Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.930
Cevap
452
Favori
2.680.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizde kurutma makinesi bakıyoruz. Forumda bayağı yorum var. Kafam karıştı.

b enerji sınıfı olan modeller altus arcelik vs. 1800-2000 tl bandında ve 560kwh tüketimi var.

a++ enerji sınıfı olan modeller altus arcelik beko vs. 3000-3300 civarında ve 250 kwh tüketim.

7-8-9 kg olmasının çok bir avantajı yok sanırım. zaten çamaşır makinemiz 5 kg.

elektirik tüketimi yaklaşık 2 katı ancak bu 1000-1500 tl gibi bir fark vermeye değer mi?

Yoğuşmalı veya ısı pompalı olmasının farkı benim açımdan pek yok. makineyi koyacağımız yer havaandırmaya müsait.

• Grundig GDH 80 Y A+ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Vestel KM 7611 A+ 7kg Kurutma Makinesi

Altus Al 82 Ic 8 kg A+ Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesi

Grundig olanı düşünüyorum fikirleriniz nedir?

• Grundig gdh 82 model kurutma aldık alt filtrede azda olsa su birikiyor her yıkamadan sonra normal mi
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• m@xman M kullanıcısına yanıt

Dolap içinde mi kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Dolap içinde mi kullanıyorsunuz?

Hayır çamaşır makinesi üstünde açık etrafı

• Baya bi araştırdıktan sonra Electrolux 3966IB aldım. Hatta çok daha uyguna Grundik alacaktım ama çamaşır makinem de Electrolux düye bunda karar kıldım. Daha alalı 3 hafta oldu. Çamaşırlar harika kuruyor, hatta hiç gitmediğim kadar yumuşak çıkıyorlar kurutma makinasından. Çok sevdim bu işi. Yalnız bir sorun var. Bu makineler çamaşırları yıpratıyor mu acaba? Ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum anlamadım. Fotoğraftaki gömleğimin yakası bu hale geldi. Çocuğun tshirtü delindi. Yine çocuğun kilotlarından bir kaç tanesi dikiş yerlerinden çok incelip ufak ufak yırtıklar olduğu için geçen hafta atmıştık.

Bu normal bir durum mudur?

Edit: Dolap kuruluğunda kurutuyorum, 6kg karışık XL programı seçiyorum. Bu programda ekstra hassas seçeceği açık oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enaunkark -- 25 Aralık 2020; 20:15:55 >

• enaunkark E kullanıcısına yanıt

2 yıldır Altus kullanıyorum, böyle bir durumla karşılaşmadım, kazanı bir kontrol edin bir yerlerinde üretim hatası vb olabilir mi diye.

• m@xman M kullanıcısına yanıt
    Çok ıslak çamaşır da yapabiliyor bazen. Ya da kuruması zor olan çamaşır diyelim. Gdh 92 ile benimde başıma denk gelmişti. Sanırım kurutma makinasına atmamak gereken bir kazak atmıştım çamaşır makinası sıkma yapmamış ıslak atmıştım. Orada 3 4 damla su görmüştüm.
  • Riverice030 R kullanıcısına yanıt
    -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

Hb uzerinden satici olarak direkt vestelden km 7610 aldim ancak siparişte hiç bir hareket olmayinca kizip iptal ettim dün iptal ettikten sonra fiyat fırladı hemen bu kafayla daha çok müşteri kaybederler.

Bende her ne kadar tavsiye edilmesede ve sadace kışın kullanacağımdan linkteki ürünü hesaplı olmasından dolayı tercih ettim hafta da iki kere çalışır evde iki kişiyiz elektrik tüketimi olarak absürt fark olacağını düşünmüyorum şahsen bir ust modelinde su tankı kapakta yer alıyordu ancak tercih etmedim yorumlarda da pek olumsuzluk gormedim gönül isterdi ki ısı pompalı makine almak ancak fiyatları çok uçmuş durumda.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hoover-hlx-c8tg-s-8-kg-kapasiteli-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-kurutma-makinesi-beyaz-1211347.html

@-YucukluSucurtam-

• internet alışverişinden bende mağdurum çok geç kargoya veriliyor maalesef vestel demekki kısmet değilmiş hocam sağlık olsun hooveri kullanan arkadaşım var 1 2 aydır kullanıyor şimdilik memnun bilginize.

• Sadece kurutmak için iş görür tabii ki de. Elektrik tüketimi Olarak dediğiniz gibi haftada 3 4 kere kullanımda aşırı fark olmaz. Fiyatına göre iş görür. Hayırlısı olsun diyelim. Malzeme kalitesi vasat ama onun dışında sorun çıkaracağını düşünmüyorum ben de.

• Riverice030 R kullanıcısına yanıt

Teşekkürler vestelin müşteri hizmetlerine yazdim wp dan bilgi vermekten acizler hep kiviriyorlar sanslarini kaybettiler bakalim inşallah memmun kalırım.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

Teşekkürler daha önce çamaşır makinesi vardı malzeme kötü dediğiniz gibi ama kullananlar ne hikmetse memnun genelde bunda nem sensoru var mi acaba açıklamalarda göremedim.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın zaten haftada 2 kere çalışacaksa pek sıkıntı olmaz B sınıfı olması.

• Evet var.

• Selamlar canım DH.

2300tl'ye FP ne alınabilir? enerji sınıfı a olması mümkünse bu fiyata çok iyi olur..

Çamaşır makinemiz BOSCH marka, üzerine kurulumda sorun çıkarmayacak bir servis de olması gerekiyor.. 1-2 ay kadar önce heveslenmiştim, bir markanın yetkili servisini arayıp bosch marka çamaşır makinesi üzerine kurulum olur mu demiştim, hayır farklı marka olduğu için yere kurarız demişlerdi. sorumluluğu ben alacağım, yinede kurulmuyor mu dedim kesinlikle olmaz dediler.

• Sağolun balkon kapalı oraya koyacağım normalde ancak elektrik tesisatı çektirene kadar oda da duracak evi ısıtma da da işe yarar herhalde  Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya 

• Efsane cuma kampanyasinda regal 8kg isi pompali cihaz 2150 liraydi epey mantikliydi ancak suan a sınıfı cihazlar çok pahali o paraya biraz bulursunuz.

Anca bu var.

https://www.hepsiburada.com/grundig-gdh-80-y-a-8-kg-16-programli-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-MTGRUGDH80?magaza=Hepsiburada

• Yoğuşmalı cihazlar bulunduğu ortamı epey ısıtıyorlar buna emin olabilirsiniz Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya 

Ancak kablo çektirecekseniz en az kablo çapı kalınlığı 1.5 mm olsun.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

Sıva üstü prizle halledeceğim.

Aslında mantıklı bIr yandan klima çalışıyor salonda balkona kurunca gerek kalmayacak eğer dediğiniz gibi isitma çok oluyorsa balkonla salon bitişik sürgülü büyük pimapen kapı var.

• 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.