzdolabı aldım, sadece garantisini uzatabilmek için bile imanımı gevrettiler. Allahtan sonrasında işim düşmedi. Ayrıca şu an kullandığım dolabın üretimi olmadığı için sanmıyorum ki ellerinde parçaları olsun, 10 yıl parça olayı hikaye, adamlar 100 tl lik parçaya öyle bir fiyat veriyorlar ki gidip yenisi almak daha mantıklı oluyor. Ha bu arada benim samsung gardrop tipi dolap halis Çin üretimi. Ülkemizde Arçelik olsun, vestel olsun fason olarak bir çok markaya da üretim yapıyorlar, Eskişehir'deki Arçelik buzdolabı fabrikasından birkaç ayda çıkan buzdolabı miktarı Ülkemizin bir yıllık ihtiyacını karşılamaya yeter, gerisi yurt dışına gidiyor doğal olarak.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Bizim de Electrolux çamaşır makinesinin 4. Yılda rezistansı yandı, uzatılmış garantiden değiştirildi. Kurutma makinemiz de Electrolux ve memnunuz. Ama servisleri hiç kurumsal değil, uyanık mahalle esnafı gibi davranıyor.

Şimdi yeniden çamaşır kurutma makinesi almam gerekse Arçelik grubundan alır geçerdim. Artık yerli üretimi daha çok tercih ediyorum. Bu sene Altus’tan klima ve Grundig’ten bulaşık makinesi ve buzdolabı aldım.

Isı pompalı bir çamaşır kurutma makinesini markadan bağımsız olarak herkese tavsiye ederim. Büyük konfor sağlıyor
  • Çamaşır makinesi alacağız
    Evin komutanı siemens markasından yana
    Önerilere açığız. Kullanıcı tecrübeli destekleriniz bizim için çok önemli
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glidetec34 -- 9 Mayıs 2021; 15:47:31 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eski çamaşır makine de beyaz tshirt lerim sarariyor, bazende anlamadığım delikler oluşuyor, sanki sigara ucu değmiş gibi
    bunun sebebini bilen var mı

sizce makineyi değiştirme vakti mi gelmiş

eskiler bilir makinem bosch wfm2000

• Strese bire bir profilsiniz, Mizah için teşekkürler....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Online temsilciyi yakalarsak 100 liralık indirim çekini nasıl alıyoruz? Takip etmemiz gereken bir prosedür ya da yol var mı? Yada direkt indirim talep ettiğimizi mi söylemeliyiz?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bozyakam

Merhaba,

Online temsilciyi yakalarsak 100 liralık indirim çekini nasıl alıyoruz? Takip etmemiz gereken bir prosedür ya da yol var mı? Yada direkt indirim talep ettiğimizi mi söylemeliyiz?

Teşekkürler

Merhaba,

ben sohbet açtım kazanı çelik mi diye sordum, bir kaç soru daha sordum, cevapladıktan sonra dilerseniz 100TL indirim sağlayabilirim dedi direk.

Sadece hepsiburada satıcılı ürünlerde geçerli ama genelde indirim onda oluyor zaten. O yüzden sıkıntı olmaz.

2 gün önce çok iyi bir indirim vardı, 2.600 e falan geliyordu cihaz. Üstüne indirim, ayrıca anneler günü kampanyasından 100 worldpuan kazanılabilirdi. Yine benzer fırsatlar çıkacaktır.

Hele ki şu dönemde yazın yaklaşmasıyla 2.500 civarında 10Kg olan, daha da altına 9Kg olan Galvaniz kazanlı ve ayakkabı kurutma özelliği dışında başka hiç bir özelliği farklı olmayan Candy marka ürünü bulabilirsiniz sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Hoover çok satın alan olmuş Hepsiburada’da. Neticesinde ne alsam bu kullandığım makineye göre daha tasarrufludur değil mi ? Elektrik ve su faturasına faydası olacaktır. Beko çamaşır makinesi var bizde 15 senelik hala çalışıyor sapasağlam. Fakat 5 kilo yetmiyor. 2 kere çamaşır yıkıyoruz akşamları.

Alıntıları Göster

Hoover'ın çamaşır makinelerine bir şey diyemem ama kurutma makinesinden memnunum, herhangi bir sıkıntım yok şu an.

Çamaşır makinesi konusunda, Kesinlikle şu anda kullandığınıza göre tasarruflu olacaktır diye düşünüyorum. Cihazınız ne model bilmiyorum ama A++ olsa bile en kötü ihtimalle 2 postada yıkadığınız için fazla yakıyorsunuzdur. 5Kg yetersiz geliyorsa 9Kg bir şey işinizi muhtemelen görecektir. Artık A++ altında makine almak çok mantıklı değil sanırım. A+++ hatta A+++ % bilmemkaç diye modeller var. +++'dan şu kadar daha verimli anlamına geliyor galiba.

Elektrik bu kadar pahalı olmuşken ve sürekli zam yerken. Su kıtlığı da kapıdayken, en güzeli maksimum tasarruflu bir şeyler almak olacaktır. Tabii ki fiyat önemli detay, sizi ne kadar süre götüreceğini düşünerek o kadar zamanda kendini amorti eder mi onu düşünün. Ona göre fiyat olarak en mantıklı olan alabileceğiniz, kendini amorti eden olabilecek en üst enerji tasarruflu modeli alın.

Kurutmada da A++ iyidir. +++'lar feci pahalı, kullanım ömrü boyunca kendini amorti etmez sanıyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla bu meretlerin ısı pompası 700 watt civarında yakıyor. Kurutma süresini kısa tutarak daha az enerji harcaması sağlanıyor ve A+++ damgasını oradan alıyorlar sanıyorum.

Ancak şöyle de bir şey var ki, benim Hoover 10Kg, biz hiç bir zaman o kadar dolduramıyoruz çünkü çamaşır makinemiz 9Kg. Kurutma çok dolmadığından ötürü de normalde hesaplanandan genelde kısa sürede kurutuyor. Bu yüzden de kitapçığında yazan değerlerin altında yakıyor. Bazen 2 makine üst üste yıkayıp kurutma makinesinin içine tıkıyoruz, o zaman biraz uzun kurutuyor ancak o da çok normal, 2 kere 9kg makineden çıkan makineyi kurutuyor  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya  Yani bu merete A++ almışlar ama bizim durumda sanki daha az yakıyoruz gibi geliyor.

Daha önce de dediğim gibi, mümkün olduğunca garanti uzatmaya dikkat edin. Bu devirde 2-3 seneden sonra yedek parçaya para vermek can sıkıcı olacaktır, özellikle yedek parçalar böyle pahalıyken. 7 seneden sonrasında da bozulursa başımızın çaresine bakacağız artık.

• B sınıfı da olabilir bayağı eski makinemiz çünkü. Ayrıntılı yazdığınız için teşekkürler. 😃

• Dün akşam Hepsiburada’dan fotoğraftaki Samsung modelini almış bulundum. 5013 TL’den hediye çekiyle beraber 4500 TL’ye kadar düştüğü için almış bulundum. Görüntüsü tasarımı çok hoşuma gitti. Umarım kullanımda bir sorun çıkartmaz.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakTirpanli -- 12 Mayıs 2021; 8:37:14 >
  • BurakTirpanli kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Hayırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim aslında bu kadar para verilmeyeceğini biliyorum da bir heves edip aldık. Ömürlük olur İnşallah. 😂

Hayirli olsun. Bizde bu makinenin 9 kg ligi var, yaklasik 2.5 senedir kullaniyoruz. Omurluk olur mu bilmiyorum ama simdilik sorun cikarmadi. Bulasik makinemiz de samsung, o 2.5 senede 4 kere servis gordu :).

Esim genel olarak yikamasindan memnun. Yalnizca cocugun coraplari falan lastigin arasina sıkışıp islak kaliyor, onun harici bir problem yok. Birde ayagini iyi dengeleyin fazla ses cikabiliyor.
  • mt28 M kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bulaşık makinesi de alacağım bir iki ay geçsin de. 5 KG’lık makineden resmen çağ atlamış olduk. 😂

Evet artik ihtiyac olmus sizde :) bulasik makinesi olarak cok olumlu tecrubemiz olmadi acikcasi. Annemlerin makinesi de samsung ve 10 yillik makine. Inanin bizim 2.5 yillik samsung makinemize gore cok daha iyi yikiyor. Sanirim kalite dusmus.

Umarim sizin teceubeleriniz daha olumlu olur. Simdiden hayirli olsun.
  • Evet sağolun. 😂

• nc39 kullanıcısına yanıt

Hocam biraz geç yazıyorum ama servise yıllık bakımlarını yaptırdınız mı? Yoksa aldığınızdan beri evde mi duruyor cihaz?

• 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.