Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14.710
Cevap
448
Favori
2.666.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grundig gdh 80 aldım 1 ay olacak tam olarak elektriğe ne kadar etki etti şuan bir şey diyemem bir kaç ay daha kullanmak gerek. Onun dışında üründen memnun kaldım epey toz çıkıyor. Çocuk kıyafetleri hariç 2 -2.5 saat arası kuruyor. Bebek kıyafetleri daha pamuklu olduğu için 3 saatten önce pek kurumuyor. Ekstra olarak kırışıklık arttığını görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadyr -- 19 Eylül 2020; 16:49:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu 4 model arasında kaldım, en dezavantajlısı ve en avantajlısı nedir sizce
    https://www.epey.com/kurutma-makinesi/karsilastir/37201-37214-130762-201216/arcelik-3886-kt_beko-d-86-hp_electrolux-ew8h3966ib_grundig-gdh-92/

arcelik-3886-kt
    beko-d-86-hp
    electrolux-ew8h3966ib
    grundig-gdh-92

fiyatlar uçmuş alayım kurtulayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadyr

Grundig gdh 80 aldım 1 ay olacak tam olarak elektriğe ne kadar etki etti şuan bir şey diyemem bir kaç ay daha kullanmak gerek. Onun dışında üründen memnun kaldım epey toz çıkıyor. Çocuk kıyafetleri hariç 2 -2.5 saat arası kuruyor. Bebek kıyafetleri daha pamuklu olduğu için 3 saatten önce pek kurumuyor. Ekstra olarak kırışıklık arttığını görmedim.
    Makineden memnumusunuz. Camasirlarda herhangi bir sorun olusdumu. Sizi memnun etmiyen bir özelliği varmı

• khaLed kullanıcısına yanıt
    Yazdığım gibi çamaşırlarda normalden fazla bir kırışıklık görmedim. Birde ben çamaşırlar yıpranmasın diye tam kuruması için uğraşmıyorum. Programı kısa tutmaya çalışıyorum. Mesela ütü kuruluğu seçiyorum. Sonuçta her makinede yıpratma var zamanla olacak bir şey. Toz olayı süper oldu. Evde çamaşır tozu azaldı. Temizleme işini zaten biliyorsunuz her makinede var. Ses var klimanın dış ünitesi çalışır ya onun gibi. Bittiğinde uyarı sesi az çıkıyor.

• Siemens WT7XH990TR Avantgarde modeliyle bu hafta aranıza katılmış bulunmaktayız. Biraz boş vakit bulabilmiş olmam sebebiyle forumda baya bir araştırma yapma şansım oldu almadan önce. Çamaşır makinemiz de Siemens olduğundan markaya sempatimiz vardı ama diğer markaları da tek tek gezdik. Açıkçası Electrolux (3966,2966) baya bir aklımıza yatmıştı burada okuduklarımızdan sonra, ta ki gidip canlı görene kadar. O plastik kapak maalesef tam bir dealbreaker oldu bizim için. Yaşanmış servis tecrübeleri de cabası tabi ki. LG hoşumuza gitti ama pek kullanıcı deneyimine ulaşamamış olmak kafamızda soru işaretleri doğurdu. Bosch Home Professional ve aldığımız makine arasında kaldık son olarak. Arada bir de Miele'ye de baktık ama istediğimiz özelliklerdeki makinenin teşhiri için bile kafamızdaki bütçenin oldukça üzerinde bir fiyat verdiler.
    Forumdan Serdar Bey oldukça rekabetçi bir fiyat verince de kararımız bu makine olarak kesinleşti.

Almadan önce Türkiye'den pek bir kullanıcı yorumuna ulaşamadık. Amazon Almanya ve İngiltere bu konuda içimizi rahatlattı. Bu modelle ilgilenip bizim gibi kaynak arayanlar için aşağıdaki fotoğrafları ekliyorum.
    Modelin bize en ilginç gelen yanı kapakta tiftik filtresi olmaması. Bu modelde self cleaning condenser yerine intelligent cleaning system diye adlandırdıkları bir sistem var. Kapakta her kurutma sonrası temizlenmesi gereken filtreyi elimine ederek kondenser önüne aşağıda görebileceğiniz iki aşamalı filtreyi eklemişler. Buranın her 20 kurutmada bir temizlenmesi öneriliyor, ya da makine sensörlerle tiftiğin temizlenmesi gerektiğini algılayıp size söylüyor.
    Uzun vadede nasıl olacağını biz de merak ediyoruz.
    Şu ana kadar yaptığımız denemelerde kurutma süresi ve ses seviyesinden oldukça memnunuz.
    Bizim gibi listesinde olup hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya
  • Son fotodaki filtre ıslak mı?

• Evet o filtrede islak oluyor tiftikler. Onde olandaysa kuru.

• natbolad kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 1 aydır arçelik 3886 kt kullanıyorum,burdan okuduklarım ve kurutma makinesi kullanan arkadaşların görüşleri sonrası aldım.Grundig-arçelik-electrolux arasındaydım.
    Cam panel, altta ek filtre, program seçenekleri ve elektrik tüketim olarak da , performans olarak da çok memnunum , tavsiye de ederim. Bu arada 3-4 ay önce de eski çamaşır makinem bozulunca electrolux 229st modelini almıştım, ondan da şimdilik sıkıntım yok.
  • Teşekkürler hocam, 6-7 kere kullandık her hangi bir sorun yok. Kurutma konusunda ve genel olarak memnunum. Pamuklu ve 900 devirde sıkılmış çamaşırları, dolap kuruluğu ile hassas modda 2 saat 52 dk göstermesine rağmen 1 saat 40dk da gayet güzel kurttu. Tabi kaç kilo çamaşır olduğunu bilmiyorum. Sonuç olarak şimdilik tavsiye ederim.

Ek bilgi: Her yıkama sonrasında hav filtresi el ile temizleniyor ve su kabı boşaltılıyor. Ayda bir de kondenser elektrik süpürgesi ile çekiliyormuş. Benim 1 hafta ve 6-7 kullanımdan sonra şimdilik kondenserde herhangi bir hav birikmesi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: xXx__AL1EN__xXx

Siemens WT7XH990TR Avantgarde modeliyle bu hafta aranıza katılmış bulunmaktayız. Biraz boş vakit bulabilmiş olmam sebebiyle forumda baya bir araştırma yapma şansım oldu almadan önce. Çamaşır makinemiz de Siemens olduğundan markaya sempatimiz vardı ama diğer markaları da tek tek gezdik. Açıkçası Electrolux (3966,2966) baya bir aklımıza yatmıştı burada okuduklarımızdan sonra, ta ki gidip canlı görene kadar. O plastik kapak maalesef tam bir dealbreaker oldu bizim için. Yaşanmış servis tecrübeleri de cabası tabi ki. LG hoşumuza gitti ama pek kullanıcı deneyimine ulaşamamış olmak kafamızda soru işaretleri doğurdu. Bosch Home Professional ve aldığımız makine arasında kaldık son olarak. Arada bir de Miele'ye de baktık ama istediğimiz özelliklerdeki makinenin teşhiri için bile kafamızdaki bütçenin oldukça üzerinde bir fiyat verdiler.
    Forumdan Serdar Bey oldukça rekabetçi bir fiyat verince de kararımız bu makine olarak kesinleşti.

Almadan önce Türkiye'den pek bir kullanıcı yorumuna ulaşamadık. Amazon Almanya ve İngiltere bu konuda içimizi rahatlattı. Bu modelle ilgilenip bizim gibi kaynak arayanlar için aşağıdaki fotoğrafları ekliyorum.
    Modelin bize en ilginç gelen yanı kapakta tiftik filtresi olmaması. Bu modelde self cleaning condenser yerine intelligent cleaning system diye adlandırdıkları bir sistem var. Kapakta her kurutma sonrası temizlenmesi gereken filtreyi elimine ederek kondenser önüne aşağıda görebileceğiniz iki aşamalı filtreyi eklemişler. Buranın her 20 kurutmada bir temizlenmesi öneriliyor, ya da makine sensörlerle tiftiğin temizlenmesi gerektiğini algılayıp size söylüyor.
    Uzun vadede nasıl olacağını biz de merak ediyoruz.
    Şu ana kadar yaptığımız denemelerde kurutma süresi ve ses seviyesinden oldukça memnunuz.
    Bizim gibi listesinde olup hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Güzel set olmuş görüntü olarak, iyi günlerde kullanın. Kapak içindeki çift katlı filtre ile bile ciddi tıkanma sabıkaları varken böyle riskli bir uygulamaya girmeleri beni şaşırttı

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Açıkçası bahsettikleri 20 döngüde bir temizleme gereksinimi en azından bizim gibi kedileri olanlar için pek gerçekçi değil. Şahsi gözlemim, Siemens kapaktaki tiftik filtresini belki biraz da manasızca kaldırıp aşağı almış ve bunu yaparken de oldukça inceltmiş, konsender önündeki filtreye de kullanıcı erişimi verecek bir kapak koyarak düzenli bakımla tıkanmaların önüne geçmeyi sağlamış.
    Burada birisi Almanyadan bir video paylaşmıştı daha önce, self cleaning condenser özellikli makinelerin kondenser erişim panelinin falçatayla kesilip sonra da 10 euroya satılan bir kapak takılarak düzenli bakım yapılabilmesiyle ilgili. İşte bu kullanıcıların yaptığını Siemens intelligent cleaning system adıyla pazarlıyor artık bence tek farkı garantisi bozulmuyor aletin :)
    Bildiğim kadarıyla Bosch ve Siemens'in bazı yeni kurutma makinelerinde de bu şekilde artık sistem, ama normalde kapakta olan filtre onlarda var mı ya da bundaki ince tek katman yerine çift katmanlı filtre gibi bir uygulamaları var mı bilmiyorum.
    Şunu söyleyebilirim, bizim gibi çok tüy problemi olanlar için bu sistem düzenli temizlik yapıldığı takdirde daha güvenilir duruyor.
  • quote:

Teşekkürler. Açıkçası bahsettikleri 20 döngüde bir temizleme gereksinimi en azından bizim gibi kedileri olanlar için pek gerçekçi değil. Şahsi gözlemim, Siemens kapaktaki tiftik filtresini belki biraz da manasızca kaldırıp aşağı almış ve bunu yaparken de oldukça inceltmiş, konsender önündeki filtreye de kullanıcı erişimi verecek bir kapak koyarak düzenli bakımla tıkanmaların önüne geçmeyi sağlamış.
    Burada birisi Almanyadan bir video paylaşmıştı daha önce, self cleaning condenser özellikli makinelerin kondenser erişim panelinin falçatayla kesilip sonra da 10 euroya satılan bir kapak takılarak düzenli bakım yapılabilmesiyle ilgili. İşte bu kullanıcıların yaptığını Siemens intelligent cleaning system adıyla pazarlıyor artık bence tek farkı garantisi bozulmuyor aletin :)
    Bildiğim kadarıyla Bosch ve Siemens'in bazı yeni kurutma makinelerinde de bu şekilde artık sistem, ama normalde kapakta olan filtre onlarda var mı ya da bundaki ince tek katman yerine çift katmanlı filtre gibi bir uygulamaları var mı bilmiyorum.
    Şunu söyleyebilirim, bizim gibi çok tüy problemi olanlar için bu sistem düzenli temizlik yapıldığı takdirde daha güvenilir duruyor.
    Ben o alt kısımdaki kapağı fotoğraflarda görünce ne güzel hatadan vazgeçtiler diyordum.(self cleaning condenser) Meğer daha saçma bı çözüm getirmişler.

Sizin makinenize dikkat ettiğim kadarıyla şu yükleme kapağının içinde normalde filtre konulan ama sizde sadece ızgara takılı olan yer galiba normalde orda olan çift katlı filtrelere uygun. Çünkü fotoğraflarınıza conta gördüm o çerçevede

Ben sizin yerinizde olsam bunu kontrol eder ve oraya çift katlı filtreyi servisten alır takardım. Böylece alt kısımdaki temizlemesi zor olan filtreyi daha uzun aralıklarla temizlemek zorunda kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Güzel set olmuş görüntü olarak, iyi günlerde kullanın. Kapak içindeki çift katlı filtre ile bile ciddi tıkanma sabıkaları varken böyle riskli bir uygulamaya girmeleri beni şaşırttı

Alıntıları Göster
    Biraz açıklayabilir misiniz?

Açıkçası Electrolux (3966,2966) baya bir aklımıza yatmıştı burada okuduklarımızdan sonra, ta ki gidip canlı görene kadar. O plastik kapak maalesef tam bir dealbreaker oldu bizim için

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

Biraz daha net olması açısından şu iki fotoğrafı ekliyorum.
    Dediğiniz inanılmaz mantıklı geldi bana. Eğer bu bölümün ölçüleri standart ise kesinlikle yapılabilir. Tek değerlendirilmesi gereken bu bölümdeki nem sensörünün nasıl etkileneceği. İnce düşünecek olursak sensörün kalibrasyonu orada serbest hava akışı durumuna göre yapılmış olabilir bilemiyorum...

Yine de benim aklıma fazlasıyla yattı bu fikir değerlendiricem teşekkürler.
  • Partir kullanıcısına yanıt
    Tabi ki. Daha önce çamaşır makinesi için Electrolux'e bakmıştık ama kurutma makinelerini canlı incelememiştik. Forumda methiyeler düzüldüğünden listemizde üst sıradaydı 3966 ve 2966 modelleri. Ancak mağazada gördüğümüzde bir markanın en üst segmentindeki ürünler için malzeme kalitesi hayal kırıklığıydı. İç ve dış plastik kapak olması belki normalde tolere edilebilir, zira bizim makinenin de dış kapağı plastik, ama işte o plastiğin de bir kalitesi olmalı bize çok ucuz geldi o. Kontrol paneli, kullanmayacak olsak da su toplama haznesi gibi yerlerin malzeme kalitesi LG, Arçelik (3886) ve Bosch (Home Professional) makinelerde çok daha hoşumuza gitti.
    Evet tok kapı sesi aramıyoruz bunlar birincil tercih sebebi olmamalı ama, insan verdiği paranın karşılığını da nihayetinde bekliyor. Sürekli bahsedilen servis sıkıntılarını da göz önüne alınca eledik bu markayı.

Kazanı daha geniştir (6lt, yaklaşık %5 lik bir fark..), filtreleme sistemi daha iyidir?? (self cleaning'e göre belki, buna kıyasla öyle midir zaman gösterecek) bizim için fark yaratacak şeyler olmadı.

Belirttiğim Electrolux modellerde olup keşke bizim makinede de olsa dediğim tek özellik çift yönlü kazan hareketi. Şu ana kadar 3 kere çarşaf/nevresim yıkadık ve düşündüğümüzün aksine ortası ıslak bir nevresim topuyla karşılaşmadık. Ama yine de bu özelliğin kurutma performansını bir noktada olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum.

Her markada mutlaka hoşumuza giden ve gitmeyen şeyler oldu kimine göre önemsenmeyecek ya da mantıksız gelebilecek. Bizim tercihimiz bu şekilde ilerledi.
  • xXx__AL1EN__xXx X kullanıcısına yanıt
    Ben arçelik 3886kt aldım. Tanıtımında iki yöne de döndüğünü söylüyor videolarda. Bir keresinde tek bir bornoz atmıştım. İçi ıslak dışı kuru rulo halde çıktı o tek bornoz. Yıkamadan çıkarınca iyice açıp gevşek atmadığım için herhalde diye düşündüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG Marka kurutma makinesi kullanan yok mu? Almaya değer mi?
  • quote:

Biraz daha net olması açısından şu iki fotoğrafı ekliyorum.
    Dediğiniz inanılmaz mantıklı geldi bana. Eğer bu bölümün ölçüleri standart ise kesinlikle yapılabilir. Tek değerlendirilmesi gereken bu bölümdeki nem sensörünün nasıl etkileneceği. İnce düşünecek olursak sensörün kalibrasyonu orada serbest hava akışı durumuna göre yapılmış olabilir bilemiyorum...

Yine de benim aklıma fazlasıyla yattı bu fikir değerlendiricem teşekkürler.
    Filtre kısmı şekil olarak aynı duruyor ama ölçüleri aynı mı bilemem.

Bence hem sizin makinenizin hem de kapak bölmesinde filtre olan modellerin teşhirde olduğu bir bayiye gidip filtreyi sizin makinenize takmayı bizzat deneyin. Uyarsa( büyük ihtimal uyacaktır) servisten filtre alıp takın makinenize.

Nem sensörü makinenin kazanının icinde bulunuyor. Takacağınız filtreden etkilenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 23 Eylül 2020; 14:45:9 >
    Boschun serie 6 modelinde hem ikili filtre var hemde altta kondenser filtresi var. Ben diğer intelligent clean modelleride öyle zannediyordum. Böyle bir hata yapmaları korkunç olmuş.

• storm170 S kullanıcısına yanıt
    Bu modelde de bahsettiginiz her iki filtre de var. Kapaktaki tiftik filtresini inceltip asagi almislar farki o. Bir de bahsettiginiz 6 serisi yanlis bilmiyorsam self cleaning olanlardan intelligent clean serisinden degil. Kondenser filtresine erisim yok diye biliyorum o yuzden onlarda. Bundaki sistemi asagidaki videoda gorebilirsiniz.
    Kapakta da filtre olmasini isterdim acikcasi. Su an kiz arkadasim alt kismi temizlemeyi cok sevdi nedense o yuzden soguk bakiyor ama biraz zaman gecince servisle konusup uydurabilir miyim biseyler bakicam.

https://www.youtube.com/watch?v=s7F8GSR2y8s&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.