Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diğer makineler de böyle mi diye sormuştum aslında. Burada çeşitli markalardan kurutma makinesi kullanan var gördüğüm kadarıyla. Yeni geldi makine, çamaşır makinesinde böyle bir şey yok, o yüzden garip geldi.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Ben daha marka ve modele karar verip alamadım. İzlemedeyim. Kurutmayı hangi nemlilikte olsa da kurutana kadar yapacak diye düşündüm. Bildiğimden değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuNTiS

Beyler kurutma makinesine takım elbise ceketini atsak, buharlı havalandırma özelliği ceketteki kokulardan arındırabilir miyiz? Yahut aynı şekilde çamaşır makinelerindeki havalandırma özelliği de olur mu? Malum yaz aylarında sıcaktan ceketin koltuk altına ter kokusu sinebiliyor her haftada kuru temizleme de mali yük getirir.
    Yapabilirsiniz de sonra o makineye yeni yıkanmış temiz çamaşır atamazsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Ev değiştirirken eşyaları yeniliyorum yani bu ara masraflar başımı ağrıtıyor.

Çamaşır makinesi konusunda Miele başlığına bir soru bırakmıştım. Burada da Electrolux ile ilgili bir soru sorayım. EW7H4824EB ve EW8H3966IB modelleri arasında şu anda internette 1.500 TL'ye yakın fiyat farkı var. Daha uygun fiyatlı olduğu için EB cazip geliyor ama siz hangisini tavsiye edersiniz? Yani iki ürün arasında dağlar kadar fark var denecek bir durum söz konusu mu yoksa EB'yi al geç der misiniz?

Electrolux cazibesi çekiyor beni. İsveç'i çok severim ondan herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yattara11 -- 19 Temmuz 2020; 1:31:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaLed

Arçelik 2774 KT modelini tavsiye edermisiniz arkadaşlar yada eşdeğer fiyat bandında daha iyi bir model tavsiyede bulunabilir misiniz
    Arkadaşlar daha önce bir model yardımında bulunmusdum. Şimdi grundig gdh 80 Y model gözüme çarptı. Kullanıcılar ürün hakkında bilgi paylasabilirmi veya bu model hakkında bilgi sahibi varmı? Servis olsun kullanımı olsun nasıldır. Aldikdan 1 ay sonra servis ile ugrisirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • khaLed kullanıcısına yanıt
    2 aydir kullaniyorum, memnunum.

• Merhaba. Çamaşırlar da çekme yırtma. Veya herhangi bir defarmasyon yaşadınız mı. Memnun kalmadiginiz bı durum oldumu. Arçelik Beko eşdeğer makinalarında nerdeyse 1bin TL bir fark var. Fark vermeye gerek varmidir. Ve son olarak cihaz işi pompalimidir. Teşekkürler

• khaLed kullanıcısına yanıt
    Çok hafif bir çekme yaptigini düşünüyorum. Aslında çekme de demeyelim de sikilasma gibi.

• yattara11 Y kullanıcısına yanıt
    * EB A+ (309 kwh), IB A++ (259 kwh)
    * EB'de Asenkron motor, IB'de Inverter motor,
    * Kapasiteleri 9kg ve 8 kg,
    * EB'de Tahliye hortumu opsiyonel gözüküyor, IB'de ise Boşaltma hortumu dahili (aynı işlevi gördüklerini düşünüyorum)
    * EB'nin tamburu çinko, IB'nin paslanmaz çelik protex,
    * EB'de iç aydınlatma yok, IB'de LED iç aydınlatma var,
    * EB'de çocuk kilidi yok, IB'nin kullanma klavuzunda olduğu yazıyor.

Böyle bakınca aradaki farka kesinlikle değer diye düşünüyorum.
  • Selamlar,

Her zamanki gibi buraya gelip kafam kırıştı. Kimi siemens kimi arçelik kimisi de elektrolüx demiş. 8 bin TL bütçe için (illa 8 olmasına gerek yok 6-7 gibi birşeye çıksam süper olacak), LG çamaşır makinası üzürine koyabileceğim bir makina tavsiyeniz var mı ? Candogan62 hocam elektrolüx demiş, kullanım temizliğinden dolayı. O olay kafama yattı, LG'nin temizliği zor olduğu için vazgeçtim. Arada bir elekltrolüx, siemens ve bosch kaldı. Kiler'e koyacağımdan dolayı ve altta'da çamaşır makinası olacağı için dar bir yerim olacak.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Forumda konuların bir kısmını okudum. Bosch yada siemens almak istiyorum. Fiyat olarak 8 bin'e kadar çıkabilirim ama tabi daha uygun olursa daha iyi. Hangi modelleri önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.
  • surco S kullanıcısına yanıt
    WTWH8760TR modeline bir bakın derim:)

• jealousshine05 kullanıcısına yanıt
    WTW85420TR modeli ile dediğiniz model arasında bin TL civarı bir fark var. Aralarında bu farka değecek bir özellik var mı? çok anlamadığım için soruyorum.
  • Bosh ve siemens grubunda makinanın arka tarafından bakım yapmaya gerek var mı ? Ben çamaşır makinasının üzerine koyacağım. Bu yüzden arka tarafına geçip temizlik yapamam. Bu yüzden LG çamaşır makinası olmasına rağmen eledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN

Bosh ve siemens grubunda makinanın arka tarafından bakım yapmaya gerek var mı ? Ben çamaşır makinasının üzerine koyacağım. Bu yüzden arka tarafına geçip temizlik yapamam. Bu yüzden LG çamaşır makinası olmasına rağmen eledim.
    BSH (Bosch, Siemens, Profilo) grubunda makine temizlik için yılda bir kez ücretli olarak servise gidiyor.
  • surco S kullanıcısına yanıt
    Belirttiğim modelde yıllık enerji tüketimi sizin dediğiniz modelden az, ve yine belirttiğim modelde yoğuşma verimliliği A iken sizin dediğiniz modelin yoğuşma verimliliği B dir, çok da önemli değil hemen hemen çok yakınlar birbirlerine ama belirttiğim modelde standart program süresi sizin dediğiniz modelden az, bu farklılıklar dışında diğer her şeyi aynı:)

• electorolüx EW8H3966IB düşünüyorum. Siemens'in bölge müdürü bir arkadaşın tanıdığı bir siemens bayisine yönlendirdi bakalım, siemens bosch gurubuna da bir bakıp ona göre karar vereceğim.
  • yattara11 Y kullanıcısına yanıt
    3966’nın artıları:

- 10 yıl garantili inverter motor var
    - Inverter motor sayesinde tambur dönüş şeklini ve hızını kumaşa özel ayarlıyor. Elde yıkanan yünleri dahi kurutabiliyor.
    - Daha hızlı kurutuyor. (Diğerinin 8 kg kuruttuğu sürede bu model 9 kg kurutuyor)
    - Eşit kuruması zor olan nevresim ve karışık çamaşır programlarında daha yüksek kapasite sunuyor.
    - Enerji verimliliği daha iyi.
    - Tamburu paslanmaz çelik ve protex dokulu.
    - Su boşaltma kiti dahili olarak geliyor.
    - Ekran daha büyük ve daha çok ekstra fonksiyon var

Ben olsam inverter motor teknolojisi, daha hızlı olması ve zorlu yüklerde yüksek kapasite sunması sebebiyle 3966 tercih ederdim. Ki ettim zaten. Bence mükemmel bir kurutma makinesi.

• Vestel KM 9711 ile Grundig GDH 92 arasında ne gibi farklar var? Hangisini tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Vestel KM 9711 ile Grundig GDH 92 arasında ne gibi farklar var? Hangisini tavsiye edersiniz?
    Ben olsam filtreleme sistemi daha iyi, tamburu daha geniş ve konuda daha tecrübeli olduğu için ikisi arasında Grundig tercih ederdim.
  • 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.