Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: didonana25 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hayırlı olsun. Günde 1 kez vs kadar sık kullanılmayacaksa B sınıfı almakta çok sıkıntı olmaz.

Hocam bunun farkında olarak verdim siparişi. A sınıfın fiyatını göz önünde bulundurunca ve yazın da kurutmayı çok sık çalıştırmayacağımı (hatta hiç) ve kışın hafta da en fazla 3 - 4 sefer çalıştıracağımı gözönünde bulundurunca B sınıfı bana uygun geldi.

Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın. Bende bu sebepten dolayı A sınıfı almadım. Satıcı tanıdık olduğundan beni bu konuda uyarmıştı. Eğer hafta 2-3 sefer kullanacaksanız A sınıfı enerji tüketen makina için toplu para vermene gerek demişti. Dediğiniz gibi kullanacaksanız doğru iş yapmışsınız. Selamlar...

Teşekkürler hocam.

Siz de iyi günlerde kullanın.

• araştırdım ve pratikev'den biraz ürktüm açıkçası. aslında bir defa siparişim olmuştu ama yine de insan ürküyor yazılanları okuyunca. kaldı ki siparişimden sonra ürün stokta yok gözüküyor.

bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalkocakas

Merhaba,
    Öncelikle verilen bilgiler için yorum yazan ve bilgi veren bütün forum üyelerine teşekkür ederim.
    Bende uzun süredir kurutma makinesi almak için araştırma yapıyorum ve Bosch'un 2 modeli arasında kararsız kaldım. Bu 2 modeli kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum yapabilirlerse karar verme aşamasında bana çok yardımcı olursunuz. Modeller : BOSCH WTW86561TR (A Sınıfı) & BOSCH WTS86513TR (B Sınıfı)

WTS86513TR : Bu modelde Buharlı kırışıklık azaltma özelliği , Buharlı refresh özel programlar, Yünlüler için özel kurutma sepeti var gözüküyor ancak A sınıfı WTW86561TR 'de bu özellik görünmüyor.

Özellikle kırışık azaltma özelliği A sınıfında gerçekten yok mudur? Yoksa bir üst model olduğu için zaten var mıdır?
    Özel kurutma sepeti pratikte gerçekten işe yarayan sık kullanılan bir ek aparat mıdır? Yoksa nadir kullanılan tarzda bir şey midir?

Not : Bizim evdeki çamaşır profili bebek olmasından dolayı ve gömlek tarzı ütü gerektirecek kıyafetler fazla , yünlüler pek yok gibi. Bu profile uygun olarak enerji tüketimini çok gözönünde bulundurmazsanız hangi modeli önerirsiniz?

Yorum ve bilgi için şimdiden teşekkür ederim .

Sağlıklı günler dileklerimle.

burdaki arkadaşlardan birisi, buharlı olanını hiç beğenmediğini, bir işe yaramadığını, sepetinin kullanışsız olduğunu ve keşke A sınıfı olan ürünü alsaydık diye yazdığını hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Merhaba,
    Öncelikle verilen bilgiler için yorum yazan ve bilgi veren bütün forum üyelerine teşekkür ederim.
    Bende uzun süredir kurutma makinesi almak için araştırma yapıyorum ve Bosch'un 2 modeli arasında kararsız kaldım. Bu 2 modeli kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum yapabilirlerse karar verme aşamasında bana çok yardımcı olursunuz. Modeller : BOSCH WTW86561TR (A Sınıfı) & BOSCH WTS86513TR (B Sınıfı)

WTS86513TR : Bu modelde Buharlı kırışıklık azaltma özelliği , Buharlı refresh özel programlar, Yünlüler için özel kurutma sepeti var gözüküyor ancak A sınıfı WTW86561TR 'de bu özellik görünmüyor.

Özellikle kırışık azaltma özelliği A sınıfında gerçekten yok mudur? Yoksa bir üst model olduğu için zaten var mıdır?
    Özel kurutma sepeti pratikte gerçekten işe yarayan sık kullanılan bir ek aparat mıdır? Yoksa nadir kullanılan tarzda bir şey midir?

Not : Bizim evdeki çamaşır profili bebek olmasından dolayı ve gömlek tarzı ütü gerektirecek kıyafetler fazla , yünlüler pek yok gibi. Bu profile uygun olarak enerji tüketimini çok gözönünde bulundurmazsanız hangi modeli önerirsiniz?

Yorum ve bilgi için şimdiden teşekkür ederim .

Sağlıklı günler dileklerimle.

burdaki arkadaşlardan birisi, buharlı olanını hiç beğenmediğini, bir işe yaramadığını, sepetinin kullanışsız olduğunu ve keşke A sınıfı olan ürünü alsaydık diye yazdığını hatırlıyorum.

aynı yorumu bende okudum, 561tr almamın sebebi tamamen bu yorumdur, hatta cihazı aldığım siemens bayisinin elinde 513tr vardı ve onu almam için neredeyse yalvardı ama almadım sipariş verdirdim,bazı karışıklıklar olmuş 3 günde gelecek cihaz 15 günde elime geçti, siemens izmir bölge md. yrd. bizzat telefonla arayıp özür diledi,aslında benim A sınıfı almamın sebebi enerji tasarrufu falan değil, o cihazın daha üstün bir teknolojiyle üretildiğine inandığım için ve en az 15 yıl kullanmayı düşündüğüm içindir, ki bu cihaz A da değil, A+ %50 tasarruf ediyormuş, aradaki farkı kapatması 2 yıl sürmez diye düşünüyorum...

hayırlı olsun güle güle kullanın. özellikleri bakımından güzel bir makineye benziyor zaten. bu enerji sınıfı olayı biraz muamma.

biraz kafanız karıştırayım

haftada kaç kere kullanıyorsunuz ya da kullanacaksınız makineyi bilmiyorum ama a sınıfı makine alırken zaten epey bir fiyat farkını başta veriyorsunuz. o farkı kaç yılda çıkaracağınız hesaplamanız önemli. tıpkı dizel-benzinli otomobil almak gibi birşey.

ama siizn aldığınız makinenin üstün yanı ise kurutma işlemi sırasında dışarıya minimum sıcak hava vermesi ve sanırım ısı pompalı olması.

madem siz bu ürünü aldınız. ben de sizden bir ricada bulunmak isterim. bosh-siemens grubu kurutma makinelerinde tambur tek yöne dönmekte / sanırım sadece saatyönünde. çift yöne dönmediği için eşit oranda kurutma yapamayabileceği konusunda yorumlar okudum. büyük parçalarla küçük parçalar birarada olduğunda özelllikle, bu durum yaşanabiliyormuş. sizden bu konu hakkında gözlemlerinizi rica etsem bir müddet kullandıktan sonra.

• Arkadaşlar aynı makine bende de var. Her 3 mod da'da kullandım, Extra kuru modu oldukça uzun bir program bunda 3 adet bornoz kuruttum yaklaşık 3 saat sürdü, bornozlar kupkuru çıktı.

Büyük ve küçük karışık çamaşırlar içinse hem dolap kuruluğu hem de ütü kuruluğu programlarını denedim, dolap kuruluğunda hem çarşaflar hem de t-shirtler kupkuru çıktı, yanlız sanki tshirt'ler biraz çekti. daha sonra ütü kuruluğu programını denedim bundada fazla bir sıkıntı yok sanırım en ideal program bu t-shirtler çekme yapmadı gibi geldi bana.

Gene deneme yapmak için 3 adet kot, 5-6 adet tshirt ve bolca çorabı mix kısmındaki ütü kuruluğunda denedim fakat bu programın kurutma kapasitesi 3,5 kg olduğu için çoraplar ve tshirtler nemli kaldı.

Sanırım bu cihazı kullanmanın en sağlıklı yolu aynı tip çamaşırları bir arada kurutmak, örneklemek gerekirse benim denemelerimden çıkan tavsiyelerim şu şekilde;

-3 adet bornoz için extra kuru
    -karışık t-shirt, fanila, short, çorap vb. için kısa program 40' veya mix kısmındaki dolap veya ütü kuruluğu(3,5 kg civarı)
    -eğer bunların sayısı fazla ise beyazlar ve renkliler kısmındaki ütü kuruluğu(7 kg civarı).
    -2-3 adet çarşaf, yorgan kılıfı yatak örtüsü vb büyük çamaşırlar için beyazlar ve renkliler kısmındaki dolap kuruluğu veya dolap kuruluğu+(7kg).

sizlerinde tecrübe ederek aslında şu tip çamaşırlar şu şekilde şu programda kurutulursa gibi tavsiyeleriniz varsa ve burada paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmanbaris

Arkadaşlar aynı makine bende de var. Her 3 mod da'da kullandım, Extra kuru modu oldukça uzun bir program bunda 3 adet bornoz kuruttum yaklaşık 3 saat sürdü, bornozlar kupkuru çıktı.

Büyük ve küçük karışık çamaşırlar içinse hem dolap kuruluğu hem de ütü kuruluğu programlarını denedim, dolap kuruluğunda hem çarşaflar hem de t-shirtler kupkuru çıktı, yanlız sanki tshirt'ler biraz çekti. daha sonra ütü kuruluğu programını denedim bundada fazla bir sıkıntı yok sanırım en ideal program bu t-shirtler çekme yapmadı gibi geldi bana.

Gene deneme yapmak için 3 adet kot, 5-6 adet tshirt ve bolca çorabı mix kısmındaki ütü kuruluğunda denedim fakat bu programın kurutma kapasitesi 3,5 kg olduğu için çoraplar ve tshirtler nemli kaldı.

Sanırım bu cihazı kullanmanın en sağlıklı yolu aynı tip çamaşırları bir arada kurutmak, örneklemek gerekirse benim denemelerimden çıkan tavsiyelerim şu şekilde;

-3 adet bornoz için extra kuru
    -karışık t-shirt, fanila, short, çorap vb. için kısa program 40' veya mix kısmındaki dolap veya ütü kuruluğu(3,5 kg civarı)
    -eğer bunların sayısı fazla ise beyazlar ve renkliler kısmındaki ütü kuruluğu(7 kg civarı).
    -2-3 adet çarşaf, yorgan kılıfı yatak örtüsü vb büyük çamaşırlar için beyazlar ve renkliler kısmındaki dolap kuruluğu veya dolap kuruluğu+(7kg).

sizlerinde tecrübe ederek aslında şu tip çamaşırlar şu şekilde şu programda kurutulursa gibi tavsiyeleriniz varsa ve burada paylaşırsanız sevinirim.

benim şu anki stratejim; kesinlikle herhangi bir giyeceğimin çekmesini istemediğim için beyazlar ve renkliler kısmından ütü kuruluğunu ve hassas , kırışık önleyici ayarlarını seçiyorum,benim için bu yeterli, ama havlu çarşaf gibi sırf giymediğim şeyleri yıkarsam beyazlar ve renkliler kısmından dolap kuruluğu ayarı yeterli...

• Hassas ve kırışık önleme bu ise mı yarıyor? Ben sadece ütü kolaylığı sağlıyor diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hassas ve kırışık önleme bu ise mı yarıyor? Ben sadece ütü kolaylığı sağlıyor diye biliyorum.

hassasta daha düşük ısıda kurutuyor, haliyle kurutma daha uzun sürüyor ama elbişelerin çekme riskini azaltmış oluyoruz, havlu,çarşaf vs için hassasa gerek yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

Hassas ve kırışık önleme bu ise mı yarıyor? Ben sadece ütü kolaylığı sağlıyor diye biliyorum.

hassasta daha düşük ısıda kurutuyor, haliyle kurutma daha uzun sürüyor ama elbişelerin çekme riskini azaltmış oluyoruz, havlu,çarşaf vs için hassasa gerek yok bence

Çekme olayı birazda kurutulan çamaşırın kalitesinede bağlı. Gerçekten kaliteli ürünlerde talimatlara uyulursa çekme olmuyor...
  • en son nisanda yazmışım ama hala bir urun almadım. C.makınem arcelık ama kurutma makınesı olarak ya bosch ya da siemens alacam gıbı gozukuyor. C.makınasının uzerıne -farklı marka da olsa-koyacam. Bıldıgınız ındırım kampanyası veya bu urun kacmaz azızım dıyecegınız urun war mı? Fıyat orta seker olsa tercıh sebebım:) yardımlarınızı bekliyorum
  • Sevgili @rasim888 , @emrahsnr üstadlar detaylı bilgilendirme ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
  • quote:

Sevgili @rasim888 , @emrahsnr üstadlar detaylı bilgilendirme ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

eheuehe...yok canım, ne üstadı :) rica ederim ama burda çok bilgili insanların yanında benim bilgim çok kısıtlı.

bu arada malesef tekstil konusunda çok da ileride değiliz aslında. ülkemizde üretilen tekstil ürünlerinin tamamında, etiketlerde "kurutma yapılmaz" ibarei mevcut. kurutma makinesine dayanıklı bir ürün doğru düzgün üretemiyoruz. eğer kurutmaya atıp da ürünüün başına bişey gelirse "aaa, ama biz bak burda kurutma yapılmaz demişiz" deniyor.
    teksitlde ileride olmak ucuza bol bol çorap üretmekle ya da fason üretim yapmakla olmuyor. kumaş üreticilerinin biraz daha inovatif düşünmesi gerekir. nano teknoloji konusunda bişeyler oluyor ama hala yetersiz.
    inşallah bu makinelerin kullanımının artmasıyla bu yönde de bir gelişme sağlanır.
    yoksa lacostedan alınan bir t-shirtün küçülmesi heralde saımı başımı yoldurturdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

araştırdım ve pratikev'den biraz ürktüm açıkçası. aslında bir defa siparişim olmuştu ama yine de insan ürküyor yazılanları okuyunca. kaldı ki siparişimden sonra ürün stokta yok gözüküyor.

bakalım ne olacak.

kargoya verilmiş çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

en son nisanda yazmışım ama hala bir urun almadım. C.makınem arcelık ama kurutma makınesı olarak ya bosch ya da siemens alacam gıbı gozukuyor. C.makınasının uzerıne -farklı marka da olsa-koyacam. Bıldıgınız ındırım kampanyası veya bu urun kacmaz azızım dıyecegınız urun war mı? Fıyat orta seker olsa tercıh sebebım:) yardımlarınızı bekliyorum

evet arkadaslar yok mu bilgi verebilecek bir arkadaş?
  • ben de kurutma makinesi alalı 2 gün oldu.
    burdaki yazıları devamlı takip ettim.miele almayı düşündüm ama makinem sıemens olduğundan üzerine monte ettirmeyi düşünüp aynı marka tercih etmek zorunda kaldım.
    bosch da indirim varmış.sıemensin üzerine monte ederiz dediler bosch lojixx 7 aldım.1900 tl ye..
    monte aparatını ve monteyi ücretsiz yaptılar.3 kez kurutma kullandım.memnun kaldım.
    dışarıya çok az bi ısı verdi.yok denecek kadar..
    sesi de çamaşır makinesi kadar ancak oldu.
    dolap kuruluğunda+ iyice kuru çıktı.
    sentetikler kısmında dolap kuruluğunda bir iki parça nemli çıktı.diğerleri iyiydi.onları da biraz havalandırıverdim kurudu.
    ben memnun kaldım..
  • arkadaslar bosch ta %20 sonbahar indirim baslamıs. Ayrıca yanında utu alırsanız %20 ındırımlı satıyorlar
  • Merhaba,
    Ben de bu aralar kurutma makinası almak niyetindeyim. 2 haftadır araştırmaktayım ama aslında aynı ürün olduğunu sandığım WTW86561TR ve WTW86561 modellerinin farklı olduğunu öğrendim. Bulduğum sitelerdeki özellik karşılaştırmalarına baktığımda TR modelinin plastik kapaklı diğerinin ise cam kapaklı olduğu dışında bir farka rastlayamadım ama bosch_online_showroom sitesine baktığımda bayaa bir fiyat farkı olduğunu gördüm. Bu iki ürünün başka bir farkı var mıdır acaba? Ya da WTW86561 modeli eski bir model mi acaba? bosch_home sitesine bakınca sadece TR olan modeli gösteriyor çünkü.

Şimdiden teşekkürler.

• merhaba arkadaşlar. Bugun siemens WT46S511TR aldım. Kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

merhaba arkadaşlar. Bugun siemens WT46S511TR aldım. Kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.

hayırlı olsun.
  • eyvallah saolasın
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.