Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşin aslı, bu makineyi fiyatı yüzünden almak zorunda kaldım. Kiraladığımız eve maalesef çok zor sığdık (boş ev büyük görünüyor), cam balkon yapıldığı için balkona asmak hayal oldu, aslında balkon olsada asamayacaktık çünkü ev cadde kenarı ve çamaşırı balkona asmak burada çok abes kaçıyor.

Isı pompalı ve A+ bir kurutucu almak isterdim ama ev ve taşınma için yapılan ekstra harcamalar nedeniyle bu makineyi almak durumda kaldım.
    Sorunun sadece elektrik faturama yansıyan ücret artışı olmayacağını biliyorum.
    Kurutma sistemleri farklı ve çamaşırlarım belki çok daha çabuk yıpranacak ama bunuda önemsemedim açıkcası.
    Evde üç çocuk var ve büyümeleri nedeniyle zaten sık sık giysilerini yeniliyoruz.
    Çok kıymet verdiğimiz giysileride ütü kuruluğu ile kurtarabilirim diye düşünüyorum.
    Denemelerde bu konuda hayal kırıklığı yaşarsam, bu tür çamaşırlarıda yine çamaşırlıkta halledebilirim gibi geliyor.
    Bütün evin çamaşırhane görüntüsü almasından hepimiz sıkıldık ve en azından işin büyük bir kısmını kurutucu halleder, geri kalanda az olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Nevresim takımları gibi büyük parçalar yıkandığı zaman, çamaşırlık zaten günlerce dolu kalıyor, en azından bu durumdan kurtulmak bile bizi sevindirecek.

Yani aslında çok ve sık çamaşır yıkayıp kurutacağım ama şu anda başka yapacak birşey yok.

Yüksek elektrik faturasıda şimdiden kabullendik zaten çünkü şu anda şartlar bunu gerektiriyor.

Siemens WT46E302 8Kg Hava Yoğunlaştırılmalı Kurutma Makinesi

Makine ilgili bana yardımcı olacak tavsiye ve önerileri bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: okoroglu

Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    Siz 1150-1200 tl ye temin edebildiğiniz sürece demişsiniz ama o rakama mümkün mü bosch veya siemens alabilmek?

Bosch %26 kdv ötv indirimi yaptığı halde
    Fiyat listesi
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/solo/yo%C4%9Funla%C5%9Ft%C4%B1rmal%C4%B1-(bacas%C4%B1z)-kurutma-makineleri/list.html
    bu şekilde.
    Eğer a sınıfı istiyorsan 1750-1950-2150 tl lik 3 model var.
    Sitede 2150 tl lik model yer almamış henüz ama yetkili satıcıda gördüm daha yeni geldi dedi.
    Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi
    Şimdi en pahalı olan model WTW86561TR EcoLogixx 7 bu iken artık Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi oldu.
    Merak ettiğim bir konuda 2150 tl lik model 2 yönlü dönüyor mu acaba?

Yada sizin dediğiniz rakama tr nin herhangi bir yerinden satış yapıyorlar ise hemen gidip almak isterim.
    Bildiğiniz bir yer varsa lütfen söyleyiniz.
    Spot olsada olur.Bu a sınıfı makineleri en ucuz şekilde garantili olarak nereden temin edebilirim.
    Ankaradayım.

Bu aradahttp://www.boschpark.com/bosch/ bu sitede gördüğüm en düşük fiyat WTW86561TR EcoLogixx 7: 1550 tl.
    Bu site güvenilir bir site midir?

Ben son baktığımda beyazesyam.com'da WTW84360BY modeli o fiyata kadar gerilemişti. Şimdi stoklarda kalmamış maalesef.
    Boschpark, pratikev gibi sitelere güvenebilirsiniz.
    Bana kalırsa çevrenizde ve sahibinden.com gibi sitelerde bulabileceğiniz tüm spotçulara telefon açıp modelin fiyatını sordurarak bir ümit 1500TL altına bulabilirsiniz.
    Üst 2 model de bildiğim kadarıyla tek yöne dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

İşin aslı, bu makineyi fiyatı yüzünden almak zorunda kaldım. Kiraladığımız eve maalesef çok zor sığdık (boş ev büyük görünüyor), cam balkon yapıldığı için balkona asmak hayal oldu, aslında balkon olsada asamayacaktık çünkü ev cadde kenarı ve çamaşırı balkona asmak burada çok abes kaçıyor.

Isı pompalı ve A+ bir kurutucu almak isterdim ama ev ve taşınma için yapılan ekstra harcamalar nedeniyle bu makineyi almak durumda kaldım.
    Sorunun sadece elektrik faturama yansıyan ücret artışı olmayacağını biliyorum.
    Kurutma sistemleri farklı ve çamaşırlarım belki çok daha çabuk yıpranacak ama bunuda önemsemedim açıkcası.
    Evde üç çocuk var ve büyümeleri nedeniyle zaten sık sık giysilerini yeniliyoruz.
    Çok kıymet verdiğimiz giysileride ütü kuruluğu ile kurtarabilirim diye düşünüyorum.
    Denemelerde bu konuda hayal kırıklığı yaşarsam, bu tür çamaşırlarıda yine çamaşırlıkta halledebilirim gibi geliyor.
    Bütün evin çamaşırhane görüntüsü almasından hepimiz sıkıldık ve en azından işin büyük bir kısmını kurutucu halleder, geri kalanda az olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Nevresim takımları gibi büyük parçalar yıkandığı zaman, çamaşırlık zaten günlerce dolu kalıyor, en azından bu durumdan kurtulmak bile bizi sevindirecek.

Yani aslında çok ve sık çamaşır yıkayıp kurutacağım ama şu anda başka yapacak birşey yok.

Yüksek elektrik faturasıda şimdiden kabullendik zaten çünkü şu anda şartlar bunu gerektiriyor.

Siemens WT46E302 8Kg Hava Yoğunlaştırılmalı Kurutma Makinesi

Makine ilgili bana yardımcı olacak tavsiye ve önerileri bekliyorum.

Hayırlı olsun. Maddi konu sizin için önemliyse Siemens'in markasına para ödeyene kadar muadili olan Profilo KM8431CTR modelini 800TL civarına temin edebilirdiniz.
    Bu denli yoğun olarak çamaşır yıkanan bir evde WTW84360BY veya WT44W360BY modeli bence daha iyi olurdu.

Zarar görmesinden çekindiğiniz kıyafetleri hassas kurutma tuşuna basarak çalıştırmanızı öneririm. Kullanılan ısı düşürülerek daha uzun zamanda kurutma yapılır.

• mrh
    aynı model media markette gördüm bugün 1550 tl
    saygılar
  • Evet artık düşünmeme gerek kalmadı.
    Ankara Kızılay Meşrutiyet bosch mağazasına gittim.
    Bosch WTW84360BY NO_VALUE : 1700 tl 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde
    WTW86561TR EcoLogixx 7 : 1890tl 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde
    Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi: 2100 tl 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde fiyat aldım.

A sınıfı alacaktım zaten bir defa alıyorum dedim ve Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 modelini aldım.
    Yarın akşam 6-8 arasında gelip kuracaklar.
    İnşallah memnun kalırım.Kalmazsam da yapılacak bir şey yok zaten:-)
    Burada paylaşılan bilgiler faydalı oldu.Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.
  • quote:

Evet artık düşünmeme gerek kalmadı.
    Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi: 2100 tl 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde fiyat aldım.

A sınıfı alacaktım zaten bir defa alıyorum dedim ve Bosch WTY86860TR Logixx IQ800 modelini aldım.
    Burada paylaşılan bilgiler faydalı oldu.Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Hocam Allah gönlünüze göre versin, güle güle günlerde kullanın...
  • ısı pompalı fiyatı en uygun model ne su anda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

ısı pompalı fiyatı en uygun model ne su anda?

Bosch WTW84360BY NO_VALUE : 1700 tl Word Karta 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde bosch bayilerinde bulabilirsiniz.
  • İlginiz için teşekkürler. bahsettiğiniz modellerden profilo olanını, çamaşır makinasında yaşadığım sıkıntı nedeniyle baştan eledim.

Profilo CM1000CTR çamaşır makinası almıştık ama tam temiz yıkamama ve preslenmiş gibi kırıştırma yaptığı için profilodan tekrar bir beyaz eşya

almak istemedim. Şimdi az miktar çamaşır atarak, nispeten giyilebilir durumda makinadan çıkmasını sağlıyorum yada devrini düşürüyorum ama bu

seferde evde kurutma sorunu çıkıyor. 2-3 günde kuruyor çamaşırlar. Daha öncede bu konuda sizinle fikir alışverişi yapmıştık ve o şekilde

makinayı kullanmaya devam ediyoruz.

Diğer önerdiğiniz modelleri açıkcası almak isterdim ancak fiyatları 1700 civarlarında dolaşıyor yani şu anda almam münkün görünmüyordu.

Aldığımız bu makinadan memnun kalmazsak iade ederiz diye de, kendimizi teselli ediyoruz.

Eğer iade gibi bir durumuz olursa, bu kadar çok çamaşır yıkanan bir ev için "bu olmalı" dediğiniz bir makina olursa bunuda bilmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

İlginiz için teşekkürler. bahsettiğiniz modellerden profilo olanını, çamaşır makinasında yaşadığım sıkıntı nedeniyle baştan eledim.

Profilo CM1000CTR çamaşır makinası almıştık ama tam temiz yıkamama ve preslenmiş gibi kırıştırma yaptığı için profilodan tekrar bir beyaz eşya

almak istemedim. Şimdi az miktar çamaşır atarak, nispeten giyilebilir durumda makinadan çıkmasını sağlıyorum yada devrini düşürüyorum ama bu

seferde evde kurutma sorunu çıkıyor. 2-3 günde kuruyor çamaşırlar. Daha öncede bu konuda sizinle fikir alışverişi yapmıştık ve o şekilde

makinayı kullanmaya devam ediyoruz.

Diğer önerdiğiniz modelleri açıkcası almak isterdim ancak fiyatları 1700 civarlarında dolaşıyor yani şu anda almam münkün görünmüyordu.

Aldığımız bu makinadan memnun kalmazsak iade ederiz diye de, kendimizi teselli ediyoruz.

Eğer iade gibi bir durumuz olursa, bu kadar çok çamaşır yıkanan bir ev için "bu olmalı" dediğiniz bir makina olursa bunuda bilmek isterim.

selamlar, 2000 yılında aldığım bosch çamaşır makinasını ilk günkü gibi kullanıyorum bir kere bile arıza vermedi, daha uzun yıllar kullanacakmışım gibi görünüyor, kurutma makinası ise çamaşır makinasından kat kat uzun ömürlü olacak bir makina, çünkü düşük devirde çalışıyor, dışardan deterjan yumuşatıcı gibi herhangi bir kimyasal madde koymuyorsunuz, temiz su girişi kirli su çıkışı gibi mekanizmaları yok, yani alınca büyük ihtimalle bir kere alacaksınız ve ömür boyu kullanacaksınız, ayrıca evde yoğun çamaşır yıkandığını belirtmişsiniz, bence sizin ısı pompalı ve A+ bir makina almanız şart

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam Allah gönlünüze göre versin, güle güle günlerde kullanın...

Tesekkur ederim arkadasim.
    Sonuclari burada paylasacagim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

ısı pompalı fiyatı en uygun model ne su anda?

Bosch WTW84360BY NO_VALUE : 1700 tl Word Karta 10 taksit +3 ay ertemeli şekilde bosch bayilerinde bulabilirsiniz.

peki hem kurutma hem yıkama ozellikli bir makine istesem?
    kurutması yine ısı pompalı olan modeller var mı?
    yoksa ayrı almak daha mı mantıklı?
  • quote:

Güle güle kullanmanız dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 14 Ekim 2011; 21:23:40 >
  • quote:

Güle güle kullanmanız dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 14 Ekim 2011; 21:26:48 >
  • Acaba Almanya da üretilenlerde ön panel farklı mı, aynı model için bulduğum diğer videolarda farklı ön paneller mevcut???
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 14 Ekim 2011; 21:27:46 >
  • Bosch Ev Aletleri, şıklığıyla ön plana çıkan yeni IQ800 çamaşır ve kurutma makinesi ikilisini, Eylül 2011 itibariyle tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Birbirini tamamlayan tasarımları ve özellikleri ile ayrılmaz bir ikili olan Bosch WAY24760TR Logixx IQ800 Çamaşır Makinesi ve WTY86860TR Logixx IQ800 Kurutma Makinesi, geliştirilmiş özellikleri ve hoş görünümleri ile banyoların şıklığını tamamlıyor. Banyolardaki zarafet anlayışını yeniden tanımlayarak, estetik olmayan görünümleri nedeniyle çamaşır ve kurutma makinelerini, en görünmez köşelere ya da dolap içlerine saklama alışkanlığını da ortadan kaldırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 14 Ekim 2011; 21:28:44 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysedeniz -- 14 Ekim 2011; 21:30:23 >
  • Bosch WVH28420EU kurutmali çamasir makinasi almayi düsünüyorum ancak çin mali olmasi sebebiyle karar veremiyorum. Alman mali oldugunu saniyordum fiyatini ve arkadaki etiketini görünce kararsiz kaldim. bu konuda fikir verebilecek olan varsa memnun olurum. Simdiden tesekkürler.
  • ben dün siemens wte86303 modelini aldım yaklaşık 1000tlye geldi arkadaşlar tereddütsüz alın derim ne küçültme ne dolanma ne kırışma ne de kurumama hiçbişey yok ya pırıl pırıl oluyo çamaşırlar en kurumaz dediğim çamaşır bile en fazla 1 saatte kuruttu b sınıfı ama a sınıfı alıp 2.5 saaatte kurutmak veya biçok kişinin yaşadığı gibi kurutamamak da var sonuç olarak b sınıfı ama diğerinin nerdeyse 3 saatte yaptığını 1 saatte yapıyor bence enerji açısından aynı hesaba gelir ve üstelik acemi olmama rağmen 3 yıkama yaptım 3 ü de süper diğer beyaz eşyalarım da bosch siemens çok memnunum müşteri hizmetleri çok iyi buzdolabından memnun kalmadım 2 yıl sonra hiçbir arıza bulunmamasına rağmenyine debenim memnuniyetim için ürünü iade alıp istediğim başka ürünü yerine getirdiler
    sonuç olarak kesinlikle bosch-siemens alın ve rahatınıza bakın
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.