Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: S.McManaman , S.McManaman , hcdhcd , hcdhcd Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.932
Cevap
452
Favori
2.681.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ustacapitano

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Bu gün Siemens WT46E302TR modelini satın aldım. Servis ancak Pazartesiye kurulum için gün verdi. Çamaşır makinem Arçelik. Bunları üst üste kurdurmak istiyorum ancak servis sadece Profilo Bosh Siemens üzerine kurulum yapılıyor dedi. Bunların kullandığı bağlantı aparatı nedir? Bu olmadan makineler üst üste durmaz mı? Başka bir servis ile konuştum bana birbirine bağlanmıyor sadece uyumlu marka ise gider borusu var o bağlanıyor başka bir işlem yapılmıyor dedi ben de anlamadım bu iş nasıl oluyor kullanan ardadaşlardan fikri olan varsa açıklayabilirse sevinirim.

Yeni makinanız hayırlı olsun. Benim her iki makinemde Bosch marka. İkisinide aynı anda almıştım. Servis kuruluma geldiginde bana aparatli mı yoksa aparatsiz mı kuralım diye sormuştu. Takacağı aparat icin makineye delik açması gerekeceği fakat aparatsizda üstünde sorunsuz kullanılabileceğini söyleyince bende aparatsiz taktirdim. 2 sene olacak neredeyse bir milim dahi kıpirdamis değiller. Bilginize...

Sn. Celebic,
    İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu durumda makineleri üst üste aparatsız kullanabilirim. Yoksa balkona koymak zorunda kalacaktım. Tekrar teşekkürler....

Dostum siz yinede bir servise danışın.
    Ayrıca üst üste yada yan yana koymadıktan sonra pek esprisi kalmıyor. Hanımlar için üst üste kullanım çok büyük avantaj. Çamaşırı yıka, sonra leğene bile almadan üste koy. Bu kadar basit. Evde 2 tane kurutma için çamaşır askısı vardı, şimdi onlar depoda paslanıyor :))

Tabiki gelen servisin tavsiyesine göre koyacağım. İnşallah biz de kurutma askılarını paslanmaya depoda bırakacağız..

Alıntıları Göster
    Merhaba

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.WAS 20763 ile WTS 8651S aldım.3000 TL peşin.Piyasada 2750 blmustum ikisini ama Bosh Bayii ' sini tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turansam

Merhaba

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.WAS 20763 ile WTS 8651S aldım.3000 TL peşin.Piyasada 2750 blmustum ikisini ama Bosh Bayii ' sini tercih ettim.

Alıntıları Göster
    1000-1500 TL arası, kaliteli, kullanışlı ve özelliklerini tam anlamıyla kullanabileceğimiz * Bosh marka kurutma makinası önerebilir misiniz ?

* özelliklerini tam anlamıyla kullanabileceğimiz derken, mesela 1000 TL'ye yetersiz bir makina almaktansa 1200 verip kaliteli birşey almak daha avantajlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr
    bsh grubunda çift yönlü kurutma olmadığı için eşit şekilde kurutma yapamadığına dair yorumlar ve kullanıcı görüşleri var. bence bunu da göz önüne alın. tamburun çift yöne dönmesi iyi bir özellik ve bu özellik bosh grubunda maalesef yok.

electroluxun bütün kurutma makinaları çift yönlüdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnessen

Yarı yarıya fark etmez bile demişsiniz fakat ben 2 gündür araştırma yapıyorum ve şunu söylemeliyim ki saatte 3,5-4 KW yakan birçok kurutma makinası var.A sınıfı olanlar ise saatte 1,06-1,6 KW yakıyor.

A sınıfı arıyorsanız WT46 S 513 TR öneriyorum.

Güç/Tüketim
    Enerji Sınıfı: B
    Buhar fonksiyonlu, yoğunlaştırmalı
    Kapasite: 8 kg
    8 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 3.74 kWh - 105 dakika, 1000 dev/dakikada 4.49 kWh - 122 dakika

bu değerler "yünlü" fonksiyonu olduğu için B sınıfı diyor burda sizi yanıltmasın. bu özelliği kullanmadığınızda A sınıfı bir makinedir.

http://www.evaletlerim.com/WT46S513TR-IQ-500-8kg-Hava-Yogunlastirmali-Kurutma-Makinesi-Bacasiz,PR-283.html

• quote:

Merhaba,
    Bu gün Siemens WT46E302TR modelini satın aldım. Servis ancak Pazartesiye kurulum için gün verdi. Çamaşır makinem Arçelik. Bunları üst üste kurdurmak istiyorum ancak servis sadece Profilo Bosh Siemens üzerine kurulum yapılıyor dedi. Bunların kullandığı bağlantı aparatı nedir? Bu olmadan makineler üst üste durmaz mı? Başka bir servis ile konuştum bana birbirine bağlanmıyor sadece uyumlu marka ise gider borusu var o bağlanıyor başka bir işlem yapılmıyor dedi ben de anlamadım bu iş nasıl oluyor kullanan ardadaşlardan fikri olan varsa açıklayabilirse sevinirim.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Sizi fazla endişelendirmemek için baştan söyleyeyim, iletişim içerisinde olduğum tüketicilerin büyük bir kısmı sizinle aynı durumda. Hemen hepsi de ürünleri birbirine monte ettirmeden üst üste koyup kullanıyorlar. Bu durumun nadiren sıkıntıya sebep olduğunu, genellikle bir problem yaratmadığını belirteyim.

Bu durumdan kaynaklanabilecek iki olumsuzluk vardır:

1. Çamaşır ya da kurutma makineniz arıza yaptığında yetkili servis bunu bir gerekçe olarak karşınıza koyabilir.

2. Bazı çamaşır makinelerinin ölçüleri, Siemens kurutma makinenizden farklı olabilir. Bu durum sarsıntı ve gürültüye sebep olabilir. Kurutma makineniz yürüyebilir. Ve en kötüsü madde 1'de bahsedilen mevzuda yetkili servisin haklı çıkmasına sebep olabilir :)

Hoşçakalın.

www.siemensuzmani.com

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Besim Ersan

Merhaba,

Sizi fazla endişelendirmemek için baştan söyleyeyim, iletişim içerisinde olduğum tüketicilerin büyük bir kısmı sizinle aynı durumda. Hemen hepsi de ürünleri birbirine monte ettirmeden üst üste koyup kullanıyorlar. Bu durumun nadiren sıkıntıya sebep olduğunu, genellikle bir problem yaratmadığını belirteyim.

Bu durumdan kaynaklanabilecek iki olumsuzluk vardır:

1. Çamaşır ya da kurutma makineniz arıza yaptığında yetkili servis bunu bir gerekçe olarak karşınıza koyabilir.

2. Bazı çamaşır makinelerinin ölçüleri, Siemens kurutma makinenizden farklı olabilir. Bu durum sarsıntı ve gürültüye sebep olabilir. Kurutma makineniz yürüyebilir. Ve en kötüsü madde 1'de bahsedilen mevzuda yetkili servisin haklı çıkmasına sebep olabilir :)

Hoşçakalın.

www.siemensuzmani.com

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 700 - 800 liraya kadar bende bir makine almak istiyorum. evde ki çamaşır makinem profilo. bu nedenle üste montaj isteyeceğim için bu gruptan bir makine almak istiyorum.

fazla alternatif yoktur ama ne tavsiye edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar 700 - 800 liraya kadar bende bir makine almak istiyorum. evde ki çamaşır makinem profilo. bu nedenle üste montaj isteyeceğim için bu gruptan bir makine almak istiyorum.

fazla alternatif yoktur ama ne tavsiye edersiniz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu ürünü almaya karar verdim.

Profilo KM8431CTR 8kg

Caymamı gerektirecek bir neden var mı acaba ürünle ilgili ?
  • caymanızı gerektirir mi bilmem ama b enerji sınıfı ve tambur tek yne dönererk kurutma yapıyor. Tek yöne dönmesi ise eşit kurutma yapmayı önleyebiliyormuş. Örneğin iç çamaşırları ile nevresimleri beraber attınız. Büyüklü küçüklü parcalar birarada oldugu için bir bölümü nemli kalabiliyormuş. Gerçi bu durum tüm bsh grubu kurutmalarda mevcut çünkp bsh.da çift yöne dönen tamburu olam km yok.
  • quote:

caymanızı gerektirir mi bilmem ama b enerji sınıfı ve tambur tek yne dönererk kurutma yapıyor. Tek yöne dönmesi ise eşit kurutma yapmayı önleyebiliyormuş. Örneğin iç çamaşırları ile nevresimleri beraber attınız. Büyüklü küçüklü parcalar birarada oldugu için bir bölümü nemli kalabiliyormuş. Gerçi bu durum tüm bsh grubu kurutmalarda mevcut çünkp bsh.da çift yöne dönen tamburu olam km yok.

Hocam A sınıfı olunca fiyat müthiş derece de artıyor. Bu nedenle B sınıfı olacak. Çift yönde dediğiniz gibi bu grupta yok.

Bunlar benim için cayma nedeni olmayacak. Başka da birşey demediğinize göre siparişi geçerim bugün.

Saygılar.
  • quote:

quote:

caymanızı gerektirir mi bilmem ama b enerji sınıfı ve tambur tek yne dönererk kurutma yapıyor. Tek yöne dönmesi ise eşit kurutma yapmayı önleyebiliyormuş. Örneğin iç çamaşırları ile nevresimleri beraber attınız. Büyüklü küçüklü parcalar birarada oldugu için bir bölümü nemli kalabiliyormuş. Gerçi bu durum tüm bsh grubu kurutmalarda mevcut çünkp bsh.da çift yöne dönen tamburu olam km yok.

Hocam A sınıfı olunca fiyat müthiş derece de artıyor. Bu nedenle B sınıfı olacak. Çift yönde dediğiniz gibi bu grupta yok.

Bunlar benim için cayma nedeni olmayacak. Başka da birşey demediğinize göre siparişi geçerim bugün.

Saygılar.

Bu ürün dikkatimi çekti. çift yönlü.

Benim evdeki çamaşır makinesi profilo. üzerine monte edilebilir mi acaba. bir de işin bu yönü var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/electrolux-edc67550w-7-kg-kurutma-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=mtelecedc67550w&categoryId=153223&SKU=MTELECEDC67550W

sene içinde 600 e alınmış bir ürün nasıl buralara gelmiş acaba.

67550 farklı, 67550w farklı bir ürün mü.

• aynı marka olmayınca aparatlarla montaj yapmıyorlarmış. Kendiniz raf vb şeylerle yapabilirseniz ancak olur heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

arkadaşlar bende siemens wt46w561tr modelini alarak aranıza katılmış bulunuyorum, henüz 4-5 gün oldu alalı ilk izlenimlerimi sunayım

8. sol üstte yoğunlaştırılmış suyun biriktiği hazne var, onuda çekip çıkarıyoruz öndeki mavi filtreyi kaldırıp lavaboya döküyoruz, 30 saniye sürmüyor...

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın...

Kullanım sonunda oluşan suyu lavaboya dökerek yazık etmeyin, ütü suyundan çiçek suyuna kadar her şeye kullanabilirsiniz. Kireçsiz yumuşak bir sudur. Zorda kaldığınızda içedebilirsiniz. Selamlar...
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende siemens wt46w561tr modelini alarak aranıza katılmış bulunuyorum, henüz 4-5 gün oldu alalı ilk izlenimlerimi sunayım

8. sol üstte yoğunlaştırılmış suyun biriktiği hazne var, onuda çekip çıkarıyoruz öndeki mavi filtreyi kaldırıp lavaboya döküyoruz, 30 saniye sürmüyor...

Kullanım sonunda oluşan suyu lavaboya dökerek yazık etmeyin, ütü suyundan çiçek suyuna kadar her şeye kullanabilirsiniz. Kireçsiz yumuşak bir sudur. Zorda kaldığınızda içedebilirsiniz. Selamlar...

tamam hocam,çiçekler sevinsin o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

quote:

quote:

tamam hocam,çiçekler sevinsin o zaman

Alıntıları Göster
    Ürününüz hayırlı olsun. Yalnız devirt seçimi ile alakalı düzeltmem gereken bir durum var;

Kurutma makinenizin kazanının dönme devri sabittir (50d/d olması lazım)

Menüden seçtiğiniz devir sayısı çamaşır makinenize aittir. Bunun sebebi de kurutma makinesinin önceden nem payını öğrenerek size tahmini bir süre çıkarması ve programı o şekilde yönetmesidir. Yani çamaşır makineniz 800 devirli ise 800, 1000 devirli ise 1000 devir olarak ayarlamalısınız.

Çamaşır makinenizi mümkün olan en yüksek sıkma devrinde kullanın, pamuklu çamaşırlar doğru ayıklanırsa 2000 devirde dahi kırışmazlar. İyi bir sıkma devri kurutma makinesinin kısa süre çalışıp az miktarda enerji tüketmesini sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ürününüz hayırlı olsun. Yalnız devirt seçimi ile alakalı düzeltmem gereken bir durum var;

Menüden seçtiğiniz devir sayısı çamaşır makinenize aittir. Bunun sebebi de kurutma makinesinin önceden nem payını öğrenerek size tahmini bir süre çıkarması ve programı o şekilde yönetmesidir. Yani çamaşır makineniz 800 devirli ise 800, 1000 devirli ise 1000 devir olarak ayarlamalısınız.

Çamaşır makinenizi mümkün olan en yüksek sıkma devrinde kullanın, pamuklu çamaşırlar doğru ayıklanırsa 2000 devirde dahi kırışmazlar. İyi bir sıkma devri kurutma makinesinin kısa süre çalışıp az miktarda enerji tüketmesini sağlar.

evet haklısınız hocam, bu konuda kafamda bir soru işareti vardı çünkü birkaç ayrı devir ayarı kullandım ama dönme hızı sabit kaldı, demekki durum buymuş teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

quote:

evet haklısınız hocam, bu konuda kafamda bir soru işareti vardı çünkü birkaç ayrı devir ayarı kullandım ama dönme hızı sabit kaldı, demekki durum buymuş teşekkürler

Alıntıları Göster
    http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3427301

bu ürünü sipariş ettim arkadaşlar.

evde profiloyu üçledim.

• quote:

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3427301

bu ürünü sipariş ettim arkadaşlar.

evde profiloyu üçledim.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Günde 1 kez vs kadar sık kullanılmayacaksa B sınıfı almakta çok sıkıntı olmaz.

• quote:

Hayırlı olsun. Günde 1 kez vs kadar sık kullanılmayacaksa B sınıfı almakta çok sıkıntı olmaz.

Hocam bunun farkında olarak verdim siparişi. A sınıfın fiyatını göz önünde bulundurunca ve yazın da kurutmayı çok sık çalıştırmayacağımı (hatta hiç) ve kışın hafta da en fazla 3 - 4 sefer çalıştıracağımı gözönünde bulundurunca B sınıfı bana uygun geldi.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 26 Eylül 2011; 11:26:07 >
  • quote:

quote:

Hocam bunun farkında olarak verdim siparişi. A sınıfın fiyatını göz önünde bulundurunca ve yazın da kurutmayı çok sık çalıştırmayacağımı (hatta hiç) ve kışın hafta da en fazla 3 - 4 sefer çalıştıracağımı gözönünde bulundurunca B sınıfı bana uygun geldi.

Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Öncelikle verilen bilgiler için yorum yazan ve bilgi veren bütün forum üyelerine teşekkür ederim.
    Bende uzun süredir kurutma makinesi almak için araştırma yapıyorum ve Bosch'un 2 modeli arasında kararsız kaldım. Bu 2 modeli kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum yapabilirlerse karar verme aşamasında bana çok yardımcı olursunuz. Modeller : BOSCH WTW86561TR (A Sınıfı) & BOSCH WTS86513TR (B Sınıfı)

WTS86513TR : Bu modelde Buharlı kırışıklık azaltma özelliği , Buharlı refresh özel programlar, Yünlüler için özel kurutma sepeti var gözüküyor ancak A sınıfı WTW86561TR 'de bu özellik görünmüyor.

Özellikle kırışık azaltma özelliği A sınıfında gerçekten yok mudur? Yoksa bir üst model olduğu için zaten var mıdır?
    Özel kurutma sepeti pratikte gerçekten işe yarayan sık kullanılan bir ek aparat mıdır? Yoksa nadir kullanılan tarzda bir şey midir?

Not : Bizim evdeki çamaşır profili bebek olmasından dolayı ve gömlek tarzı ütü gerektirecek kıyafetler fazla , yünlüler pek yok gibi. Bu profile uygun olarak enerji tüketimini çok gözönünde bulundurmazsanız hangi modeli önerirsiniz?

Yorum ve bilgi için şimdiden teşekkür ederim .

Sağlıklı günler dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmlkcks -- 26 Eylül 2011; 12:12:17 >

• quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın. Bende bu sebepten dolayı A sınıfı almadım. Satıcı tanıdık olduğundan beni bu konuda uyarmıştı. Eğer hafta 2-3 sefer kullanacaksanız A sınıfı enerji tüketen makina için toplu para vermene gerek demişti. Dediğiniz gibi kullanacaksanız doğru iş yapmışsınız. Selamlar...

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.