Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: justorcun , brkbr06 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
14.918
Cevap
452
Favori
2.680.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben sanırım erteleyeceğim. zira tüm b eklentilerimi karşılayacak bir model yok gibi.

1. çift taraflı dönebilen
    2. nem sensörü olan
    3. ütüyü kolaylaştıran bir mekanizması olan ( buhar püskürtmeli)

ya da varsa da ben bulamadım. candoğan bey / sayın gökoş.... yorumlarınızı almak isterdim.
  • bende kurutmali camasir makinesi bakıyorum.kullanan arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • Arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum.

Pvc pencereyle kapalı balkonumuz var ve bu balkona kurutma makinası alıp koymayı düşünüyordum fakat aklıma bir şey takıldı, bu makina ısıtma sistemiyle çalışıyor acaba kışın makinadan verim alabilir miyim? Kışın soğuğunda makina kendini ısıtmak için daha fazla güç tüketiminde bulunabilir mi?
  • Makinaya soğuk hava girerse ısıtmak için daha çok enerji harcar. Ama merak etmeyin aradaki fark elektrik faturanıza çok yansımaz. Önemli olan A sınıfı ısı pompali mı? yoksa B sınıfı eski tip bir makine mi alacağınız. Çünkü ikisinin arasındaki farkı elektrik faturanızda hissedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Çünkü ikisinin arasındaki farkı elektrik faturanızda hissedersiniz.

Bu yorumdan sonra A sınıfı almayı düşünmem gerekiyor sanırım.Teşekkürler.
  • b sınıfı bosch var bizde elektrik faturasına çok etki ettiği söylenemez.ama yinede 10 20 oynuyor faturada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: toran_aga

quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Çünkü ikisinin arasındaki farkı elektrik faturanızda hissedersiniz.

Bu yorumdan sonra A sınıfı almayı düşünmem gerekiyor sanırım.Teşekkürler.

A sınıfı elektrik tüketimli kurutma makinası almadan önce hesap yapmanızda fayda var. İki model arasındaki farkı ne kadar sürede sıfırlayacaksınız? Önce bunu hesaplayın.

izah edeyim; eşim hastalık derecesinde titizdir ve ortalama 2 günde bir makina döner. Kurutma makinası aldıktan sonra elektrik faturasındaki artış aynen arkadaşın dediği gibi 15/20 TL civarında olmuştur. Tam olarak bilmiyorum ama hadi hadi en fazla yarı yarıya az elektrik tüketsin ( mümkün değil ama neyse öyle olsun ) e o zaman A sınıfı makina yine ayda 10.-TL fark yaratacaktır. Bu da senede 100.-TL ile 120.-TL yada bir başka deyişle ayda 10.-TL daha az ödemek için A sınıfı kurutma makinası almaya değer mi?

İki ürün arasındaki fark 200-300 TL ise A sınıfı alın ama bu fark daha fazlaysa bence gerek yok ama para sizin. Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

A sınıfı elektrik tüketimli kurutma makinası almadan önce hesap yapmanızda fayda var. İki model arasındaki farkı ne kadar sürede sıfırlayacaksınız? Önce bunu hesaplayın.

izah edeyim; eşim hastalık derecesinde titizdir ve ortalama 2 günde bir makina döner. Kurutma makinası aldıktan sonra elektrik faturasındaki artış aynen arkadaşın dediği gibi 15/20 TL civarında olmuştur. Tam olarak bilmiyorum ama hadi hadi en fazla yarı yarıya az elektrik tüketsin ( mümkün değil ama neyse öyle olsun ) e o zaman A sınıfı makina yine ayda 10.-TL fark yaratacaktır. Bu da senede 100.-TL ile 120.-TL yada bir başka deyişle ayda 10.-TL daha az ödemek için A sınıfı kurutma makinası almaya değer mi?

İki ürün arasındaki fark 200-300 TL ise A sınıfı alın ama bu fark daha fazlaysa bence gerek yok ama para sizin. Selamlar...

Dediğiniz gibi çoklu düşünüp, ince hesap yapmak gerekiyor.

• Yarı yarıya fark etmez bile demişsiniz fakat ben 2 gündür araştırma yapıyorum ve şunu söylemeliyim ki saatte 3,5-4 KW yakan birçok kurutma makinası var.A sınıfı olanlar ise saatte 1,06-1,6 KW yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnessen

Yarı yarıya fark etmez bile demişsiniz fakat ben 2 gündür araştırma yapıyorum ve şunu söylemeliyim ki saatte 3,5-4 KW yakan birçok kurutma makinası var.A sınıfı olanlar ise saatte 1,06-1,6 KW yakıyor.

Hocam, fiyat mukayesesi yapmanız en doğrusudur. Benim kullandığım markanın A sınıfı ve B sınıfı arasında enerji tüketimi dışında aynı özelliklere sahip 2 makine arasında neredeyse 1000.-TL fark var.
    Siz buradan hesabınızı yapın. A sınıfı enerji tüketen makine size ayda 10.-TL daha tasarruf ettirdiğini düşünsek aradaki 900 - 1.000.-TL farkı 7-8 senede kapatırsınız. Selamlar...
  • Arkadaşlar, kurutma makinesini yaz-kış sürekli kullanmak zorundaysanız ve haftada 4-5 defa kurutma yapılacaksa A sınıfı enerji tercih sebebi olabilir.
    Ama yaz aylarında ve hava güneşli olduğunda kurutma makinesi kullanmayacaksanız boşuna A sınıfı alıp ekstra para vermeseniz de olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FT2008

Arkadaşlar, kurutma makinesini yaz-kış sürekli kullanmak zorundaysanız ve haftada 4-5 defa kurutma yapılacaksa A sınıfı enerji tercih sebebi olabilir.
    Ama yaz aylarında ve hava güneşli olduğunda kurutma makinesi kullanmayacaksanız boşuna A sınıfı alıp ekstra para vermeseniz de olur.

Otomobil alırken dizel mi benzinli mi sorusuna cevap ararız ya. Çok km yapacaksak dizel, az km yapacaksak benzinli muhabbeti gibi. Çok kullanacaksak A sınıfı enerji, az kullanılacaksa B veya C bile olabilir.
  • Arkadaşlar merhaba,
    ben de bir kurutma makinesi satın alacağım,http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=41746 ürünü yani electrolux 67550W modelini Media Markt da 870 TL ye satıyorlar, diğer firmalarda 100 TL civarı daha pahalı. Fiyat olarak kalitesine göre iyi diye düşündük, almak üzereyken görevli bize tamburun kumaşlarda parlatma yapabileceğini söyledi. Ayrıca A sınıfı olan Siemens XXX561 gibi bir kurutma makinesi önerdi. Ne dersiniz electrolux'u almamın bir dezavantajı varmıdır?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: baarsak2

Arkadaşlar merhaba,
    ben de bir kurutma makinesi satın alacağım,http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=41746 ürünü yani electrolux 67550W modelini Media Markt da 870 TL ye satıyorlar, diğer firmalarda 100 TL civarı daha pahalı. Fiyat olarak kalitesine göre iyi diye düşündük, almak üzereyken görevli bize tamburun kumaşlarda parlatma yapabileceğini söyledi. Ayrıca A sınıfı olan Siemens XXX561 gibi bir kurutma makinesi önerdi. Ne dersiniz electrolux'u almamın bir dezavantajı varmıdır?
    Teşekkürler

Biz kullanıyoruz, kumaşlarda parlatma yapmadı. A sınıfı olmaması dışında bir dezavantajınız olmaz. Yukarıdaki mesajlarda da yazılı zaten, çok sık kullanmayacaksanız ideal.

• quote:

Orijinalden alıntı: baarsak2

Arkadaşlar merhaba,
    Teşekkürler

hepsiburada.com'da world kart ile alırsanız %10 world puan veriyorlar, daha ucuza alabilirsiniz.

• Aman diyim hepsiburada.com'dan uzak durun.
  • Beko D1 70 K almayı planlıyorum. Forumda okuduğum bölümlerde bu modeli kullananlar olduğunu gördüm. Eğer tavsiye ya da eleştirilerini iletirlerse çok memnun olurum. Özellikle elektrik tüketimi ve gürültü konusunda deneyimlerine ihtiyacım var.

Saygılar.
  • quote:

Aman diyim hepsiburada.com'dan uzak durun.

Ben oradan aldım Electrolux 67550 modelini. Siparişi verdim, 3 gün sonra makine teslim edildi. Neden uzak durmalıyız ki?
  • quote:

Ben oradan aldım Electrolux 67550 modelini. Siparişi verdim, 3 gün sonra makine teslim edildi. Neden uzak durmalıyız ki?

Hem kendi hem de bu ve diğer forum kullanıcılarının başına gelen sebeplerden dolayı.Cep telefonu ve bilgisayar konularındaki mağdurların mesajları çokca mevcut.
  • quote:

quote:

Hem kendi hem de bu ve diğer forum kullanıcılarının başına gelen sebeplerden dolayı.Cep telefonu ve bilgisayar konularındaki mağdurların mesajları çokca mevcut.

Doğru olabilir. Nasrettin Hoca ne demiş:"Bana eşekten düşen birini getirin..."

Başa gelmeyince anlamıyoruz maalesef...
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.